Check hybrid system

nová modelová řada - nástupce Corolly
Uživatelský avatar
Pretor
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: pát 28.06.2019, 09:35
Bydliště: Borinka

Check hybrid system

Příspěvek od Pretor »

Dnes som siel domov auto nahle stratilo vykon ked som chcel predbiehat.zacala svitit kontrokla motoru. vykricnik a na displeji hlaska. check hybrid system.vsetko som uz precital.skusil som odpojit 12V bateriu. chvilu pockal a zapojil naspat.hlaska zmizla svietiace kontrolky tiez ale auto ide stale max 70km/h. viete mi poradit co by som este mohol vyskusat??? vecer musim ist jazdit lebo je to taxik.zatial skusam nabit tu 12V bateriu.ja si myslim ze je to toto...

https://car-recalls.co.uk/recall/toyota ... -of-power/
Toyota Auris hybrid Touring Sports 1.8 Valvematic. r.v. 2014. LPG+V-LUBE
zzjosef
Navigátor
Příspěvky: 116
Registrován: pon 27.04.2015, 13:18
Bydliště: Poděbrady

Re: Check hybrid system

Příspěvek od zzjosef »

potřeba vyčistít průduch, který vede k ventilátoru který chladí hybridní baterii ?
Auris 1,6 M 2013
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Check hybrid system

Příspěvek od Kocúr »

Od veci ale spýtam sa že akú máš na tom ako taxikár spotrebu?
Dík za odpoveď a sorry za Off topic.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Check hybrid system

Příspěvek od slabostka »

Kocúr píše:Od veci ale spýtam sa že akú máš na tom ako taxikár spotrebu?
Dík za odpoveď a sorry za Off topic.
- to čo ty máš 7.niečo ja mám 4.9 priemerka a mestom by to mohlo byť tak 4.5 - podľa toho aké mesto... ale spotreba je len bonus k lacnej udržbe.... uvidíme akú tam má zradu ale bude to chcieť diagnostiku....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
Pretor
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: pát 28.06.2019, 09:35
Bydliště: Borinka

Re: Check hybrid system

Příspěvek od Pretor »

ja to mam upravene na lpg. spotreba je 3.3eur/100km, pocitac ukazuje 5-5.3L/100km teraz v zime.zalezi kolko beham po dialnici.v lete je to 4.5L. to sitko na chladeni baterie som cistil pred polrokom.zavolal som pana z toyoty na diagnostiku.a prisiel na to ze problem nieje s autom ale s lpg systemom.musim to ist dat pozriet.chyby mi vymazal a prepol to len na benzin.a auto ide ako gula bez akychkolvek chyb.kazal mi natankovat shell v power racing na precistenie palivoveho systemu a motoru.kedze som tam tankoval najlecnejsi benzin.lebo na tom len startujem.ale hovoril ze to nieje dobre.ze robili rozbory benzinov na najlepsie z toho vysla shell.ze tam davaju nejake aditivva.
Toyota Auris hybrid Touring Sports 1.8 Valvematic. r.v. 2014. LPG+V-LUBE
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Check hybrid system

Příspěvek od slabostka »

kľudne kupuj lacný benzín ale pridávaj VIF - benzin. Ja tankujem len tesco benzín plus vif celé roky.... a predpokladám vyjazdíš nádrž tak raz za 2-3 mesiace? Benzín starne.... plus nenechávať benzín v nádrži úplne naspodku - chladí čerpadlo.
LPG -meníš filtre? Plynná fáza plus raz za 50-60 000km filter kvapalnej fázy. Vstreky lpg majú tiež nejakú životnosť. U lpg by som skôr riešil kvalitu ako pri benzíne. Kvalitné lpg má vraj omv, slovnaft. Ja kupujem v malej nezávislej pumpe a oni berú myslím probugas ale kamion chodí poľský. Napočudovanie nikdy problém nebol.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
Pretor
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: pát 28.06.2019, 09:35
Bydliště: Borinka

Re: Check hybrid system

Příspěvek od Pretor »

pri kupe auto malo 55 000km. Jul 2019 bola montaz plynu.zatial som menil len nejaky filter kazdych 20 000km. teraz to ma 110 000km. tak neviem ci to budu vstreky alebo ten filter co ty hovoris. mne to montovali v Bratislave na konci raci.maju uz skusenosti s montazou lpg do hybridov.nikdy vraj problem nebol.ani ja som nemal doteraz problem. a najazdil som cca 60 000km na plyne. od montaze na benzin nejazdim vobec.kazde dva mesiace som iba natankoval pri metre najlacnejsi benzin za 10e a to je cele.dal som si tam domontovat domazavanie ventilov V-LUBE. Zajtra rano tam mam ist. hadam zistia cim to bude.
Toyota Auris hybrid Touring Sports 1.8 Valvematic. r.v. 2014. LPG+V-LUBE
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Check hybrid system

