Výrobní vada 2zz-ge

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

kazda usetrena koruna na dulezite casti v motoru se ti spatne vrati, ja bych do toho taky nesel :)
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

tak vacka uz je doma :) foto na http://vazli.rajce.net/vacka

ta tyc na ktery sou zdvyhadka je ta v kterej jsou je ten sroub?
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

jo,to je ona.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
YoungbloodSVK
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: úte 10.03.2009, 20:38
Bydliště: Dunajská Streda / Bratislava

Příspěvek od YoungbloodSVK »

Aj moja Celica 2ZZ mala tu istu chorobu. Včera som ale navštivil Kennyho a mam to vyriešene. Moj lift bol nefunkčny už viac ako 9 mesiacov... Nefungoval tak som ho vobec nepoužival a jazdil som uplne kludnou jazdou. Neuveritelné ale ja som s tou zavadou resp odtrhnutym šrobom na sacej vačke najazdil cca 20tis. km bez poškodenia vačky... Šroby vymenene, motor funkčny, moja radost nesmierna :wink:
New day, new money, new car...

Celica T23 TS
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

když lift nesepne tak k poškození vacky dojít nemůže,protoze při normálním provozu působí vacka na vahadlo běžným tlakem tak jako v jiných motorech,to poškození způsobí právě lift který zajišťuje aby ventil více otevřel. A ty jsi věděl že máš šroub utržený? To jsi zjistil jak? To musíš jedině rozebrat přece. Když už jsi to měl rozebrane tak jsi to mohl vyměnit rovnou a ne čekat 20000km.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
YoungbloodSVK
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: úte 10.03.2009, 20:38
Bydliště: Dunajská Streda / Bratislava

Příspěvek od YoungbloodSVK »

libor12 píše:když lift nesepne tak k poškození vacky dojít nemůže,protoze při normálním provozu působí vacka na vahadlo běžným tlakem tak jako v jiných motorech,to poškození způsobí právě lift který zajišťuje aby ventil více otevřel. A ty jsi věděl že máš šroub utržený? To jsi zjistil jak? To musíš jedině rozebrat přece. Když už jsi to měl rozebrane tak jsi to mohl vyměnit rovnou a ne čekat 20000km.
Nevedel som ze ten šrob je odtrhnuty. Proste lift mi z jedneho dna na druhy prestal fungovat... Zapinal sa mi až pri 7500-7800 ot/min s tym ze 6200 kde by to malo prepnut som citil pokles vykonu. Prestal som to použivať lebo mi bolo jasne že nieco neni v poriadku. Nevedel som ale co... Pred mesiacom som sa tu docital ze to moze byt tym srobom, tak som si to rozobral, lenze vybrat som to nevedel. Srob bol seknuty a druha polka bola v tej hriadeli ktora bola ale pootocena. Bohuzel niesom mechanik tak som si netrufol hlbsie sa do toho zarypat... Ako som sa potom na tu zlozitu operaciu pozeral u Kennyho, sam by som to urcite nezvladol... :oops:
New day, new money, new car...

Celica T23 TS
Efendy
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pon 11.02.2008, 20:07

Příspěvek od Efendy »

Ahoj, uvažuji o koupi celdy vvti a trochu v této diskuzi plavu, může mi někdo udělat jasno?
Budu předpokládat že motor odejde takže bych ihned po zakoupení navštívil servis, otázkou je co je tedy třeba vyměnit a kolik by to stálo aby mi do budoucna neodešel motor.
Uživatelský avatar
Ahold
Věčnej rejpal
Příspěvky: 597
Registrován: pon 27.04.2009, 22:34
Bydliště: Brutál - drsný kraj pro drsný lidi

Příspěvek od Ahold »

Efendy píše:Ahoj, uvažuji o koupi celdy vvti a trochu v této diskuzi plavu, může mi někdo udělat jasno?
Budu předpokládat že motor odejde takže bych ihned po zakoupení navštívil servis, otázkou je co je tedy třeba vyměnit a kolik by to stálo aby mi do budoucna neodešel motor.
U VVTi tě vačka a lift moc trápit nemusí. Tam je zakopanej pes v oleji. Kotroluj, kontroluj a jěště jednou kontroluj
Jsem Zoofilní plyšomil a nestydím se za to.
Vrrrrrm Toyota Vrrrrrm Corolla Vrrrrrm TS Vrrrrrm
Uživatelský avatar
RasťoSK
Manager Týmu
Příspěvky: 454
Registrován: pát 25.05.2007, 07:00
Bydliště: Slovensko RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RasťoSK »

Efendy píše:Ahoj, uvažuji o koupi celdy vvti a trochu v této diskuzi plavu, může mi někdo udělat jasno?
Budu předpokládat že motor odejde takže bych ihned po zakoupení navštívil servis, otázkou je co je tedy třeba vyměnit a kolik by to stálo aby mi do budoucna neodešel motor.
Kúp si radšej niečo iné.
MR-2 W3
Corolla AE92
Celica RA61
Uživatelský avatar
Tequilla
Věčnej rejpal
Příspěvky: 646
Registrován: pát 16.09.2005, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tequilla »

