zakázková výroba olejové vany

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od cipajs »

aczasa píše:Pravě že furt jen myslím. ;-) a stále me to unavuje...
Však se na to vyprdni a nohy hore. :wink:


P.S.Je to stejně fraška. Zasvěcení vědí. :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od libor12 »

Vyberu klidně jiné
ale díváš se na to ze špatného uhlu
Byť máš pravdivou ideu, díváš se na to úplně špatně.
Nemám v úmyslu se tady ale přetahovat o slovní spojení...
Částečně máš pravdu
Bohužel i tak je to naprosto nic neříkající "údaj"
Asi to myslíš dobře, ale díváš se na to asi neúplně správně...
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od cipajs »

libor12 píše:Vyberu klidně jiné
ale díváš se na to ze špatného uhlu
Byť máš pravdivou ideu, díváš se na to úplně špatně.
Nemám v úmyslu se tady ale přetahovat o slovní spojení...
Částečně máš pravdu
Bohužel i tak je to naprosto nic neříkající "údaj"
Asi to myslíš dobře, ale díváš se na to asi neúplně správně...
:lol: :lol: :lol:

Tady někomu došly podložené argumenty. Pardon, oprava... Podložené argumenty jsme z Tvé strany dosud neviděly. :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od libor12 »

Ve svém měření uvádíš u 5W40 viskozitu cca 38mPa.s při 80st, u 10W50 je to cca 54. U 10W60 to klidně může být dvojnásobek. Tato viskozita s kombinací provozních vůlí 2zz olej čerpadla,ložisek atd může teplotu ve vysoké zátěži (6-8000) zvýšit až tak že se začne přehřívat motor. Nebo i tohle je můj špatný úhel pohledu? Řekni mi důvod,ted kašlu na to jestli najdu ten buletin nebo ne,ale v uživatelské příručce k vozidlu je napsáno doporučený olej (celoročně jsem nenašel) 5W30. Proč bych tam měl dávat 10W60. Důvod té změny? Když čím víc širokorozsahový olej tím víc aditiv a tím víc na hovno. Co vedlo k použití 10W50 tebe?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od Idaho »

libor12 píše:tady jsem našel v ryhlosti v compu od corolly 08/06
http://www.mediafire.com/view/7poufsu9koucfzn
tady už je pro oba motory shodně 5W30. Ještě v to předešlém je jak jsi uvedl 10W30
Libore psal jsem 10W40 .
Specifikace 10W30 je používána US toyotou a to je opet bezpředmětné,jelikož EU toyota doporučuje něco jiného ( nerozumím přesne proč ale je to tak, že by olej 10w30 nebyl tak častý ?? netuším ). Nechápu proč v jednom přízpevku se oháníš dodržováním našeho teplotního pásma a v druhém použiješ specifikace toyoty US a ignoruješ specifikaci toyoty EU. V příloze dokládám jak vypadá SB od Toyoty EU.
libor12 píše: Bohužel se mi při exportu disku přepsaly názvy za čísla,takže bude chvíli trvat než to proberu,ale ten bulletin ti najdu. Nebo stačí zavolat do jakékoli toyoty a zeptat se jaký olej do 2zz. Budou z něho čerpat.
A tady je ten předešlý od celicy ,kde ještě oba oleje jsou
http://www.mediafire.com/view/cfs57crgw0gvng5
Ano s tím souhlasím, ale také se v jednom dozvím že je to od shellu, v druhé toy od Agipu a ve třetí od Mobilu. Nikde se nedozvím "originální olej Toyota jak předepisuje manuál" .
řeknou mi co lejou a lejou to co je pro ne výhodné koupit. Vetšina aut má doporučené 5W30 tak vsude dávají 5W30 což není vždy dobře. Klasickým příkladem je 1CDFTV kde je SB z roku 2004 nebo 5 ( dohledám ) doporučen přechod na 5W40.. nedodržují to a dále lijí 5W30. Proto informace od lidí v toy.

