Previa II D4-D, 85kW - aktuální - koupit?

vše ohledně modelové řady Previa
lub
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: pát 12.06.2015, 09:49

Re: Previa II D4-D, 85kW - aktuální - koupit?

Příspěvek od lub »

Název vlákna už sice není aktuální, nicméně auto stále hledám :shock:

Když tak přemýšlím co je pro mě nejpřijatelnější volbou jak z technického hlediska, tak pro potřeby rodiny, tak zjišťuju, že mi těch aut na výběr zase tolik nezbývá.

co byste řekli na tuto previi v základu? nejspíš v té době nejlevnější varianta. cena je super i nyní i s ohledem na nájezd a podle fotek velmi zachovalá. pokud není nějak víc chycený spodek. takovému autu bych asi nejvíc věřil.
http://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C ... 70909.html
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Previa II D4-D, 85kW - aktuální - koupit?

Příspěvek od frostie »

Za obhlédnutí by snad stála. Spotřeba ale nevěřím, že bude taková, jakou uvádějí. Průměr 11 nebo 12. A pozor na turky. 8)
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
lub
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: pát 12.06.2015, 09:49

Re: Previa II D4-D, 85kW - aktuální - koupit?

Příspěvek od lub »

no, sleduju nabídku na mobile a tahle tam je nově. jinak bych rád samozřejmě počkal na konkrétní kus, který mě osloví.
jen mi přijde, že takovouto social edition nejezdili žádní draci, takže by to mohlo být po technické stránce ok.
raději bych taky manuální převodovku. rád bych věřil, že s lehkou nohou by se s tím dalo jezdit za 9-9,5 litrů.
ten konkrétní kus z odkazu asi je od turků soudě podle jména firmy, ale trh s ojetinami mají prej v německu obšancovaný, tak nevim..

jinak díky moc za reakce, tohle je hodně specifický auto, tak jsem rád, pokud si to aspoň někdo přečte a popřípadě pomůže radou.
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Previa II D4-D, 85kW - aktuální - koupit?

Příspěvek od frostie »

Tohle auto je především dost dobře udělané co se týče podvozku. Není poddimenzovaný jako u velké trojky Seat, Ford a Volkswagen. Ne německých serverech o tom mluví jako o obýváku na cestách. Prostě pohodlí.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Re: Previa II D4-D, 85kW - aktuální - koupit?

Příspěvek od Tygr »

frostie píše: A pozor na turky. 8)
A na Rusy, Poláky, Araby a Židy a Čechy :D


Pominu-li, že tohle jméno turecké neni, tak přece nejde takhle generalizovat, snad jen u cikorek.:/
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Previa II D4-D, 85kW - aktuální - koupit?

Příspěvek od frostie »

OK, tak to zjednoduším: Prostě si dej pozor... :wink:
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Re: Previa II D4-D, 85kW - aktuální - koupit?

Příspěvek od Tygr »

Presne :)
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
lub
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: pát 12.06.2015, 09:49

Re: Previa II D4-D, 85kW - aktuální - koupit?

Příspěvek od lub »

zdravím, kolegové od previí,
tak už ji mám doma :)
byli jsme pro ni sami v Mannheimu, po vyřízení papírů jsem s ní po ose jel domů 650km.
tak nakonec je to moje vysněná kombinace - manuál 2,4 benzin + LPG. rv10/2005, 194t.km. solidní výbava vč. koule.
absolvoval jsem revizi LPG a STK, zbývá registrovat.
na revizi mi doporučili doinstalovat flashlube, sám jsem se na to ptal. mám tam landi renzo.
dle PP spotřeba na plyn cestou domů 7,5. reálná bude jistě větší, ale to zjistím. motor skvělej, to se nedá srovnat s naftou.
samozřejmě to svý mušky má, je to 10 let starý, ale jsem z toho auta nadšenej.

chtěl bych Vám poděkovat - zejména členovi Elvis - za cenné rady.

lub

ještě pár fotek..
Přílohy
_DSC1635res.jpg
(229.07 KiB) Staženo 2989 x
_DSC1638res.jpg
(201.78 KiB) Staženo 2989 x
_DSC1637res.jpg
(232.52 KiB) Staženo 2989 x
Naposledy upravil(a) lub dne stř 05.08.2015, 17:31, celkem upraveno 1 x.
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Previa II D4-D, 85kW - aktuální - koupit?