Příspěvek od slabostka »

prímaz si môžeš kľudne odstaviť je to blud... ja to v nissane nemám a sám montážnik mi povedal že netreba. Logicky jedna kvapka čohosi ktorá zhorí raz za minútu vo valci nemôže nič uchladiť :roll: a po zhorení ani umazať výfukový ventil :roll:
ja som o lpg rozmýšľal ale auris I beztak nemá kufor kvôli baterkám a motorový priestor je narvaný a ja nemám rád prehustenosť pod kapotou že sa nedá ruka strčiť skrz :blush: plus ma odrádzalo to neustále zapínanie-vypínanie ale asi to majú zvládnuté.. aký tam máš systém? hromadná prestavba alebo individuálna s kopou potvrdení?
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
Pretor
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: pát 28.06.2019, 09:35
Bydliště: Borinka

Re: Check hybrid system

Příspěvek od Pretor »

Individuálna s kopou potvrdení.. Kufor je prázdny. Baterky sú pod sedadlom. Nádrž miesto rezervy. Neviem presne názov. Musím pozrieť v papieroch ale asi stag.
Toyota Auris hybrid Touring Sports 1.8 Valvematic. r.v. 2014. LPG+V-LUBE
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Check hybrid system

Příspěvek od slabostka »

pri aurise II už s hsd rátali tak to má vyriešené inteligentné - baterky pod sedadlami... pri I.gen. s tým nepočítali takže to zastavali ako šlo - baterky do kufra....
tak napíš čo našli....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
Pretor
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: pát 28.06.2019, 09:35
Bydliště: Borinka

Re: Check hybrid system

Příspěvek od Pretor »

Našiel tam len chudobná zmes. Ze to musí ísť. Tak sme sa išli previezť. Mal to napichnute na diagnostiku ale nič tam nevidel. Keď som prepol na lpg auto náhle stratilo výkon. Dupal som na plyn ale iba to hucalo ale rýchlosť klesala na úroveň 50km/h.ze vraj som musel natankovať zlý plyn a ten údajne zalepil vstrekovače. Ze to musia všetko rozobrať a zrepasovat vstrekovače. Urobili už viac hybridov na lpg ale nikto nemal zatiaľ nikdy vraj žiadny problém s tým. Aj on sám majiteľ ma auris na plyn a nemal zatiaľ problém. Kto vie koľko to bude zase stať. Ale keď ešte nieje ani rok od montáže tak by to mohlo byť v rámci záruky.lebo záruka je tam 2 roky.
Toyota Auris hybrid Touring Sports 1.8 Valvematic. r.v. 2014. LPG+V-LUBE
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: Check hybrid system

Příspěvek od octavius »

Mam LPG na inom aute cez 10r. ale este podtlak takze sekvencne bude urcite lepsie a aj narocnejsie a hlavne v spojeni este s hybridom :roll:
Pocas tychto rokov som nemal problem ale co viem urcite, kazdy LPG montaznik sa rad vyhovara na nekvalitny plyn, a ze chyba je inde ako v LPG systeme. Ano, je tomu aj opacne, takze sa obcas zakaznik dostava do kruhu, kde sa jeden technik vyhovara na druheho potom na zle lpg palivo a este aj na zly benzin :idea: :roll:
Primazavanie je samozrejme marketing a otazka $$$ tazke ho kazdy montaznik rad doporuci namontovat. Ja osobne by som si to do hybridu nedal aj ked som s LPG spokojny. Tak nech sluzi.
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
Uživatelský avatar
Pretor
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: pát 28.06.2019, 09:35
Bydliště: Borinka

Re: Check hybrid system

Příspěvek od Pretor »

Keby to auto nebol taxík. Ktorý najazdí denne cca 300-400km tak by som to neriešil. Ale keďže ceny taxi v Bratislave sú aké sú a keďže sú tu tisícky taxíkov tak nezostáva nič iné iba stlačiť náklady na čo najmenej. Aby som aspoň nejako prežil :-( Slovenská realita.
Toyota Auris hybrid Touring Sports 1.8 Valvematic. r.v. 2014. LPG+V-LUBE
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: Check hybrid system

Příspěvek od octavius »

Jo jo chapem aj v Piestanoch som uz videl nove biele Corolly hybridne TS na LPG. Tak snad na nieco pridu.
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
Uživatelský avatar
Pretor
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: pát 28.06.2019, 09:35
Bydliště: Borinka

Re: Check hybrid system

Příspěvek od Pretor »

Chybu samozrejme nepriznaju aby neboli za hlupákov.len nerád by som platil ja za chybu niekoho iného. V lete medzi rečou technik spomenul že sú tam nejaké iné vstrekovače. Takže podľa mňa bude chyba tam. A aj majiteľ dielne dnes povedal keď sme sa boli previezť že to bude treba urobiť repas vstrekovačov. Že iné tam nemá čo byť zlé. Ale samozrejme hneď sa ozval že som zrejme natankoval špatný plyn. Lenže nevie ze ja viem že sú tie vstrekovače iné ako by mali pôvodne byť. Samozrejme nechcem nikomu tam robiť problémy. Len chcem aby všetko fungovalo ako má. Prestavba stála 1320eur a ďalšie poplatky štátu a skusobni cca 300eur a po roku to aj tak nefunguje.. Hmm... Slovenskoooooooo...
Toyota Auris hybrid Touring Sports 1.8 Valvematic. r.v. 2014. LPG+V-LUBE
Odpovědět

Zpět na „Auris“