Zadní vzpěry 7G

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

vzpěra

Příspěvek od zejdy »

Tak pánové, dneska odpoledne mi dorazil balík vzpěr. Takže přes víkend zabalím a v pondělí posílám.
To video je zajímavé, trošku úsměv nad tím zapalovačem, ale účel světí prostředky. Když se ten čep fikne flexou, zahřeje se natolik, že jde bez problémů vytočit.
Nové vzpěry mají na čepu pérko, takže jdou z čepu stáhnout a čep šroubovat oříškem. Při montáži ale doporučuju nechat komlet a šroubovat klíčem. Zkoušel jsem našroubovat jenom čep a potom nasadit vzpěru, ale trefit se tím pérkem do dírky je nadlidský úkol, teda alespoň pro mne.
Vzpěry chodí přesně tak, jak je to na videu.
Uživatelský avatar
kaja
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 19.03.2009, 21:14
Bydliště: Třebíčsko, Hvězdoňovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kaja »

Už se jich nemohu dočkat...paráda :)
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

vzpěra

Příspěvek od zejdy »

Dnes odesláno. Přeju šťastnou ruku při montáži.
Ještě doporučení: osvědčilo se mi do držáku na karoserii po odvrtání starého čepu vyříznout závit M8. Pak dávám šroub M8 ( pevnost 8.8, délka cca 20 mm), podložka, oko vzpěry, podložka, zašroubovat do držáku a z druhé strany aretovat matkou M8. Celý čep je potom pevnější. Kdo neoplývá závitníkem, určitě najde někoho, kdo mu to za 5 minut vyřízne.
Uživatelský avatar
HBOSS
Řidič
Příspěvky: 232
Registrován: pát 02.10.2009, 23:36

Příspěvek od HBOSS »

Tak dnes mi došly vzpěry,tímto mockrát děkuji Zejdymu,v pátek dělám montáž,tak dám vědět jak to funguje :)
Celica 7 gen. silver metalic :)---Sold
Chrysler 300c 5.7 Hemi :)
Petan-7g
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: ned 26.09.2010, 21:10
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petan-7g »

kuwa, jsem to nejak nestihl koukam :(
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

me tez dosly, zejtra po praci je jedu namontovat presne podle doporuceni od zejdyho, zavitnik jsem nastesti nasel, takze diky zejdy za usetrene kacky :banana:
Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
Haky
Manager Týmu
Příspěvky: 431
Registrován: sob 08.04.2006, 20:06
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Haky »

Taky dekuju ze si to vsechno obstaral, dneska v poradku dorazily.
Ja to budu montovat asi az v lete, protoze v tomhle pocasi uz ty originalni zase drzi, ale na pristi zimu uz budu pripravenej
Toyota Auris 1.6 rok 2013 ...... http://www.sportovnivozy.cz
Toyota Celica 7gen 1.8 VVTi rok 2000 (měl jsem 2006 až 2013)
Uživatelský avatar
kaja
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 19.03.2009, 21:14
Bydliště: Třebíčsko, Hvězdoňovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kaja »

Já taky moc děkuji. Jinak je mám už namontovaný. Musím říct, že je mám taky tak o 2cm delší než origo a málem sem ten kufr nezavřel jakou mají sílu sem se na to musel pěkně věsit a při otvírání sem měl pocit, že mi to ty vrata urve jak to ke konci zvedání vystartovalo. Tak doufám, že to časem trochu zvolní a až namontuju i to křírlo. ALE ASPOŇ UŽ NEMUSÍM ZAKLÁDAT VÍKO PRKNEM. :D Dejte vědět jak to chodí vám díky.
Uživatelský avatar
HBOSS
Řidič
Příspěvky: 232
Registrován: pát 02.10.2009, 23:36

