Intenzita podsvícení ukazatelů

nová modelová řada - nástupce Corolly
Kondor
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 19.03.2015, 12:49

Re: Intenzita podsvícení ukazatelů

Příspěvek od Kondor »

Kondor píše:Pánové, neví někdo jak šetrně rozebrat středový panel? resp. se mi jedná o ovladač intenzity cirkulace vzduchu - není podsvícen... Měnil někdo žárovku?
Díky.
Nebo bude stačit vytáhnout pouze ovladač samotný? tedy to kolečko...?
Díky.
Toyota AURIS 1,6 VVT-i
Kondor
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 19.03.2015, 12:49

Re: Intenzita podsvícení ukazatelů

Příspěvek od Kondor »

Vyřešeno, rozebráním středového panelu a koupí origo žároviček v Toyotě. Cená jedné 100,- Kč.
Velmi obtížně se shánějí.
Toyota AURIS 1,6 VVT-i
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Intenzita podsvícení ukazatelů

Příspěvek od aczasa »

Myslis ty bezpaticove 1,2W? Za par korun? Co jdou vytáhnout z te plastové patice...
Back in Czech.
Kondor
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 19.03.2015, 12:49

Re: Intenzita podsvícení ukazatelů

Příspěvek od Kondor »

Právě že 1,8W
Toyota AURIS 1,6 VVT-i
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Intenzita podsvícení ukazatelů

Příspěvek od aczasa »

Stále za pár korun, že?
Back in Czech.
PoRadek
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: úte 02.07.2019, 13:46

Re: Intenzita podsvícení ukazatelů

Příspěvek od PoRadek »

Dobrý den. Koupil jsem Corollu Verso z 2007 a rád bych intenzitu osvětlení palubky taky vyřešil.
Při najití vašeho příspěvku jsem zajásal , ale při otevření popsaného prostoru mě váš popis nesedí .
Viz foto. Nevíte kde bychměl ten " zelený " drát hledat ?

Děkuji za odpověď
pod boxem 2.jpg
pod boxem 2.jpg (130.69 KiB) Zobrazeno 1182 x
PoRadek
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: úte 02.07.2019, 13:46

Re: Intenzita podsvícení ukazatelů

Příspěvek od PoRadek »

Dobrý den. Koupil jsem Corollu Verso z 2007 a rád bych intenzitu osvětlení palubky taky vyřešil.
Při najití vašeho příspěvku jsem zajásal , ale při otevření popsaného prostoru mě váš popis nesedí .
Viz foto. Nevíte kde bychměl ten " zelený " drát hledat ?

Děkuji za odpověď
pod boxem1.jpg
pod boxem1.jpg (162.91 KiB) Zobrazeno 1182 x
Libor L.A.
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 27.09.2012, 15:12

Re: Intenzita podsvícení ukazatelů

Příspěvek od Libor L.A. »

Předpokládám, že to foto je záběr otvoru po dvířkách schránky před spolujezdcem. Pak jste tam dobře. Při pohledu nahoru v té díře najdete vodorovnou trubku o průměru kolem tří centimetrů a na ní je přichycena ta zakrytovaná krabička (tuším, že byla šedobílá a měla něco kolem 5x8 cm - ale už je to pár let..) a z ní vycházel tmavězelený drát. Na ten se namontuje ten spínač. V případě, že budete pájet, nepoužívejte trafopájku. Hovořím ale o konstrukčním provedení starý Auris 2012. Jinak mohu doporučit elektrická schémata Corolla/Auris a tam si lze vytrasovat, přes které bloky ten drát prochází a spínač vložit v nějakém vhodnějším místě. Ten drát podle mne totiž nutně musí jít k palubní desce, takže dnes už bych hledal někde tam.
Kde nepomůže hrubá síla, pomůže ještě větší síla.
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Intenzita podsvícení ukazatelů

Příspěvek od Jimmi »

Jestli si tady budete vykat, tak vám to všem smažu! 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
jobro
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: pát 06.01.2017, 17:55

Re: Intenzita podsvícení ukazatelů

Příspěvek od jobro »

Kondor píše:Vyřešeno, rozebráním středového panelu a koupí origo žároviček v Toyotě. Cená jedné 100,- Kč.
Velmi obtížně se shánějí.
Několik poznámek k bezpaticovým žárovkám T5, 12V, 1,2W ve středovém panelu. Jsou k mání snad ve všech obchodech s autodíly. Ceny se pohybují v rozsahu 5kč až 25Kč.
Také jsem kdysi platil v Toyotě 95Kč za jednu z nich...
Jejich výměna je poněkud ztížena tím, že jsou v panelu chráněny stříškou, která je součástí odlitku vaničky se žárovičkami. Tato stříška v podstatě znemožní přístup k žárovičce zepředu. Já ty nešťastné stříšky prostě zlomil... Ony ale mají sloužit k rovnoměrnému rozptylu světla, aby "nesvítil" celý panel, ale jen lemování kolem ovladačů.
Nikde jsem neviděl, jak se mají tyto žárovičky vyjmout a vložit nové. A to je na YouTube návodů natočených spousta. Jak jste to řešili vy?
P.S.
Objímky žárovek jsou v umělohmotném nosníku, přiklepnutým zezadu západkami k vaničce se žárovkami. Měly by teda jít vyměnit zezadu, ale to se rovná demontáži spousty ovládacích prvků a bowdenů. To musela vymyslet ale hlava.
Libor L.A.
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 27.09.2012, 15:12

Re: Intenzita podsvícení ukazatelů

Příspěvek od Libor L.A. »

Já jsem v rámci "opravy" chyby CHECK AIRBAG musel demontovat horní středové výdechy, rádio a ten panel s kruhovými ovladači. Dnes už bych to zvládl asi za 20 minut. Pak se lze kulturně dostat zezadu k těm žárovkám od podsvícení kruhových ovladačů klimatizace, neboť celý ten panel dostanete z auta ven. Bohužel jsou ty žárovky dost utopené a tak jsem musel sundat "nástavce" těch ovladačů, do kterých se zasouvají bovdenové hlavy (či co to je). Proto je dobré před demontáží nastavit všechny ovladače například na levý doraz a ničím netočit, abyste to pak správně nasadili. Ale protože jsem ten panel s kruhovými ovladači stejně vytahoval, tak jsem to měl při jedné práci. Při zpětném pohledu mě ovšem stejně jiná možnost nenapadá, jak se k těm žárovkám dostat.

Já jsem měnil všechny tři žárovky najednou a dal jsem tam 1,2W. Všechny tedy svítí stejně ale viditelně slaběji než například tlačítka autorádia. Ale zase to není žádná tragedie. Tím ale potvrzuji to, co jsem tady na fóru dodatečně zjistil, totiž že tam mají být 1,8W. Ty jsem ovšem nenašel ani po hodině prohledávání mnou běžně navštěvovaných obchodů.
Kde nepomůže hrubá síla, pomůže ještě větší síla.
Odpovědět

Zpět na „Auris“