Palivo nové generace E85

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

Neus píše:
martin.matess píše:
Neus píše:1:1 je na prd. to nepoznáš tu změnu výkonu. chce to s prázdnou nádrží natankovat a jak se to dostane do trubek tak sešlápnout :twisted:
dobře to jako jo ale stále mi nejde pod vousy že by to mělo být úpouze takhle jednoduché...zkusím to načepovat do sti a uvidím tedy..ale mám z toho obavy, a jak třeba jde motor?? jako myslím chod?? hluk?startování?? a tak?? popiš tvé poznatky
všechno je stejné, šlape naprosto sejně, jen start je o trošku rychlejší asi je to tím octanem nevím, jediná změna je levnější palivo, větší výkon a o trochu menši spotřeba. klidně budu testovat dál, já už tam nehodlám tankovat nic jiného:DD
no ale dle oficiálních průzkumů by mělo palivo být spotřebováno o cca 1/3 více...
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

martin.matess píše: no ale dle oficiálních průzkumů by mělo palivo být spotřebováno o cca 1/3 více...
proto asi ta nízká cena...docela by mě zajímalo jak je to s těma hadicema, který to údajně žere- už sem totiž jednou četl o míchání ethanolu do benzinu 1:10 a tento problém už sem taky zaslechl :wink:
Uživatelský avatar
Neus
Navigátor
Příspěvky: 141
Registrován: pon 24.05.2010, 14:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Neus »

podle ofiko průzkumu možná, já uvádím své poznatky. mě spotřeba fakt klesla a podle mě by i měla, přece když stoupne víkon tak klesá spotřeba při stejné jízdě, jelikož motor tak nedrtíš. navíc 109octanové palivo dýl hoří čímš ho líp a plněji využeješ
Uživatelský avatar
Neus
Navigátor
Příspěvky: 141
Registrován: pon 24.05.2010, 14:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Neus »

Yokohama píše:
martin.matess píše: no ale dle oficiálních průzkumů by mělo palivo být spotřebováno o cca 1/3 více...
proto asi ta nízká cena...docela by mě zajímalo jak je to s těma hadicema, který to údajně žere- už sem totiž jednou četl o míchání ethanolu do benzinu 1:10 a tento problém už sem taky zaslechl :wink:
cena je nízká jelikož nejsou závislí na ropných společnostech, na jejich cenách a uvalené daňi na ropu v ČR.
ale hadice to asi nežre, to jsem jen psal že to je tak jediné co mě napadá jako možná hrozba. ale když je to schváleno tak to nesmí nic špatného dělat. nehledejte za vším nějakou nekalost
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

Yokohama píše:
martin.matess píše: no ale dle oficiálních průzkumů by mělo palivo být spotřebováno o cca 1/3 více...
proto asi ta nízká cena...docela by mě zajímalo jak je to s těma hadicema, který to údajně žere- už sem totiž jednou četl o míchání ethanolu do benzinu 1:10 a tento problém už sem taky zaslechl :wink:
no ale já osobně si říkám že líh i mi pijeme a žijeme a benzín je daleko agresivnější než líh, tak stím leptáním nevím no,,, udělat pokus koupit toho litr vzít benzinovou starší hadici nějakej zbytek a strčit ji do flašky stím palivem a čekat :)
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

martin.matess píše:
Yokohama píše:
martin.matess píše: no ale dle oficiálních průzkumů by mělo palivo být spotřebováno o cca 1/3 více...
proto asi ta nízká cena...docela by mě zajímalo jak je to s těma hadicema, který to údajně žere- už sem totiž jednou četl o míchání ethanolu do benzinu 1:10 a tento problém už sem taky zaslechl :wink:
no ale já osobně si říkám že líh i mi pijeme a žijeme a benzín je daleko agresivnější než líh, tak stím leptáním nevím no,,, udělat pokus koupit toho litr vzít benzinovou starší hadici nějakej zbytek a strčit ji do flašky stím palivem a čekat :)
to je docela dobrej nápad :) otázka pak s tím předstihem, ono to nějak posouvá detonační hranici myslím :) do toho nevidím ale to snad objasní více znalí...
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

Yokohama píše:
martin.matess píše:
Yokohama píše: proto asi ta nízká cena...docela by mě zajímalo jak je to s těma hadicema, který to údajně žere- už sem totiž jednou četl o míchání ethanolu do benzinu 1:10 a tento problém už sem taky zaslechl :wink:
no ale já osobně si říkám že líh i mi pijeme a žijeme a benzín je daleko agresivnější než líh, tak stím leptáním nevím no,,, udělat pokus koupit toho litr vzít benzinovou starší hadici nějakej zbytek a strčit ji do flašky stím palivem a čekat :)
to je docela dobrej nápad :) otázka pak s tím předstihem, ono to nějak posouvá detonační hranici myslím :) do toho nevidím ale to snad objasní více znalí...
jojo také čekám až se do naší "odborné" debaty vloží někdo hlouběji motoricky vzdělanější :)
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