Libore pokud bychom byly v US smeknu a mlčím, ale znovu opakuji v US nejsme, takže se prosím vrat na zem.
¨
Přílohy
bullet.jpg
(113.59 KiB) Staženo 594 x
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od Idaho »

libor12 píše:tady jsem našel v ryhlosti v compu od corolly 08/06
http://www.mediafire.com/view/7poufsu9koucfzn
tady už je pro oba motory shodně 5W30. Ještě v to předešlém je jak jsi uvedl 10W30
Libore psal jsem 10W40 .
Specifikace 10W30 je používána US toyotou a to je opet bezpředmětné,jelikož EU toyota doporučuje něco jiného ( nerozumím přesne proč ale je to tak, že by olej 10w30 nebyl tak častý ?? netuším ). Nechápu proč v jednom přízpevku se oháníš dodržováním našeho teplotního pásma a v druhém použiješ specifikace toyoty US a ignoruješ specifikaci toyoty EU. V příloze dokládám jak vypadá SB od Toyoty EU.
libor12 píše: Bohužel se mi při exportu disku přepsaly názvy za čísla,takže bude chvíli trvat než to proberu,ale ten bulletin ti najdu. Nebo stačí zavolat do jakékoli toyoty a zeptat se jaký olej do 2zz. Budou z něho čerpat.
A tady je ten předešlý od celicy ,kde ještě oba oleje jsou
http://www.mediafire.com/view/cfs57crgw0gvng5
Ano s tím souhlasím, ale také se v jednom dozvím že je to od shellu, v druhé toy od Agipu a ve třetí od Mobilu. Nikde se nedozvím "originální olej Toyota jak předepisuje manuál" .
řeknou mi co lejou a lejou to co je pro ne výhodné koupit. Vetšina aut má doporučené 5W30 tak vsude dávají 5W30 což není vždy dobře. Klasickým příkladem je 1CDFTV kde je SB z roku 2004 nebo 5 ( dohledám ) doporučen přechod na 5W40.. nedodržují to a dále lijí 5W30. Proto informace od lidí v toy.

Libore pokud bychom byly v US smeknu a mlčím, ale znovu opakuji v US nejsme, takže se prosím vrat na zem.
¨
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od Idaho »

libor12 píše:Ve svém měření uvádíš u 5W40 viskozitu cca 38mPa.s při 80st, u 10W50 je to cca 54. U 10W60 to klidně může být dvojnásobek. Tato viskozita s kombinací provozních vůlí 2zz olej čerpadla,ložisek atd může teplotu ve vysoké zátěži (6-8000) zvýšit až tak že se začne přehřívat motor. Nebo i tohle je můj špatný úhel pohledu?
Ne libore to je tvuj uhel pohledu a ničím nepodložený ( dodej udaje a neříkej může ) - stejne tak mužeme pokračovat že zemi denne mine tolik astroidu že zítra klidne jeden může vyhladit zemi takže je správné a jít aten olej nemenit prootže to může být vzhledem k zítřejšímu možnému armageddonu zybtečná investice?

libore jsi plný může, mohlo by ale exaktní a podložená data v tomto přízpevku opet nedáváš. Jinak pokud si dobře pamatuji Jakub má práve 10W50 proto hodal testovat, nebo se pletu? 10W60 tu zminoval nekdo jiný..

Jinka řešíme tu 1ZZ tak kurna sem furt nepleťe 2zz :)
Naposledy upravil(a) Idaho dne čtv 20.11.2014, 17:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od libor12 »

Tak nevím jak Dolák,ale toyota Trutnov (Šafář) mi po objednání oleje 5W30 pošle piksly potištěné genuine toyota a specifikaci oleje. Nikdy mi nic jiného nenabízel.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od Idaho »

libor12 píše:Tak nevím jak Dolák,ale toyota Trutnov (Šafář) mi po objednání oleje 5W30 pošle piksly potištěné genuine toyota a specifikaci oleje. Nikdy mi nic jiného nenabízel.

Ano pokud si objendáš, ale zeptej so co tam lejou oni u nich ajdi se podívat k nim do servisu co tam stojí za sudy...

