troufala prosbicka a rady

vše ohledně modelové řady Previa
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od frostie »

Vždycky se dá vylézt předními dveřmi. Jednička je prostornější než dvojka a ve dvojce se pohybuju úplně v klidu odpředu dozadu a zpět. 8)
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od Tomiq »

Umíte sem někdo dát takovou tu hlasovací anketu, aby si každý mohl kliknout, jestli jsou lepší jedny šoupačky, nebo dvoje ?
Kořen slova Toyota je Toy!
ptacek
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pát 29.01.2016, 17:50
Bydliště: brdy

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od ptacek »

no, sice je to zajimave tema, zda jedny nebo dvoje soupacky, ale prece jen to vlakno se tak trochu zvrtlo a tohle nebylo proc jsem ho zacal.

Zajimavejsi je proc koupit jednicku nebo dvojku? (a pro me to dvere rozhodne nejsou)

Je jasne, ze koroze je previt a casta nemoc obou generaci, se spotrebou se clovek musi smirit, hluk se take da nejak prezit, pripadne poresit.

Na jednu stranu vsichni basni o jejich povestne spolehlivosti, na druhou stranu tu a tam prosakuji zminky o prasklych hlavach, tekoucich diferencialech, rozbitych kardanech ... Mate nekdo prehled s jakou pravidelnosti se to deje? Pricina? Prevence existuje?

Modelovy priklad: sezenu auto co ma (snad pravych) ~200tkm z Nemecka, co me nejspis v pristich 50tkm bude cekat krom spotrebaku? Najezd do 10tkm rocne, tedy mluvim o cca 5 letech a 2x STK. Bude rozdil mezi jednickou a dvojkou?
Toyota LandCruiser HJ61
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od frostie »

Dvojka je tak trochu normálnější auto. Vsadil bych se, že pokud s jedničkou nezajedeš do autorizovaného servisu, budou se škrábat za uchem, kde ten motor vlastně vůbec je. S dvojkou tenhle trabl odpadá. Je to loterie, přece jen je to už docela staré auto. Pokud jde o dvojku, pak to není až tak zlé, ale je to opravdu kus od kusu. I Toyota se po letech kazí, i když ne tak zásadně jako jiné značky. Dvojka má dle mého více pozitiv než jednička. Najít dobrou dvojku bude jednodušší než jedničku. Ta spotřeba a výkon to jsou jasná pozitiva pro dvojku oproti jedničce.

No ale jestli máš rád mimozemšťany anebo jsi mimozemšťan, tak jednoznačně jedničku. Ten kokpit to je jak ze star treku.
BTW. v Německu jich není až tak málo a nebál bych se některou vzít. Otázkou je, zda máš kvalitní servis po ruce, který tohohle exota bude schopen servisovat?

Co se týče toho, co se v příštích km může podělat, tak to je opravdu ve hvězdách. Na previe jsem slyšel samou chválu. Mě posledně moc nepotěšila, když jsem jel na tři válce. Bylo třeba vyměnit zapalovací cívky, byly vánoční svátky, servis nikde žádný a náhradní cívky jsem nechal 250km daleko (doma). Takže veselo. :o Teď už je vozím ze sebou.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od Tomiq »

U starého auta nemáš jistotu v ničem.
U nového auta tě každý měsíc stojí třeba 15 tisíc jenom to, že ho vlastníš.
Pokud koupíš takhle staré auto za 60tisíc, tak s ním buď ujedeš 200tis km bez jakéhokoli problému, nebo se ti posere něco, co bude stát pár tisíc, nebo v nejhorším se ti posere úplně a ty přijdeš o 60tis mínus to, za co ho prodáš na díly. Mínus samozřejmě to, co sis ho už užil, pokud se neposere okamžitě.
Pokud to vezmeš ze statistického hlediska, jseš na to líp, když koupíš takhle starou Toyotu, než když koupíš většinu z jiných značek (původně jsem napsal jako příklad konkrétní značku, ale pak jsem si uvědomil, že by se to vlákno úplně zvrtlo :) ).
Co se týče životnosti motoru, tak nemohu mluvit z vlastní zkušenosti. Mám Previi třičtvrtě roku a najeto 10tis. Ale atmosferický zážehový motor s velkým objemem je z hlediska spolehlivosti to nejlepší. Když projdeš Mobile.de, objevují se tam auta s "motor shade" a jsou to v naprosté většině turbodiesely.
Takže moje rada: Vyber si nějakou pěknou, ideálně si vem sebou odborníka, aby minimalizoval problémy. A když se ti náhodou vysere, tak nebreč a kup si jinou.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od Tomiq »

