Corolla a LPG

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
Pandy
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: pát 27.07.2007, 13:53
Bydliště: Brno

Re: Corolla a LPG

Příspěvek od Pandy »

Díky za informaci. A je snad někdo, kdo jezdí na plyn s motorem VVTi, příp. jaké jsou zkušenosti?
jarous12
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: úte 11.04.2006, 19:28

vvti na plyn

Příspěvek od jarous12 »

ja nechal predelat 1.4 vvti na LPG, vykon je temer stejny (projel jsem pul Italie ve 4 lidech, tahl pres cele nemecko vozik...)a auto svistelo jak na benzin) , spotreba stejna. mam system Prins - ten jsem vybral po douhem zjistovani vsude mozne , ze by to mel byt TOP v techto systemech. jediny problem nastal, kdyz jsem na delsi dobu vytahl baterku z auta. PC od LPG se nejspise resetovalo, a po dobu cca 50 km motor na neutral zhasinal. pak se vse vratilo do normalu. nicmene se chystam na premereni a doladeni LPG jednotky.
nicmene ted resim uz dlouhotrvajici "zavadu" - kolisaji mi otacky kdyz jedu na neutral (pri provozu n aLPg i na benzin, otack ykolisaly i pred prestavbou na LPG)- auto bylo v servise a premerili vule na ventilech s tim, z ejsou moc male...a udajne to muze souviset s provozem na LPG. nicmene toto se pry stava az po ujeti hooodne kilometru. takze nevim, jeslti vule nebyly male uz pred montazi LPG.
P.S spise pozoruji rozdilne vykony po natankovani LPG u ruznych cerpacek...
jo a stalo to s praci 38.000,-
Uživatelský avatar
T.Y.N.G.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 537
Registrován: čtv 19.10.2006, 08:03
Bydliště: Jablonec Nad Nisou

Příspěvek od T.Y.N.G. »

(Mám zkušnost s LPG u Sierry s karburátorem.) Shrnu to takto:
a) Musíš mít ten motor opravdu v pořádku. Benzín vždycky dobře zapálíš i s horším stavem motoru (karburátor (vstřikování), svíčky a já nevím co ještě). Ale jakmile napojíš LPG můžeš mít problémy o kterých jsi předtím nevěděl.
b) každý rok musíš nechat dělat revizi - což jsou také náklady
c) Je tam i limit na stáří nádrže - po několika letech (bohužel opravdu nevím kolik to je) ji musíš měnit - zase náklady navíc
d) míň místa v kufru
e) nepustěj tě do podzemních garáží (pokud máš garáž a v ní montážní jámu - neměl bys tam parkovat (plyn klesá dolu, takže při případném úniku by to mohlo udělat bum))
f) měl jsem Lovato a vím že se museli po čase měnit i nějaké membrány uvnitř nebo co - zase náklady
g) nevím jak je to u vstřikování, ale u karburátoru jsem musel startovat na benzín - takže pokud jezdíš krátké vzdálenosti - nemusí se to finančně vyplatit
h) Nádrž místo rezervy - je nutné mít co největší. Já měl například 30l. Ale po spotřebování cca 20-23l už jsem musel tankovat (protože pak už to nemá dostatečný tlak a auto mi pořádně nejelo) což při spotřebě Sierry bylo po cca 180-200 km což je brutální!
i) Pokud to bude karburátor (doufám že ne) je tam blblost při přepínání. Když chceš přepnout z benzínu na LPG, musíš to dát do nulové polohy, počkat až dojde benzín, který je v komurkách karburátoru a až potom přepínat na LPG. Takže si musíš vyčíhat místo kde to můžeš přepnout, aby to nezdechlo zrovna na křižovatce. U vstřiku toto odpadá.
Ford Focus 1.0 Trend 2015
Toyota Yaris NG 5dv 1.0 Base Cool (Made in Japan) r.v. 2006. Prodáno 06/2015.
Uživatelský avatar
Tonda
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1846
Registrován: stř 15.03.2006, 16:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda »

Mněl jsem LPG ve voze VAZ 2106 což je 1600ccm.A žigul jede i na ředidlo smíchaný s olejem-vyzkoušeno známím.LPG jsem mněl taky Lovato a řeknu vám....děs....zaprvé to přepínání z plynu na benzín mně fakt štvalo.Je to přesně jak popisuje T.Y.N.G. a další je rozdíl v otáčkách motoru a plynu.Nejdřív jsem se to snažil seštelovat sám....nic....potom jsem dal fungl nový karbec a zase šteloval....nic....potom Plyno servis Olomouc.....nic.....předaly mi auto s tím,že je to normální.Rozdíl na volnoběhu 500ot.Teť bych kecal kterej byl vyšší ale jedny otáčky 900 a po přepnutí 1400 je sakra rozdíl a nedal jsem si vymluvit,že to není o.k. Další navýhoda jsou starty v zimně.Na plyn je to občas problém.Proto musí člověk neustále přepínat při dojíždění domů na benzín. Já a LPG.............UŽ NIKDY!!!!!!!! :angry: Jo a ta nádrž se musí vymněnit mám ten dojem po deseti letech.
MADE IN JAPAN - žádný sOpel ...
Pandy
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: pát 27.07.2007, 13:53
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pandy »

Já teďka jezdím s Formanem (monostřik) a v podstatě žádné problémy jsem neměl a to jsem na plyn najezdil už 80 tis. km (systém BRC). Nádrž se mění až po 10 letech, semtam seřízení zvláště při výměně vzduch. filtru, chce to dobré svíčky a pak je spotřeba 10 - 11 litrů (x 14,-Kč) :D. Takže se to bohatě vyplatí. A síť čerpaček je u nás i v zahraničí hustá. Jen kdyby ten Forman byl celkově spolehlivější! Takže přemýšlím o té Corolle, jakožto autu na vrcholu spolehlivosti. Kombinace spolehlivost a levný provoz, to by byla značka ideál. Je zajímavý - co příspěvek to radikálně opačný názor.
Uživatelský avatar
Gabo
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: stř 31.05.2006, 15:17

Příspěvek od Gabo »

Ja by som si uz len pre ten pocit plyn do auta nedal... Co ak niekto do teba napali (napr. nejaky kamion) odzadu? Spotreba v Corollke na svoj vykon je dost mala, oplati sa to vobec? Ja mam posl. 1000km spotrebu 4,9l 50% mesto, 50% mimo mesta.
Toyota Auris TS Hybrid 2016
palinob
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pon 13.08.2007, 12:20

Skusenosti s LPG 80tis km

Příspěvek od palinob »

Zdravim, vlastnil som Skodu 125L na plyn a Feliciu na LPG 50kW montoval som do nej jednoduchy splynovac Lovtec CZ vyroby, najazdil som na LPG 60tis km a mam taketo skusenosti.
Skoda 125 mala liatinovu hlavu (make sedla) a bez pouzitia aditiv ako olovo alebo anabex ktore plyn neobsahuje som prvu hlavu znicil po 10tis. km. vymontoval som hlavu a na moje udivenie boli znicene len sedla vyfukovych ventilov. Sacie ventily su ovievane studenou zmesou a preto tam nedochadza k prehriatiu sedla. Po konzultacii s chlapikmi ktori montuju LPG som sa podujal na prerabku hlavy, vyfukove sedla sa vyfrezovali von a nalisovali sa nove (domnievam sa ze to bol nerez), tie boli tvrde a problem uplne zmizol, napriek tomu som po tychto skusenostiach pridaval Anabex do benzinu a cas od casu to prehnal 20km na benzin.
Do felicie som dal plyn pri 54000km a jazdi nan do dnes 105000km, cakal som podobne problemy ako u skodovky ale neboli ziadne. Spotreba 8l a sportova jazda 9.5l nad tuto hranicu som sa nedostal. Sedla ventilov sa zmenili (zaklepali) o 0.05mm co je normalne aj u benzinu. cena splynovaca bola 17500sk.
Co sa tyka Toyoty, som cerstvym vlastnikom Corolly 1.4 71KW VVti /2000 ma plastove sanie a tu nie je mozne pouzit centralny vstrek ako u felicie alebo skodovky ale samostatne vstrekovanie pre kazdy valec s riadiacou jednotkou, odporucam Tartarini. Budem sa radit na tuto temu s jednym chlapikom co montuje LPG a ma s tym bohate skusenosti. cena takeho splynovaca je okolo 35000SK,
Ak mate plastove sanie neriskujte splynovac s centralnym zmiesavanim, Plyn lepta plastove sanie a co je este horsie ak dojde z dovodu rozladenia ku streleniu do sania tak to mate na vytrazny trojuholnik resp. vsetky 4 smerovky a mastnu navstevu servisu. Sekvencne vstrekovanie pre kazdy valec riesi tento problem. :wink:
Pandy
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: pát 27.07.2007, 13:53
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pandy »

