Automatická klimatizace

nová modelová řada - nástupce Corolly
Uživatelský avatar
cuba66
Manager Týmu
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30.06.2008, 16:23

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od cuba66 »

Takže v manuálu od hybridu je to napsané naprosto shodně:

When the outside temperature is low
The dehumidification function may not operate even when "A/C" is pressed.

Otázkou je, jak je to s kompresorem, protože na mém Aurisu r.v.2007 2.0D4-D je to tak, že kompresor nemá žádnou magnetickou spojku jako kdysi, ale má variabilní řízení výkonu. Takže přelouskám aspoň servisní manuál co mám v azbuce ke svému autu...
<b>Toyota Auris 2.0 D4-D</b>
Uživatelský avatar
cuba66
Manager Týmu
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30.06.2008, 16:23

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od cuba66 »

klobouk76 píše:Kdyby se podařil servisní manuál, poprosím o link. Předem díky moc !
Člověče, to snad není možný, ale na tý Ukrajině snad všichni narukovali, nebo co. Všechny zdroje co jsem měl na servisní manuály jsou úplně mrtvý...
Pokud něco objevím, dám vědět.
<b>Toyota Auris 2.0 D4-D</b>
Milan.B
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: sob 21.02.2009, 11:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od Milan.B »

Ahojte. Mam nove auto a po prvy krat aj automaticku klimu. A samozrejme dilemu. Podla navodu sa klima zapina stlacenim tlacitka auto. Avsak pokial nie je stlacene tlacitko a/c tak sa mi vidi, ze auto nechladi. Akukolvek teplotu nastavim.
Ma to a/c svietit? Ci mam ho zapnut aby sa chladilo. V tom manuale je to tak salamunsky popisane a any v tejto diskusii som sa nic jednoznacne nedocital. Ide o auris ts hsd.
Toyota Auris 1,4 Terra Cool - EX
Toyota Auris Touring Sports Hybrid
Uživatelský avatar
cuba66
Manager Týmu
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30.06.2008, 16:23

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od cuba66 »

Milan.B píše:Ahojte. Mam nove auto a po prvy krat aj automaticku klimu. A samozrejme dilemu. Podla navodu sa klima zapina stlacenim tlacitka auto. Avsak pokial nie je stlacene tlacitko a/c tak sa mi vidi, ze auto nechladi. Akukolvek teplotu nastavim.
Ma to a/c svietit? Ci mam ho zapnut aby sa chladilo. V tom manuale je to tak salamunsky popisane a any v tejto diskusii som sa nic jednoznacne nedocital. Ide o auris ts hsd.
No u mého Aurise první generace je to tak, že po zmáčknutí tlačítka AUTO se automaticky zapne i tlačítko A/C. Ale tato funkce se dá přes diagnotiku Toyoty vypnout, je dost možné, že jí máš vypnutou. Já pokud chci funkci AUTO, ale nechci mít zapnutý kompresor klimatizace, musím ho naopak ručně vypnout. Jo a je to u všech Aurisů první generace, včetně hybridů, stejné. A předpokládám, že druhá generace to bude mít taky stejné.
Jo a samozřejmě po zmáčknutí AUTO se rozsvítí i A/C :-)
<b>Toyota Auris 2.0 D4-D</b>
Milan.B
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: sob 21.02.2009, 11:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od Milan.B »

No popis ako v aj aj v sj uplne debilne napisany. Ale zasa vsetky videa maju obe tlacitka zapnute. Cize usudzujem, ze chladit to bez a/c nebude. Ci uz auto alebo rucne stlacenom.
Ked stlacim teraz v tomto teple auto tak mozem krutit kolko chcem tym volicom teploty, no fuka to stale horuci vzduch.
Na druhu stranu ak je zmacknute a/c tak to stale neprijemne chladi. Napriek nastavenej teplote 23 stupnov. Co ma dost zneistilo ci to tak ma byt alebo je to rozbite.
Inak trochu mimo temu, ani automaticke stierace nefungovali, nol z toho krytu vysunuty predny diel a tak ten senzor nefungoval. Cize nebola by to prva vec co by na cisto novom aute nesla.

