Jak lze opravit motor 2zz-ge,ale i 1zz-fe

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Ad čerpadlo. Z principu funkce excentricky georotor má velkou objemovou účinnost ale není schopen dosahovat vysokých tlaku. Cca do 15bar. Je to proto,že jsou tam předepsané celkem velké tolerance,konkrétně v tomto případe až 0.3mm. To že je z boku poskrabane má na svědomí většinou kompozit z šál. Na jaře jsem jedno takové čerpadlo dával do 1zz,motor má od te doby 17k km a naprosto bez problémů. Až bude chvíle tak všechno doplním fotkami. Takže opravdu nemusíš mít strach ho tam vrátit a držet záruku. Nové pouze v případe přání zákazníka. Jestli ten motor klekne znovu,tak to nebude rozhodně záležitost čerpadla.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Jahaha takze existujou tri opravy, ta prvni je preventivni ta druha je opravit pouze to co je potreba a primoumerne to zaplatit a pak je ta treti nejzabavnejsi ... Vyhodit penize za neco co ani nepotrebuju a jeste si nebyt jist jestli to tam vlastne vubec je. Jen proto, ze je nekdo hladovej a vlastne tomu ani sam nerozumi. No fuj.

Strasne se mi libi ta preventivni oprava, tu zmaknu i ja motorovej idiot s akuckou :twisted:
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

no ono těch možnosti je víc,ale první věci co je- vyndat motor,zjistit rozsah poškození a nabídnout zákazníkovi pro něj schůdnou variantu. Tím se dostáváme k další části motoru a tím jsou pisty. Jak už tu bylo řečeno vedle v tématu oem pist je 4700 bez dph. Cena jaksi mimo. Dá se sice koupit oem sada za 12300 ale k tomu je třeba ještě připočítat kroužky v ceně 5500. No pěkná cena což? :) takže první varianta. Vzhledem k tomu,že motor se vložkuje tudíž nám rozměr vrtání může být jedno,zkontrolujeme původní pisty. Pokud jsou kulaté tj motor jsme nenechali úplně pohřbít stačí je trochu poupravit,zmíněným přidáním otvorů v oblasti stíracího kroužku. Pokud původní pisty nelze použít můžeme jako další možnost na egay koupit čínské náhrady s přesností tesařske sekery a stejně tak i rebuild kit k opravě motoru. S cenou jsme v rozmezí 2-12000 i s dopravou. Toto řešení pouze,když jsme adrenalinove založení a máme raději v garáži nepojízdné auto. :) pro ty co toto nechtějí už řešit se nabízí alternativa v podobě již hotových aftermarket (wiseco) pistu nebo necháme zhotovit pisty zakázkové (cp piston,Albrecht,Krejbich) cenou se vejdeme i s kroužky do 17000 a nemusíme už nic řešit. Srovnávat kvalitu tradičního liteho pistu a kovaného do zapustky je asi jako srovnávat trabant a ferrari. Obojí je přeci auto ne? :) no tím by jsme měli asi blok vyřešeny. Za zmínku možná stojí ložiska vše co je na trhu splňuje podmínky sériového použití,snad teď mne napadá jen vyhnout se značce King,nebo federal mogul. No a dostáváme se k hlavě.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

jak lze opravit motor 2zz-ge,ale i 1zz-fe

Příspěvek od Pavel Liška »

Týden mimo a dějou se tu věci.Co se týká olej. čerpadla,tak postranní vůle je 0.030-0.080 mm a max.povolená 0.16 mm.Pokud jsou poškozené
"kruhovité vrypy"čela ozubených kol a pracovní plochy odlitku čerpadla,tak určitě nechat opravit podle možností,nebo koupit nové.Ještě jsem neměřil nové od Libora,ale hodím to sem.Kroužky stírací a pístní na mém motoru po 120 000 se"volně" otáčí a to i na poškozeném pístu.Zřejmě dostával olej ne podle manuálu,ale podle potřeby.Neviděl jsem wiseca naživo,Libore je tam více otvorů pro mazání než u or.?
MATY 7g
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 22.10.2012, 10:23
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od MATY 7g »

Libore, napsal jsi...Pokud původní pisty nelze použít můžeme jako další možnost na egay koupit čínské náhrady s přesností tesařske sekery a stejně tak i rebuild kit k opravě motoru. S cenou jsme v rozmezí 2-12000 i s dopravou. Toto řešení pouze,když jsme adrenalinove založení a máme raději v garáži nepojízdné auto.

Jaký by mělo pro motor dopad použítím těchto dílů? Co by se dělo?
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Přidávám fotky olejového čerpadla po 160 tisíc km. Nevidím důvod k výměně!
Na rotoru ani známka opotřebení.

