zakázková výroba olejové vany

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od cipajs »

aczasa píše:Jasný. Jenže tu vanu tam davas jen proto abys měl jakýsi pomyslný dostatek oleje pro naklony, odstředivé přetížení a pofiderni tepelnou kapacitu....
Nesouhlasím... Odzkoušeno, podloženo, googluj...
aczasa píše:Když se na to podívám já z jiného pohledu, tak bych řekl: motor je schopen jet jednotky sekund bez pumpování oleje bez poškození. Takže pokud už něco s olejem udělám, tak bych úplně nejdřív udělal rozmysl nad sacím ústrojím čerpadla a jeho polohou Ci přívodem k němu. Což ve finále muze být halerova komedie. Dále bych si vzal, že potřebuji opravdu predimenzovat chlazení, protože jak bylo řečeno, je stavené na běžný provoz. Takže vetší chladič či dalšívrtuli a sspíš termostat co otvírá niž, ale úplně úplně... Ne jen začne a pak mu to trvá roky...
Ale to je moje představa.
Termostat vyloučen a zbytek je jakási neodzkoušená loterie a tomu bych se rád vyhnul. Nevidím důvod jít za každou cenu "novou/jinou" cestou, když je ta vedle odzkoušená, prošlapaná a hlavně funkční. :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od cipajs »

libor12 píše:
Idaho píše: mezi verzí pro španelsko a pro polsko bude jinak dimenzovaná oil pumpa a olejové vedení
Ne. Ale tak jako do benzínových koncernů,frantíků a jiných se vzhledem ke klimatickým podmínkam se doporučuje 5W30 univerzálně. Tak jako si našel ty dva bulletiny se specifikací,najdeš i ten,po tom co začali 2zz umírat,kde se píše to co tu Jakub nakousl,používat pouze 0 nebo 5W30.
Hrozný blábol... Vytrženo z kontextu. Dál neřeším..
Obrázek
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od cipajs »

libor12 píše:Ale můj úhel pohledu je špatný jak jste mi několikrát naznačili a ten váš je ok,takže s touto diskuzí končím.

P.S.
Ještě ten termostat. Ano TRD otevíra zatímco OEM je ještě zavřený ale taky při ochlazení je ještě otevřený zatimco OEM už zavřený. Já jsem po jeho montáži začal mít problémy s chlazením - teplota kolisala v závislosti na rychlosti jzdy klidně o několik desítek stupnů,udělal jsem si stejný test jako Mat a pak jsem se pokorně vrátil k OEM a přesto že jsem za trd vyplázl 2k šel do koše.
Původně si tvrdil úplně něco jiného!!!

Mě teplota nekolísá a pozdější zavírání nevnímám vzhledem k jeho rychlosti jako problém. 8)
Obrázek
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od cipajs »

aczasa píše:Že by i v manuálu k avensis a celice se 1ZZ motorem? ;-) Jen mala nápověda k doporučení Toyoty o 5W-30 pro Evropu...
Už probráno, pročti si pozorně celé téma!!
Obrázek
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od aczasa »

Ale ne zcela dobře. Mám tu knížku před sebou.. A jasne stojí, doporučen olej 5W-30 Toyota fuel economy... ;-) Co čtu spatně?
Back in Czech.
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od cipajs »

libor12 píše:tady jsem našel v ryhlosti v compu od corolly 08/06
http://www.mediafire.com/view/7poufsu9koucfzn
tady už je pro oba motory shodně 5W30. Ještě v to předešlém je jak jsi uvedl 10W30 Bohužel se mi při exportu disku přepsaly názvy za čísla,takže bude chvíli trvat než to proberu,ale ten bulletin ti najdu. Nebo stačí zavolat do jakékoli toyoty a zeptat se jaký olej do 2zz. Budou z něho čerpat.
A tady je ten předešlý od celicy ,kde ještě oba oleje jsou
http://www.mediafire.com/view/cfs57crgw0gvng5
Teplotní rozpětí -29 až +38°C... Já v zimně do Norska opravdu nejezdím...

Mícháš jablka s hruškama a vůbec ale vůbec u toho nepřemýšlíš...