Jinak k cívce, která taky patří do jiného vlákna. Já jsem nedávno taky dojel na tři válce. Doma jsem zjistil, že cívka je dobrá, ale prošlehává kolem té gumičky, co je na svíčku a zkratuje do hlavy. Takže jsem to omotal vulkanizační páskou (jak dlouho to vydrží nevím, je tam dost horko, ale zatím to drží). Náhradní cívku sebou samozřejmě už vozím.
Kořen slova Toyota je Toy!
ptacek
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pát 29.01.2016, 17:50
Bydliště: brdy

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od ptacek »

Tomiq píše:U starého auta nemáš jistotu v ničem.
U nového auta tě každý měsíc stojí třeba 15 tisíc jenom to, že ho vlastníš.
Pokud koupíš takhle staré auto za 60tisíc, tak s ním buď ujedeš 200tis km bez jakéhokoli problému, nebo se ti posere něco, co bude stát pár tisíc, nebo v nejhorším se ti posere úplně a ty přijdeš o 60tis mínus to, za co ho prodáš na díly. Mínus samozřejmě to, co sis ho už užil, pokud se neposere okamžitě.
Pokud to vezmeš ze statistického hlediska, jseš na to líp, když koupíš takhle starou Toyotu, než když koupíš většinu z jiných značek (původně jsem napsal jako příklad konkrétní značku, ale pak jsem si uvědomil, že by se to vlákno úplně zvrtlo :) ).
Co se týče životnosti motoru, tak nemohu mluvit z vlastní zkušenosti. Mám Previi třičtvrtě roku a najeto 10tis. Ale atmosferický zážehový motor s velkým objemem je z hlediska spolehlivosti to nejlepší. Když projdeš Mobile.de, objevují se tam auta s "motor shade" a jsou to v naprosté většině turbodiesely.
Takže moje rada: Vyber si nějakou pěknou, ideálně si vem sebou odborníka, aby minimalizoval problémy. A když se ti náhodou vysere, tak nebreč a kup si jinou.

Dekuji za tento prispevek, to je velmi velmi blizko memu uvazovani! Takze me z toho vychazi, ze kupuju exota s velkou spotrebou a vlastnostmi ktere se nekterym nelibi ale za cenu pri ktere hraju vabank, mozna to klapne, mozna ne, ale vlastne o moc neprijdu. Pac nemam rad hlavni proud a tuctovky, tak mi to asi ani nevadi. Z meho pohledu pokud to prezije 2xSTK a tedy cca 50tkm bez vetsich investic tak to splni ucel a kdyz prekvapi tak s nama zustane dokud se nerozpadne. Jedno auto od pana Toyody uz doma mam a vic nez to, tohle reznout nemuze ;-) Btw. najeto 480tkm (minimalne nejspis) a motor je to posledni co me trapi ...

Servis zadny neznam, rad si necham poradit nekoho v Praze ci JZ od Prahy, servisni manual nejak nikdo asi nema, tak budu pidit dal. Kdybyste nekdo mel i papirovou kopii a bycl ochoten pujcit, tak rad oskenuju a posktynu ;-) Jinak si vetsinou servis co muzu delam sam.

