Auris TS - pískající brzdy

nová modelová řada - nástupce Corolly
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne stř 06.09.2023, 22:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od indet »

Lehké pískáni při couvání a určitém lehkém stisku studených brzd je normální.
Sorry, ale není to nic co by bylo nějak moc obtěžující.
Ano jsou auta co to nedělají, ale zase pro změnu štvou třeba něčím jiným.
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
kmy68
Člen Týmu
Příspěvky: 29
Registrován: úte 14.02.2017, 21:12

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od kmy68 »

Zdravím všechny. Stáří 3 týdny, najeto cca 900 km, při dobržďování na křižovatce píská jako když brzdí kamión :-). Zkusím servis. Stejně chci demontovat zástěrky.
Toyota Auris TS 2016, 1.6 benzín, Active Trend+
Hyundai Elantra 2011, 1.6 benzín, Style Premium
Ford Mondeo MkIII 2001, 2.0 benzín, Ghia
Škoda Fabia 2001, 1.4 benzín, Classic, sedan - ex
Škoda Felicia 1995, 1.4 benzín, Elegance - ex
occi
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: pát 23.12.2016, 18:11

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od occi »

Corolla2014 píše:Neboj, oni zase začnou :bomb:

nestraš já aurisku veřím že už bude hodný :)
Auris TS 1.6 valvematic trend+
occi
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: pát 23.12.2016, 18:11

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od occi »

kmy68 píše:Zdravím všechny. Stáří 3 týdny, najeto cca 900 km, při dobržďování na křižovatce píská jako když brzdí kamión :-). Zkusím servis. Stejně chci demontovat zástěrky.

Zdravím jak jsem psal o pár příspěvku víš těž my to dělalo cca do 2500 km a v servise my řekli at chvíli vydržím že se to zezačátku a hlavně v zimě občas stáva
Auris TS 1.6 valvematic trend+
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od Xfield »

kmy68 píše:.... Stejně chci demontovat zástěrky.
Proč se zbavuješ zástěrek?
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
Uživatelský avatar
vinco
Člen Týmu
Příspěvky: 49
Registrován: úte 15.11.2016, 08:34
Bydliště: Slovakia

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od vinco »

Každému, komu pískajú platničky a jazdí do 15tis km ročne (teda aj mne): po pol roku alebo po roku si brzdy sadnú. A ak je ten polrok od decembra a teda v zimných mesiacoch, tak to bolí. Akurát na zábeh tam kalíme špinu zo zimných ciest. A ja ešte posledných 400 metrov každý deň k domu idem po šotoline, prachu, škváre a blate. Síce nejak extrémne nepískam ale pár krát som to započul. Budem čistiť pri prezúvaní na letné. Ale sám. Neverím, že nejaký mechanik by sa s tým babral tak ako ja, že vyberiem aj platničky, aj pliešky (ak je to tak ako som mal na Nissankovi), aj pajsrom zatlačím valčeky, aj okefujem hrantlík na kotúči aj všetko kompresorom vyfúkam. Na prvej primere som pod manžetu bzrdového valčeka strekol aj trocha brzdovej kvapaliny, ale to už je na dnes priveľa. Robil som to už 20 rokov na každom aute vždy na jar a nikdy som nemal problémy s nerovnomerným obdieraním bŕzd ani ich účinkom. A keď sa to človek naučí, tak ani nemá pol hodinu čo robiť. A keďže mám po prvý krát nové auto, kým sú brzdové segmenty nazahrdzavené, tak ich streknem nejakou farbou. Asi červenou - to sa mi vždy páčilo.
Inak pískanie bŕzd som už v minulosti zažil, keď som prehrial brzdy niekde v kopcoch, ale vždy sa po nejakej dobe tá prehriata vrstva obdrala a bol pokoj.

Ale zapojil som sa sem kvôli tomu odstráneniu zásteriek. To prečo ? To originálov, ktoré som si ja nechal za príplatok domontovat ?
Škoda 120 19?? ex
Nissan Primera P10 2,0 D 1992 ex
]Nissan Primera P12 1,9 DCi 2003 ex
Toyota Auris TS 1,6 Valvematic 2016
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne stř 06.09.2023, 22:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
buckyskentucky
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: stř 22.10.2014, 17:50

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od buckyskentucky »

Corolla2014 píše:Vinci,
klidně můžeš čistit a čistit. Já si ale nekoupil nový auto, abych každý rok, jak píšeš, rozebíral a cokoliv promazával, či co. Asi tomu na nějaký čas pomůžeš. Ale jedná se o výrobní vadu. Docílil jsem toho, že mě nyní ještě v záruce Toy vyměnil kompletní třmeny za nový typ a byl jsem ujištěn, že už budu mít klid. Zatím ok.
Asi jsem chytl nějaký dobrý kus.Najeto 18 tis. a zatím nic. :oha:
Corolla 2014 1.6 Valvematic 97 kw 6M/T + paket exclusive - Bílá bez doplatku
joska
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: pon 06.04.2015, 16:49

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od joska »

mám 62 000 km a nesetkal jsem se, že by brzdy vůbec s náznakem zapískaly. Na poslední servisce měřily sílu destiček a byly na 50 %.
Jsou bez problému.
C-HR 1,8 Hybrid Executive LED 2019
Auris TS 1,6 CVT 2014
jjara
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pon 02.02.2015, 23:11
Bydliště: Pod Javorinú.

