Auris 2010

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
krumlov
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 24.06.2010, 19:09
Bydliště: Moravský Krumlov

Příspěvek od krumlov »

Moje zkušenost, po 7 tisících tekla metalíza. Nikdy nemůžou při výrobě na automatech 100% vypláchnout vyrobené díly motoru. Sice to dělají po skoro každé operaci, ale nejde to. Doporučuji návštěvu v jakékoliv obrobně.
Prodaný Auris 2010
Auris TS hybrid Executive
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
ultra
Manager Týmu
Příspěvky: 315
Registrován: sob 21.08.2010, 12:00
Bydliště: SR

re

Příspěvek od ultra »

Konecne som zrealizoval vymenu polstrovania (peny) sedaka vodica za taku istu ako ma spolujazdec.

Vymena prebehla bezproblemovo - pasuje tam. (len ta cena)

Kazdemu kto s tym ma problem to fakt vrelo odporucam - konecne sa vozim v pohode a v klude.

Kto s tym problem nema - gratulujem -ma o problem menej.
Toyota Corolla, 1.8 hybrid, e-CVT, 2019, sivá metalíza Celestin, vybava Comfort + paket STYLE + paket TECH
palkopalko
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pon 27.06.2011, 13:47

Sedacka vodica - vystuhy v sedaku (Auris 2010)

Příspěvek od palkopalko »

Tiez som ten molitan vymenil za ten zo spolujadcovej strany (aj ked nie su celkom rovnake - na jednej strane v casti kde je uchytenie bezpecnostneho pasu je tvar trochu iny, ale pri sedeni to necitit). Aj ked mi v servise tvrdili, ze tie vystuhy su v kovovom rame, nakoniec sa ukazalo, ze predsa len su tie vystuhy zlisovane v molitane a ten molitan sa da vymenit.

HSD Hyibrid to tiez nema, ani nova Corolla.

Skoda, ze sa Toyota, aj ked ma jeden z najlepsich pristupov k zakaznikovi, takto zachovala. Dizajnova zavada, ktory brani plnohodnotnemu uzivaniu vyrobku (ktora nebola zrejma pri predvedeni vozidla, ani na nu nebolo upozornene) je predsa len zavada, a zakaznik ma pravo, aby bola odstranena na naklady vyrobcu. To, ze ide o dizajnovy nedostatok a nie o vyrobny mna ako zakaznika nezaujima.

Podla mna ide o velmi vazny problem (aj bezpecnostny - okrem nepohody pri jazde moze prist aj k slabsiemu prekrveniu a strpnutiu noh). Z niekokorocnej skusenosti z vyroby aut viem, ze sa bezne riesia podstatne mensie nedostatky. Predpokladam, ze v Toyote vo vyrobe v Turecku alebo v Designovom centre v Japonsku o tomto probleme ani netusia a ide len o vyhybavu odpoved dealera, resp. zastupenia v Bruseli. Som zvedavy co by na to povedali Japonci (skoda, ze nemam na nich kontakt).

Ja som reklamoval aj menej zavazne veci (napr. v dolnej casti odkladacej skrinky, v priestore noh spolujazdca pretrca izolacia a plastovy kryt je uvolneny.) - a odpoved bola rovanka - je to design, nie vyrobna vada, maju to vsetky Aurisy. V servise mi tvrdili, ze vyrobca alebo hlavny dealer im to neumoznuje uznat ako reklamaciu a nevedia si tieto opravy vyuctovat. Nebrani mi to normalne pouzivat vozidlo, tak som to nechal tak, ale logiku mi to nedava (ako som im hovoril, aj problem s plynovym pedalom bol dizajnovy :/, nie vyrobny).

Skoda, sklamanie.
krumlov
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 24.06.2010, 19:09
Bydliště: Moravský Krumlov

Re: re

Příspěvek od krumlov »

/ Ultra napsal / Konecne som zrealizoval vymenu polstrovania (peny) sedaka vodica za taku istu ako ma spolujazdec.
Vymena prebehla bezproblemovo - pasuje tam. (len ta cena)

Tak nevím, jestli tomu rozumím. Ty jsi tu sedačku platil? Mě ji vyměnili zdarma jako oprávněnou reklamaci. Jen jsem s nimi bojoval delší dobu. Od té doby je jízda a posezení o hodně lepší. Ti co tvrdí že jim to nevadí, by si měli sednout na vyměněnou. Pokud si ztěžuje míň než 5% majitelů, v předpisech to mají nastaveno tak - nic se neděje.

Ještě mám dotaz, zkoušel někdo zda lze pomocí počítače, nebo nějak jinak nastavit nižší svit optitronů bez zapnutých světel? Při použití denního svícení září optitrony naplno.
Prodaný Auris 2010
Auris TS hybrid Executive
Čepo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1030
Registrován: úte 12.01.2010, 13:42
Bydliště: Opavsko

Příspěvek od Čepo »

2 krumlov
Jaký sedák tam teď máš? Ten jaký je u spolujezdce, nebo něco jiného?
Toyota Corolla E 12, 1,6 VVTi, 5HB, 05/2006 ex
Toyota Auris 1,6 Valvematic Luna, VSC+TRC, 5HB, červená 3R3, 06/2010
Toyota Yaris III, 1,0 VVTi Active 5HB červená 3P0, 08/2012 "Mixérik"
krumlov
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 24.06.2010, 19:09
Bydliště: Moravský Krumlov

Příspěvek od krumlov »

Taková jaká je u spolujezdce, bez připomínek, o 100% lepší než původní. Právě proto jde použít samotný molitan, nemusí se nijak upravovat rám. Látka sedáku se jen stáhne, navleče na nový molitan sedáku, v servise jim to trvalo cca půl hodiny sakumprásk. Teď jen doplním tempomat a budu snad spokojen.
Prodaný Auris 2010
Auris TS hybrid Executive
Uživatelský avatar
ultra
Manager Týmu
Příspěvky: 315
Registrován: sob 21.08.2010, 12:00
Bydliště: SR

Příspěvek od ultra »

krumlov: ano PLATIL - reklamaciu mi neuznali. Ak ti ju oficialne uznali a mas to na doklade - "scan" by mi veru pomohol pri refundacii nakladov.