Příspěvek od HBOSS »

kaja píše:Já taky moc děkuji. Jinak je mám už namontovaný. Musím říct, že je mám taky tak o 2cm delší než origo a málem sem ten kufr nezavřel jakou mají sílu sem se na to musel pěkně věsit a při otvírání sem měl pocit, že mi to ty vrata urve jak to ke konci zvedání vystartovalo. Tak doufám, že to časem trochu zvolní a až namontuju i to křírlo. ALE ASPOŇ UŽ NEMUSÍM ZAKLÁDAT VÍKO PRKNEM. :D Dejte vědět jak to chodí vám díky.
Až takhle fajrujou jo? :D Snad bude v cajku,křídlo mám,tak o něco těžší :) Zítra to jdu nahodit,tak dám vědět jak to šlape...
Celica 7 gen. silver metalic :)---Sold
Chrysler 300c 5.7 Hemi :)
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

kaja píše:Já taky moc děkuji. Jinak je mám už namontovaný. Musím říct, že je mám taky tak o 2cm delší než origo a málem sem ten kufr nezavřel jakou mají sílu sem se na to musel pěkně věsit a při otvírání sem měl pocit, že mi to ty vrata urve jak to ke konci zvedání vystartovalo. Tak doufám, že to časem trochu zvolní a až namontuju i to křírlo. ALE ASPOŇ UŽ NEMUSÍM ZAKLÁDAT VÍKO PRKNEM. :D Dejte vědět jak to chodí vám díky.
Ano, jsou o 2 cm delší než origo, po zkoušce na mém autě jsme se dohodli s výrobcem, že to nebudeme měnit, protože by to pro něj znamenalo změnit komplet celou vzpěru a zase by to stálo něco navíc.
Montoval jsem je na tři auta s křídlem a bylo to v pohodě. Ta mechanika funguje tak, že když na konci víka přidáš třeba jen kilo, v místě uchycení vzpěr jsou to 4 kg ( příklad ).
Uživatelský avatar
kaja
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 19.03.2009, 21:14
Bydliště: Třebíčsko, Hvězdoňovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kaja »

ok to chápu jen škoda pro tebe, že nebudeš ten jedinej s nejvíc otevřeným víkem. :D Jo já doufám, že až tam to křídlo dám bude to ok. Tak ještě jednou DÍK. :wink:
Petan-7g
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: ned 26.09.2010, 21:10
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petan-7g »

2 cm u vzpery = 10 cm na konci, jsem zvědavej, kdo první si tam bude zavěšovat provázek, aby na parkovišti neskákal jak lojza pro dveře od kufru :-))))
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Petan-7g píše:2 cm u vzpery = 10 cm na konci, jsem zvědavej, kdo první si tam bude zavěšovat provázek, aby na parkovišti neskákal jak lojza pro dveře od kufru :-))))
No na rejpaly jsem čekal...... :D
Já mám průměrnou výšku a na zavírací madlo v pohodě dosáhnu.
Uživatelský avatar
HBOSS
Řidič
Příspěvky: 232
Registrován: pát 02.10.2009, 23:36

Příspěvek od HBOSS »

zejdy píše:
Petan-7g píše:2 cm u vzpery = 10 cm na konci, jsem zvědavej, kdo první si tam bude zavěšovat provázek, aby na parkovišti neskákal jak lojza pro dveře od kufru :-))))
No na rejpaly jsem čekal...... :D
Já mám průměrnou výšku a na zavírací madlo v pohodě dosáhnu.
V klidu,on je nasranej,že neobjednal :D :D :D
Celica 7 gen. silver metalic :)---Sold
Chrysler 300c 5.7 Hemi :)
Uživatelský avatar
kaja
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 19.03.2009, 21:14
Bydliště: Třebíčsko, Hvězdoňovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kaja »

jj asi bych to taky ignoroval o tolik to nahoře není a v pohodě se na to dá dostat. Ani bych ten rozdíl nepoznal kdybych to nevěděl.
Odpovědět

Zpět na „Celica“