Výrobní vada 2zz-ge

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Petan-7g
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: ned 26.09.2010, 21:10
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petan-7g »

nic
Naposledy upravil(a) Petan-7g dne pon 27.09.2010, 16:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

:-) jo holt každej motor má něco....Na čtyřech sem kontroloval a z toho tři v háji,každá v jiném rozsahu opotřebení.....
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

vlcek_martin píše: No já jsem si koupil Corollu TS 2002, najeto 123000, najezdil jsem 7000 a zjistil jsem že předchozí majitel pěkně sral na údržbu, vačka, ventil, vodítko ventilu, původní řetěz, ........

zatím jsem dal zálohu 20000 a uvidíme, kam až se do dohrabe...
a kde Ti to spravují? V toyotě?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

dle místa odkud je bych řekl že vím ke komu jel :-)
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
vlcek_martin
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: pon 11.01.2010, 14:48
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od vlcek_martin »

libor12 píše:
vlcek_martin píše: No já jsem si koupil Corollu TS 2002, najeto 123000, najezdil jsem 7000 a zjistil jsem že předchozí majitel pěkně sral na údržbu, vačka, ventil, vodítko ventilu, původní řetěz, ........

zatím jsem dal zálohu 20000 a uvidíme, kam až se do dohrabe...
a kde Ti to spravují? V toyotě?
No v plzni bych do toyoty už vživotě nejel, bývaly tady 2 autrizované servisy, nejdřív jsem jezdil z RAV4 do jednoho, tam mi zničili několik věcí na autě a snažili se to hodit na mě, že jsem si to měl ohlídat (běžně lezu pod auto, když si ho beru ze servisu abych se přesvědčil, že dali zátku na diferák-teda alespoň bych to asi měl dělat, podle nich) no a potom jsem jezdil do druhého a tam mi vyměnili několik věcí např tlumiče, které jak se potom ukázalo byly v pořádku, ale to je netrápilo.... tak jsem je poslal do análního otvoru a začal jsem jezdit jinam. Ne prostě servisy v plzni stojí za ho...

Spravuje mi to známej, kterýmu věřim
Toyota RAV4 2,2 D-4D 100kW r.v. 2008
Toyota Corolla E12 1.8 VVTL-i TS 141kW r.v. 2002
Toyota Yaris P1 2NZ-FE (Rally Car) new build 2013
měl jsem RAV4 2,0 D-4D 85 kW r.v. 2003
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

No když věříš tak věříš. :) měli jsme tu čest předělávat tady 2x 1zz a 1x 2zz kde si ten známý stáhl návod zde z fóra a postupoval dle něj. :) vtip je v tom že v tom manuálu chybí 1kapitola týkající se rozvodu. :) a to už Ti dobří známí nevědí. :) pokud se ten neudělaný krok nechyti v začátku tak je to jen rozebrat a znovu složit,pokud se s tím jezdí déle tak se to může trochu prodražit. No nic,hodně spokojených km!
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
vlcek_martin
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: pon 11.01.2010, 14:48
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od vlcek_martin »

libor12 píše:No když věříš tak věříš. :) měli jsme tu čest předělávat tady 2x 1zz a 1x 2zz kde si ten známý stáhl návod zde z fóra a postupoval dle něj. :) vtip je v tom že v tom manuálu chybí 1kapitola týkající se rozvodu. :) a to už Ti dobří známí nevědí. :) pokud se ten neudělaný krok nechyti v začátku tak je to jen rozebrat a znovu složit,pokud se s tím jezdí déle tak se to může trochu prodražit. No nic,hodně spokojených km!
No podle tvé reakce teda nevim, ale nikam jsem tady nenapsal komu jsem to auto svěřil. By mě zajmalo, koho máš na mysli
Toyota RAV4 2,2 D-4D 100kW r.v. 2008
Toyota Corolla E12 1.8 VVTL-i TS 141kW r.v. 2002
Toyota Yaris P1 2NZ-FE (Rally Car) new build 2013
měl jsem RAV4 2,0 D-4D 85 kW r.v. 2003
Uživatelský avatar
Standitos
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: pon 21.09.2009, 11:39
Bydliště: Brno

Příspěvek od Standitos »

Zdravím všechny, chci se ještě vrátit k hlavnímu tématu tady.Chci si taky pořídit Celicu TS ,je nějaká hranice kdy ty šrouby odejdou? např: když koupím rok 2003 a nalítaných nějakých 80 000km ? Je velká pravděpodobnost , že ty šrouby budou ještě v pohodě a včas je vymením? Díky všem za odpovědi
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

to je těžký.bylo tady auto s téměř 200 000km a byly vpořádku-již měněny.A taky tady bylo s 80 000 a bylo to sprominutím vprdeli celý....
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
Standitos
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: pon 21.09.2009, 11:39
Bydliště: Brno

