Alu, Plech, Pneu - podělte se o zkušenosti (celicari)

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

pavel liška> no jo 7mička :lol: jezdim už 9 sezon s tronama v zimě a třmeny jsou původní tj z roku 1989. :lol: :lol: samozřejmě preventivně pročištěný a rozhejbaný po výměně desek a kotoučů. hihi 5g forever ps: jak vůbec poznáš, že ti blbnou třmeny? Takovou zkušenost nemam... 8) jo asi že máš kotouče orezlý a ne lesklý po leštění deskama. Asi jo :P a nebo ta horší varianta... to už sem taky viděl... že se ti deska přiškvaří ke kotouči... a pani jela a jela...sice už chybělo málo a blaflo to... čoud, smrad... ale do servisu dojela :lol: pěkná pečeně
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

Kysi píše:Ale na kamosove mazde6 jsem mel tu cest jet po D1 Praha-Brno na Pirreli Zero-Nero a ten hluk to byl des, po pul hodine ve 150tce uz me z tech vsech harmonickych hucelo snad i v hlave, takze mi nezbylo nez radio okotlit abych to do Brna s tim bolehlavem nejak prezil !!
mno to jest zlata pravda, tyhle pneu jsou hlucny az moc! ja je mam nez se sjedou a kdyz treba ve meste najedu na dlazebni kostky nebo na jakoukoliv jinou dlazbu, tak to je kraval, ze se lidi otaceji :roll:
Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

tohle je zajímavá nabídka: http://auto.bazos.cz/inzerat/7416516/15 ... t-Audi.php
Tyhle trony BBS sem měl na celice taky na zimu, pořádný traktory taky 195/65/15... daj se doporučit...místo ekl plechů. :wink: to sem je kdysi prodával za 3.000,- bez pneu... ouuuu kam ty ceny spějou :lol: ps: mam tu k nim i šrouby, který mi omylem zůstaly. :lol:
ach ty vzpomínky...listopad 2002
Obrázek
Obrázek
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
pito
Člen Týmu
Příspěvky: 49
Registrován: sob 05.09.2009, 16:24

Příspěvek od pito »

moje dojmi kedysi mnel Dunlopky zimaky boli sice uz staré ale nikdy Vice pag kupil Bridges.Blizzak LM-25 ,195/60/16 a spokojenej sem i ked su Uzsie . . Myslim ze i opotrebovanie celkem priatelne Dialnica taky zadne problem:o)no tento rok dojazdim Letne znacka ani nevim Nepozna ale vydrzali dost 205/50/17 a chtel bych kupit Yokokami Drive C myslim ale 215/40-45-no nevim ci to nebude moc tuhé . ./17 ,na Minulorocnom zraze v Pardubiciach ich nekdo mnel na 7g.ciernej a chvalil ich a celkem se mi Libili tet ich nasel za 100€ co je celkem slusna cena tag do toho asi pujdu,snad budu vpoho v zatackach-hlucnost-opotrbovanie . . :-)
Uživatelský avatar
Doohy
Navigátor
Příspěvky: 80
Registrován: pon 02.05.2011, 13:17

Příspěvek od Doohy »

Čeká mne koupě zimních pneu a už jsem z těch rozměrů, hodnocení a čísel celkově mimo. Víceméně mám dvě možnosti:

1) sundat ze současných alu letní pneu, které půjdou rovnou vyhodit, a nazout zimáky. 205/50 R16 budou asi pneu a liťáky jsou potom to 6.5 JJ x 15 ET 45, 205/55 r15 ??
Každopádně na ten daný rozměr (205/50) jsou pneu docela drahý. Za jednu Michelin Alpin A4 od 3900.

2) V TP jsou zapsané další pneu - 195/60 R15, a ta cena je oproti předchozímu rozměru poloviční. Jenže nemám to na co dát. Nějak jsem se snažil najít plechové disky (jak se radí, že jsou i lepší na zimu jak alu), a cena za jeden disk je kolem 1800. Takže jsem zhruba na stejné cifře jako ve variantě 1.

Chci rozhodně kvalitní pneu, co nějaký rok vydrží a nebudu se bát jezdit. Takže Goodyear/Michelin (na Barum jsou koukám negativní ohlasy). Ale zase nechci zbytečně platit víc než je nutné. I když to tak jako tak vypadá, že se pod 10k nedostanu.
Za každou radu a postřeh jsem rád.
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

Doohy píše:Čeká mne koupě zimních pneu a už jsem z těch rozměrů, hodnocení a čísel celkově mimo..
ja na to koukal podobne, v zime moc nejezdim, takze jsem koupil 15" plechy z avensise tusim ze za 1600 sadu + pneu goodyear 195/60 R15 a pohoda :)
Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
Doohy
Navigátor
Příspěvky: 80
Registrován: pon 02.05.2011, 13:17

Příspěvek od Doohy »

tak to vzalo rychlý spád, zamluvený plecháče 195/60 R15 .. :)
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od destabilizator »

