Autocentrum Duba Praha 5

využíváte je? Jaké máte zkušenosti?
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Musím říci, že za možnost sledovat proces opravy auta bych si i připlatil. Bohužel to nikde není možné. Nicméně si myslím, že i když existuje jisté bezpečnostní hledisko, přesto se často jedná o pouhou výmluvu.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Jiří Pánek
Navigátor
Příspěvky: 126
Registrován: stř 04.01.2006, 10:04
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Pánek »

Souhlasím, je to o bezpečnosti, ale taky o tom, že ne všechny procesy jsou určeny očím zákazníka :)
Toyota JORGE

Mazda 5 1,8 Comfort ´05
Toyota Corolla 1,6 GTi ´88 - toho času v rekonstrukci :)

...nafta patří do kamen a do traktoru !!!
...a na spotřebu, tak na tu s...
...zvuky a pazvuky vyřeší VOLUME doprava
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Hm... servisy si myslí, že zákazník je trouba a nepozná, co se mu na autě událo. Ostatně Vy taky máte u mě ještě vroubek za to, jak jste mi kdysi tvrdil, že u Corolly se neseřizuje (a ani nejde seřídit) vůle volného chodu pedálu brzdy. Naštěstí jste si to vyžehlil později něčím jiným :wink:
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Jiří Pánek
Navigátor
Příspěvky: 126
Registrován: stř 04.01.2006, 10:04
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Pánek »

O tom, že zákazník nepozná co se na autě dělalo nepochybuji, spousta lidí pozná co se na autě dělalo, ale na některých autech jsou úkony, které nejsou moc dobré pro oči zákazníka :) , třeba taková demontáž kotoučů na starším voze...
Vroubek jsme si napravili, to je dobře a docela by mě zajímalo kdo tvrdil, že nejde seřídit bowden plynu...
Toyota JORGE

Mazda 5 1,8 Comfort ´05
Toyota Corolla 1,6 GTi ´88 - toho času v rekonstrukci :)

...nafta patří do kamen a do traktoru !!!
...a na spotřebu, tak na tu s...
...zvuky a pazvuky vyřeší VOLUME doprava
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od josuk »

Tak zákazník, který si na autě něco "většího" už někdy sám dělal, myslím úplně v pohodě skousne i mnohem horší pohled na své auto!! :wink:

btw uznávám, že marketingově jsou pro oči zákazníka lepší slečny na recepci a v pokladně.. :D
Uživatelský avatar
Jiří Pánek
Navigátor
Příspěvky: 126
Registrován: stř 04.01.2006, 10:04
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Pánek »

Slečny jsou lepší než koukat na mechanika černého od hlavy až k patě od brzd, který buší kladivem do auta zákazníka, aby sundal kotouče, které jsou zodpovědně přirezlé... :)
Toyota JORGE

Mazda 5 1,8 Comfort ´05
Toyota Corolla 1,6 GTi ´88 - toho času v rekonstrukci :)

...nafta patří do kamen a do traktoru !!!
...a na spotřebu, tak na tu s...
...zvuky a pazvuky vyřeší VOLUME doprava
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Kladivo jsem už použil na autě mnohokrát, nakonec jsem ale vždy zjistil, že je lepší trochu zapojit hlavu než svaly. Kotouče jdou sundat i bez kladiva, zvláště v podmínkách servisu vybaveného vším nářadím by to neměl být problém.
Bowden plynu mi nic neříká, to bylo na mě.....? Tohle byl pedál brzdy.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Jiří Pánek
Navigátor
Příspěvky: 126
Registrován: stř 04.01.2006, 10:04
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Pánek »

Korozi nepřemůže ani sebelepší přípravek a zvláště pokud jsou závity na pomocné šrouby v kotouči úplně vyrezlé tak zbyde pouze kladivo... 8)
Toyota JORGE

Mazda 5 1,8 Comfort ´05
Toyota Corolla 1,6 GTi ´88 - toho času v rekonstrukci :)

...nafta patří do kamen a do traktoru !!!
...a na spotřebu, tak na tu s...
...zvuky a pazvuky vyřeší VOLUME doprava
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

