Výrobní vada 2zz-ge

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kenny
Manager Týmu
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 11.10.2007, 11:57
Bydliště: Zlinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrobní vada 2zz-ge

Příspěvek od Kenny »

Mio-99 píše:Akurat som absolvoval garancku po 60tis a primacieho technika som sa pytal prene na to .... jeho odpoved bola ze vraj naco to az pri 90tis aj s vymenou retaze tak ma ujistil ale teraz banujem ze som do nedal spravit aspon tie sroby a vymenu oleja v prevodovke som chcel tiez a ze je tam dozivotna ale ze mi to skontroluju popripade doleju....
Asi pri dalsej vymene oleja skocim tam nech mi vymenia tie nepodarene sroby hadam este budu v poriadku lebo obcas rad prevetram tych 8200rpm
Mohol by niekto napisat OEM cisla pre retaz a voditka, regulator tlaku a tie tesnenia.... dik

este jednu otazku mam da sa vyradit z cinnosti EGR ventil proste aby motor nenasaval recyklovane plyny bez toho aby hlasilo poruchu motora?

Na ty sroubky se nesmis ptat musis je chtit vymenit oni pak jen reknou se stalo:) Jinak ty sroubky budou 100% opotrebovane a dokud sou cele je to fain jak prdne je pruser:(
TeLe 1000R - rpm11200 :)


nejedno 3S-GE 4g vcetne cabria vlastne toho co z nej zbylo :)
1UZ-FE
H.-C32
Fish
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: stř 16.06.2010, 09:16
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jaká Celica?

Příspěvek od Fish »

Ahoj všem,

uvažuji o koupě Celidy 7g. Dost jsem se do ní zakoukal o to víc mě mrzí co tady čtu. Vypadáto jako kdyby kvalita toyoty byla už dávno pryč. Máme v rodině tři toyotky různé věkové kategorie a já se zajímám o zmíněné celice 2z-fe, čili té nejsilnější. Pročetl jsem hodně sekcí a tak mě napadlo, že mi možná poradíte. Asi to sem úplně nepatří, ale je nějaká generace bezproblémová u které bych se nemusel bát, že hned něco zadřu? Díky za jakékoliv ohlasy.
Toyota Carina E 2.0
Toyota Auris 1.4 D-4D
Toyota Yaris 1.0
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: Jaká Celica?

Příspěvek od Pavo.B. »

Fish píše:Ahoj všem,

uvažuji o koupě Celidy 7g. Dost jsem se do ní zakoukal o to víc mě mrzí co tady čtu. Vypadáto jako kdyby kvalita toyoty byla už dávno pryč. Máme v rodině tři toyotky různé věkové kategorie a já se zajímám o zmíněné celice 2z-fe, čili té nejsilnější. Pročetl jsem hodně sekcí a tak mě napadlo, že mi možná poradíte. Asi to sem úplně nepatří, ale je nějaká generace bezproblémová u které bych se nemusel bát, že hned něco zadřu? Díky za jakékoliv ohlasy.
no cim novejsi tim lepsi, jinak ono to tak zle neni - pokud to uz pri koupi nebude v haji , kdyz si to clovek necha zkontrolovat a bude menit a kontrolovat sroubky ( bych si snad dal vyrobit nejake titanove - jenom takovi napad :D ) , olej , tak muze slouzit - rozhodne lepe nez ta slabsi verze ,

ale uplne bez problemu nebude nikdy zadne auto - v dnesni dobe je to kus od kusu , jen clovek nesmi byt ... a kdyz ma nebo chce takove auto tak se musi starat a nikomu neverit - obzvlast aut. servisum
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Efendy
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pon 11.02.2008, 20:07

Příspěvek od Efendy »

RasťoSK píše:
Efendy píše:Ahoj, uvažuji o koupi celdy vvti a trochu v této diskuzi plavu, může mi někdo udělat jasno?
Budu předpokládat že motor odejde takže bych ihned po zakoupení navštívil servis, otázkou je co je tedy třeba vyměnit a kolik by to stálo aby mi do budoucna neodešel motor.
Kúp si radšej niečo iné.
Tak přesně tuto odpověď jsem nechtěl číst :D . Spíš bych chtěl slyšet co udělat pro to abych se nemusel bát že motor odejde. podle toho co jsem se zde dočetl tak vyměnit šrouby a kontrolovat olej. pokud tedy zajedu do servisu a bude motor již poškozen kolik stojí oprava a pokud bude OK vyměním šrouby a kontrolovat olej. jak často to pak chce měnit šrouby a vyřeší kontolu oleje nějaké přídavný budík nebo cokoliv jiného?
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