Zbyva tedy jen najit nekde vhodnou Previtku ke koupi...
Toyota LandCruiser HJ61
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od Tomiq »

Ta velká spotřeba je relativní. Já jezdím za 10l LPG, což vychází 1,30,- /km. To odpovídá necelým 5 litrům benzínu.
Těch jedniček je na mobile.de celkem dost. Při přihlášení musíš narozdíl od dvojky počítat ještě s Bursíkovným, páč to bude Euro I nebo II.
Dvojka je Euro III.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od Tomiq »

Kořen slova Toyota je Toy!
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od frostie »

Na mobile.de surfuji pořád. Koukám chvíli po celice, potom zase carině, tu a tam camry a sem tam opět previu jedničku. Jedničku jsem nikdy neměl, jen jsem v ní párkrát jel. Byla hlučnější, dvojka je v tomhle o hodně dál. Ale svezení dost slušné.

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/searc ... dCarSeals=

tu za 1790 bych bral hned... :)
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
ptacek
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pát 29.01.2016, 17:50
Bydliště: brdy

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od ptacek »

jj na tu jsem uz take koukal, ta vyapada pekne, skoda toho promackleho boku a ne-kapitanskych sedacek. Asi jim napisu o dalsi info...

Mela kazda tempomat? Ma vubec nektera jednicka?

Je ten manual od Haynese dobry? Ja co jsem zatim videl tak to bylo docela bida. Spis bych rad original Workshop manual od Toyoty.
Toyota LandCruiser HJ61
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od frostie »

V případě 20 let starého vozu nelze čekat, že bude vše podle mých představ. Tuhle věc je třeba si ujasnit hned. Proto taková promáčklina mě nijak nevzrušuje, důležitější je pro mne technika. Svou previi dvojku jsem koupil v Německu a taky mám na ní drobnou promáčklinu.

S tempomaty v jedničkách, to netuším. Já to nemám ani ve dvojce - ještě jsem dostal tehdy slevu z ceny, protože v inzerátu tempomat byl uveden a v reálu chyběl... Zrovna tempomat se prý dá i dodělat, ale musí to být šikovný elektrikář.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od Tomiq »

Tempomat se dodělat dá, ale bude to pálka. Previa má škrtící klapku mechanickou, ovládanou lankem. Já tempomat v Prévii mám a je to servomotor, který tahá za lanko plynu. Do Fábie jsem si tempomat sám přidal tím, že jsem vyměnil levou páčku za tempomatovou z Aukra za 800 i s kabeláží, připojil na konektory a zadal přes diagnostiku správný kód.
Tady to znamená, buď použít univerzální, což vyjde s montáží asi na 13 tis. http://www.levnealarmy.cz/eshop/komfort ... ap500.html, nebo sehnat na vrakáči origo, ale pak bude asi složitější montáž.
Kořen slova Toyota je Toy!
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od frostie »

Dík za upřesnění, Tomiq. :)

Co se týče Haynese, měl by snad být precizní. Mám Haynese na carinu a je to opravdu detailní i s obrázky a postupy. Včetně elektroinstalace atd..
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
ptacek
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pát 29.01.2016, 17:50
Bydliště: brdy

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od ptacek »

ten tempomat ne-origo jde poresit mnoha zpusoby a i levneji.
V podstate mas dve moznosti bud vakuum:
http://www.conrad.com/ce/en/product/851 ... se-Control

nebo servo:

http://www.rostra.com/universal-afterma ... rostra.php

oboji tyhel veci jdou dat prakticky na cokoli.

Ciste teoreticky, pokud bych sehnal original ovladani na volant, predpokladam ze bych musel jeste sehant ten servomoturek nebo co tam je normalne od pana toyoty, je pak zbytek auta propraven? Tedy jsou tam cilda na pedal spojky, brzdy, kabelovy svazek atd.? Tusite nekdo?

A pak jeste jeden zakerny: kdyz bych mel jednicku s lavicema vzadu a sehnal ty otocne, budou tam pasovat? Nebo jsou ty podlahy jine?
Toyota LandCruiser HJ61
Odpovědět

Zpět na „Previa“