chip T23 vvt-i

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Amadeus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 627
Registrován: stř 22.08.2007, 18:26
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

chip T23 vvt-i

Příspěvek od Amadeus »

Zdar lidičky oběvil jsem firmu která delá tyto motory a čipuje ze 105 kw na 122 kw a krouták ze 160 na 210 Nm.Podle zkušeností zde odborných lidí se ptám jestli je tento nárůst u atmosféry možný???Bavil jsem se o tom se známým který dělá do stejného kšeftu v profi závodech a myslí že tak velký nárust u atmosféry asi nebude pravda.Jak se to jeví vám?
Obrázek
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Asi nebude pravda ? Dyt to je jasnej podvod :wink: Ja bych fakt vsechny ti pictunery nakopal do prdele. Chces vykon na tenhle motor ? Kup si kompresorkit od BLITZ, jede to s nim jak svina.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
RasťoSK
Manager Týmu
Příspěvky: 454
Registrován: pát 25.05.2007, 07:00
Bydliště: Slovensko RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RasťoSK »

U nás na fóre jeden chalan predáva vraj očipovanú T23 TS s vraj 240 bhp... Shittuning mu vraj pridal 26 koní (možno aj nejakých štyroch lúčnych koníkov a tri králiky ako bonus). Chalan dokonca tvrdí, že to má odbrzdené, len grafy akosi nie sú... :lol:
Ako Beaver napísal - ak chceš zvýšiť výkon a krúťák, tak jedine s použitím kompresoru, alebo turba...
MR-2 W3
Corolla AE92
Celica RA61
Uživatelský avatar
Zeratul
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 06.03.2008, 17:56
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zeratul »

Co to s autem udělá ten kompresor a jak je to nákladné?
Třeba pokud to stojí 50tkč a přidá 50koní a 50Nm???
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Jednotky DENSO jsou NEČIPOVATELNE!!! I když už mají OBD I nebo II prostě tyto jednotky jsou dělané úplně jinak,jinak sbírají data,zpracovávají atd. Jak říká Beaver kdo tvrdí že to umí LZE!!! A kdo si za to vezme prachy je navíc ještě ZLODĚJ!!! Je to tu xkrát psané!! Jediné co je u rozhraní obd možné je to co už je tu také napsáno dodat pomocí dodatečné jednotky lživá data na které jednotka auta reaguje obohacením směsi nic víc! Všimni si že u profi úprav ladění se denso jednotky vyhazují a nahrazují plně programovatelnými náhradami. Proč asi!? Kdo tvrdí že z ts verze dostane další koně navíc je opět lhář! To už nelze ani mechanicky! Ten motor stavěla yamaha pro toyotu celý. Kolik si myslíš že je možno vyždímat z jednoho litru atmosféry? 100koní je hranice za kterou se dá jít moc a moc těžko! A každý kůň navíc je hodně hodně drahý!! Kdo dochodil alespoň základní školu a nespal při fyzice tak je mu to jasné. Kdo ne tak se pak takhle hloupě nechá balamutit a je ochoten dat za to tomu lháři i peníze!
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Enginedriver
Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: stř 28.02.2007, 20:57
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Enginedriver »

Ono vůbec, jednak mi přijde že tenhle motor je už tak dost na limitu, druhak čipovat atmosférický benzinový motory....natož skoro o 20kW....nevim no

Hmm a teď čtu že to ani nejde... upřímně i kdyby to šlo, bál bych se toho :? :)
Toyota Celica 1.8 VVT-i 2002
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Odahdem vcetne DPH a cla bych to videl nekde mezi 80-90 tisic za turbokit, viz:

http://www.turbokits.com/celica_gts_turbo_kits.html

Vysledek je priblizne 260 koni a 250 Nm.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
Zeratul
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 06.03.2008, 17:56
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zeratul »

