Check hybrid system

nová modelová řada - nástupce Corolly
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: Check hybrid system

Příspěvek od octavius »

Nuz skoro 1700€ je celkom dost bubakov :blush: Ak by problem pretrvaval skus potom zajst do Hlohovca http://mpgas.sk/
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
Uživatelský avatar
Pretor
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: pát 28.06.2019, 09:35
Bydliště: Borinka

Re: Check hybrid system

Příspěvek od Pretor »

ano poznam.tam som si pred 15timi rokmi daval robit bmw.vsetko islo super.nebol nikdy problem.len toto je v zaruke.tak dufam ze zaruku odstrania.niekolko hybridov uz urobili a nikto vraj problem nemal.tak smolu som mal zase iba ja.
Toyota Auris hybrid Touring Sports 1.8 Valvematic. r.v. 2014. LPG+V-LUBE
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: Check hybrid system

Příspěvek od octavius »

Mozno bude ozaj zly nejaky vstrek. Kedze je to v zaruke tak samozrejme nech sa na to pozru oni ale nieco mi hovori, ze ak na nieco pridu tak problem bude natankovali ste "nekvalitny plyn" Z vlastnej skusenosti poznam tie historky typu musite tankovat kvalitny plyn Tomegas je dobry a ked som tankoval ten tak raz pri vymene filtra hovori, ze je nejaky spinavy a ze musim tankovat kvalitne LPG, tak uz mi to nedalo a spytal som sa znova, ze aky este lepsi mam od Tomegasu tankovat? Odpoved bola prekvapujuca, ze tomegas mal nejake problemy :lol: a dobry maju na Dalioil :D :D ze este s nim problemy nemali :D Tak si potom vyber :bomb:
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
Uživatelský avatar
Pretor
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: pát 28.06.2019, 09:35
Bydliště: Borinka

Re: Check hybrid system

Příspěvek od Pretor »

tankujem v stupave vyse pol roka.nikdy problem nebol.na zaciatku som chodil na jurki potom probugas a potom tu v stupave.kedze spotreba bola rovnaka.tak som zostal u toho co mi bolo najblizsie k bydlisku...
Toyota Auris hybrid Touring Sports 1.8 Valvematic. r.v. 2014. LPG+V-LUBE
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1960
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Check hybrid system

Příspěvek od slabostka »

záruka - to je otázne či doba alebo kilometre... vstreky iné - systém môže byť vyskladaný z rôznych značiek to vôbec nie je na škodu, dielňa by mala používať to čo má v ruke každý deň a pozná tie diely.
vstreky ozaj nevydržia večne a ich cena nie je obrovská. Čo mi chýba je či ozaj prešiel všetko - či je OK multiventil, či je dobrý odparovač, či sú všetky hadičky ok.... dal by som im jednu šancu - tu je auto dajte to dokopy ale žiadne pokusy výmena od A po Z
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1960
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Check hybrid system

Příspěvek od slabostka »

octavius píše:Mozno bude ozaj zly nejaky vstrek. Kedze je to v zaruke tak samozrejme nech sa na to pozru oni ale nieco mi hovori, ze ak na nieco pridu tak problem bude natankovali ste "nekvalitny plyn" Z vlastnej skusenosti poznam tie historky typu musite tankovat kvalitny plyn Tomegas je dobry a ked som tankoval ten tak raz pri vymene filtra hovori, ze je nejaky spinavy a ze musim tankovat kvalitne LPG, tak uz mi to nedalo a spytal som sa znova, ze aky este lepsi mam od Tomegasu tankovat? Odpoved bola prekvapujuca, ze tomegas mal nejake problemy :lol: a dobry maju na Dalioil :D :D ze este s nim problemy nemali :D Tak si potom vyber :bomb:
- kvalita plynu je podľa mňa vec individuálna - plyn je jedna vec druhá je nádrž predajcu, tam má tiež filtre, nadzemné nádrže - zmeny teplôt.... stojany....
čiže vymyslím tomegas na pumpe xzy OK a o pár ulíc nahouno... treba hľadať jednu-dve overené pumpy
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
Pretor
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: pát 28.06.2019, 09:35
Bydliště: Borinka

Re: Check hybrid system

Příspěvek od Pretor »

Tak vraj vstrekovače sú zlé. Repas 50eur nové 100eur.
Toyota Auris hybrid Touring Sports 1.8 Valvematic. r.v. 2014. LPG+V-LUBE
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1960
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Check hybrid system

Příspěvek od slabostka »

tak ak len tie tak celkom slušné, možno majú aj nejaké "lepšie" ktoré vydržia dlhšie...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Check hybrid system

Příspěvek od Kocúr »

