Studený start

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
hasicm
Člen Týmu
Příspěvky: 40
Registrován: sob 04.10.2008, 13:07
Bydliště: Karlovy Vary

Studený start

Příspěvek od hasicm »

Ahoj, mám Aurise 1,4 D, najeto 7 500 km. Trošku jsem měl problémy se studenýmy starty při teplotách okolo -15 st. Auto chytlo až na podruhé a zdálo se mi docela rozhádané, chod motoru určitě neměl pověstnou kultivovanost Sad . Koupil jsem aditiv, ale mezitím se oteplilo, takže ani nevím, jestli pomohl, i když se tím určitě nic nepokazí. Naftu tankuju u OMV nebo Benzina. Máte někdo podobnou zkušenost? Mějte se........
holecekm1
Člen Týmu
Příspěvky: 64
Registrován: pát 14.11.2008, 17:20
Bydliště: Teplicko

Příspěvek od holecekm1 »

Řekl bych, že to bude naftou, já žádné problémy tohoto druhu nemám - dávám zimní aditiva VIF. Nedělám si iluze, že by nafta od Benziny či OMV byla nějak kvalitnější - i přes "testy", které byly zveřejněny.
Auris 1,4 D-4D Sol
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

No vzhledem k tomu, ze nafta uz okolo teploty -20 zacina byt nepouzitelna, tak verim tomu, ze prvni problemy se zacnou projevovat v -15 ;)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
turboun
Člen Týmu
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 15.01.2009, 13:51

Příspěvek od turboun »

Ahoj, měl jsem stejný problém při -15C, žhavení na 2x a rozhádaný motor.. Natankováno u OMV. Psal jsem jim email, ale ani se neobtěžovali s odpovědí :(
Uživatelský avatar
kakaf
Člen Týmu
Příspěvky: 59
Registrován: pát 23.11.2007, 22:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kakaf »

Ja by som povedal že je to naftou. Tento problém mal aj kolega a aj dopravný podnik Bratislava. Tankovali u OMV. Ja som štartoval 1.4 D-4D pri -18 a vôbec žiadny problém až na to dlhé žhavenie ale to k dieslom patrí. Tankujem Slovnaft. Mne zase každú zimu pri rannom studenom štarte keď nočná teplota klesne pod nulu zapiští remeň alternátoru. V Toyote mi povedali že je to v poriadku. Robí to ešte niekomu ?
hasicm
Člen Týmu
Příspěvky: 40
Registrován: sob 04.10.2008, 13:07
Bydliště: Karlovy Vary

Příspěvek od hasicm »

Tankoval jsem taky u OMV, tak je to jasný. Prdim jim na baťohy,mikiny a hodinky a budu jezdit jinam. Když jsme u toho, co by jste doporučili vy, v testech vycházela dobře Benzina, ale věřte tomu. Tak kam jezdit pro naftu? Jaké máte zkušenosti?
holecekm1
Člen Týmu
Příspěvky: 64
Registrován: pát 14.11.2008, 17:20
Bydliště: Teplicko

Příspěvek od holecekm1 »

Já ONO + aditiva VIF a žádný problém. Stejně to všichni na rafinérce berou z "jednoho kohoutu"
Auris 1,4 D-4D Sol
Odpovědět

Zpět na „Auris“