Jasně, ale to je všechnop na 2ZZ, tam už to má asi smysl něco dělat.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Zeratul píše:Jasně, ale to je všechnop na 2ZZ, tam už to má asi smysl něco dělat.
podívej lépe http://www.turbokits.com/celica_gt_turbo_kits.html
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Zeratul píše:Jasně, ale to je všechnop na 2ZZ, tam už to má asi smysl něco dělat.
Pro 1ZZ:

http://www.turbokits.com/celica_gt_turbo_kits.html

Na grafu cca 230 koni a 280 Nm, nevim sice proc by kroutak mel byt vyssi nez u 2ZZ, ale je mozny, ze to je limitem pro plneni motoru 2ZZ, ktery ma tusim vyssi kompresni pomer. Vicemene se da rict, ze po oturbeni jsou parametry 1ZZ a 2ZZ podobne. Kit pro 1ZZ by vysel asi na 60 tisic + neco za dopravu.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
Zeratul
Řidič
Příspěvky: 185
Registrován: čtv 06.03.2008, 17:56
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zeratul »

Kdyby to bylo jenom o tomhle, tak by se do toho pro tu srandu možná dalo i investovat, ale když se dává turbo a takovéhle extrem performace, tak to chce už i kovaný motor, aby se nerozsypal. pak asi lehčí ojnice, písty, setrvák atd....
Amadeus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 627
Registrován: stř 22.08.2007, 18:26
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Amadeus »

No právě a proto mě to udivuje,protože to nabízí jedna renomovaná firma která má x let praxe atd.No byl to jen dotaz tak mi prosím nenadávejte :shock:
Jo a cena te úpravy je 13000 kč a komprtesor TRD vyjde na cca 50 000 kč včetně jednotky.
Obrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Když jsem do jedné "renomované" x let působící firmy poslal email zda mi načipují motor 22r-c přišel mi asi tak dvoustránkový elaborát o tom jak to bude složité,ale že oni si s tim poradí a jak mi to přidá 20% výkonu :D :D :D :D :D :D na můj dotaz jak chtějí čipovat karburátorový motor už odpověd nepřišla :D :D :D :D
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Amadeus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 627
Registrován: stř 22.08.2007, 18:26
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Amadeus »

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D no asi těžko by se čipoval ne???
Obrázek
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Zeratul píše:Kdyby to bylo jenom o tomhle, tak by se do toho pro tu srandu možná dalo i investovat, ale když se dává turbo a takovéhle extrem performace, tak to chce už i kovaný motor, aby se nerozsypal. pak asi lehčí ojnice, písty, setrvák atd....
Supra kovane pisty nema, ojnice jsou tezky jako krava, setrvak taktez. To co ty jsi psal je nesmysl, to se dela u turbomotoru a vysokokompresnich atmosferickych motoru, ktere se zenou nad limit seriovych vnitrnosti. Coz turbokit nedela, ten za rozumne nizkeho plnicicho tlaku (v tomto pripade 7-8 PSI, coz je asi pul baru) fouka do serioveho motoru malym turbem. Samozrejme zivotnost to zkrati, ale da se rict, ze vam vydrzi priblizne stejne dlouho jako kdyz byste ten kit nepouzivali.

Co se tyka firem co nabizi upravu jednotek, tak na tuning-forum.org probehla pomerne masivni akce, kdy se zkouselo nekolik firem obeslat s pozadavkem na totalne nestandartni motor, ktery se nikdy seriove nevyrabel a vesmes vetsina odpovedela, ze chipovat neni problem a to i presto, ze motor nepouzival beznou ECU, ze to maji nekolikrat vyzkousene i na vozech jinych zakazniku (coz je samozrejme nesmysl, toho motoru je p v te uprave par kusu), atd. Celkove to potvrdilo, ze drtiva vetsina takovych firem jsou podvodnici co vari z vody a mrvi motory, pouze nekolik opatrne pripustelo, ze by bylo potreba motor hodit na brzdu, ostatni hazeli ruzna cisla a procenta jen tak od boku. Tusim, ze firma abctuning odepsala i na mail s pozadavkem na ocipovani 16ti valcoveho trikarburatoroveho motoru Cadillac (ktery neexistuje) a to opet ve smyslu ze zvysi vykon o 20 procent, spotrebu snizi o 10 a ze uz to delali nekolika lidem.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Odpovědět

Zpět na „Celica“