Volant-Corolla

vše o tuningu na vozech Toyota
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tonda
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1846
Registrován: stř 15.03.2006, 16:35
Kontaktovat uživatele:

Volant-Corolla

Příspěvek od Tonda »

Přemýšlím o koupi volantu a nevím jestli mají všechny Corolly stejný tisícihran.A nebo co rok-to jiný? A další co mě trápí je,že nemám zkušenost jaký průměr volantu.Ať není moc velký nebo ať zase netočím jako osel.Nemáte někdo zkušenost?A nebo napište jaký máte průměr a já to z přízpěvků hodím do průměru.A jestli máte typa na nějakou akci tak dejte vědět taky.
MADE IN JAPAN - žádný sOpel ...
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Volant-Corolla

Příspěvek od Idaho »

Tonda píše:Přemýšlím o koupi volantu a nevím jestli mají všechny Corolly stejný tisícihran.A nebo co rok-to jiný? A další co mě trápí je,že nemám zkušenost jaký průměr volantu.Ať není moc velký nebo ať zase netočím jako osel.Nemáte někdo zkušenost?A nebo napište jaký máte průměr a já to z přízpěvků hodím do průměru.A jestli máte typa na nějakou akci tak dejte vědět taky.
Náby bývají vetšinou unifikované na značku takže toyota používá stejné náby na celice, corolle ze stejných let, nevím jeslti náhodou s vekem se nebude trošku lišit al ebylo by to netypické..
Uživatelský avatar
Tonda
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1846
Registrován: stř 15.03.2006, 16:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda »

Sice ještě auto doskládaný nemá ale potřebuju mít volant namontovaný dříve než vyjedu.Dělá mi problémy velkej /origo/volant protože jsem celkem čahoun.Mám 207cm a není to žádná prdel. Musím skrátit i řadící páku a vyrovnat ji-je totiž celkem dost už originál přihnutá k řidiči.Takže prosím kdo máte ještě nějaký zkušenosti tak pište.Pro někoho je to tuning ale pro mě nutnost.Jsem tam narvanej jak sardinka a to se mi nelíbí.Odrezdil jsem tak sice nějaké ty kiláky ale fakt je to pech.Dík za každou odpověď.
MADE IN JAPAN - žádný sOpel ...
Uživatelský avatar
Tonda
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1846
Registrován: stř 15.03.2006, 16:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda »

Takže děkuju za hojnej počet odpovědí.Po otravování pár lidí přez SZ jsem se dozvěděl,že nejpraktyčtější je tak 320mm.Ale pořát váhám.Do mněsíce chci vyjet a ten volant je pro mně opravdu otázkou nutnosti,tak mi sem hoďte jestli nebude lepší menší než 320mm a jestli se vyrábí i nějaké podložky mezi nábu a volant.Potřeboval bych potřeboval asi i oddálit volant od přístrojovky.
MADE IN JAPAN - žádný sOpel ...
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Paklize mas servo, muze byt volant i mensi, ale zas pozor, aby sis pak neupletl z predlokti preclik :D Tu podlozku jsem uz nekde videl, bohuzel si nevzpomenu kde a tim padem bych ti mozna poradil najit nekoho, kdo by to byl schopnej napr. vysoustruzit z hliniku. Jinak uz jsem videl i nabu udelanou z nouze ze staryho volantu - pouzil se ten stred a pridal material na uchyceni noveho sportovniho volantu.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
Tonda
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1846
Registrován: stř 15.03.2006, 16:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda »

Tak nakonec jsem objednal volantík u Idaha. Je to replika TRD 320mm i s nábou. http://www.dicompracing.com/ukaz.php?id=7075 Tu podložku pod něj aby byl dál od přístrojovky nechám stočit z hliníku.Uvidím kolik to bude chtít.
MADE IN JAPAN - žádný sOpel ...
Uživatelský avatar
Tonda
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1846
Registrován: stř 15.03.2006, 16:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda »

Tak volantík už je doma.Jediná nevyhoda je v tom,čeho jsem se obával.A to,že volant se přiblížil o 1,5 cm k přístrojovce,takže blinkry a stěrače přepnout je celkem akrobatický kousek.Proč jste to sem někdo nenapsali kdo máte místo originálu sportovní?
Obrázek
MADE IN JAPAN - žádný sOpel ...
Uživatelský avatar
hanes
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: pon 29.01.2007, 21:32
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od hanes »

