Když je policajt fakt pitomec.....

Tlachání o všem - bez zaměření!
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

Biscuit: Na jednu stranu rozumím tvojí argumentaci a je jasné, že tohle byl naprosto debilní manévr řidiče kamionu. Nicméně řidič Fabie je blb taky a navíc srab to řešit. Takže to dopadlo jak dopadlo a o jiném výsledku se dá už jen spekulovat.
A na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že čáry ať už to jsou zebry nebo plné čáry, jsou prostě jen čáry a dají se kdykoliv přejet, tedy jen čistě psycholigický prostředek, který na některé neandrtálce nemá naprosto žádný vliv. Kdyby tam byl např. retardér, tak by to bylo asi o něčem jiném. To by musel kamioňák výrazně zpomalit a nejspíš by se radši přeřadil do jiného pruhu. A aby to bylo kompletní, tak policajt je samo taky blb to je bez debat. Ale on je ten kdo to musí rozhodnout.
Holt nezbývá než se z toho poučit a svoji zažitou rutinu doplnit o zvýšenou pozornost proti neandrtálcům za volantem, což je vlastně celoživotní poslání. Takže já osobně děkuji za tento podnět k zamyšlení.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Myfune ma pravdu, taky mne to donutilo se zamyslet, skoro denne jezdim tady http://bit.ly/1cBp9dn a nastava tady podobny moment, ridici, kteri budou odbocovat najizdi do pripojovaciho pruhu drive nez skonci plna cara a ohrozuji auta, ktere se pripojuji...je to tam o hubu...vzhledem k brutalne sirokemu najezdu a brualne uzkemu pruhu :))
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7634
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

jj, vnimam to stejne. mozna mohl byt ridic fabie pozornejsi a urcite v nasledne ve valce s policistou se mel hajit do krve. ja bych toho plicajta sezral i s pendrekem!

taky si z toho beru ponauceni. nicmene, jezdil jsem s pickupem a tam v tehle situacich toho moc nevidite, zvlast kdyz je silnejsi provoz, muze to byt i dost necitelne se narychlo zorientova pres vlastni rameno. proto jsou silnice navrzeny, tak jak jsou. bohuzel jsou mezi nami, jak si spravne nazval tuto skupinu, neandrtalci, kteri to nerespektuji a dokonce i jako ridici z povolani nechapou, ze svym jednanim nekoho mohou minimalne poskodit (kdyz uz ne zabit, nebo zmrzacit). jsem trochu v soku, ze i tady, mezi vami se najdou ridici, kteri pochybuji o teto situaci (mozna si jen misto nedovedete spravne predstavit - ja to tam znam a je to jako jakokeliv jine misto na dalnici s prirazovacim pruhem a i ten provoz tomu tam odpovida (rychlost i hustota)).
Naposledy upravil(a) biscuit dne úte 05.11.2013, 11:12, celkem upraveno 1 x.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
KarlosCZ
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1547
Registrován: sob 05.01.2008, 22:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od KarlosCZ »

vy nechapete co se snazim rict, tak jinak, typickej priklad z praxe, v karline ulice Pernerova, jsou tam prednosti zprava, ale nektery jsou jednosmerky ze kterejch by teoreticky nemel nikdo vyjet ale celkem casto se stava ze tam vyjede, a pak stejne je vina za zpusobeni nehody na tom kdo jede po ty pernerovy protoze nedal prednost.... druhej dostane flastr za jizdu jednosmerkou, vo tom zadna ale nedani prednosti je nedani prednosti...

je to o tom ze se muze stat jakakoli nenadala situace a pak se treba jede jakkoli
EX: Corolla E12 1.6 VVTi 5d
EX: Yaris I 1.0 VVTi 5d
EX: Avensis T25 2.2 D4D D-Cat Exclusive Combi
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7634
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

karlos: ja ti rozumim a to co popisujes je hodne svizelna situace a je to presne jak pises. v tomhle pripade ale srovnavas jabka s hruskama. tady nejde o zadnej mestskej provoz, ale o rychlostni silnici.

je to jako bys jel z vedlejsi na hlavni, podel hlavni na travniku stalo nebo jelo auto, ktere by te pri tvem vjeti do krizovatky sesrotovalo a jeho ridic se domahal prava prednosti v jizde. podobna situace se mi stala, kdyz netrpelivec objizdel kolonu po "poli". nastesti jen troubil trouba. muzu ti rict, ze po incidentu mi trvalo asi minutu, nez mi doslo, ze jsem ja nic spatne neudelal a nez mi to doslo, tak jsem se mu jeste omluvil.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Příspěvek od m5t »