""Doporučené pro "běžné" užití, je jedna věc a ideální pro určité jedno konkrétní užití je věc druhá...""
Obrázek
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od cipajs »

aczasa píše:Ale ne zcela dobře. Mám tu knížku před sebou.. A jasne stojí, doporučen olej 5W-30 Toyota fuel economy... ;-) Co čtu spatně?
Říkám, že už jsme to probrali... Zahoď knížku a pročti vlákno. :wink: :wink:

Edit: jdeš s křížkem po funuse :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od libor12 »

cipajs píše: Původně si tvrdil úplně něco jiného!!!
A to je chytání se každého slova. Napsal jsem toto.
libor12 píše: S termostatem od TRD jsem měl problém i na mojí corolle - motor se přehříval. Otevírat začínal skutečně při 76,ale plného otevření až 90. Sériový sice otevíra v 80 ale plně otevřený je už v 85. Takže jsem ho hodil jak nejdál sem dovedl. A nebyla to žádná kopie z ebay ale origo objednaný z JPN.
Shrnu to: Po montáži TRD termostatu bylo chlazení na hovno. Takhle budeš spokojený?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od aczasa »

OK. Zahazuji. ;-)))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od cipajs »

libor12 píše:
cipajs píše: Původně si tvrdil úplně něco jiného!!!
A to je chytání se každého slova. Napsal jsem toto.
libor12 píše: S termostatem od TRD jsem měl problém i na mojí corolle - motor se přehříval. Otevírat začínal skutečně při 76,ale plného otevření až 90. Sériový sice otevíra v 80 ale plně otevřený je už v 85. Takže jsem ho hodil jak nejdál sem dovedl. A nebyla to žádná kopie z ebay ale origo objednaný z JPN.
Shrnu to: Po montáži TRD termostatu bylo chlazení na hovno. Takhle budeš spokojený?
Ano, teď jsem spokojený. Dost to totiž mění situaci... To že to nedělalo dobrotu na 4age ještě neznamená, že bude i stejný výsledek na 1ZZ-FE. :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od cipajs »

aczasa píše:OK. Zahazuji. ;-)))
Jestli chceš jet 100% i v tomto podle manuálu, tak se rovnou můžeš řídit i doporučeným intervalem výměny a to je přeci blbost...
Nemyslíš??? :wink: :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od libor12 »

cipajs píše:
libor12 píše:
cipajs píše:

Počkej, počkej... Jak tyhle dva příspěvky spolu souvisí??? To Ty kombinuješ neslučitelné... :roll: :roll:
Nekombinuji nic. V jenom příspěvku mi tvrdíš že na ohřev oleje větší vany potřřebuješ o daná procenta času více,tudíž musíš znát délku ohřevu bez a když já uvedu "běžný" ohřev 10minut tak se na to dívám špatně a takto se doba určovat nedá protože je to
tak je to údaj o ničem / k ničemu / nebo dokonce i špatný údaj…
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od aczasa »

Pravě že furt jen myslím. ;-) a stále me to unavuje...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od libor12 »

cipajs píše: Ano, teď jsem spokojený. Dost to totiž mění situaci... To že to nedělalo dobrotu na 4age ještě neznamená, že bude i stejný výsledek na 1ZZ-FE. :wink:
Je škoda že jsem si to tenkrát nenatočil jako Mat. Choval se stejně. Protože jsi uváděl kolísání teplot,předpokládal jsem stejné chování i u tvého motoru,protože jiná dvě 1zz kroužící po NS nepřekročila teplotu vody 107st a oleje 125st,pouze v případě kdy se náhle zastavilo,vylezla teplota na 135st -cca 80 s .
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Re: zakázková výroba olejové vany

Příspěvek od cipajs »

libor12 píše:
cipajs píše:
libor12 píše:

Počkej, počkej... Jak tyhle dva příspěvky spolu souvisí??? To Ty kombinuješ neslučitelné... :roll: :roll:
Nekombinuji nic. V jenom příspěvku mi tvrdíš že na ohřev oleje větší vany potřřebuješ o daná procenta času více,tudíž musíš znát délku ohřevu bez a když já uvedu "běžný" ohřev 10minut tak se na to dívám špatně a takto se doba určovat nedá protože je to
tak je to údaj o ničem / k ničemu / nebo dokonce i špatný údaj…
Ty si ale nakombinoval můj komentář k těm obecně přiřazovaným vyskozitním spec., které si postoval s tímhle určováním doby ohřevu. :wink:
Možná si se jen překlikl, ale zkontroluj si to. :wink:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“