Středící kroužek - help

Povídání týkající se disků a pneumatik - technika! Bazar je dole v bazaru...
Uživatelský avatar
WTE-greenfa
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: pon 01.11.2004, 13:16
Bydliště: Praha, Zlin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WTE-greenfa »

wongu- zkus si to a pak uvidiš! dělaly by se kroužky pro prdel tak dlouho kdyby tam stačilo prdnout kolo, dotáhnout šrouby a konusy makejte? :) nee.
ten plast nemusí nic moc vydržet protože tam docela dobře drží :) takže nevypadne, žádnou zátěž nenese takže jediné že nevydrží nějaké pnutí - no tak praskne - tak si necháš udělat z roury jiný.... je to jenom mít soustruh s obsluhou (páč já bych možná poznal tak ten soustruh ale ne co na něm)
btw. bez těch kroužků to hází (třeba ne v 50kmh ale už při 120 to poznáš že to není ok - a to se pak i trochu začneš bát....)
celica 97 super black&white edition
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ondrik »

tak tak, ja som tiež najprv chodil bez krúžkov, nech to konusy vyrovnaju, ale pri 130-140 to trepalo. Potom som tam strčil ten ohnutý plech, a už to nerobí... :idea:
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
wong
Věčnej rejpal
Příspěvky: 545
Registrován: pon 28.02.2005, 01:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wong »

vzdyt rikam, ze to musis dat presne. problem je, ze to neni vubec jednoduchy...
a ja osobne bych si to bez krouzku nedaval
crashed :'-( Toyota Carina II 1.6 GL ...prodana
Nissan Primera 1.6 LX (P10)
Uživatelský avatar
Ing_Mazi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 847
Registrován: pon 14.01.2008, 14:00
Bydliště: Rýmařov/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ing_Mazi »

A když to mám naopak? :)

Mám na náboji 54,1 a na disku 57,1 a potřebuju středící kroužky :roll:
Corolla E10 TSe Total Social edition r.v.96
1.3XLi 55kW / 75hp
Kola ENZO 175/65/R14 Mischel
Meine rudé eFko :P "Jsem rozenej tuner" :D

www.vune.info/mazi
Abysme nesmrděli :D
moto.cvok
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: úte 10.07.2007, 20:36
Bydliště: Černošice
Kontaktovat uživatele:

Re: Středící kroužek - help

Příspěvek od moto.cvok »

matty píše:ahoj všichni , mám problém

chci si koupit na Carinu 16 " Al kola, ale bohužel všude jsou samý VW
se středovou dírou 57,1 a já mám 54,1.
Z 57,1 na 54,1 se středové kroužky prý nedělají ptal jsem se asi v 5 obchodech a prý nemaj.Nemůžete mi někdo poradit, kde je sehnat nebo nechat udělat ??? Je nějaký problém se změnou rozteče z 57,1 !!!!!
Nebo proč se to nevyrábí nechápu.

Díky
kroužky se normálně vyrábějí a máme je skladem takže se klidně ozvy a domluvíme se ...
Nikdo po mě prosím nic nechtějte opravdu nic nestíhám děkuji :-)
Uživatelský avatar
Smith
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: pon 14.01.2008, 15:10
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Smith »

Na kolik vyjde sada středících kroužků? Budu potřebovat redukci z 57,1 na 54,1. Díky.
Toyota Avensis 1.6 + LPG 81 kw 4A-FE '98
Uživatelský avatar
69..patrik
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: pát 26.12.2008, 11:25
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 69..patrik »