Dufam, ze toto vozidlo nebude ako povodne 4x za mesiac v servise.
Toyota Auris 1,4 Terra Cool - EX
Toyota Auris Touring Sports Hybrid
miziov
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: sob 06.04.2013, 15:48
Bydliště: Ostrava

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od miziov »

Mi se stlačením tlačítka Auto zapne A/C samo. A klima chladí na tolik stupňů na kolik mám nastaveno.
Toyota Auris 1.6l Valvematic Active+Business 2013
jjara
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pon 02.02.2015, 23:11
Bydliště: Pod Javorinú.

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od jjara »

Při zmáčknutí tlačítka Auto a nastavení 22° zapne AC a drží nastavenou teplotu Auris 1.6 TS 2015.
Toyota Auris TS 1.6 Multidrive
Milan.B
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: sob 21.02.2009, 11:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od Milan.B »

Dakujem za postrehy.
Moje zistenia su taketo. Ak a/c vypnem a necham len auto, tak po vypnuti klimy stlacenim off (vrtulka pod auto), sa po opatovnom zapnuti stlacenim auto nerozsvieti a/c. No ak vypnem auto tak po zatlaceni auto sa zapne aj a/c. Budem sa na to musiet popytat v servise. Kazdopadne ste ma presvecili, ze pre chod klimatizacie (chladenia) je treba mat a/c zapnute.
Toyota Auris 1,4 Terra Cool - EX
Toyota Auris Touring Sports Hybrid
prsut
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 23.10.2014, 13:18

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od prsut »

ci sa a/c zapne samo po stlaceni Auto sa da nastavit velmi jednoducho. Ja to mam vypnute... je to v setup-e.
Kia Proceed 1,4T, smart pack, navi pack, Track Red
Toyota Auris Touring Sports 1.6 Trend, Trend+ 2014 - predane
Milan.B
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: sob 21.02.2009, 11:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od Milan.B »

Fakt?
A to ale potom nechladi klima, nie? Ked je a/c vypnute.
Toyota Auris 1,4 Terra Cool - EX
Toyota Auris Touring Sports Hybrid
Uživatelský avatar
pedrox
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: stř 01.10.2014, 20:43

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od pedrox »

Auto znamená, že se automaticky drží nastavená teplota. Pokud není zapnutá klimatizace, tak se o to mašinka snaží pouze přívodem vzduchu zvenku, což funguje v zimě, v letních horkách už méně - pak jenom začne silně foukat . Já to tak běžně používám, protože klimu zapínám jen v případě, že potřebuju chladit. Kdysi mi u Forda psali, že klimu je třeba pouštět alespoň 1x za měsíc po dobu půl hodiny. U Toyoty jsem nic takového nenašel, přesto se to snažím dodržovat.
Milan.B
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: sob 21.02.2009, 11:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od Milan.B »

Dik. Toto konecne vyzera logicky.
Toyota Auris 1,4 Terra Cool - EX
Toyota Auris Touring Sports Hybrid
Uživatelský avatar
Tuna_ZZ
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: stř 29.10.2014, 10:40
Bydliště: Praha

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od Tuna_ZZ »

Je to jednoduché. A/C zapíná kompresor, tzn. když nesvítí, tak nechladíš. AUTO znamená automatické udržování zvolené teploty. Pokud svítí, udržuje se zvolená teplota. Pokud máš AUTO vypnuté, tak z výdechů jde vzduch o teplotě, která svítí na displeji :wink: Nejlepší je mít všechno pořád zapnuté a o nic se nestaráš.
2014 Toyota Auris Touring Sports CVT
2013 Lexus GS450h F Sport
2005 Lexus GS300 Luxury
2000 Lexus IS200
1999 Lexus IS200
Cecilius
Člen Týmu
Příspěvky: 45
Registrován: úte 01.10.2013, 07:23
Bydliště: Ostrava

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od Cecilius »

Ja radsej v lete vypinam klimu minimalne minutu pred tym nez odstavim auto. Doporucuje sa to, neviem ci to este plati, ale v klime sa ti kondenzuje voda a ked klimu nechas chladit stale tak po odstaveni auta tam ta voda zoatane a zacne zit svojim zivotom.
Milan.B
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: sob 21.02.2009, 11:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od Milan.B »

Hej toto som čítal. Robím to vypnutím toho a/c. Vždy keď nezabudnem. Lenže na druhú stranu by sa mali plesne pochytat na filtri, nie?
Toyota Auris 1,4 Terra Cool - EX
Toyota Auris Touring Sports Hybrid
Odpovědět

Zpět na „Auris“