Ano - mohol som to riesit aj tym ze by som prehodil molitan zo sedacky spolujazdca na sedacku vodica a naopak - naklady by boli iba na montaz a demontaz ale ja som chcel mat obe sedacky bez vystuh.

Ak niekto chcem - predam mu molitan z vystuhou za 1/3 cenu :):):)

Na druhej strane - uz ma nebavi natahovat sa o reklamaciu. Myslim si o Toyote svoje - zaplatil som si to a uz na to kaslem dalej to uz nechcem riesit a radsej sa chcem vozit.
Toyota Corolla, 1.8 hybrid, e-CVT, 2019, sivá metalíza Celestin, vybava Comfort + paket STYLE + paket TECH
krumlov
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 24.06.2010, 19:09
Bydliště: Moravský Krumlov

Příspěvek od krumlov »

Tak dnes mě namontovali v Toyotě ve Stříteži tempomat. Cena včetně práce 4500 Kč, naprostá spokojenost. Jedu na cestu do Itálie, prý by měla být výsledná spotřeba nižší. Tempomat má hodně lehkou nohu.
Prodaný Auris 2010
Auris TS hybrid Executive
Uživatelský avatar
Michal27
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pon 23.05.2011, 19:34
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Michal27 »

Ahoj, to ja uz mam bohuzel Italii za sebou ale muzu potvrdit ze pri dodrzovani dalnicnich limitu jsem mel spotrebu s tempomatem 6,5 l/100km a to jsme byli v aute ctyri plus plne nalozeny kufr. Takze naprosta spokojenost. Celkove jsem tam i zpet najel 2500km.
Toyota Auris 1.6 Dual-VVT-i Sol 03/08
Uživatelský avatar
PePe132
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 25.11.2010, 17:50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PePe132 »

Ahoj, včera jsem Auriska svižněji prohnal po okreskách a při ostřejším brždění jsem někde od motorového prostoru slyšel pípnutí. Při lehkym brzdění se to neděje.. Nevíte čím to může být? Auto žádnou závadu nehlásí, brzdí normálně, jen to prostě pípne. ABS taky nespínalo.
Toyota Auris 1.6 Valvematic, 6M/T, white, Terra Cool + tempomat
Čepo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1030
Registrován: úte 12.01.2010, 13:42
Bydliště: Opavsko

Příspěvek od Čepo »

2 PePe132
Je to brzdový asistent (BA). Taky mně to jemně pískne-pípne, když šlapnu rychleji na brzdu. Zvyšuje tlak v brzdovém systému, když se rychleji šlapne na brzdu.
Toyota Corolla E 12, 1,6 VVTi, 5HB, 05/2006 ex
Toyota Auris 1,6 Valvematic Luna, VSC+TRC, 5HB, červená 3R3, 06/2010
Toyota Yaris III, 1,0 VVTi Active 5HB červená 3P0, 08/2012 "Mixérik"
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

U mne to same...vice to dela na mokru nebo ledu.
V servisu nevedeli, co to je, ale dela mi to od zacatku.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Čepo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1030
Registrován: úte 12.01.2010, 13:42
Bydliště: Opavsko

Příspěvek od Čepo »

Jen pro zajímavost, takhle vypadá interiér Aurise made in Japan
http://toyota.jp/auris/interior/index.html
Toyota Corolla E 12, 1,6 VVTi, 5HB, 05/2006 ex
Toyota Auris 1,6 Valvematic Luna, VSC+TRC, 5HB, červená 3R3, 06/2010
Toyota Yaris III, 1,0 VVTi Active 5HB červená 3P0, 08/2012 "Mixérik"
Uživatelský avatar
ultra
Manager Týmu
Příspěvky: 315
Registrován: sob 21.08.2010, 12:00
Bydliště: SR

pasy vzadu

Příspěvek od ultra »

Chcem sa informovat ci niekto nespozoroval problem z dotahovanim bezpecnostneho pasu po jeho odopnuti na zadnych sedadlach.

Vzadu na zadnom sedadle sedava v autosedacke moja dcera a v poslednom case ...cca mesiac dozadu pozorujem ze po odopnuti pasu sa tento nedotiahne do zakladnej polohy - respektiv - kusok pasu za zasunie a zbytok ostane volne "plajdat" - az ked pas chtim do ruky a pokusim sa ho znovu napruzit a uvolnit tento sa na 2-3 x pomali stiahne do zakladnej polohy.

Riesil niekto podobu vec - staci to premazat alebo treba riesit v servise (problem je ze servis mam od ruky -cca 100 Km tam a spet)
Toyota Corolla, 1.8 hybrid, e-CVT, 2019, sivá metalíza Celestin, vybava Comfort + paket STYLE + paket TECH
Odpovědět

Zpět na „Auris“