Příspěvek od frostie »

Krása :). Tak na zdraví Prevce, ať slouží bez trablů.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
Elvis
Řidič
Příspěvky: 233
Registrován: stř 14.07.2004, 13:33
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Previa II D4-D, 85kW - aktuální - koupit?

Příspěvek od Elvis »

Tak super, tesim sa, dalsi Previak, nech sluzi :)
Nemozem si pomoct, ale to auto vyzera aj po 10tich rokoch ako nadherne ufo, vedla takeho VW uplne famozne a uzasne!

...a este jedna motivacna :)

Obrázek
Obrázek
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa II D4-D, 85kW - aktuální - koupit?

Příspěvek od Tomiq »

Prozradíš více? Cena, výbava, nájezd, stav? Před měsícem jsem si přivezl z r. 01. Zajímalo by mě srovnání.
Já jsem si nechal LPG namontovat tady.
Kořen slova Toyota je Toy!
lub
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: pát 12.06.2015, 09:49

Re: Previa II D4-D, 85kW - aktuální - koupit?

Příspěvek od lub »

Tomiq píše:Prozradíš více? Cena, výbava, nájezd, stav? Před měsícem jsem si přivezl z r. 01. Zajímalo by mě srovnání.
Já jsem si nechal LPG namontovat tady.
ahoj, tak se taky pochlub :)

cena v inzerátu 7900, ale vzhledem ke sjetým pneu a chybějící roletě v kufru nakonec 7500,-, tedy čistě auto, bez poplatků. bez zimáků, ty budu muset taky pořešit. výbava - myslím že je to linea luna, k maximu chybí navigace/resp. parkovací kamera, kožený židle a střešní okno a možná další věci o kterých ani nevím.
má to elektr. dovírání šoupaček, sklopný zrcátka, vyhřívaný židle, tempomat atp.. ale spousta věcí je už asi v základu.
nájezd jsem psal - 194.000km. stav odpovídající nájezdu. je to po jednom majiteli a zdá se, že byl celkem pečlivý - interier zachovalý až na tu jednu zásadní bolístku - rozdrbaný levý polštář sedáku u řidiče. ale to měly snad všechny previe. majitel to asi už dřív pečlivě sešil, ale bude se to drbat dál, látka je prostě zteřelá. tak to pak vyřeším potahem.
-kastle ok až na pár šrámů, podvozek v pořádku, pouze lehká běžná koroze. tlumiče jsou ok.
akorát budu muset koncem roku koupit novou bandasku na plyn, tahle bude po 10 letech končit.

co jako jediný mě zaráží, je dost ztuha jdoucí pedál spojky, musím se na něj nezvykle silně tlačit. to jsem u jiných aut nepoznal. takže dotaz na ostatní - máte to taky tak?

při výběru jsem měl ještě v hledáčku jednu starší (2003) v automatu, v Berlíně, ale byla jen 6 míst a potom jedna modrá u Drážďan, ta byla super, taky LPG a rok 2005, ale za 9000.

..a teď mi pod okny parkujou dvě stříbrný toyoty..
Přílohy
_DSC1642.jpg
(144.37 KiB) Staženo 2917 x
cizek39
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: sob 18.04.2009, 08:43
Bydliště: medium čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Previa II D4-D, 85kW - aktuální - koupit?

Příspěvek od cizek39 »

Ahoj, pěkná plechovka :) Já mám naftu 04 a teď najeto 230tis. koupil jsem ji na 88. Na 150tis. ventilky na čerpadle u emči za 15, na 200tis podruhé rozvody, spojka, zadní tlumiče. Jinak spotřeba 7.5l, v zimě 8l. Po R10 jezdim 160 brandýs - jablonec.
Ty ventilky začali zlobit po 30ti tis. znova jako u ostatních, tak tam leju panáka oleje na nádrž a jezdim furt :) Hodně spokojených km. Jirka
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa II D4-D, 85kW - aktuální - koupit?