Příspěvek od Standitos »

Takže je to opravdu loterie.:D no to je parada...ale tak ještě jedna možnost při koupi , jelikož u nás se takový nedají sehnat, musí se pro ně nejčastěji do Německa asi že? a na místě se to asi nedá zkontrolovat, jako že by na místě shodili víko a zkontrolovali šrouby, ale když se v tom projedu a od nějakých těch 6800 rpm budu cítit zátah tak to znamená, že je lift v pohodě a šrouby nejspíš taky? Potom to netočit do maxima a hned tady někde vymenit šrouby.Kdyby to proběhlo takhle, bylo by to s autem ,,v pořádku" ??
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

Standitos píše:Takže je to opravdu loterie.:D no to je parada...ale tak ještě jedna možnost při koupi , jelikož u nás se takový nedají sehnat, musí se pro ně nejčastěji do Německa asi že? a na místě se to asi nedá zkontrolovat, jako že by na místě shodili víko a zkontrolovali šrouby, ale když se v tom projedu a od nějakých těch 6800 rpm budu cítit zátah tak to znamená, že je lift v pohodě a šrouby nejspíš taky? Potom to netočit do maxima a hned tady někde vymenit šrouby.Kdyby to proběhlo takhle, bylo by to s autem ,,v pořádku" ??
mam srouby v haji a od cca 6000 to taha porad dobre...
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

Standitos píše:Takže je to opravdu loterie.:D no to je parada...ale tak ještě jedna možnost při koupi , jelikož u nás se takový nedají sehnat, musí se pro ně nejčastěji do Německa asi že? a na místě se to asi nedá zkontrolovat, jako že by na místě shodili víko a zkontrolovali šrouby, ale když se v tom projedu a od nějakých těch 6800 rpm budu cítit zátah tak to znamená, že je lift v pohodě a šrouby nejspíš taky? Potom to netočit do maxima a hned tady někde vymenit šrouby.Kdyby to proběhlo takhle, bylo by to s autem ,,v pořádku" ??
ono na jízdním projevu se to opravdu moc posoudit nedá,jak bylo popsáno jde o to jak se nástup v 6200 projeví,ale i tak se to pokud nevíš co hlídat a jak se to má chovat nepoznáš.Na místě se to dá skontrolovat je to na cca půl hodinky práce-jen musí motor trochu vychladnout :-)
pokud sou šroubky přetržený je to v hííji neb ten jejich ustřiženej zbytek je furt tam kde byl původně celej šroub takže ho odtamtud musíš vydolovat ven a to nejde většinou dobře.....
nejlépe je namístě oddeklovat motor zkouknout to a podle toho jednat o ceně...pokud je vačka KO tak počítej cca 30 000.- oprava.....
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
Doohy
Navigátor
Příspěvky: 80
Registrován: pon 02.05.2011, 13:17

Příspěvek od Doohy »

Diky za tohle tema ... dnes mi krosmen vyměnil šrouby .. jeden trošku ošoupaný a druhý ustřižený. Následovalo 2,5hodinové dolování ze závitu. Naštěstí je vše ostatní v pořádku. :)
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

Doohy píše:Diky za tohle tema ... dnes mi krosmen vyměnil šrouby .. jeden trošku ošoupaný a druhý ustřižený. Následovalo 2,5hodinové dolování ze závitu. Naštěstí je vše ostatní v pořádku. :)
tezka zavist ze si mel vacici v cajku :-D ja pomalu setrim a uz sem skoro u cile :-D
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
vitelo1
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pát 15.07.2011, 09:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od vitelo1 »

zdravím z Bratislavy, ako prvé poďakovanie za osvetu, fakt husté, ako druhé presadiť u distribútora Toyota povinné čítanie tohto fóra pred každou šichtou pre všetkých servisných pracovníkov .... téma vypadá ako ukončená, ale skúsim ešte otázku - prečítal som ju celú je to mimoriadne zaujímavá a poučná téma, len som nenašiel odpoveď, či Toyota niekedy tento systémový problém 2ZZ motorov odstránila alebo to nechala len na dobrovoľnom servise užívateľa a týmto aj ďalej trpia všetky ročníky, konkrétne ma zaujíma, či mám byť v strehu aj pri roku výroby 2005 ... vďaka
Odpovědět

Zpět na „Celica“