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od jjara »

Najeto 25000 km zatím bez pískání.
Toyota Auris TS 1.6 Multidrive
Uživatelský avatar
Beneold
Navigátor
Příspěvky: 131
Registrován: čtv 31.12.2015, 15:19

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od Beneold »

Zdravim pani,

Mame najazdene cca 23000km. Brzdy piskaju, nepiskaju, piskaju, nepiskaju... Rozne podmienky rozne spravanie. Jemne dobrzdovanie napr. do krizovatiek, cuvanie, piskaju vzdy, to je fakt..
U nasho Golfa sme nic a nikdy taketo nepozorovali. Pre expertov/sturalov - Nesposobili sme si tento stav sami nedbanlivostou, jazdou po Mesacnych kamenoch, Saharskej pusti, Alpskych zjazdovkach atd... Auris rovanko nepouzivame na oranie, ani ako offroad.... Jazda cisto po spevnenych povrchoch, ako su asfalt a betonova dialnica.
Vlastne predsa je tu jeden rozdiel. V Zimnych mesiacoch pouzivame brzdy, co sa u Toyoty v sulade s navodom na uzivanie vylucuje.
Brzdy Toyoty (je teraz jedno kto ich v reale vyraba) su paskvil nehodny osadenia na detsku trojkolku. A nie je to jedina vec na Toyote.
Mozem myslim povedat, ze kazdy (vacsina) kto si skusil, alebo bol uzivatelom ineho auta/znacky ako Toyota, zaznamenal povedzme velmi rozdielne "specificke" spravanie sa brzd ( a brzdami sa to nekonci) prezentovane a obhajovane pomalicky, ako VLASTNOST auta a jeho akusticka vyhoda. Za seba konstatujem, ze Toyota je jedno velke sklamanie, alebo tam minimalne smeruje.
Ma samozrejme aj zaujimave vlastnosti/riesenia to nepopieram, dizajn, palubovka, motor, multidrive S, Bi-Led. Negativ ma ale nasobne viac, aby si udrzala pretiahnutych zakaznikov od konkurencii.
Tymto Toyote, jej vizii, ani nikomu nechcem ukrivdit.
Porovnavam spravanie sa a poznatky Golf-Auris. Pripadne ineho auta s ktorym som mal realne docinenia.
Tiez sa nechem dotknut skalnych fanusikov, ktorym vyhovuju veci, tak ako funguju.
Je mozne, ze Toyota nebude jedina znacka, mozno trend vsetkych aut teraz, alebo v blizkej buducnosti.
Nieco/vselico sa da precitat aj na konkurencnych forach. Prave preto som u Toyoty necakal podobne smerovanie.
Zrejme merketingove oddelenie vlastne, iba vypoculo prosby zakaznikov a ich poziadavok, vyrobit paskvil pre zakaznika, tak ako si to sam zelal.
Takto sa rada obhajuje nejedna "svetova" automobilka a ich kontroverzne modely.
rôzne značky
Camry Hybrid 2020
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od Kocúr »

Fuha, tak na jednej corolle brzdy pískali. Vymenili sa doštičky aj kotúče vrámci záruky, odvtedy je ticho. Na druhej mi niečo z pravej strany spredu pískalo po dlhej jazde bez brzdenia (diaľnica), stačilo ale dvakrát prebrzdiť a bol kľud. To sa mi naposledy ale stalo hádam v novembri, na možné pískanie bŕzd som už aj zabudol. A nejako neviem čo konkrétne myslíš pod pojmom veľmi rozdielne špecifické správanie sa bŕzd. Okrem toho pískania svojho času nebadám žiadnu anomáliu. Vieš to rozviesť?
Áno, sú veci, ktoré by šli pri troche snahy vylepšiť už z výroby - používať skrutku madla na veku kufra na corolle z nehrdzavejúceho materiálu, podsvietiť tlačítka ovládania spätných zrkadiel, usporadúvanie mp3 aj podľa adresárovej štruktúry, lepšie odhlučniť podvozok a hlavne podbehy vpredu, konštrukčne upraviť tesnenie okien tak aby pri ich spúšťaní stierali kvapky, viac háčikov na vešanie tašiek do kufra, osadiť výduchy klímy pod predné sedadlá aby fúkali na nohy cestujúcim vzadu, na aurisoch problémy s hlučnosťou výfuku a hrdzavením ...
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne stř 06.09.2023, 22:13, celkem upraveno 1 x.
LukassH
Navigátor
Příspěvky: 89
Registrován: pon 07.03.2016, 10:09

Re: Auris TS - pískající brzdy

Příspěvek od LukassH »

Ja som dnes prekročil hranicu 38 000 km a brzdy nepískajú.
Auto bolo počas zimy z 90% času parkované vonku, v miernom kopci so zatiahnutou ručnou (žiadna príručka toyota ma nezaujíma).
Jediné čo sa s brzdami robilo bolo na prvej garančke 04/2016 čistenie a namazanie nejakým sajrajtom (nepamätám si názov).
2015/11 Toyota Auris HB 1.6 Valvematic 6MT, Active Trend+
Odpovědět

Zpět na „Auris“