celica přehřívání

vše ohledně modelové řady Celica
Dawe24
Řidič
Příspěvky: 290
Registrován: ned 22.02.2009, 20:53
Bydliště: Praha repy

Příspěvek od Dawe24 »

Nalil jsem tam čistič do chladiče a pak to celé propláchl ale je možné že ten bordel tam zůstal a ted když otevřu víčko tak je tam pořád bílá pěna tak to budu muset ještě jednou propláchnout
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Dawe24 píše:Nalil jsem tam čistič do chladiče a pak to celé propláchl ale je možné že ten bordel tam zůstal a ted když otevřu víčko tak je tam pořád bílá pěna tak to budu muset ještě jednou propláchnout
U me bylo nejvic bordelu naspod takze prvni proplachovat zvrchu dolu at se to nenavali zpet do tech kanalku. No vyprat poradne no. Jajsem proplachoval i system jako celej, i nastartoval at se pumpa protoci a tak. Bez termostatu. Poradnej klistyr. :wink:
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Dawe24
Řidič
Příspěvky: 290
Registrován: ned 22.02.2009, 20:53
Bydliště: Praha repy

Příspěvek od Dawe24 »

Zkusím to ale začalo to dělat z ničeho nic po propláchnutí toho chladiče
Dawe24
Řidič
Příspěvky: 290
Registrován: ned 22.02.2009, 20:53
Bydliště: Praha repy

Příspěvek od Dawe24 »

Takže chladič jsem komplet vyčistil namontoval zpátky a když jsem auto zahřál na provozní teplotu a jel se projet tak po 20.min. to znova začlo tlakovat přes chladič do expanzky ale teplota nestoupá,takže asi je načaté těsnění pod hlavou nic jiného mě nenapadá proč by to tlakovalo
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Proc ti voda tlaci pres vicko ven?

Me fakt napada to, ze ma voda v ceste prekazku a tim padem povoli to vicko a prepusti pac vznikne vetsi tlak a nebo to vicko uz je spatny.

Prdi to do nadoby i na volnobeh a nebo jen kdyz jedes a mas vic otacek. Prdi to za studena i za tepla stejne ? To zas bude zahada.

Mas dotahlou hlavu? :D
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Dawe24
Řidič
Příspěvky: 290
Registrován: ned 22.02.2009, 20:53
Bydliště: Praha repy

Příspěvek od Dawe24 »

Víčko je nové a dělá to při zahřátem motoru stačí když v motoru přidám plyn a odpojím tu hadičku co vede do expanzky tak vždy vyteče z chladiče tak půl deci takže převážně to dělá při jízdě na volnoběh moc ne tím si myslím že to bude těsnění pod hlavou i když je tam půl roku
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Dawe24 píše:Takže chladič jsem komplet vyčistil namontoval zpátky a když jsem auto zahřál na provozní teplotu a jel se projet tak po 20.min. to znova začlo tlakovat přes chladič do expanzky ale teplota nestoupá,takže asi je načaté těsnění pod hlavou nic jiného mě nenapadá proč by to tlakovalo
Jak to popisujes,tak to vypada na zavzdusneny system.Voda necirkuluje,v motoru se prehreje a dela se z ni para,ktera zvysuje tlak.Odvzdusnit system je docela sichta.Sahni na spodni hadici od chladice do motoru pred termostatem.Pri zahratem motoru musi byt horka!Topi to?
Dawe24
Řidič
Příspěvky: 290
Registrován: ned 22.02.2009, 20:53
Bydliště: Praha repy

Příspěvek od Dawe24 »

Topí to a hadice je taky teplá dal jsem novou chladící kapalinu a nechal jsem otevřené víčko a čekal až se to zahřeje a bylo tam pár bublinek ale tlakuje to jen při zatížení motoru
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Jabych zkusil jeste vyhodit temostat uplne, jen na test. A nechal celej system co nejvic otevrenej prutoku. POkud by to delalo i potom sel bych uz asi po tom tesneni. Jeste pak teda pumpa ..... zapeklita situace...
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Dawe24
Řidič
Příspěvky: 290
Registrován: ned 22.02.2009, 20:53
Bydliště: Praha repy

Příspěvek od Dawe24 »

Pumpa je tam taky nová ale to by vařilo pořád bude lepší to rozebrat a uvidí se
Dawe24
Řidič
Příspěvky: 290
Registrován: ned 22.02.2009, 20:53
Bydliště: Praha repy

Příspěvek od Dawe24 »

tak jsem to ještě propláchl a pak projel ale z výfuku jde bílý dým a hadice jsou tvrdé tak je to určitě to těsnění pod hlavou
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

No ted uz tomu tesneni verim i ja. Je to vzdycky blby kdyz je neco nedavno hotovy a pak se ktomu vracet. Blby no. :?
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Dawe24
Řidič
Příspěvky: 290
Registrován: ned 22.02.2009, 20:53
Bydliště: Praha repy

Příspěvek od Dawe24 »

Jednou se to uvařilo jelikož to bylo zavzdušněný a pak blbnul termostat tak se to dodělalo úplně
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
votecc
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: sob 05.07.2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od votecc »

Co se tyce prehrivani tak me napada otazka, nikdo nemate u 3sge problem s prehrivanim oleje? Ja jen, ze jsem ted musel instalovat pridavny chladic oleje protoze po montazi budiku olej teplota/tlak kdyz jsem se jel po zazimovani trochu projet tak jsem se nestacil divit. Na volnobeh a nizke otacky pohodicka vic jak 100 stupnu to neprekrocilo ale jakmile jsem tomu zacal zatapet tak rucicka se zacala nebezpecne zvedat az presahla hluboko za 160 stupnu..... Coz je uz hodne kriticky ... Voda dle budiku pristrojovky mela 90 stupnu ale nevim na kolik se ji da verit, je pravda, ze chladic vody uz neni v nejlepsi kondici a budu ho menit ale i tak si nemyslim, ze voda urcite nedokaze uchladit a stahnout u 3sge motoru olej na prijatelnou hodnotu...

Kdyz bych sel na okruh coz planuju a nemel bych budiky tak bych jednoznacne znicil motor.Myslim, ze o tom psal i Terry O’Beirne, ze 3sge se prehrivaji a musi se chladit proto je mi divny, ze to tady nikdo neresil nebo jsem spatne hledal ??
-----------------
Celica T23 2000 - Sold
MR2 MKII 91 rev1 - Sold
MR2 MKII 95 rev3 - Sold
Honda CRX - Sold
Mazda MX3 V6 - Sold
BMW 320i e36 vanos coupe - Sold
BMW 520i e39 2002 - Sold
BMW 330i e46 - in use
Mitsu 3000GT - in use
Odpovědět

Zpět na „Celica“