Příspěvek od Tomiq »

Tak já mám teď po půl roce najeto cca. 10 tis. Spotřeba dlouhodobá 10l LPG. Zatím vše bez problémů.
Budu muset udělat ruční brzdu. Dotahoval jsem lanko a musel jsem to vypodložit. Ručka brzdí naprd, takže asi vyměním obložení.
Hned, jak jsem to přivezl, nastříkal jsem spodek a dutiny, páč to Japonci moc neřešej.
Dodělal jsem tam denní svícení, dal jsem xenony, parkovací kameru, měnič na 220 a podobný kraviny nezbytné pro naše expedice.
Výbavu mám asi základní. Manuální klimu (vzadu jen topení), střešní okna, tempomat, přídavné elektrické topení.
Bohužel je to jen 6timístné, ale doteď jsem měl Experta 8mi místného V 7mi jsem najel asi tak procento kilometrů a v 8mi asi promile. Možná si seženu prostřední sedačku, abych mohl jet v 5ti a mít volný kufr. Vyřezal jsem si do koberce díry, abych mohl dát sedačky do kraje a měl uprostřed větší prostor třeba na ledničku nebo na kola.
Ještě tam je Webasto. Sám od sebe bych si ho asi nenechal za ty prachy namontovat, ale když už tam je, nemohu si ho vynachválit. Když odemknu, zapnu ho a než naložím všechny děti, je to ohřáté a startuju rovnou na plyn.
Jede to úžasně. Chvíli mi trvalo zvyknout si, že to má hrozně dlouhou převodovku, takže rozjíždění v připojovacím pruhu na dálnici na dvojku, ale je to super Na čtyřku točí míň, než dieselový Expert na pětku, což je příjemné. Je to krásně i při vyšších rychlostech tiché a má to příznivý vliv na spotřebu i životnost motoru. Motor je úžasně pružný, tichý, a taknějak příjemný. Podvozek sedí v každé situaci a přitom úžasně pohodlný.
Brzdy super. Když jsem to poprvé projížděl a zkoušel jsem brzdy, myslel jsem, že to nemá ABS, páč to není skoro cítit.
A ten prostor!
No, co budu povídat. Já jsem se do Previe zamiloval a manželka možná ještě víc.
Kořen slova Toyota je Toy!
sokrates
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 12.08.2015, 22:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Previa II D4-D, 85kW - aktuální - koupit?

Příspěvek od sokrates »

blahopřeju :thumbsup: jen drobná poznámka, ten odrbanej sic u řidiče může znamenat, že to má najeto víc, než se udává, ale nemusí to být nutně ... já to měl rozervaný u Lite Ace cca po 250t., ale to jsem jezdil skoro každý den. Teď mám taky "novou" Previu r.v. 2000 za 2600 a je jak nová, sic jen trochu ušmudlanej, pedály neochozený, najeto 180 t., první majitel, serviska do letošního května. Budu tam dávat LPG, borec v Brně to očividně góme, říkal, že tu samou si předělával na jaře a doporučil mi, místo přimazávání, nastavit vstřiky aby tam šlo asi 95% LPG a 5% benzin, že to na mazání stačí a nemusíš se starat, jestli máš dost maziva. Ještě nechám udělat dutiny a z jara spodek ... tak ať ti slouží :D
Corolla E11 G6 manuál benzin r.v. 98
Previa II 2,4 benzin + LPG, manuál
Lite ace 2,0 diesel 8 míst
Lite ace 2,0 diesel dodávka
Lite ace ? benzin 8 míst
Hi ace ? benzin dodávka
Corolla 1,2 benzin r.v. 1975 jezdila za 4,8 l/100

Sokrates :-)
Odpovědět

Zpět na „Previa“