Jimmi píše:Musím říci, že za možnost sledovat proces opravy auta bych si i připlatil. Bohužel to nikde není možné. Nicméně si myslím, že i když existuje jisté bezpečnostní hledisko, přesto se často jedná o pouhou výmluvu.
V létě v Čestlicích v Halfords jsem takhle bez zeptání koukal mechanikovi jak mi mi měnil manžetu na poloose :-)
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Uživatelský avatar
Jiří Pánek
Navigátor
Příspěvky: 126
Registrován: stř 04.01.2006, 10:04
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Pánek »

Halfords není značkový servis a nemusí dodržovat standarty výrobce, které jsou občas diskutabilní, ale jsou... :(
Toyota JORGE

Mazda 5 1,8 Comfort ´05
Toyota Corolla 1,6 GTi ´88 - toho času v rekonstrukci :)

...nafta patří do kamen a do traktoru !!!
...a na spotřebu, tak na tu s...
...zvuky a pazvuky vyřeší VOLUME doprava
Miroslav Faltýnek
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 20.03.2007, 17:18

Příspěvek od Miroslav Faltýnek »

Jiří Pánek píše:Slečny jsou lepší než koukat na mechanika černého od hlavy až k patě od brzd, který buší kladivem do auta zákazníka, aby sundal kotouče, které jsou zodpovědně přirezlé... :)
Jiříku tak to tam teda máte asi černocha :D Já měl auto v toyotě v Trutnově auto mě nespravili ba naopak víc do kur..... mechanici čístý jak říkáš od hlavy k patě, ne kecám ruce měl trochu od mouru :lol: nemůžu ale házet všechny značky do jednoho žoku. Ještě jeden takový příklad, možná odbočím od tématu ale když makáš v té toyotě tak máš třeba přehled, já měl za to že ceny za uvedené úkony jsou tak nějak všude stejné třeba + - pár stovek tak jak je možné že výměna těsnění pod hlavou mě stála v Trutnově 8000kč a v toyotě Hradeci Králové mě řekli 25000kč :?: to je dost rozdíl. Ve znač.servisu by měli mít skleněnou stěnu aby se mohl zákazník mrknout jak se fachčí nebo pije káva za 800kč na hodinu. :wink: ještě k tomu chování těch slečen na racepci když jsem přišel v civilu OK al když jsem se stavil v pracovním tak nic :P moc :!: :P :P
Uživatelský avatar
Jiří Pánek
Navigátor
Příspěvky: 126
Registrován: stř 04.01.2006, 10:04
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Pánek »

Ta černota byla myšlena obrazně :lol: Cena za hodinu práce je většinou různá, spíše stejná je ve velkých městech, kde to je tak trochu jako kartelová dohoda i když ne, ale nikdo si nedovolí mít výrazně vyšší ceny než ti ostatní, tohle třeba funguje v Praze :twisted: Co se týče fakturovaného času za úkon tak tam to je už úplně různé, Toyota nemá stanovené normy na běžné opravy, tyto jsou stanoveny pouze pro garanční opravy vše ostatní se většinou odvíjí z těchto norem, ale je tám více zohledněna i ztížená demontáž a výdělek servisu.
Jinak co jsi psal o Trutnově, nechci je hájit, je to konkurence, ale je to malá Toyota, která tam funguje chvíli a zkušenosti jsou tam velmi malé, znám tam pár lidí a jsou to nováčci v Toyotě.
Jinak o cenách Tsuscha HK zde již nějaká diskuze běžela a bylo to v podobném ranku jak píšeš TY, někde to stálo 10000,- a v HK 30000,-; je Ti jistě jasné čím to je(viz.výše), v Praze nevydělají tolik jako v HK a posléze v Pardubicích, tam jsou úplně sami a ceny si určí oni a né poptávka trhu :lol: .
Skleněnou stěnu měli svého času v Tsuschu v Průhonicích a slyšel jsem z doslechu(nepotvrzeno), že je tam již závěs, aby na tu dílnu nebylo vidět...
Když jsem tam byl tak chystali rekonstrukci a závěs tam byl...
Toyota JORGE

Mazda 5 1,8 Comfort ´05
Toyota Corolla 1,6 GTi ´88 - toho času v rekonstrukci :)

