Auris 2010

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Uživatelský avatar
Peca
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 24.11.2010, 10:00
Bydliště: Olomoucko

Příspěvek od Peca »

Tak jsem dnes jako nemajitel Aurise obsolvoval jednu dalsi trasu za jeho volantem. Mamca ma pred garanckou, tak jsem vyuzil cesty do Hradce na jeho "testik" hlavne tedy spotreby. Auto ma nejeto jen neco malo pres 6tis km (mamca zmenila zamestnani, takze nakonec neni najezd takovy jak se puvodne pocitalo). Kazdopadne tedy auto zvladlo trasu Prerov - Hradec a zpet za 6,5l. Tam jsem jel sam, zpet jsme byli dva. Obuty zimni pneu. Rychlosti podle limitu 50-90-130 dle GPS, radil jsem podle sipek. Rano jsem natankoval (N95) do plne (az po okraj hrdla) a po dojezdu na te stejne cerpacce (LUKOil) zase to stejne. Po najezdu 332,5km jsem natankoval 21,54l. Na zaver doplnim, ze dle palubniho PC byla namerena prumerna 6,2. Kazdopadne spotrebu 6,5 beru jako slusnou. Jet trochu vice na spotrebu (hlavne na dalnici), tak by se mozna dalo priblizit k 6l.
Toyota Auris 1,6 Valvematic Terra Cool, bílá, 11/2010
Uživatelský avatar
Cabas
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pon 06.08.2012, 10:33

Příspěvek od Cabas »

Co nejsrdečněji zdravím všechny Aurisáky. Stal jsem se novým majitelem této značky. Mám zatím najeto 1300 km a autíčko šlape v pohodě. Jediné co mne trápí je sedák řidiče s naprosto zoufalými bočními výztuhami. Auto je kupované v Ústí nad Labem, kde mi v servisu řekli, že se s tím nedá nic dělat. Chtěl bych Vás poprosit o radu, zda by mi někdo mohl doporučit servis, kde jsou ochotni provést výměnu molitanu, případně mi pomohl výměnu udělat. Četl jsem, že někteří šikulkové si to vyměnili sami. Jsem manuálně dost střevo :) . Pomoc při opravě a materiál samozřejmě zaplatím.
tomko
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1500
Registrován: ned 27.05.2007, 20:00
Bydliště: Slovensko, Žilina

Příspěvek od tomko »

jedine vymenit za novy - sportovy-ale ak mas pozor na airbag ak ho tam mas.
Obrázek
krumlov
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 24.06.2010, 19:09
Bydliště: Moravský Krumlov

Příspěvek od krumlov »

Cabas píše:Co nejsrdečněji zdravím všechny Aurisáky. Stal jsem se novým majitelem této značky. Mám zatím najeto 1300 km a autíčko šlape v pohodě. Jediné co mne trápí je sedák řidiče s naprosto zoufalými bočními výztuhami. Auto je kupované v Ústí nad Labem, kde mi v servisu řekli, že se s tím nedá nic dělat. Chtěl bych Vás poprosit o radu, zda by mi někdo mohl doporučit servis, kde jsou ochotni provést výměnu molitanu, případně mi pomohl výměnu udělat. Četl jsem, že někteří šikulkové si to vyměnili sami. Jsem manuálně dost střevo :) . Pomoc při opravě a materiál samozřejmě zaplatím.
Vymění ti ho za molitan sedadla spolujezdce. Já to tak mám a spokojenost. Mě ho vyměnila Toyota po půlročním boji. Zkus za tím jít tvrdě, snad uspěješ
Prodaný Auris 2010
Auris TS hybrid Executive
Uživatelský avatar
Cabas
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pon 06.08.2012, 10:33

Příspěvek od Cabas »

Díky moc za odpověď. První kolo jsem zatím evidentně prohrál, a tak po každé jízdě jdu jako Němci od Staligradu :). Ještě zkouším sehnat nějakou anatomickou podložku, zda by se to trochu neupravilo.
ruda
Člen Týmu
Příspěvky: 59
Registrován: sob 01.01.2005, 22:14
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od ruda »