Děkuji "Palinobu" za odpověď. Nerozumím však "plastovému sání". Taková informace mě překvapila. Asi jsem laik. :shock:
Uživatelský avatar
LikeableBoy
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: pát 14.04.2006, 12:41
Bydliště: Telnice (severní čechy)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LikeableBoy »

Plastové sání má právě ta 1,4 VVTi a nedivil bych se kdyby to měly všechny novější motory. Takto to vypadá:

Obrázek
"Karolínka Modroočko" Toyota Corolla 1,4 VVTi (71kW) LB 10/2001 -prodána
Ford Focus 1.6 TDCi (80kW) combi Titanium 10/2009
"Lvíček" Peugeot 307 SW 1.6 16V (80kW) 02/2003 6x airbag, digi klima, ESP+ASR, panorama, atd.
palinob
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pon 13.08.2007, 12:20

Plastove sanie

Příspěvek od palinob »

Ahojte, plastove sanie je presne to co je na obrazku je to potrubie na privod vzduchu pred vstrekovace na valcoch motora.

Dalsie skusenosti: LPG a Mazda 626 2.0 84kW/1998.
Aj na tomto type motora dochadza k opotrebovavaniu vyfukovych sediel. nie velmi ale staci to na to aby ste po 10tis km navstivili servis a davali nastavovat ventily vymedzovacimi podlozkami. problem je riesitelny, niektori to oznacuju ako ze plyn je suche palivo a nemaze ventily. je to hlupost, mazanie tam nema ziaden vplyv, sacie ventily su chladene, vyfukove su stale vystavene suchej spalanej horucej zmesi ci je to benzin alebo plyn. Mazane su voditka ventilov mikro priesakmi oleja z hlavy.
Riesenie: Anabex, nie olovo alebo ine pripravky ktore poskodzuju katalyzator! Anabex neposkodzuje, ale jeho leptacie schopnosti su neuveritelne. rozleptat bezne plasty nema problem, ako na to vam napisem poobede som v praci a prave mi skoncila volna chvilka. tak zatim :)
Sobala Jan
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: sob 09.04.2005, 15:57
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Sobala Jan »

Ja měl LPG namontováno v E9-najel jsem s ním 50000km a výsledek?,
3krat měněný termostat
2krat těsnění pod hlavou-1krat přebroušení hlavy
kousnutý dřík ventilů s následným ohlodáním rozvodového řemene
přehřívání motoru při jízdě po dálnici
menší výkon
rozhodně jsem na tom nevydělal a určitě jsem si zničil do té doby 100%
jezdící auto
Po těchto zkušenostech bych LPG nedal ani do trabanta
Uživatelský avatar
Tomas LJ70
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: úte 13.02.2007, 09:21
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomas LJ70 »