Obrázek


Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

jak lze opravit motor 2zz-ge,ale i 1zz-fe

Příspěvek od Pavel Liška »

Toto je moje po 120 tisících, pokud je nový motor tak dám nové.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Pavel liska - tak, tak, poslední dva co jsme dělal byly ješte mnohem horší.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

vypadá to na fotkach hrůzostrašně že? :) a teď se Pavla zeptej kolik má skutečnou vůli. Já to jeho čerpadlo měl u sebe,takže vím. ;) mezi čela zubů jsem dal s úsilím 0.05 měrku a boční vůle byla na spodní hraně. Navíc Pavel má v autě budík na tlak. Může napsat jak do poslední chvíle vůbec netlačilo. Říkal jsem mu to osobně a napíšu to i veřejně,nebyl žádný důvod ho měnit. O tom že by nefungovalo dalších 200k nemám nejmenší pochybnost.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

jak lze opravit motor 2zz-ge,ale i 1zz-fe

Příspěvek od Pavel Liška »

Je to tak jak píše Libor.Problém mého čerpadla s menší boční vůlí než je udávaná býrobcem dělají právě ty boční okrouhlé vrypy.Netvrdím,že toto čerpadlo nebude fungovat v běžné 2zz. Mám navíc několik věcí,které můsí čerpadlo zvládnout a proto jsem koupil nové.Řešili jsme s Liborem úpravu čerpadla výrobou širších ozubených kol,ale problém byl ve výrobě.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

problém je ve fianční náročnosti výroby. u MWR ty rotory čerpadel jdou koupit a není to drahé.
Možná to nezpusobuje problémy ale pro muj klid v tomto stavu vždy doporučím zákazníkovi výměnu..
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

mwr má oem rotory za zajímavé peníze,ale pošta celnice a jsme tam kde jsme být nechteli. Jinak jak čerpadlo tak jeho housing jde bez problémů opravit. Cca 500. Honzo neříkám,že všechny jsou super. Celé toto téma je o tom nabídnout schůdnou alternativu. Pro tebe je samozřejmě výměna za nové ten nejmenší problém,hlavně časový. Ale pokud zákazníkovi nabídneš ano dá se opravit,ale chvilku to trvá,víme kolik dobrý obráběc má práce,určitě najdete řešení. Pořád bych raději akceptoval i opravené čerpadlo než to z rebuild sady co se prodává na egay. Maty7g. Napíšu to samé co vedle v tématu. Prostě te čínské sadě nevěřím. Číňaní umí samozřejmě i kvalitní věci,ale tyhle sady mezi ně prostě nepatří.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

ted to probírám, cca rok, možná rok a pul zpet jsem u nich kupoval rotor pro 1ZZ od nejaké firmy - mel mnohem širší zuby než serie, davali tenkrát na výber serii nebo tohle. Juknu nekde na dílně je od nej jeste krabice.. ma ho Paskiller v čerpadle..

ted koukám že v nabídce není.

Ono s temi díly z ciziny už je to taky ošidné, po lonském přecenení u Toy, kde neco slo víéce jak 30% dolu ( a neco o více jak 100% nahoru ) se vyplatí každý díl ověřovat "oběma směry"..
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

navíc ještě taková drobnost,když se tu řeší záruka. Slíbit minimálně 100km totiž není žádný problém,když vím,že je nemusím dodržet. :lol: každý soud by to za deset minut shodil ze stolu. Není to totiž nijak právně vymáhatelne,figuruje li v tom třetí strana v tomto případe brusirna. Tu záruku pokud slíbíš 100k km držíš celou dobu na svoje "triko". U tebe vím jak to funguje a znám Tě že k danému problémů se postavíš vždy čelem. Ale jsou lidé co slíbí modré z nebe a když se toho modrého dožadujes a je to po čase dané obchodním zákoníkem,pokrči rameny a s úsměvem řeknou: dejte mne k soudu a předem ví,i kdyby podepsali 10papíru na záruku milión km,že je to nemusí trápit.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

libor12 píše:dejte mne k soudu a předem ví,i kdyby podepsali 10papíru na záruku milión km,že je to nemusí trápit.
Tak na tohle je dobre se takovym clovekem nechat hned po tom co se mi zacne smat napadnout, v okamziku kdy se rozprahne okamzite zahajit obranu a stejnou minci se branit a pokazde kdyz se po me rozprahne to brat jako pokracujici utok a stejne (holyma rukama) utok odvracet. A to tak dlouho dokud si pro nej nedojede policiie za napadeni. Muj ocity svedek (ktery zavola policii, ze jsem byl napaden) a pak jeste jeden nahodne projizdejici ( sam se pozdeji prihlasi na policii) budiz mi pouze k dobru.

Na otazku proc nejsem po tele otlucen pouze odpovedet za prikyvovani svedka, ze jsem vzdy bleskutyche odvratil utok. Boli me kolena nebyla sance utikat pred silenym servismanem atd.

Tvrdit ze rval neco o penezich a ze je jasne ze si me z nekym splet. I presto ze jsem kricel ze jde nejspis o omyl porad opakoval neco o zabiti a nesutale se na me snazil utocit a proto ma zlomenou ruku, prerazeny nos a opuchlej ksicht.

Velmi dulezite je byt z cele zalezitosti otresen a v soku ... :D

A nekdy priste varianta kdyby ho nahodou napadlo na me zautocit treba kusem trubky :twisted: Predpokladam ze je kazdemu jasne jak se to cele odehraje :twisted:
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Odpovědět

Zpět na „Celica“