Efendy píše:
RasťoSK píše:
Efendy píše:Ahoj, uvažuji o koupi celdy vvti a trochu v této diskuzi plavu, může mi někdo udělat jasno?
Budu předpokládat že motor odejde takže bych ihned po zakoupení navštívil servis, otázkou je co je tedy třeba vyměnit a kolik by to stálo aby mi do budoucna neodešel motor.
Kúp si radšej niečo iné.
Tak přesně tuto odpověď jsem nechtěl číst :D . Spíš bych chtěl slyšet co udělat pro to abych se nemusel bát že motor odejde. podle toho co jsem se zde dočetl tak vyměnit šrouby a kontrolovat olej. pokud tedy zajedu do servisu a bude motor již poškozen kolik stojí oprava a pokud bude OK vyměním šrouby a kontrolovat olej. jak často to pak chce měnit šrouby a vyřeší kontolu oleje nějaké přídavný budík nebo cokoliv jiného?
Pokud 7g tak si kup rok 2003 tam uz je konstrukcni chyba na motoru opravena, toto je asi nejlepsi. Pokud se ale nepodari sehnat a koupis starsi, tak ty budiky regulator atd... vse co k tomu patri tak vymenit, potom jen musis doufat. Jinak oprava vyjde tak asi na 60 000kc, blbe je ze i kdyz to opravis,casem se to muze pokazit znovu. Doporucuju opravdu rok 2003 a vys.
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

on sa pytal na 2ZZ-GE...
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

Efendy píše:Ahoj, uvažuji o koupi celdy vvti a trochu v této diskuzi plavu, může mi někdo udělat jasno?
To je motor 1zz... ne ?
2zz je vvtl-i ne ?
:)
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
kubishta
Člen Týmu
Příspěvky: 48
Registrován: sob 02.02.2008, 00:05
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubishta »

Tomáš má pravdu, VVT-i je 1ZZ-FE a VVTL-i je 2ZZ-GE... btw. ty šrouby byly první věc co jsem na autě vyměnil
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

ja viem, ale je to tema 2ZZ-GE a nie 1ZZ-FE :-)
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

to vim taky :lol: ale Efendy se ptal tak jsem odpovedel, tak sry teda za OT :D
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

a mozno efendy chcel tiez 2ZZ-GE, len otom este ani nevie :-D...
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Efendy
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pon 11.02.2008, 20:07

Příspěvek od Efendy »

Efendy je zmatenej jak motýl :D . Pročetl jsem celé forum a nějak jsem se asi zamotal...takže se budu ptát jako blbec, která verze je tedy méně poruchová a případná oprava je levnější.
dík za info a trpělivost
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od stefancelicaT20 »

...
Naposledy upravil(a) stefancelicaT20 dne úte 28.09.2010, 00:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

TomasGT20 píše:
Efendy píše:
RasťoSK píše:Kúp si radšej niečo iné.
Tak přesně tuto odpověď jsem nechtěl číst :D . Spíš bych chtěl slyšet co udělat pro to abych se nemusel bát že motor odejde. podle toho co jsem se zde dočetl tak vyměnit šrouby a kontrolovat olej. pokud tedy zajedu do servisu a bude motor již poškozen kolik stojí oprava a pokud bude OK vyměním šrouby a kontrolovat olej. jak často to pak chce měnit šrouby a vyřeší kontolu oleje nějaké přídavný budík nebo cokoliv jiného?
Pokud 7g tak si kup rok 2003 tam uz je konstrukcni chyba na motoru opravena, toto je asi nejlepsi. Pokud se ale nepodari sehnat a koupis starsi, tak ty budiky regulator atd... vse co k tomu patri tak vymenit, potom jen musis doufat. Jinak oprava vyjde tak asi na 60 000kc, blbe je ze i kdyz to opravis,casem se to muze pokazit znovu. Doporucuju opravdu rok 2003 a vys.
ee opraveny to je az v roce 2004 ja mam 2003 a musim menit vacici
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
vlcek_martin
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: pon 11.01.2010, 14:48
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od vlcek_martin »

Vazli píše:
TomasGT20 píše:
Efendy píše: Tak přesně tuto odpověď jsem nechtěl číst :D . Spíš bych chtěl slyšet co udělat pro to abych se nemusel bát že motor odejde. podle toho co jsem se zde dočetl tak vyměnit šrouby a kontrolovat olej. pokud tedy zajedu do servisu a bude motor již poškozen kolik stojí oprava a pokud bude OK vyměním šrouby a kontrolovat olej. jak často to pak chce měnit šrouby a vyřeší kontolu oleje nějaké přídavný budík nebo cokoliv jiného?
Pokud 7g tak si kup rok 2003 tam uz je konstrukcni chyba na motoru opravena, toto je asi nejlepsi. Pokud se ale nepodari sehnat a koupis starsi, tak ty budiky regulator atd... vse co k tomu patri tak vymenit, potom jen musis doufat. Jinak oprava vyjde tak asi na 60 000kc, blbe je ze i kdyz to opravis,casem se to muze pokazit znovu. Doporucuju opravdu rok 2003 a vys.
ee opraveny to je az v roce 2004 ja mam 2003 a musim menit vacici
No já jsem si koupil Corollu TS 2002, najeto 123000, najezdil jsem 7000 a zjistil jsem že předchozí majitel pěkně sral na údržbu, vačka, ventil, vodítko ventilu, původní řetěz, ........

zatím jsem dal zálohu 20000 a uvidíme, kam až se do dohrabe...
Toyota RAV4 2,2 D-4D 100kW r.v. 2008
Toyota Corolla E12 1.8 VVTL-i TS 141kW r.v. 2002
Toyota Yaris P1 2NZ-FE (Rally Car) new build 2013
měl jsem RAV4 2,0 D-4D 85 kW r.v. 2003
Odpovědět

Zpět na „Celica“