Zdravím, jen reaguji na příspěvek, jestli vadí, když má středová díra na kole větší průměr než na autě a jezdí se bez vymezovacích kroužků. Ono se to ani nemusí držet ve středu při dotahování, šroub se chytne jenom rovně, zešikma tam nepůjde :wink: ale šrouby jsou při jízdě vertikálně zatěžovány střídavým namáháním, což je nejnáročnější namáhání. A pokud je kolo opřeno o střed tak jak má být, tak kolo sedí na středu, šrouby kolo drží jen do strany. Pokud to ale drží našroubech, pak se rychle může stát, že šroub, kterej je stavěnej na tah, na střih už tolik nevydrží (proč taky, když je to jen akcelerace a decelerace). Když si takhle jeden známej z auta udělal tříkolku (odešlo mu za jízdy kolo) :D tak pochopil že to není to pravý ořechový :D
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

mne ich dali ku kolesam, take krasne kriklavozlte, sedia velmi presne!
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
Lucinka
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: pát 30.01.2009, 16:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Lucinka »

Dneska jsem byla s Celicou na převyvažování letních pneu, protože mi od 125km/h výš klepe volant. Vyvážili to s přesností na 1g a pořád to dělá. Středící kroužek tam je. Rozměr pneu je 205/50 R 16. Problémy s tím mám od začátku, co jsem je koupila (zároveň disky i gumy). Na zimních (205/55 R 16 ale předepsané je 205/50 R 16) to nedělá a jezdí se přezouvat pořád do stejného servisu. Nevíte čím by to ještě mohlo být?
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

ja jsem po vymene brzd jel od Idaha a taky mi to hazelo , kolo jsem sundal - ocistil dosedaci plochy , jeste zkontroloval brzdy , a kolo nasadil o 180stupnu otocene a je to mnohem lepsi , nebo guma nemusi byt uplne ok , nebo muze byt kolo trosku blbe dotazene i kdyz ma matka nabehy, nebo uz nevim
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Lucinka
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: pát 30.01.2009, 16:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Lucinka »

Mě Idaho nechával dělat i geometrii, to tam ale byly zimáky. Nicméně nepředpokládám, že by se přezutím s geometrií nějak hejblo. Na gumách mám najeto asi 5 tis. km, jsou skoro nové... Jako, že nijak sjetý na jednu stranu nejsou, ani plošky na nich nejsou. Dneska jsem tam do toho klučiny hučela, ať to všechno udělá pořádně a přesně, stála jsem tam s nim a myslim, že nikde chybu neudělal. Nevim čím to teda může být. Každopádně i tak díky za radu.
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Zkontrolovat dosedací plochy, možná i proměřit mikrometrem. A to jak na ráfcích, tak na kotoučích, i mezi kotoučem a nábojem. Každá z nich má svou toleranci, dále oreznutím kov nabývá na objemu. Někdy i zbytky laku nebo prostě špína. Když se to posčítá, může být malér.

Jinak je možná i vadná pneu nebo nakopnutý ráfek.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Paulie
Navigátor
Příspěvky: 142
Registrován: ned 10.08.2008, 16:50
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Paulie »

Pavo.B. píše: kolo jsem sundal - ocistil dosedaci plochy , jeste zkontroloval brzdy , a kolo nasadil o 180stupnu otocene a je to mnohem lepsi
Měl jsem podobný problém......volant vibroval ve 110km/h. Mám kola se středícími kroužky, který jsem bohužel musel upravit ze 60,1 na 57,1 :? ......pootočil jsem přední kola a vibrace zmizely :D doporučuju zkusit
ex: Starlet 2E-E '92
now: MR2 3S-GE '91
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

taky mam stredici krouzky a jelikoz to predtim nedelalo napadlo me to :) jedine ze by Ferodo spatne vyrobilo kotouce cemuz jsem neveril
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Lucinka
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: pát 30.01.2009, 16:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Lucinka »

Děkuju všem moc za rady! Po 3. převážení a vyměnění předních kol za zadní už je to v pořádku. Zjistili totiž, že mi jeden disk kope. Teorii se špínou označili za nedůvěryhodnou, ale já myslím že na tom něco být může. Každopádně jsem ráda, že už je to v pořádku :D
Odpovědět

Zpět na „Kola + pneu - technika“