3SGE po nastartování chcípne

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Tonda
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1846
Registrován: stř 15.03.2006, 16:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda »

Ať skusí odpojit váhu vzduchu a nastartovat bez ní :wink:

Každej mi říkal "to nenastartuješ" a ono to nastartuje,pár minut to pojede a potom to prostě zdechne

ať vynuluje poruchová hlášení,odpojí tu váhu a nastartuje - jestli mu to udělá přesně to samé co před tím včetně poruchy tak to bude vadnou váhou

Já přesně toto zažil-dal jsem druhou a NO PROBLEMO
MADE IN JAPAN - žádný sOpel ...
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

ma to map senzor, takže váha padá. chová se to stejne se zapojeným, odpojeným i jiným ( 129 kW ) MAPem :(
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

takže na 129ecu to sice jde nestabilně ale nechcipne?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

libor12 píše:takže na 129ecu to sice jde nestabilně ale nechcipne?
ne chcípne take ale uplne jinak jaby neudržela volnobeh, spíše se párkrát převalí a chcípne nebeží ani tech 5 sec.
jinak mám oveřeno že ecu, kabeláž i motor pocházejí z jednoho vozu.(resp to tvrdí to puvodní majitel co ho současnému prodaval ).
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

jestli je to všechno opravdu 125 tak ten problem dělá odpojeny modul klima. Na rozdíl od 129 volnoběh a zátěž u 125 řídí ecu. U 129 je na zvýšení volnoběhu ventil.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

micron píše:filtr paliva... bych neřeřešil... ani u 22 let mladý celicy by nebyl důvod origo palivák měnit... jsou nesmrtelný... palivák= blbost 8) jedině že bys jezdil na hnůj
Nesouvisí přímo s topicem, ALE známému Celica po jedno-ročním odstavením (do poslední chvíle funkční a výkonná) a prvním nastartováním okamžitě po přidání plynu chcípala volnoběh cca 20s držela. Po výměně palivového filtru OK.

Pravděpodobně jak se po delší odstávce uvolnila v celém kovovém potrubí od nádrže rez tak kompletně UCPALA filtr. Já jsem se to pokoušel nastartovat alespoň 20x a projet to ale víceméně to prostě nešlo vytočit přes 2500ot a to jsem se musel hodně snažit aby to nechcíplo - pomalé prošlapávání plynu atd...
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

Neporadí někdo s celicou 6g kde má nějakej řídící modul nebo jednotku od klimatizace??
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

Yokohama píše:Neporadí někdo s celicou 6g kde má nějakej řídící modul nebo jednotku od klimatizace??
U 5g je to plošný spoj který je nacvaknutý v krabičce jako součást plastového přívodu vzduchu. U 5g je to na plastovém průduchu který spojuje část "el. motou přívodu vzduchu do topení" s "plastovou částí kde je radiátor topení".

Vede do toho konektor s asi 15 piny, na Sti která klimatizaci neměla byla na konektoru nacvaknutá krytka ve které to bylo nějak pospojované, v Gti kde klimatizace je je to umístěné jak jsem popsal, na 6g bude něco obdobného.

Mělo by se to jmenovat "ac amplifier".
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

dík to mi rozhodně pomůže, protože znám kluka co má díly k tomuto vozu ale ani já ani on nevíme co a kde hledat :lol:
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

Yokohama:
Když sis ten motor bral tak co všechno jsi k tomu dostal nebo sis to auto obíral sám ???
Zajímala by mě konkrétní část - když vyděláš z auta motor s motorovou kabeláží tak v kabině se alespoň u 5g napojuje do klimamodulu, jednotky motoru a pak do kabinového svazku kterým se k tomu připojuje přístrojová deska a další věci. Zajímá mě jestli máš i ten kabinový svazek a nebo ti to končí motorovým svazkem a na něm jednotkou.

Když jsem dělal dřív nějaké pokusy s čím mě 5g jede a nejede tak jsem zjistil že motor nejde nastartovat bez připojeného čidla teploty (to čidlo pro motorovou jednotku)

Pak ještě jeden dotaz ale nechcu aby to vyznělo nějak blbě. Na tom motorovém svazku nezůstal tam náhodou třeba nějaký zbytek alarmu nebo dodělávaného imobilizéru nebo tajný vypínač ... prostě něco co by se na první pohled přehlédlo ???
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

MichalS píše:Yokohama:
Když sis ten motor bral tak co všechno jsi k tomu dostal nebo sis to auto obíral sám ???
Zajímala by mě konkrétní část - když vyděláš z auta motor s motorovou kabeláží tak v kabině se alespoň u 5g napojuje do klimamodulu, jednotky motoru a pak do kabinového svazku kterým se k tomu připojuje přístrojová deska a další věci. Zajímá mě jestli máš i ten kabinový svazek a nebo ti to končí motorovým svazkem a na něm jednotkou.

Když jsem dělal dřív nějaké pokusy s čím mě 5g jede a nejede tak jsem zjistil že motor nejde nastartovat bez připojeného čidla teploty (to čidlo pro motorovou jednotku)

Pak ještě jeden dotaz ale nechcu aby to vyznělo nějak blbě. Na tom motorovém svazku nezůstal tam náhodou třeba nějaký zbytek alarmu nebo dodělávaného imobilizéru nebo tajný vypínač ... prostě něco co by se na první pohled přehlédlo ???
Nene motor jsem koupil od jednoho týpka, ten ho i vydělával. Pokud vím tak to vedlo až po ECU dál už ne. Auto jsem svěřil Idahovi protože se mi nechtěli řešit problémy s elektrikou...ten snad takové věci vyloučil. Jinak ta celica prý imo měla.
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

Našel jsem PDF pro klimatizaci, je na něm vidět na str. 21 kde přesně je jednotka klimatizace umístěna.

http://bgbonline.celicatech.com/94_6gma ... manual.pdf

Nemyslím si ale že klimatizace s tímto problémem souvisí.
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

na dvou 6g celicach jsem řešil přesně stejně se projevující problem. Auto chytlo a vzápětí chcíplo. Ten a/c amplifier právě dá jednotce echo že je v provozu klima nebo není a ona podle toho dorovná volnoběh. Když ten signál nedostane volnoběžný ventil zůstane uzavřený a ještě vede jeden drát přímo do krabičky zapalování. Stačilo ten plošnak vyměnit a byl pokoj.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

takže jsem projel elektrická schémata. Pokud se snažíte "naroubovat" 125 ecu a motor na svazek z mr2 115kw,5 drátů pro cidlo teploty a zapalování a rozděloc je jinak a mají jinou barvu a jiné umístění na ecu a dálsi věci je circuit open relay,které má přesně opačnou funkci jak u celicy.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

roubování je stejně k smíchu... na srazu jsme viděli 5g 115 jak vydrtila na letišti 6g 125/129 takže :lol: :lol: jsou to jen data... realita je realita :lol: tedy jiná než je v TP. No jinak řečeno... nechat motůrek tak jak je a max přidat lux... pro ty co rádi slyšej jak auto dejchá... jinak negrabošit do systemu. optimální a stabilní system je klíč. možná nuda, (pro libora určitě :-) ale zase ten klííídeček, pohoda :lol: :rolleyes:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“