E85

Příspěvek od aczasa »

Již jsem i zaregistroval to, že do nových TP se píše jako alternativní palivo E85 u naprosto konstrukčně stejných motorů jako mají Nat.95. Z tohohle pohledu bych se E85ky jako paliva nebál a klidně bych jej do auta dal. Předstih by měl stačit ten, který počítá s Nat.95, protože s takovým nastavení je možné jezdit i Careru 100 a V-power racing (104 oct.). Jediná technologická mezera může být u kvality toho lihu z pohledu aromatických příměsí a mechanických nečistot. Jinak se dá předpokládat, že to bude vše v pořádku. A abych se ještě vrátil k té ceně, je to zatraceně drahé palivo! Protože na něm není tolik spotřební daně a stejně je poměrně dost blízko běžnému naturalu....
Back in Czech.
Uživatelský avatar
ja_ma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1292
Registrován: ned 29.10.2006, 12:38
Bydliště: Zlín, Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ja_ma »

ve zline ji tady mame, tak to dnes zkusim nalit do turba, snad se to nerozleti :lol:
Obrázek
sold..TOYOTA CELICA turbo4wd
sold..SUBARU IMPREZA WRX
GOLF V TDI no smoke no power...
Uživatelský avatar
Kysi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 700
Registrován: sob 26.05.2007, 18:03
Bydliště: Jesenicko - většinou však Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kysi »

Zni to dobre, ale taky jsem jaksi neduverivec k novym vecem do nasich starych motoru a nez bych to tam nalil, tak bych taky radeji vyjadreni zasvecenych... :wink:
Celica 2.0 GT 97' ST202 [3S-GE] (125kW/170HP)
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

Kysi píše:Zni to dobre, ale taky jsem jaksi neduverivec k novym vecem do nasich starych motoru a nez bych to tam nalil, tak bych taky radeji vyjadreni zasvecenych... :wink:
tak tak třebas Libor by nám mohl něco povědět :) no uvidíme který guru se chytne a napíše svou diagnózu :)
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
Neus
Navigátor
Příspěvky: 141
Registrován: pon 24.05.2010, 14:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Neus »

předstih samozřejmě není nutno měnit,ale pokud je někdo pečliví tak si ho zvedne, jezdit se na to dá,ale to hoření je delší, čili vyší předstih je jedině dobře. ve Finsku se na tohle palivo jezdí běžně, dokonce tam měli verzi ford focus ffv což bylo přímo na E85, samo si to nastavovalo předstih podle poměru E85 a běžného naturálu ve voze,ale to už jsiu detaily.
Nic měnit nikdo nemusíte, pokud ale chcete využít palivo do poslední molekuly :-D pak zvědněte předstih:-D
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

ja_ma píše:ve zline ji tady mame, tak to dnes zkusim nalit do turba, snad se to nerozleti :lol:
na ktere benzince, asi to taky zkusim, kdyz tak Kenny bude mit dalsi kseft :D
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
ja_ma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1292
Registrován: ned 29.10.2006, 12:38
Bydliště: Zlín, Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ja_ma »

tak prvni impresions: muze se to tankovat porad? :lol: ja uz tam nic jineho nechci! jako u turba je to rozdil jako krava, mel jsem tam jeste asi 10l max 97oct (vim ze ma 97). a nalil jsem za 500kc tojest 20litru, u nas to stoji 24,9. Na Unikornu nebo jak se to pise ( pro Toma).
jako fakt masakr, drzi to volnobeh nadherne, parkrat se mi stalo jako by se mu nechtelo, ale to byl spise prechod podltlaku turba s boostem. zkusim pak dat plnou.
Co jsem se bavil s kamosem, tak v sx200 pri stage 1 tusim (250k) klesla brutalne spotreba a muze diky oktanum tlacit vyssi tlak.
takze moje poznatky jsou velice kladne, akorad zjistit zda se to muze lit porad. cetl jsem ze docela trpi benzinove hadice, ale benzin je taky silene agresivni ne?
Obrázek
sold..TOYOTA CELICA turbo4wd
sold..SUBARU IMPREZA WRX
GOLF V TDI no smoke no power...
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

ja_ma píše:tak prvni impresions: muze se to tankovat porad? :lol: ja uz tam nic jineho nechci! jako u turba je to rozdil jako krava, mel jsem tam jeste asi 10l max 97oct (vim ze ma 97). a nalil jsem za 500kc tojest 20litru, u nas to stoji 24,9. Na Unikornu nebo jak se to pise ( pro Toma).
Diky, jeste tam mam par litriku tak jak to dojedu tak zkusim taky. Jeste jedna otazka, sice OT, ale protoze si to tu aktualne ctes, tak to zkusim. Dival ses mi na ten kompresor ? :D kdyz tak sz at to tu nezasirame :)
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Odpovědět

Zpět na „Celica“