12 let staré pneu -bezpečné???

Tlachání o všem - bez zaměření!
meryz.07
Věčnej rejpal
Příspěvky: 943
Registrován: pon 11.01.2010, 01:28

Příspěvek od meryz.07 »

Pokud si myslíš, že stará pneumatika s prasklinkami na stranách je bezpečná, není se s tebou o čem bavit....hodně štěstí :wink:
meryz.07
Věčnej rejpal
Příspěvky: 943
Registrován: pon 11.01.2010, 01:28

Příspěvek od meryz.07 »

Atreides6 píše:Jasně že s pohledu jak je guma stará je to hrůza ale auta kterýma jezdíme jsou taky stará :) .
Co na to říct....auto ale udržuješ v kondici...servisuješ, staré a vadné díly měníš za nové....co u pneu?Nechceš srovnávat např. 12 let staré auto a 12 let starou pneu?? :) Nebo se pletu?
Atreides6
Manager Týmu
Příspěvky: 338
Registrován: pát 09.02.2007, 23:05
Bydliště: Vsetin

Příspěvek od Atreides6 »

meryz.07 píše:
Co na to říct....auto ale udržuješ v kondici...servisuješ, staré a vadné díly měníš za nové...
Jo jo všichni tady řeší jak co nejvíce ušetřit a sehnat co nejlevnější druhovýrobu která se svou kvalitou málokdy srovná s originálem. A když má někdo kupovat pneumatiky tak by chtěl super výkon ale za co nejmenší peníze. Mezi top pneu na trhu patří Michelinky a kolik lidí si je kupuje když tak řeší bezpečnost a že je pneu to jediné co je spojuje se silnicí???? Málokdo většinou se berou jiné značky protože jsou levnější. Takže ta "bezpečnost" vlastně není až tak důležitá jak tu spousta lidí tvrdí. Nehledě k tomu že v jiné diskuzi někdo řešil že si dává na auto jiný rozměr pneu než je předepsaný protože pak pneu vyjde levněji stejně tak s nižším rychlostním indexem.

Ale jak jsem psal poradil jsem se s člověkem co do pneumatik dělá a zajíma se o jejich problematiku a ten mě ujistil že se není čeho bát. Jinak stejně staré mám od Michelinu k tomu autu i zimní pneu a ty na sobě žádné žilkové prasklinky nemají neboť nejsou tak vystaveny UV záření a vysychání na sluníčku jako letní to je celé.
Avensis 2.2 D-cat
Uživatelský avatar
extremehany
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1451
Registrován: ned 25.12.2011, 00:34
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od extremehany »

a tím se chlubíš, že na 12 let starých pneumatikách jezdíš 180 km/h ?

Správně by tě měli zavřít za obecné ohrožení, protože takového pitomce, co mi na takových gumách poletí doprotivky 180 a rupne mu guma a napálí to do mě, bych na silnici opravdu potkat nechtěl..
Toyota Avensis Combi 2,2 D-4D 110 kW 2008
Toyota Auris TS 1,6 VVT-i M/T - 2018
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

A vem si, ze rupla guma je hned nestesti .... :-)
Plavaly kachnicky po dunaji.......
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

U pneu je větší problém, jestli třeba někdy chytla ránu o obrubník/byla špatně skladována/špatně provozována/nedostatečně huštěna/atd. než to, co je jako DOT vyraženo na boku. Věřte mi.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Neverime.. Jimmi.. jsi uplny mimon.. :-) Vedle jak ta jedlicka na stojate... :-) Povim na te, v kancelari, zes prodal Jedlicku Hospodari...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
CiFO
Navigátor
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 04.04.2013, 21:32
Bydliště: Úvaly

Příspěvek od CiFO »