Tonda píše:Tak volantík už je doma.Jediná nevyhoda je v tom,čeho jsem se obával.A to,že volant se přiblížil o 1,5 cm k přístrojovce,takže blinkry a stěrače přepnout je celkem akrobatický kousek.Proč jste to sem někdo nenapsali kdo máte místo originálu sportovní?
Obrázek
Peknej volant, podložky se koupit daji i na zmenu rosteči a počtu šroubu. ale ceny jsou přemrštene. Ja mam mezi nabou a volantem ješte podložku o sile cca1,5cm. Jestli maš možnost nechsi to vytočit na soustruhu.
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Tonda píše:Tak volantík už je doma.Jediná nevyhoda je v tom,čeho jsem se obával.A to,že volant se přiblížil o 1,5 cm k přístrojovce,takže blinkry a stěrače přepnout je celkem akrobatický kousek.
Asi maji kratky prsty - me tohle udelala naba ve Favoritu s volantem Luisi presne naopak - volant je dal a smatral sem po packach do prazdna, ale zvyknul jsem si, neni to zas tak hroznej narust vzdalenosti. U tebe by to mela asi vyresit nejaka ta podlozka, hlinik nebo dural by byl optimalni.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
medved.design
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: čtv 05.10.2006, 21:46
Bydliště: U Jindřichova Hradce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od medved.design »

Já jsem musel nábu zkracovat, nedošáhl jsem na páčky
Toyota Corolla 1.3i 5dv hatchback r.v.92 55kw
http://www.medved-design.wz.cz/wordpress
moto.cvok
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: úte 10.07.2007, 20:36
Bydliště: Černošice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moto.cvok »

když jsem scháněl nábu na paseo ještě jí tu nikdo neprodával takže jsem stím dost laboroval - všechny toyoty mají tisícihran stejný ale je problém s vracením blinkrů .... nakonec jsem koupil nábu na corolu ale blinky se mi nevrací :lol: ale zvyknout se dá na všechno takže už to ani nevnímám 8)
Nikdo po mě prosím nic nechtějte opravdu nic nestíhám děkuji :-)
Prezident
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 02.01.2008, 10:05
Bydliště: BRNO, garáž, internet
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prezident »

Když máš tech 207 nemáš trochu problém s pohledem na budíky? Ja mam 2m volant 320 a usek mezi 30ti - 80ti v normálním posezu prostě nevidím.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tonda
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1846
Registrován: stř 15.03.2006, 16:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda »

Prezident píše:Když máš tech 207 nemáš trochu problém s pohledem na budíky? Ja mam 2m volant 320 a usek mezi 30ti - 80ti v normálním posezu prostě nevidím.

Jo čoveče tak volant zvedlej nadoraz nahoru,sedačku sníženou a i tak mám výhled na budíky minimální.Vidím asi tolik co ty. :lol: :mrgreen: Ale jedu a o to de ne :woot: Pohled na palivomněr a teplotu vody je asi takovej,že se musím předklonit a hlavu dát bokem abych tam viděl :D Co bych neudělal pro Toyotu že 8)
Ty máš AE86?
MADE IN JAPAN - žádný sOpel ...
Prezident
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 02.01.2008, 10:05
Bydliště: BRNO, garáž, internet
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prezident »

jj mám. jsem měl strach že se tam nevlezu ale naštěstí teda se to dá celkem v klidu akorát skořepinu si pořídit nemůžu no. to bych se nevlezl. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Badger
Věčnej rejpal
Příspěvky: 592
Registrován: ned 10.06.2007, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Badger »

Take mam sportovni volant a tudiz mam o neco dale packy na blinkry a sterace, ale nejak mi to nevadi...asi jsem si zvykl a hlavne kdyz pak v praci ridim seriovy auta, tak si rikam jaky to ma sileny kola misto volantu, fakt hroznej nezvyk :D
Toyota Corolla 1,3 16V 65kW, rv.1994, Výbava: 4x el. okna, posilovač, alarm s dálkou, střešní okno se solárem
Úpravy:komplet čirá optika, xenony, upravený exteriér, komplet úprava motoru, alu 17" s 205/40 ZR 17, hudba atd...
Odpovědět

Zpět na „Tuning“