Já jsem se sedačkou bojoval 2 roky,Toyota se na mě vybodla.Nechtěl jsem výměnu sedáku za sedák spolujezdce,tak jsem to vyřešil jednoduše,rychle a zadarmo.Stačilo k tomu vyndat sedačku,částečně stáhnout čalounění a ostrým nožem vyříznout část tvrdého molitanu.Je černý a rozměr je tak 20x3x3 cm.Tuto část jsem nahradil normálním molitanem a vlepil jsem ho na původní místo.Tato tvrdá část je úplně na spodku sedáku.Já to řešil horním řezem,asi by bylo jedodušší jít na to od spodu.Musí se použít lepidlo na molitan,které je i po vytvrdnutí měkké.Operace sedačky je vyfocena,ale namám u sebe mobil,pošlu dodatečně.Každopádně operace dopadla dobře,nepoznám rozdíl mezi sedákem spolujezdce a řidiče.Vřele doporučuji.
Nevyhazuj peníze za anatomické podložky,nepomůžou,vyzkoušeno.
Další dobrá věc,kterou jsem udělal a nikdo se zatím o ní nezmínil je výměna hrozné látky na loketní opěrce za kůži.Látka se stále špinila od opřených rukou,čistit se musela kartáčem.Kůže se našpiní a stačí ji otřít hadrem.
Naposledy upravil(a) ruda dne úte 07.08.2012, 10:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Rozmer vyriznuteho je 20x3x3? Neni to moc uzke? Jsem zvedavy na foto, ptz by mne zajimalo, co je na te pofaceliftove sedacce jinak, nez mam ja :)

Dik za upload.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
ruda
Člen Týmu
Příspěvky: 59
Registrován: sob 01.01.2005, 22:14
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od ruda »

Do sedáku,který je ze světle šedého polyuretanu je vložena černá část ,která má uváděné rozměry(cca) a nahrazuje kovové výztuže.Je to také polyuretan,ale tvrdý jako korek.Tento obdélník je na spodku a předním kraji sedáku.Je proto jednoduché vyříznout jen tu černou potvoru a nahradit měkkým molitanem.
Uživatelský avatar
Cabas
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pon 06.08.2012, 10:33

Příspěvek od Cabas »

Děkuji moc Rudo za pomoc a radu. Posílám mail. Jsem moc rád, že je to alespoň nějak řešitelné :D
ruda
Člen Týmu
Příspěvky: 59
Registrován: sob 01.01.2005, 22:14
Bydliště: Litvínov

Operace sedáku.

Příspěvek od ruda »

Posílám obrázky rozřezaného sedáku.Po vložení měkkého molitanu a zalepení je posez super.

http://www.jpeg.cz/images/2012/08/08/8BC52.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2012/08/08/MEWVH.jpg
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

zajimave, dik.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
petic
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: pát 19.01.2018, 18:33

Re: Operace sedáku.

Příspěvek od petic »

ruda píše:Posílám obrázky rozřezaného sedáku.Po vložení měkkého molitanu a zalepení je posez super.

http://www.jpeg.cz/images/2012/08/08/8BC52.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2012/08/08/MEWVH.jpg
Zdravím nebylo by prosím možné poslat fotky na email odkazy co jsou zde nejdou zobrazit. Velice by mi to pomohlo.

Moc dík petic


email: petic@atlas.cz
Uživatelský avatar
ultra
Manager Týmu
Příspěvky: 315
Registrován: sob 21.08.2010, 12:00
Bydliště: SR

Re: Auris 2010

Příspěvek od ultra »

Zdarma - molitan z vodicovej sedacky (2010) mam k dispozicii ak by niekto chcel "kutit". Ja som kupil a u vymenil za vypln od spolujazdca.

Inak o tyzden skonci v kosi. (Auto je uz davno predane)
Toyota Corolla, 1.8 hybrid, e-CVT, 2019, sivá metalíza Celestin, vybava Comfort + paket STYLE + paket TECH
Odpovědět

Zpět na „Auris“