Výrobní vada 2zz-ge

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

Radši se zeptám ještě jinak jak je na tom novém šroubu ten kužílek dole tak ten je tam k nečemu potřeba ? Zapadá snad do nějakého monšího otvoru než je samotný šroub a na něco tím kužílkem tlačí nebo dokonce něco se o ten kužílek tře ?

Šroub uvedený na první straně v tématu je sice ulomený ale připadá mě že proti tomu novému šroubu se šroub rozlomil v závitu cca 2mm nad místem kde závit končí, takže větší část čroubu vlastně zůstala a odlomil se "jen" ten kužel.

Druhý šroub který je hned vedle na tom prvním obrázku v tomto topicu je zajímavě opotřebený - vyleštěný kužel stejně jako na šroubu od KK - od čeho asi ?

http://www.sandsmuseum.com/cars/elise/t ... oyota.html

Tak a co v tom mechanizmu drží ten šroub ? Nebo se ten VVTi člen kolem těch šroubů snad posunuje ?
Naposledy upravil(a) MichalS dne ned 08.01.2012, 22:56, celkem upraveno 2 x.
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

když se podíváš do toho odkazu co jsem dával tak ten kužílek prochází tyči která drží ty vahadla.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

libor12 píše:když se podíváš do toho odkazu co jsem dával tak ten kužílek prochází tyči která drží ty vahadla.
Takže tu tyč blokuje proti pootočení ?
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

jo,jenže ten tlak oleje který posouvá ten lift,je příliš velký,přes ten posuvný kousek teče právě do té tyče a do hlavy a zpět dolů. Ten tlak způsobuje "utahnuti" vahadel na té tyči a se snaží pootočit,až se ji to povede. Díky znehybnení vahadel dojde k poškození vačky. A ten člověk přišel na to,že když se do té tyče na správném místě vyvrtaji otvory tak velké aby tam ten tlak snížil ale zároveň se posouval lift.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Mira Stejskal
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: úte 25.10.2011, 20:19

srouky

Příspěvek od Mira Stejskal »

Ja odskocim kluci trpi taky hondy na takovymi problemy treba 1.6 118kw,1.8 140kw,2.0 147kw.
Uživatelský avatar
Srandista
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: sob 25.07.2009, 23:56
Bydliště: Brno

Příspěvek od Srandista »

No viem ze i-VTEC je system podobny, co do vysledku, ale samotne prevedenie a fungovanie celeho systemu je vraj hodne odlisne. Detaily mi ale nie su zname, na to by sa skor oplatilo ozvat na Honda clube.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

a proto já jsem zastáncem tradiční dvouvačky. :) když ji člověk věnuje náležitou péči je to takřka nezničitelné.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Srandista
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: sob 25.07.2009, 23:56
Bydliště: Brno

Příspěvek od Srandista »

No ono, pokial das dostatocnu starostlivost 2ZZ-GE, tak je to pokial viem tiez velmi trvacny a spolahlivy motor (vzhladom, ze sroby su aspon mne dostatocne znama vec, tak ich vymenu pocitam prave do dostatocnej starostlivosti)... Ked tak ma prosim vyved z omylu...
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

výrobní vada 2zz-ge

Příspěvek od Pavel Liška »

Podle toho kolik, někdy i z vlastní hlouposti jsem už zaplatil za opravy mého 2zz,tak bych se rád podělil o své poznatky.Možná nejhorší věc co můžete udělat je,že než začnete "něco" opravovat -preventivně vyměňovat je opravdu si zjistit co popř. a jestli opravdu motoru něco je.Jenom jednou jej otevřete a už niky nebude jako dřív,pokud se neudělá komplet GO.Co se týká šroubků na upevnění hřídele vahadel,je fakt,že je dobré je vyměnit a mít jistotu náběhu km. a vědět kdy je potřeba nové výměny.Jediné co doporučuji je montáž budíku tlaku a teploty oleje a podle nich měnit olej.
Určitě není dobré se řídit mazacím plánem,ale dávat olej podle toho jak jezdím.Pokud nejezdím nad 6000,tak je možné dávat 5W-30,ale jako v mém případě si nekupuju 2zz,abych přišel o to nejlepší u tohoto motoru je daleko lepší nalít 5W-50.Je až neuvěřitelné jaký je mezi něma rozdíl.U 5W-30 jsem jej někdy měnil už po 2000 km.Jak se olej zahřeje hned poznáte jaká je jeho kvalita při otáčkách motoru na volnoběh.O zbytek věcí na motoru bych strach neměl,pokud vím od koho jej kupuju,vše u tohoto motoru záleží jak je o něj pečováno.141kw na 1.8 bez turba,každý motor nemá a co teprve s turbem?
Uživatelský avatar
Doohy
Navigátor
Příspěvky: 80
Registrován: pon 02.05.2011, 13:17

Re: výrobní vada 2zz-ge

Příspěvek od Doohy »

