svíčky

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: svíčky

Příspěvek od jarson »

no, neviem pani, objektivne je pravda, ze na NGK francuzskej vyroby je na nete naozaj vela staznosti, kazdopadne ale sa nastastie daju velmi lahko rozlisit - je tam predsa jasne vyrazene bud "JAPAN" alebo "FRANCE". A to priamo na sviecke. Teda je na kazdom ci si ich kupi alebo nie , ak nedoveruje francuzskej vyrobe.
Osobne si vsak myslim, ze aspon polovica tychto negativnych skusenosti s NGK prameni z nespravne zvolenej sviecky pre dany motor (najcastejsie tepelna hodnota).
Skor by som mal v tejto suvislosti obavy u Densa - tu asi tazko zistit odkial v skutocnosti su - na niektorych Japan vyrazene je , inde iba napis DENSO. Paradoxne co som videl ( iba na nete - nie osobne) - poruchy tychto sviecok ( najcastejsie poskodenie izolatora ) boli prezentovane prave na tych s napisom JAPAN a skoro vsetko to boli iridiove :roll:
Co na to vravite niekto , kto mal viacero tychto sviecok skutocne v rukach? Je to dnes s Denso svieckami naozaj az tak zle alebo je to opät nespravnym pouzitim?
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: svíčky

Příspěvek od aczasa »

Za automobilovou kariéru jsem měl vice než deset sad Denso svíček v rukách a motorech a s žádnou nebyly potíže. Denso si dovolím tvrdit, že jsou dobré. Jednou brisk, nic extra ale fungovaly a jednou pulstar a ty byly fajn.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od Idaho »

jarson píše: Co na to vravite niekto , kto mal viacero tychto sviecok skutocne v rukach? Je to dnes s Denso svieckami naozaj az tak zle alebo je to opät nespravnym pouzitim?
Denso používám při 99% procentech aplikací a nemáme problém, takže nevím, doposud jsme montovali cca 5-10sad mesíčně.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: svíčky

Příspěvek od jarson »

ok, a vsetky boli ale zrejme made in japan. Alebo nie?
Kde vsade sa vlastne mimo japonska sviecky Denso robia? Vie niekto? A ak sa robia inde , su nejako odlisene (oznacene)? Samozrejme okrem krabicky.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od micron »

začíná tahle debata zavánět takovou tou stupiditou kena a barbie... jako že která benzinka má lepší natural 95 a kterej olej je ten nej zrovna pro moje auto... je to trapný vůbec reagovat na podobný témata... denso a NGK fain forever... a pro mě tahle debata o kenovi končí... :biggrin: jo a má malý péro Ken.... a barbie je píča :biggrin:
konc špinění NGK a Denso a kupujte original... tohle neni ideální artefakt pro Ebay cca...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od libor12 »

Tady je osciloskopický záznam měření výpadku jiskry při 8500rpm. Modrá křivka brisk zc,žlutá křivka Denso iridium power. Jak snad i laik pochopí ty chybějící žluté obdélníčky jsou absence jiskry. Takových měření brisk vs ngk,denso,pulstar,bosch,champion aj mám "tuny". Mám schvalovací patentové protokoly,protokoly o testech sae vypovídající o tom jak která svíčka funguje či nefunguje. Nicméně to 99% uživatelů tohoto fora ve svých econoboxech,považujíc je za F1 nikdy nezjistí. Pravdou je,že až na výhody spalovací prostor x jiskřiště,všechny svíčky do 6000rpm budou fungovat s méně než 5% výpadků jiskry .... v podstatě pokud nejste osciloskop, tak tyhle výpadky nezaznamenáte.
Přílohy
BZC vs DIP.PNG
(41.38 KiB) Staženo 470 x
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
A.N.
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: ned 13.04.2014, 08:31

Re: svíčky

Příspěvek od A.N. »

Jako laik čumím na ten graf a nerozumím tomu ani trochu.Zkus mi to prosím nějak blíž objasnit,případně označit na grafu?Děkuji.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od Idaho »

A.N. dopoved je jednoduchá, pokud nestavíš speciál se spektrem pracovních otáček nad 6tis rpm je ti uplne jedno zda použiješ univerzální brisky, nebo spoecifické svíce určené výrobcem pro tve auto.
Uživatelský avatar
A.N.
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: ned 13.04.2014, 08:31

Re: svíčky

Příspěvek od A.N. »

Já mám teda osobní zkušenost s Briskama velice špatnou.Po dvakrát na různých autech upadly středové elektrody.A můžu pokračovat.Proto mě zajímá,jestli podle osciloskopu (grafu) fungují,nebo ne.
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: svíčky

Příspěvek od Myfune »

A.N. jestli ti na svíčkách upadly středové elektrody, není tak trochu u prdele co ukazuje ocsiloskop? :D
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od libor12 »

A.N: za prve mluvím o svíčkach typ zc/lgs které žádnou klasickou elektrodu nemají a jejich životnost v motoru se počítá na desítky hodin a ne desítky tisíc km. Za druhé, ten graf ukazuje na dvou zdravých svíčkach přeskok jiskry. A za třetí. Pokud upadne středova elektroda tak je to z 99% důsledek a ne příčina.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
A.N.
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: ned 13.04.2014, 08:31

Re: svíčky

Příspěvek od A.N. »

Myfune:Prostě mě to zajímá :)
libor12: s tou elektrodou se to nestalo jen mě a svíčky byli předepsaný Briskem do toho auta.
To že moc nefungují ani nové netvrdím jen já.
A ten typ co jsi zkoušel neznám.Zajímá mě kvalita Brisku všeobecně.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od libor12 »

A.N. píše:s tou elektrodou se to nestalo jen mě a svíčky byli předepsaný Briskem do toho auta.
Co je napsané v katalogu,tomu nikdy nevěřím. Vždy hledám ekvivalent podle technickych dat výrobce a motoru. V těch katalozích obecně je spousta chyb. Jen u toyot vím o 3 chybách. Kdyby jsi se tím řídil,v jednom případě by svíčka byla moc studena a ve dvou tepla.
A.N. píše:A ten typ co jsi zkoušel neznám.Zajímá mě kvalita Brisku všeobecně.
no vidíš ty jho neznáš a já ho používám běžně a ještě si ho nechavam upravovat. Jinak třeba v usa je docela znají a používají http://www.briskusa.com/ http://www.briskracing.com/brisk-racing-lgs-spark-plugs
Tady je pár fotek co jsem našel v rychlosti v notesu. Tyhle jsou ale spálené plasmou.
Přílohy
normal CDI left,plasma CDI right.jpg
(415.85 KiB) Staženo 305 x
plasma CDI modul.jpg
(763.04 KiB) Staženo 305 x
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
A.N.
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: ned 13.04.2014, 08:31

Re: svíčky

Příspěvek od A.N. »

Má nějaký efekt takovéhle svíčky dát do té mé E 11?
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: svíčky

Příspěvek od aczasa »

O jakém efektu chceš slyšet? A o kterých svíčkách? ;-)))
Back in Czech.
Odpovědět

Zpět na „Celica“