Nechtelo se mi delat novy topic a vcelku to souvisi, takze:
Asi jsem se rozhodl pro nakup jedne Celicy a zkoukam, kolik by me staly kolesa na zimu. Momentalne tam jsou letni pneu 225/40/19 (vyrobce jsem zapomnel :s). Existuji vubec na takovyhle rafky zimni pneu? Trosku jsem hledal a nasel jen Bridgestone, ktery jsou pekne mastny :(
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Re: Alu, Plech, Pneu - podělte se o zkušenosti (celicari)

Příspěvek od stefancelicaT20 »

s diskov OZ su neznicitelne disky co tie vydrzia ale treba si ich zaplatit.
Naposledy upravil(a) stefancelicaT20 dne stř 21.09.2011, 12:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

ja jsem ted koupil 2 kousky Falken FK-452 v klasickem rozmeru na 7gen tudiz 205/50 R16 a zatim jsem spokojeny jak zelva, tudiz pokud vydrzi nejaky slusnejsi najezd kilometru, tak uz po vylozene znackach koukat nehodlam

jinak predchozi pirrely zero nero, jsem projel na masarykovym okrohu v brne a drzeli dost, ale jak jsem psal kdysi, hucej jako prase :lol:
Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

http://auto.bazos.cz/inzerat/11910883/A ... -ZIMNI.php

krásný a otestovaný zimní spider-sleep trony... tyhle BBS jsou fakt fantastický na zimu 5/6g... ročník cca 1992 ale ta kvalita, ta kvalita.... neuvěřitelný--- už je mam pár sezón jen na zimu a nemaj chybu... teda jednu maj (špatně se čistí ta pavoučí síť... ale jde to malíčkem :-) až do krve... :wub:
ten design a prohnutí sítě směrem ven z kola je úúúúžasnej... dost lidí je používá jen na léto, protože jsou prostě krásný... ale v zimě jsou ještě hezčí... zima jim vůbec nevadí, milujou sůl, mráz, sníh... kvalita!!!! BBS ´92
Obrázek

ps: nevíte náhodou co dělaj pavouci v zimě? v mým autě totiž bydlej minimálně 2... v zrcátkách, obou... stavěj si sítě od jara do podzimu... mam pavučiny od zrcátek natažený až na dveře... (když se projedu, zničim jim jejich práci... ale oni si to do druhýho dne opravěj :-) a v zimě nic :-) to tam jako bydlej a spěj? cca 3 roky už sem si toho všimnul :lol: :lol: lovci havěti
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hug0
Věčnej rejpal
Příspěvky: 568
Registrován: pon 31.08.2009, 21:29
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hug0 »

destabilizator píše:Nechtelo se mi delat novy topic a vcelku to souvisi, takze:
Asi jsem se rozhodl pro nakup jedne Celicy a zkoukam, kolik by me staly kolesa na zimu. Momentalne tam jsou letni pneu 225/40/19 (vyrobce jsem zapomnel :s). Existuji vubec na takovyhle rafky zimni pneu? Trosku jsem hledal a nasel jen Bridgestone, ktery jsou pekne mastny :(

nechtěl bych někoho urazit, ale 19" na celicu?! to už je snad moc i na foura... co to je za motor a generaci? každopádně bych na zimu sháněl max. 17" kamarád jezdí na celice na 18" celej rok a nestěžuje si, ale za jedno jsou tu gumy docela drahý a za druhý na zimu mi to přijde orpavdu moc...
Today:
KTM 625 SMC - for fun :)
BMW e46 coupe - daily fun :)
ex. Toyota Celica 2.0 GT st202 - sold :(
ex. Toyota Celica 2.0 GTi - burned :(
ex. Toyota Celica 1.6 STi - crashed :(

http://www.sportovnivozy.cz
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od destabilizator »

Hug0 píše:
destabilizator píše:Nechtelo se mi delat novy topic a vcelku to souvisi, takze:
Asi jsem se rozhodl pro nakup jedne Celicy a zkoukam, kolik by me staly kolesa na zimu. Momentalne tam jsou letni pneu 225/40/19 (vyrobce jsem zapomnel :s). Existuji vubec na takovyhle rafky zimni pneu? Trosku jsem hledal a nasel jen Bridgestone, ktery jsou pekne mastny :(

nechtěl bych někoho urazit, ale 19" na celicu?! to už je snad moc i na foura... co to je za motor a generaci? každopádně bych na zimu sháněl max. 17" kamarád jezdí na celice na 18" celej rok a nestěžuje si, ale za jedno jsou tu gumy docela drahý a za druhý na zimu mi to přijde orpavdu moc...
7. gen, TS verze (192 poniku). Ty kola jsou silenost, uznavam :D Budu muset holt koupit novy rafky na zimaky.
Btw netusite nekdo, ktery vyrobce rafku ma jako logo skorpiona? Vypada to jako logo Lamborghini, ale je tam skorpion misto byka.
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od destabilizator »

No prave ty 19" jsou se skorpionem. Presne tyhle Obrázek
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Příspěvek od Kk »

Jestli jsou to tyhle http://www.rsw-wheels.cz/model/667.html , tak žádná sláva.
Celica 7g TS
Odpovědět

Zpět na „Celica“