Sobala Jan píše:Ja měl LPG namontováno v E9-najel jsem s ním 50000km a výsledek?,
3krat měněný termostat
2krat těsnění pod hlavou-1krat přebroušení hlavy
kousnutý dřík ventilů s následným ohlodáním rozvodového řemene
přehřívání motoru při jízdě po dálnici
menší výkon
rozhodně jsem na tom nevydělal a určitě jsem si zničil do té doby 100%
jezdící auto
Po těchto zkušenostech bych LPG nedal ani do trabanta
Spíš bych tipoval poruchu chladící soustavy. Logicky mě nenapadá souvislost LPG:porucha termostatu. Ale špatné těsnění pod hlavou a termostat spolu s přehříváním motoru jistě souvislost má.
Toyota Corolla 1,3 66KW. Rv.94. Najeto 350.000km.
Toyota Corolla 1,3 55KW. Rv.91 Najeto 186.000km
Uživatelský avatar
martyroznov
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 30.04.2009, 20:26
Bydliště: Valašské Meziříčí

Příspěvek od martyroznov »

Palos píše:Jo to by mě taky zajímalo, kámoš z polska si nechal předělávat taky Toyotu a u nich to vjde na E11 cca na 12500 kč což není tak hrozný, kolik to stojí asi u nás?
Ahoj , přidám svůj skromný příspěvek na toto téma. měl jsem LPG namontovaný ve své Carine E 1.6 16V 97' sedan, dal jsem za to i snádrží místo rezervy 25 000,- jen už nevím co to bylo za typ, myslím , že buď lovato nebo brc. nalítal jsem s tím cca 100 000 km (montováno při 230 000 km na tacháči) a jen jsem občas zajel na seřízení. náklady za těch sto litrů najetých byly do servisu lpg cca 1000,- . spotřebu jsem měl do 10 na sto a byl jsem fakt nadšený, že si můžu lítat po výletech za pár kaček. pravda je, že do kopce jsem cítil lehký úbytek výkonu, ale bylo to zanedbatelné natolik, abych se tím zabýval. motor byl i po tak dlouhé době v super stavu, že ani mechanici nechápali. olej byl při každé výměně ještě transparentní, byť jsem dolíval tak litr . olej jsem měnil co 15 000 a jezdil jsem jen na plnou syntetiku. za mně říkám: LPG ano!
Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Příspěvek od Tygr »

Hm, tak LPG resim taky a zatim jsem na to nenasel odvahu. Nevim, na jednu stranu to muze byt fajn, na stranu druou je auto na neco stavene, má nějak fungovat a davat tam cokoliv co tam nepatri.. proste nevim :?

Co se oleje tyce, ten bude u LPG krasne pruzracny i treba po 30000km, ale k degradaci oleje dochazi podstatne driv, snad po cca 5000km.. :!:
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
Uživatelský avatar
andy.gee
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: stř 29.04.2009, 16:51
Bydliště: Slovensko

hm

Příspěvek od andy.gee »

ach jaj chlapi chlapi ..

LPG od cias formanov a ziguli dost pokrocilo .. vtrekovanie je modernejsie atd.

ja osobne do mojej corolly LPG planujem, este na to nie su peniaze ale snad do roka sa podari ..

u nas stoji sekvencne vstrekovanie konkretne do 4E-FE cca 940 eur, pri tomto vstrekovani je vykon o pol konika vyssi a spotreba o deci nizsia .. v cene je servis, nastavenia vstrekov po urcitych km atd atd ..

LPG ma viacero mojich kamaratov, napr. vectra 1,6 16V dalej BMW 325i (6 valec 192 koni) a vozil som sa na oboch a skutocne s tym nemali nejake problemy a maju to uz dost vela km .. tah na LPG bol vzdy vynikajuci, prechod medzi benzinom a LPG nepoznatelny atd.

samozrejme nejake naklady tam su, udrzba atd atd, lenze cena plynu u nas v meste je momentalne 0,379 eur co je menej ako tretina ceny benzinu a to uz je dost rozdiel.

keby ste chceli nejake info o tom napiste kludne
Odpovědět

Zpět na „Corolla“