Pneu po 5 letech mění svoje vlastnosti,to jen tobě to nepříjde protože trpíš provozní slepotou !
NIKDY žádný výrobce nebude mít gumu na skladě 5 let aby pak šla do prodeje !
Protektor je v dnešní době bezpečná guma,to jen,to že vidiš u dálnice,silnice svlečenou gumu,je proto,že se pořád přetěžují náklady a ten protektor to nevydrží,pokud by se sním neco stalo,dá se vyreklamovat uplně v pohodě ale pokud ho přetíží tak se není o čem bavit a proto taky zůstane hozený u té cesty...
Sám si vlez do té pojízdné rakve a v 50km/h (když to je jen auto pro manželku do města)zašlápni brzdu na doraz,pak si koupíš nové gumy,blázne..
uvědom si že tě drží jen pár cm2 na cestě

pak je tady ještě jedno řešení,zbavit se manželky,tak to si měl napsat dřív 8)
Toyota Avensis 2.0 D-4D - 93kw 10/2006
Mám poptávku, hledám Yaris, Celica
Uživatelský avatar
hanz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 700
Registrován: pon 01.11.2004, 12:09
Bydliště: bratislava a tak rozne....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hanz »

mam co to odjazdene na roznych gumach a mozem Ti povedat, ze rozdiel nova a stara guma proste je. Niekedy je mensi, niekedy je vacsi, ale rozdiel tam je.

Nejde ani tak o to, ze ti moze ta guma prasknut ako o to ze ked bude mierne poprsane (a na ceste bude taky ten tenky film spiny a vody) tak ta starsia guma proste bude horsie brzdit lebo bude tvrdsia a zvetralejsia ako guma nova. vtedy budes brzdit aj ocami..

to ze guma v zatacke pisti este neznamena ze je ok :)

ja mam na aute nasledovne priority:

gumy
brzdy

a az potom motor a podobne veci.

zasa nemozes cakat na fore auto fanusikov odpovede rovnake ako na fore vetes fanusikov :) (no offense... )
ex avensis T25 2AD-FTV 2008
ex avensis T25 2AD-FTV 2006
ex corolla E12 1CD-FTV
ex corolla E10 4E-FE
Uživatelský avatar
hanz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 700
Registrován: pon 01.11.2004, 12:09
Bydliště: bratislava a tak rozne....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hanz »

@ cifo - stejny cas a stejny nazor :)
ex avensis T25 2AD-FTV 2008
ex avensis T25 2AD-FTV 2006
ex corolla E12 1CD-FTV
ex corolla E10 4E-FE
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Hanz a CiFo.. jsou dementi.... :-) Jako ze dementovali tvrzeni o tom, ze stara pneu muze mit vlastnosti nove.. :-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
extremehany
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1451
Registrován: ned 25.12.2011, 00:34
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od extremehany »

aczasa píše:Hanz a CiFo.. jsou dementi.... :-) Jako ze dementovali tvrzeni o tom, ze stara pneu muze mit vlastnosti nove.. :-)
konečně dnes první tvůj status, který jsem pochopil :D
Toyota Avensis Combi 2,2 D-4D 110 kW 2008
Toyota Auris TS 1,6 VVT-i M/T - 2018
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

DOBŘE Ty...:-))))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Honza K.
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: pát 08.03.2013, 12:46
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Honza K. »

Můj názor je jasný - pneu 12 let staré byť v dobrém stavu vyměnit. Kdoví, třeba opravdu ta pneu je pořád v pohodě a na běžné ježdění postačí, jestli je to Michelinka, tak bych se jí jinak vůbec nebál, já jezdím na michelinkách dlouho a jsem navýsost spokojený.
Tady jde o výrazně zvýšená rizika, výrazně vyšší pravděpodobnost, že se něco podělá a pak toho budete litovat do konce života. Co když manželka někde nedobrzí a sejme nějaké děcko? Když si vzpomenu, co se teď nedávno stalo v Sobotce apod... Jasně, není to obvykle vina pneu, ale řidičů, nicméně může nastat situace, kdy budou rozhodovat 2 - 4 metry v brzdné dráze a neštěstí je na světě. Za to by mi to fakt nestálo. Bouračka, řidiči se nedohodnou, kdo za to může, naběhne znalec a hle tady máme 12 let staré pneu zpuchřelá na bocích, dva tři odstavečky o vlivu staré penu a šup viník je znám... rizik je víc než za cca 4 tisíce za nové gumy.

http://pneuservis-jr.webnode.cz/jak-vyb ... neu-nova-/
TOYOTA AVENSIS COMBI 2,2 D-CAT 130 kW (12/2006)Obrázek
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

:oops: velebnosti... neexistuje zadne spojeni s tim, ze by stara pneumatika mela zavinit nehodu... ani zadne riziko... Jestli jsi opravdu takovy :oops: , ze to chces davat do souvislosti, tak prosim, ale zkus pouzit mozek ty :oops: nez neco takoveho napises....
Back in Czech.
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“