Už som to raz spomínal. Kamarát má astru s LPG od výroby, už 4 mesiace mu svieti kontrolka motora akonáhle prepne na plyn. Na benzín bez problémov. Na plynovom systéme za tie 4 mesiace vymenili veci za 1300ur a problém je stále. Autorizovaný servis.O týždeň má termín na STK kde mu auto tutovo neprejde, keďže tá kontrolka svieti. S autom nejazdí pretože je už druhý mesiac v servise a tí trubkári mu len menia diely a nie a nie sa trafiť. Vtipné je že aj napriek tomu že je auto v servise tak mu od servisu prišla smska že sa mu blíži STK tak mu odporúčajú prísť k nim na predSTK prehliadku.
Dosť sa nad tým rozčuľoval, rozmýšľal že keď mu dajú konečne auto do cajku tak sa ho zbaví. Vo štvrtok ale dostal infarkt, už je po zákroku - predpokladám že má momentálne iné priority ako riešiť debilné LPG.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1960
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Check hybrid system

Příspěvek od slabostka »

Tu by som len jedno - treba sa zamyslieť na kúpou nového auta s lpg. Ja by som to neurobil pretože - LPG treba vždy nastaviť po montáži - kto ho nastavil v automobilke? Nikto... Kto porieši chyby lpg v záruke? Nikto šak v autorizáku nie sú "plynári". Kto rozmýšľa tak také auto nekúpi ale kúpi auto a LPG nechá namontovať v dobrej dielni.
Toto čo popisuješ sa deje v Dacii, Hyndai, Opli, Fiate...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Check hybrid system

Příspěvek od Kocúr »

No tak to je super.
Auto s LPG od výroby v prípade problémov s LPG v autorizáku nevyservisuješ pretože technici tam to nezvládajú. A keď si kúpiš nové auto a dáš inde nainštalovať LPG tak pri hocakom probléme ti v autorizáku záručnú opravu neuznajú kvôli LPG a zas dielňa v ktorej si si dal inštalovať LPG sa bude vyhovárať v prípade problémov na nekvalitný plyn.
:bigups:
Inak jemu tvrdia, že ten jeho opel si domrvil sám tým, že si raz menil olej inde ako u nich a vraj bohvie čo za olej mu tam bol naliaty. Preto mu vraj stále pri pohone na plyn svieti kontrolka motora.
Dobré, nie?
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: Check hybrid system

Příspěvek od octavius »

To je to o com som pisal vyssie neustali kolotoc LPG servis --- Benzin servis :roll:
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1960
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Check hybrid system

Příspěvek od slabostka »

LPG treba inštalovať s rozumom - vybrať spoľahlivú motorizáciu, vybrať dielňu a hlavne inštalovať tam kde je ozaj vysoká spotreba alebo ozaj vysoký nájazd. Pri 10 000km by som rozmýšľal ano či nie ak by bola spotreba 6-7l.
Ak by mi auto bralo tak 10l alebo bol nájazd cca 20 000km a vyššie prečo nie.
Ja mám na nissan celkom málo na lpg - asi 60 000km ale nikdy mi kontrolka ani neblikla, funguje to skvele, dával som to lebo je to 2.0l a automat a 10l je bežná spotreba, v meste to bude aj 11-13l takže mne sa to už vrátilo a aj niečo "zarobilo".
Ako píšem vždy to lpg treba zvážiť musia prínosy prevažovať riziká...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
Pretor
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: pát 28.06.2019, 09:35
Bydliště: Borinka

Re: Check hybrid system

Příspěvek od Pretor »

Takže boli zalepene vstrekovače. Vraj zlý plyn. Dali nové teda. Všetko ide ako má. Ale nechápali lebo to menia obvykle po 200 000km a nie po 60 000 km.
Toyota Auris hybrid Touring Sports 1.8 Valvematic. r.v. 2014. LPG+V-LUBE
sunko
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: sob 18.11.2017, 14:53

Re: Check hybrid system

Příspěvek od sunko »

Ktovie ci tam predtym namontovali nove diely... V tej dielni na konci Race sa totiz uz stalo, ze namontovali pouzite diely (samozrejme cena ako za nove). Ked sa na to doslo tak museli vsetko menit. Skusenost z rodiny. Vo svojom aute mam lpg vstrekovace este od montaze, teda takmer 8 rokov resp 120tkm. Tankujem najcastejsie na Jurki pod pristavnym, dalioil (trencin) a obcas slovnaft. Ani len filtre neboli nikdy v zlom stave. Preto by ma fakt zaujimalo co ich mohlo tak rychlo "zalepit".
Odpovědět

Zpět na „Auris“