Pavel Liška píše:Určitě není dobré se řídit mazacím plánem,ale dávat olej podle toho jak jezdím.Pokud nejezdím nad 6000,tak je možné dávat 5W-30,ale jako v mém případě si nekupuju 2zz,abych přišel o to nejlepší u tohoto motoru je daleko lepší nalít 5W-50.Je až neuvěřitelné jaký je mezi něma rozdíl.U 5W-30 jsem jej někdy měnil už po 2000 km.Jak se olej zahřeje hned poznáte jaká je jeho kvalita při otáčkách motoru na volnoběh.O zbytek věcí na motoru bych strach neměl,pokud vím od koho jej kupuju,vše u tohoto motoru záleží jak je o něj pečováno.141kw na 1.8 bez turba,každý motor nemá a co teprve s turbem?
Mohl by jsi víc popsat ty otáčky ? Co jsi vypozoroval ? Asi se ti chová jinak oturbená, ale i tak by mě to zajímalo. Dik
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

výrobní vada 2zz-ge

Příspěvek od Pavel Liška »

Nekvalitní olej degraduje mnohem dřív než kvalita.U mého motoru to fuhguje následovně:na 5w-30 po jízdě mezi 6000-8000 spadla hodnota tlaku na volnoběh pod 1 at. 5W-50 při stejném režimu krásně drží tlak.
Původní majitel dával do motoru 5W-40,ale já blbec se držel striktně nazacího plánu.Naštěstí jsem už měl budíky a tak vím jak se vše chovalo.
Na tlak oleje mám už třetí budík,ale to je jiná historie.
Co se týká turba,tak při použití E85 má motor kolem 300 ps a určitě si dokážeš vybavit co to dělá.
Někde jsem četl,že Lotus s 2zz a kompresorem jede jako osmiválec,ale už nemá tu třešničku v kráse liftu no a s turbem je to podobné + bonus liftu,který jéééééééé no prostě to se musí zažít.
Není vůbec potřeba točit nad 6000 i na 6stku to tahá do kopce jak hlůpý dveře.
Aby mě nefackoval volant,tak jsem dal odklony přednich kol do O.
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od destabilizator »

A jakou preferujes znacku oleje?
(¨ `v´ ¨)
.`·.¸.·´
¸.·´¸.·´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´ Toyota Celica T23 TS Lambo Style Door
You know you own Celica when you roll into lift and have to say to the passengers SORRY I CAN'T HEAR YOU OVER THE SOUND OF HOW AWESOME MY ENGINE IS.
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Pavle kolik ti váží auto?Já mám v autě 5W-60 mám ten dojem nebo 5W-50.Optám se Krosmena co tam nalil.O točení nemluvím to auto jede pořád jakoli v jakém kolikrežimu se mu položilo na plyn tak šlo nereší otáčky atd. prostě jede., jede , jede.......až se lekneš a sundáš nohu z plynu sám :-) Jsem zvědavej po opětovném poasládání a po odladění auta jak se bude chovat.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

výrobní vada 2zz-ge

Příspěvek od Pavel Liška »

Po úpravách jsem ještě nevážil,sám jsem na to zvědavý.Jak jsem ji koupil,tak jsem zajel na váhu a pokud si to dobře pamatuju cca 1150,ale už nevím kolik tam bylo benzínu,někde jsem to tady už o váze cecilky psal,ale nevím k jakému tématu.Na 18 kolech jsem ušetřil 16 kg,ale zase navíc mám LPG.U 7g. je na zadku poznat i pokud zapomeneš doma klíč na kola.
Nádrž na lpg"místo rezervy" zadek stabilizovala,ale na úkor hmotnosti.
Co se týka oleje,tak mám Mobil 1 Rally Formula 5W-50.
Jak to pojede jsem také zvědavý,bude namontovaný regulátor tlaku paliva Tomei,který by měl odstranit cukaní v nižších ot.Nasraný su jak sviňa,po konečně vyřízené reklamaci zdržují FIC celníci a podle toho co mě napsal Libor,kterém bych chtěl touto cestou poděkovat za nepříjemnosti co má kvůli mé reklamaci,může vyřízezí trvat až do 4.3.2012.Normálně to je na bednu.
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Já udělám maximum proto abych váhu dal níž takže jsem rozhodnut pro dvěře z carbonu, sedačky se budou poroučet po sezoně pryč, a laminátový set oken tam dám taky.Brzdy pryč a jdu do lehkých.Potřebuju se dostat pod 1150 kg.A potřebuju to dát pryč ze středu auta takže dvěře a sedačky.

Po tom co jsem byl na reklamní akci a měl jsme možnost se svézt na sněhu....na EVU 5 s váhou 1070 kg krouťákem 500Nm a výkonem 370 koní na snežných ,,radovánkách" v Ríčkách s Autosportem Gajar mám na vlastní kůži vyzkoušeno co dělá váha.
Nějaké ty auta doma jsou.
Odpovědět

Zpět na „Celica“