...nafta patří do kamen a do traktoru !!!
...a na spotřebu, tak na tu s...
...zvuky a pazvuky vyřeší VOLUME doprava
Miroslav Faltýnek
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 20.03.2007, 17:18

Příspěvek od Miroslav Faltýnek »

vím jak to myslíš taky to beru srandou :D s těma cenama mě to je též jasné i když,podle tebe jak řikáš tak Trutnov má nárok být dražší než Hradec :) :) je zde sám oproti HK nebo Pardubicím. Ono máš asi recht protože v TU. mě to vlastně za 8000kč jenom do kur... :!: ale zato v HK za 25000 by mě to třeba spravili :wink: je mě taky jasné to stou náročností a hlavně u mého auta mám Previi :? V TU když jsem se ozval za špatně odvedenou práci tak jak už jsem zde psal tak že si vymíšlím, že mám staré auto atd. :evil: To mě teda nasr..... :twisted: říkám jim, že proto jsem to dal do značky aby to bylo v pořádku, no dopadlo to tak jak už jsem zde psal :oops: Nakonec mě to spravila malá vesnická dílna a nemá to vadu, za pouhých 8000kč (2x demontáž hlavy + montáž) s mnohem více práce než měli v toyotě. Jo a ještě s tou stěnou taky taková perlička kámoš má medoura a též měli ve značce sk.stěnu, měl tam auto tak se koukal, nejprve prý káva a pak už nic protože mu zatáhl závěs :P :P. Ještě k těm mechanikům ptal jsem se zda tomu rozumí, prý má školení za desetitisíce tak nevím :roll: asi má toyota dost peněz když tam drží takového lempla :D :D a nebo naopak málo platí, tak jsou rádi za to co mají :wink: omlouvám se za to vyjádřování ale nejmenuju :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Jiří Pánek
Navigátor
Příspěvky: 126
Registrován: stř 04.01.2006, 10:04
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Pánek »

Omlouvat se rozhodně nemusíš, co člověk to názor :lol: S tím závěsem se nedivím, jak jsem již výše psal, ne všechny práce jsou určeny očím majitele vozu :twisted:
Toyota JORGE

Mazda 5 1,8 Comfort ´05
Toyota Corolla 1,6 GTi ´88 - toho času v rekonstrukci :)

...nafta patří do kamen a do traktoru !!!
...a na spotřebu, tak na tu s...
...zvuky a pazvuky vyřeší VOLUME doprava
cescono
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 14.03.2012, 13:35

AutoDuba nejdříve spokojenost- pak po roce opakovaněproblémy

Příspěvek od cescono »

rok jsem jezdil do AutoDuba vždy naprostá spokojenost, pak najednou se vyskytly opakovaně za ssebou nedbalosti a opomění (- nacenění servisu bylo nabízeno za nižší cenu než jinde pak fakturováno s omluvou že došlo k "omylu a nebyla správně zakalkulována DPH... takto už ovšem servis AUTO DUBA nebyl ten nejlevněnjš ve srovnání s ostatními servisy..

/-při špatném druhém studeném startu mě byla doporučeno vymontování vstřikovačů s odkazem na to že jsou mimo normu přitom 14 dnů před tím při uplném servisní kontrole byly "naprosto v pořádku..."
V PPCAR mi p.Šimek doporučil přidat aditivum GOLD EAGLE inject a čepovat pouze VERVA NAFTU od Benziny potom problém se studeným startem zmizel zcela i bez zbytečných drahých kontrol vymontování vstřikovačá jejich renovaci či výměny...což nabízel přičinlivě AUTO DUBA cca údajně přes 30 tis. Kč.

/ dále při čistění egr ventilu a sacího potrubí prostředky WYNN technici AUTO DUBA zapoměli na EGR ventil vrátit těsnění a nechali jej ležet volně položené na krytu motoru..
po kontrole navíc začal drnčet kryt sání vpravo..stačilo to omotat molitanem... neudělali to při kontrole ...ani to nezjistili ...)

zkrátka všechny tyto nedbalosti u PPCAR odstranili a to i levněji než bych očekával zaplatit v Auto DUBA

http://www.ppcar.cz/servis.html

p. Šimek - zatím spokojenost
Avensis 2006 2,0 diesel 93kwh
Odpovědět

Zpět na „Značkové servisy Toyota“