3S-GE regukátor tlaku oleje

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

No z výroby tam rozhodně nebude, už jenom proto, že tohle je nový přípravek.
Jinak cena Top Gasket je kolem 700,-Kč a uděláš z toho 50 ks těsnění a další věci. (Nejsem dealer, jenom upozorňuji na fakt dobrý výrobek )
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

jj je to novej výrobek ale nebyl by absolutně potřeba kdyby těsnění bylo kvalitní... myslim 8) zatim v rámci dalšího testu to chci bez týhle tekutý pomocný gumy... buďto to začne taky u nipparts kapat- po cca 1 roce (2-3 letech), nebo a v to věřim, že nebude. Ta guma bude hodně namáhaná... rozdíly teplot mráz- reaguje na každou gumu, a pak vysoká teplota při chodu... guma musí bejt konstruovaná tak, že tohle musí vydržet, což tahle JC absolutně nebyla. ztvrdne/změkne a je kaput... sem zvědavej jak bude vypadat...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

zejdy píše:Na těsnění je výborný přípravek od firmy Retech Top Gasket - je to tekutá guma s vynikající přilnavostí, chemickou odolností a teplotním rozmezím -55 až + 280 °C. Lze tak vyrobit v podstatě jakékoliv těsnění, stačí nanést do drážky, nechat trochu zavadnout a spojit. Vyzkoušeno v náročných podmínkách průmyslové chemie i v domácnosti. Lepil jsem s tím např. boční lišty na dveře a max. spokojenost.
zejdy palec nahoru, Retech na dílně používám a je super..
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Tak automedik lehce zklamal... Těsnění nipparts nejsou a nebudou. Výtečně 8) Tak jsem hledal dál... všude maj magoři ještě těsnění Victor Reinz... jenže tam maj všichni blbý kody... VR 15-52601-01 hovna, ano tento kod = hovno :lol: pravej kod je 15-53691-01 a ten stojí 1400,- (ste asi upadli ne?) v kelly... tak to nasrat. http://www.reinz.de/pictures/PKW_TOYOTA.pdf Tak tohle jsem dekodoval... debilové

Ale nakonec jsem to vyřešil jinak... Emil Frey a budou originály od Toyoty- tyhle gumy by měly bejt optimální.... cena 533,- + 194,- :lol: skladem a do 4 dnů... uffff To je boj hrůůůůza toto co toto je? gumos bordelos
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Musim pochválit Emila Freye za fofr... do 3 dnů a těsnění je doma, ještě s bonusovou slevou, takže 650,- original Japan. Okamžitě po ošahání tý gumy je zcela jasný, že tahle guma je mnohem tvrdšího kalibru než ta původní. Je opravdu mnohem tvdší- resp. pevnější konzistence, co si pamatuju tak ta původní byla "mačkací a dosti měkká". Jo pukud by byla cenová politika u Toyoty obdobně solidní, více než solidní- v tomto případě... bral bych všechny díly original... a budem všichni spokojený :-)
Obrázek

U auta se mi potuluje číča, velmi mazlivá, jako nafotit jí byl celkem problém- nerozumí "sedni" a pořád se chtěla mazlit. Ale přece se mi pár fotek povedlo... ta tam byla a viděla tu spoušť i předtim... vypadala vyděšeně... když tam cupitala v tom oleji
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

pekna kocka , takovou peknou sibirskou barvu :wink:
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

jo pouštěla dost chlupů... daly by se využít do toho kufru jako izolační dekorace :lol:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

No vypadá to, že je to kocour a že Ti chčije na nárazník......
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Zejdy: tak sem zase nezkoumal... ale tahle debata mě pobavila :-) čumáček, kuličky
http://www.poradte.cz/zvirata/1801-kock ... eznat.html
No já sem si kuliček nevšim... ale spíš tim ocasem naznačuje, že chce vyměnit samolepku... jako by tušil-a že už jsou nějaký hezký na cestě z Thajska... Cute Japanese CAT + Good Luck Japanese Cat
Obrázek
Obrázek
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Jak to vlastně dopadlo s tim unikajícím olejem... po vyndání původního těsnění JC se nenašla jediná očividná chyba na těsnění (a to jsem to zkoumal opravdu detailně- ba mikroskopicky), vypadá jako nový. Nepoškozený. Takže jedině přestala těsnit mrazem... Z estetickýho hlediska neni možný svalit vinu na JC. Tímto se omlouvám Idahovi, že sem vylít (poslední dobou se všechno proti mně spiklo) "nebylo by možný prokázat chybu"... taková právní hláška- kterou mam rád, že :lol: Vzhledem k tomu, že mam v autě ještě těsnění pod hlavou od JC, tak jsem vlastně rád, že je chyba neprokazatelná...

No ale mechanik tedy vyměnil to těsnění za original Toyota + ještě to pořádně utěsnil nějakým sajrajtem, jak psal Zejdy... pro jistotu.
Olej už nekape, a i když sem to předvčírem točil při muzice do omezovače... a topil jsem si, tak žádnej smell oleje... jen krásnej zvuk, zase si chrochtá jak švýcarský hodinky 8)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
honzism@n
Manager Týmu
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 18.06.2009, 20:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od honzism@n »

zdar začala mi problikávat kontrolka oleje (oranžová s vlnovkou)
ale jen nekdy spiš když už je auto zahřáté a stojim třeba na svetlech tak se rozsvítí ale po rozjezdu zhasne nekdy svítí i při jizde......
olej tam mam na risce..... dík za rady muže to bejt čidlo?
EX........ Celica sti 16V (1993).
Celica GT 125kw (1998)
Avensis T25 combi 130kw :) (2007)
Uživatelský avatar
honzism@n
Manager Týmu
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 18.06.2009, 20:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od honzism@n »

nikdo nic :( :(
EX........ Celica sti 16V (1993).
Celica GT 125kw (1998)
Avensis T25 combi 130kw :) (2007)
Uživatelský avatar
kracken
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: sob 12.09.2009, 20:09
Bydliště: SK - Bratislava

Příspěvek od kracken »

Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Příspěvek od gramo »

Mě to čidlo taky blbne. Začalo to tím, že na chvíli svítilo na studeném motoru -- po nastartování chvíli ok, jak se to málo zahřálo, tak se rozsvítila kontrolka, ale jak se to zahřálo normálně, tak zase zhasla. Postupně se to zhoršovalo, že kontrolka zhasínala třeba jen na dálnici nebo při ostřejší jízdě a skončilo to tak, že svítí prakticky pořád. Olej pravidelně hlídám a neubývá, doinstaloval jsem budíky na teplotu a tlak oleje a žárovku v kontrolce jsem zatmavil lihovkou, ať tolik nesvítí (potmě to celkem ruší)

Už se tady o tom psalo víckrát a netrpí tím jen celicy
https://www.google.com/search?q=cidlo+h ... otaklub.cz
Odpovědět

Zpět na „Celica“