Vymena rozvodoveho remena a kolisanie otacok

vše ohledně modelové řady Starlet
Odpovědět
tatko
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: stř 30.04.2008, 09:10

Vymena rozvodoveho remena a kolisanie otacok

Příspěvek od tatko »

Zdravim Starletistov, chcel by som sa opytat pri kolkých tis. km treba menit rozvodovy remen a je normalne ze volnobežne otacky su trochu kolisave, alebo maju byt konstantne.
Starlet EP71, 1,3, 1988, 12 valec, karborator
Dik za odpoved
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena rozvodoveho remena a kolisanie otacok

Příspěvek od Idaho »

tatko píše:Zdravim Starletistov, chcel by som sa opytat pri kolkých tis. km treba menit rozvodovy remen a je normalne ze volnobežne otacky su trochu kolisave, alebo maju byt konstantne.
Starlet EP71, 1,3, 1988, 12 valec, karborator
Dik za odpoved
vzhledem ke staří bych absolutne nehledel na stav tachometru a už vubec bych od nej neodvozoval cas pro výmenu rozvodu ( pokud jsi poslední výmenu nedelal už jako vlastník vozidla )
bežene se doporučuje menit po 100tis ( obecne ) takže pokud nevíš kdy bylo vyměněno vyměno, případne jaký materiál byl použit tak vyměn a máš klid
JouiCZ
Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: stř 04.10.2006, 11:30
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JouiCZ »

u kolísání otáček by mohlo pomoct vyčištění klapky sání.. mě to pomohlo :wink:
Vlastním Starleta 98RV 1,3 4E-FE 16V 55KW
No a teď se přidal Lexus IS 200 114kw snad stačí :D
tatko
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: stř 30.04.2008, 09:10

kolisanie otacok

Příspěvek od tatko »

Klapku sania sme vycistili, trochu sa to zlepsilo, ale este aj tak pocut urcite male kolisanie, ako keby to chcelo zhasnut a vo výfuku pocut take male strielanie. Zistili sme zaujimavy poznatok, ze ked sa zapcha privod studeneho vzduchu rukou, tak sa chod motora stisi a je kludnejsi. NEviete mi poradit, co tam este moze byt za problem?

Vycistili sme aj lamda sondu, vymenili sme aj sviecky za NGK, boli tam Brisk,boli sivo sedej farby ako keby bola malo bohata zmes, da sa niekde nastavit bohatost zmesi?
a este by som chcel vymenit aj svieckove kable a vzduchový filter.
Na aute boli vymenene rozvody a po nastartovani islo ako hodinky, len po par kilometrovej jazde na krizovatke, zacali kolisat otacky, ako keby bolo niecim dusene a potom sa to dostalo do normalu a za jazdy islo bezproblemov.
Dakujem VAm za odpovede.
JouiCZ
Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: stř 04.10.2006, 11:30
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JouiCZ »

Stávalo se mě,že jak jsem natankoval nekvalitní benzín, tak mě haproval motor.. mno od te doby co tankuji shel(V-power, Vpower racing) tak jsem zavodou.. i u normal 95tky benzínu vidím že to není to pravé ořechové a to je taky od shelu,ale myslím si že todle je jak výstřel do prázdna.. Nevím proč ti to tak blbne :(, co třeba trysky vstřikování, sem tam bývaj zaneseny, nebo při výměně oleje zkusit cistící emulzi, nebo po výměně dát podpůrnou emulzi proti vybracím a dalším věcem v motoru, možná tam jsou nějake usazeniny.. zkus cokoli co doma zvládneš, jinak to nevidím než na odbornou pomoc :(
Vlastním Starleta 98RV 1,3 4E-FE 16V 55KW
No a teď se přidal Lexus IS 200 114kw snad stačí :D
Odpovědět

Zpět na „Starlet“