Dolák Agik, Frej Shell ( alespon loni tam meli pyramidu sudu od shellu ) atd.. proste co značkovka to jinej olej..
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od libor12 »

X krát jsem se na to dotazoval - odpověd - červený sud s bílým pruhem a napisem toyota. Piksly jsou zapečetěné tím pozlátkem z linky,takže to těžko někdo bude nalévat ze sudu. Odpovědí o původu mi bylo,takto to vozí z centrálního skladu ,někdo říká že je to total,někdo že mobil. Mne je to jedno. Co jsem objednal jsem dostal.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od Idaho »

Toyota SDS z roku 99 a posléze revize z roku 2003

http://uloz.to/smazat/xM9N1viW/17987569360184721408


Set servisních bulletinu, které "vypustí" sw ve značkové pordejně při požadavku o výpis - mělo by jít o všechyn SB které pro evropu vyšly :
http://uloz.to/smazat/xETCAykU/15261007329393899520

V obou případech je heslo "toyota"
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od Idaho »

libor12 píše:X krát jsem se na to dotazoval - odpověd - červený sud s bílým pruhem a napisem toyota. Piksly jsou zapečetěné tím pozlátkem z linky,takže to těžko někdo bude nalévat ze sudu. Odpovědí o původu mi bylo,takto to vozí z centrálního skladu ,někdo říká že je to total,někdo že mobil. Mne je to jedno. Co jsem objednal jsem dostal.
Iopet opakuji, pokud si dáš do servisu auto ( a ověřeno ve více servisech Toy ) a výslovně neřekneš že chceš originální olej nedostanes. Pokud to tak dělají tam, budiž jim chvála a čest jenom je to šlechtí.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od libor12 »

Idaho píše: Libore pokud bychom byly v US smeknu a mlčím, ale znovu opakuji v US nejsme, takže se prosím vrat na zem.
¨
Víš sám že je jedno kam byl ten OM vydán. Místo US se zamění napis EU a txt je stejný. Jediné kde se pak ty manualy a ptákoviny kolem liší pro daný trh jsou emise.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od libor12 »

Byla to otázka na Jakuba
Idaho píše: Ne libore to je tvuj uhel pohledu a ničím nepodložený ( dodej udaje a neříkej může )
Bude důkaz když přejde na 5W30 a motor se přestane přehřívat?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od Idaho »

libor12 píše:
Idaho píše: Libore pokud bychom byly v US smeknu a mlčím, ale znovu opakuji v US nejsme, takže se prosím vrat na zem.
¨
Víš sám že je jedno kam byl ten OM vydán. Místo US se zamění napis EU a txt je stejný. Jediné kde se pak ty manualy a ptákoviny kolem liší pro daný trh jsou emise.
Bohužel toto je práve případ kdy byl evidentne vydán pro US ale ne pro EU, takže to asi nejaký duvod má... každopádně ano máš pravdu, toyota doporučuje použít 5W30.. a si všechno deláme psatně. jen se divím že po těch letech ty auta vubec ještě jezdí.

Shrnu to, každý majitel si do toho dá co chce, pokud si zákazník přeje 10w60/50asi ví proč a nebudu mu to rozmlouvat je to jeho volba. Pokud za mnou přijede bez bližších požadavku a specifikací na olej , dám mu 5w40 eneos :)

Každopádně stále jsme neslyšel základní věc kvuli které celá tato diskuze vznikla - co je konkrétně špatného na vaně od morosa a v čem muže uškodit motoru konkrétně, s hodnotami, podklady a exaktními udaji namísto "mohlo by", "asi" a "je možné", protože otom podle mne celá diskuze měla být. Možná bych ji uzavřel - kdo chce vanu ozvete se, dam info o ceně, jakmile bude, kdo nechce mlčte. Kdo chce doporučit zda ji koupit nebo ne, ma ted informací dost, každopádně je to plně na jeho rozhodnutí zda si ji pořídí nebo ne :)
Odpovědět

Zpět na „Celica“