CT26 ale odkud ?

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od garfielld »

OK, asi sem to tu trochu sám zazdil, takže.. asi se zeptám takhle, jestli chápu Mattyno dobře tak si použil výfukovou část, ze svýho původníhu turba, ale sací část(housing?) z tý supry? a co tahle ten twin vstup co je u originálu vybrousit na single ? jaký má ten twin výhody? (sem asi hodně otravnej :) )navíc by si vážně mohl trochu říct co se stim turbem vlastně stalo ?
Na druhou stranu mě napadá otázka.. má to turbo nějaký jiný výhody kromě toho že začne rychlejš plnit ? nemá zase o něco větší lag ? trochu si řikám, aby s tim motorem byla vůbec pak ještě nějaká "sranda", aby prostě netáhnul jak lokomotiva prakticky při jakejkoliv otáčkách, ale špička žádná ? (asi malichernost ?)
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

portování housingu klapky wg je česky řečeno zvětšení díry. Ona totiž ta ct26 pro supru ji má málou a tak když si nastavíš nějaký tlak a wg otevře nestačí odvádět plyny a turbo dál zvedá tlak nad nastavený limit. Jestli single nebo twin port toť otázka,protože budou dva tábory,jeden bude tvrdit že efektivita plnění bude s twin větší a druzí naopak. Pravdou a odzkoušene je že single na 3s funguje daleko lépe a rychleji ale na jiném motoru to může být opak. Lag se nezvýší,objem potrubí zůstává stejný. Přínos to má v tom,že plnící tlak máš k dispozici dříve a tam zůstane až do redline. Co mám informaci tak matynuv motor podlehl klasika zvýšenému plnícímu tlaku na 1.2. Sice správná směs ale nedojde k přenastavení předstihu a tak turbo normálně usmažil díky tomu že směs ještě hoří a výfukové ventily už otvírají a navíc mu detonace zničily kroužky.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

Včera jsem z těch dvou CT26 složil jednu.Z ST185 jsem použil sací i výfukový housing a ze 7M zbytek.CT26 ze 7M má jinak poskládané lopatky na sací části.Výfukové jsou stejné.
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Odpovědět

Zpět na „Celica“