aczasa píše:No, zase .. koli ktak mohl jet s tim kolosem? 40? 50? 20? km/h... Takze max nejakych 10 - 20 metru za sekundu? takze pokud ten clovek jel dle vsech predpisu (coz je skoro zjevne, ze nejel), tak by ten naklad videl nekde na urovni hrany pruhu... Nejsem si uplne jist tim, ze by mel nemel stihnout zabrzdit, ale dle meho uplne laickeho soudu, za to ten borec muze jaxvin, protoze hrrr na ne a hrrr zpet je styl casty... A hodne lidi si rika.. jo, to stihnu....
Ten kolos byl prázdný takže bych se skoro vsadil, že to valil nejmíň stovkou, jestli zmastí nájezd v takovém úhlu tak osobně nejsem bez zastavení skouknout zda se někdo valí i v pruhu ze kterého chci najet na hlavní, zabořen do sedačky plus mizerný výhled dozadu přes stále zmenšující okna a tlusté sloupky plus blbý úhel na zrcátka plus "už tím krkem nekroutím jak zamlada" - když budu obtížně lovit nějakého nájezdníka zezadu tak vepředu nezaregistruji cokoliv včas a v noci za deště vyhodnotíte teprve kulový. Kamionák se nasral do pruhu odbočující doprava a jel rovně a tím to celé pohnojil.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

biscuit píše: ...a jeste se vratim k retorice policisty, ze kamion jel po hlavni - omyl. kamion vjel do prirazovaciho pruhu, sice ze smeru hlavni silnice, ale z mista leziciho mimo hranici vozovky - tudiz musi davat prednost absolutne vsem, jestli ho tam zvlastni situace, ktera ho primela k poruseni vodorovneho znaceni dovedla...
Sušenka to pochopil naprosto správně. Bohužel od policistů často nemůžeme čekat ani elementární logiku.
Idaho píše: ...když jsem se dostal do situace kdy jsme najíždeli z vedlejší silnice na hlavní a ve chvíli kdy jsem tam vjel začal pitomec předjíždet a vjel mi do mého pruhu...
Tohle je Idaho úplně jiná situace!
Když vjíždím na hlavní, prostě musím kontrolovat všechny jízdní pruhy. Ano, jestliže začal předjíždět až na té křížovatce, bylo to asi obtížné, ale pořád ke střetu došlo až v křižovatce.

Výše uváděný příklad s kamionem je úplně jiný. Tam ke střetu došlo vlastně ještě před křižovatkou.
Pokusím se vysvětlit na názorném příkladu:
Obrázek
Představ jsi, že sedíš ve stříbrném Audi na obrázku (sorry, s Toyotou jsem nenašel). Příjíždíš k oné dělící čáře na silnici, oddělující tvou vedlejší od jeho hlavní. A najednou projede Tatra zleva, střihne to přes trávu a ještě tě sejmě ještě před tou vodorovnou čárou. Opravdu Tatra byla na hlavní? Nebo to bylo tak, jak píše výše Biscuit, že prostě v tom okamžiku Tatra dává přednost všem......?

Ještě popíšu, jak bych se v podobném případě zachoval já:
Nejprve bych se ujistil, že žiju, nejsem zraněn, nekrvácím, a auto nehodlá začít hořet. Pak bych se sklopenou hlavou počkal, až se o tomtéž přijde ujistit řidič kamionu. Následně bych vytáhl takový velký pajcr, který vozím pod sedačkou, a rozbil bych mu hlavu.
Vzhledem k tomu, že v našem právním systému se trestné činy nesčítají a trestám můžu být vlastně jen za ten nejzávažnější, rovnou by mě zašili za ublížení na zdraví s následkem smrti se všemi polehčujícími okolnostmi, a žádnou pokutu už by nikdo neřešil. Šel bych si sednout na rok až dva, ale s vědomím, že jsem svět zbavil echt kokota 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7634
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

jimmi :lol: nekdy si s tebou chci potrast rukou :-D
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

biscuit píše:jimmi :lol: nekdy si s tebou chci potrast rukou :-D
No problem. Já svolám na příští týden pivní sraz a stačí dorazit večer do Práglu 8) 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Příspěvek od m5t »

Díky Jimmi, připomněl jsi mi abych tu násadu od krumpáče konečně strčil pod sedadlo :wink:
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Chlapi, ja vozim vystrelovak ve dverich,....vidim, ze to vidime podobne :-))
Akorat na pivo k Vam to mam 350km, tak se asi nebudu moct zucastnit :-/
Naposledy upravil(a) Luke_Luke dne úte 05.11.2013, 15:01, celkem upraveno 1 x.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

Takže od teď než si z někým z vás podám ruku chci vidět obě vaše ruce, aby v té druhé nebyl náhodou pajcer nebo násada od krumpáče :-D
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2275
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

Fabiatik měl kamioňáka zmlátit, kamion zapálit, vyspat se se ženou kamioňáka, barák zapálit a byl by klid. Tyhle aféry každého jen obtěžují. 8)

Story ze slovenska...
Holomek!
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“