RasťoSK píše:
Efendy píše:Ahoj, uvažuji o koupi celdy vvti a trochu v této diskuzi plavu, může mi někdo udělat jasno?
Budu předpokládat že motor odejde takže bych ihned po zakoupení navštívil servis, otázkou je co je tedy třeba vyměnit a kolik by to stálo aby mi do budoucna neodešel motor.
Kúp si radšej niečo iné.
Přesně tak, tato rada Ti může ušetřit hromadu peněz...
Toyota Yaris 1.0, 1. gen. alias Pracant...prodáno do Jižních Čech, RIP :(
Toyota MR2 Mark III alias Mrcha
Toyota FJ Cruiser alias Můj sen :)
http://mr2.tequilla.cz
Peugeot 307 SW alias Pracovní realita ze žabožroutova
Uživatelský avatar
Mio-99
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: pát 02.01.2009, 18:03
Bydliště: kabina FH 16

Výrobní vada 2zz-ge

Příspěvek od Mio-99 »

Akurat som absolvoval garancku po 60tis a primacieho technika som sa pytal prene na to .... jeho odpoved bola ze vraj naco to az pri 90tis aj s vymenou retaze tak ma ujistil ale teraz banujem ze som do nedal spravit aspon tie sroby a vymenu oleja v prevodovke som chcel tiez a ze je tam dozivotna ale ze mi to skontroluju popripade doleju....
Asi pri dalsej vymene oleja skocim tam nech mi vymenia tie nepodarene sroby hadam este budu v poriadku lebo obcas rad prevetram tych 8200rpm
Mohol by niekto napisat OEM cisla pre retaz a voditka, regulator tlaku a tie tesnenia.... dik

este jednu otazku mam da sa vyradit z cinnosti EGR ventil proste aby motor nenasaval recyklovane plyny bez toho aby hlasilo poruchu motora?
Uživatelský avatar
YoungbloodSVK
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: úte 10.03.2009, 20:38
Bydliště: Dunajská Streda / Bratislava

Re: Výrobní vada 2zz-ge

Příspěvek od YoungbloodSVK »

Mio-99 píše:Akurat som absolvoval garancku po 60tis a primacieho technika som sa pytal prene na to .... jeho odpoved bola ze vraj naco to az pri 90tis aj s vymenou retaze tak ma ujistil ale teraz banujem ze som do nedal spravit aspon tie sroby a vymenu oleja v prevodovke som chcel tiez a ze je tam dozivotna ale ze mi to skontroluju popripade doleju....
Asi pri dalsej vymene oleja skocim tam nech mi vymenia tie nepodarene sroby hadam este budu v poriadku lebo obcas rad prevetram tych 8200rpm
Mohol by niekto napisat OEM cisla pre retaz a voditka, regulator tlaku a tie tesnenia.... dik

este jednu otazku mam da sa vyradit z cinnosti EGR ventil proste aby motor nenasaval recyklovane plyny bez toho aby hlasilo poruchu motora?
Olej v prevodovke doživotny? LOL... Podla servisneho manualu sa v prevodovke u 1ZZ-FE meni olej každych 60tis a u 2ZZ-GE každych 40tis. Toto je problem autorizovaneho servisu... Nevedia čo sa s našimi karami ma robit a kedy... Ja som svoje autičko doviezol z DE, malo to nabehanych niakych 160tis. Predpokladam že olej v prevodovke nikdy meneny nebol lebo ked sme ho vypuštali z tej prevodovky tiekol šedy olej (ten olej je inač priehlady v povodnom stave) ktory ešte aj brutalne smrdel... A vysledok? Vypada to tak že moja prevodovka je asi na vymenu... Ked je vonku zima a motor studeny, pri podradovani z 4 na 3 mi to ide cez zuby až kym sa mi to cele trocha nezohreje... Len v klude si daj vymenit ten olej v prevodovke ked nexceš dopadnut ako ja... Chvala bohu ja mam jednu prevodovku do rezervy doma... A tie šroby na lisfte som sa rozhodol že budem menit každych 20-30tis. Nestoji to za to riskovat pretrhnutie a následné poškodenie vačky...
New day, new money, new car...

Celica T23 TS
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

tak kdyz je venku zima tomu oleji chvilku trva nez se ohreje - precijen je hodne hustej a myslim ze to pociti vetsina zkusenych ridicu , ale to nemusi znamenat ze je prevodovka v riti , sam musim hodne opatrne a davat meziplyn v jistych podminkach , olej sem v prevodovce menil behem 40tis. km uz dva a pul krat a pokazdy byl uz sedej

jinak ze se ma menit o tom zadna
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

přesně tk výměna oleje je jak je míněno a navíc by se mněl použít oej 75w-90 což je plná syntetika,ale pro naše klimatické podmínky stačí klasická 80W....
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Příspěvek od Kk »

Ahoj, můžete mi někdo říct, jestli ECU u ZZT231 používá některý z následujících standardů komunikace: KWP2000 (ISO 14230), J1850 VPW, ISO 9141-2, J1850 PWM, CAN, a zda má ECU k dispozici aktuální údaj o tlaku oleje? > :?: možnost sledování tlaku oleje přes navigaci od Garminu přes čidlo ecoRouteHD (připojuje se do OBD II) :idea: Díky. Kk
Celica 7g TS
Odpovědět

Zpět na „Celica“