4.gen 3s-ge - hydroštely

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

4.gen 3s-ge - hydroštely

Příspěvek od martin.matess »

asi mi na 4. gen mlátěj hydroštele, dá se to někde sehnat a kolik to tak asi koštuje??? docela se toho bojim :oops:
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
ja_ma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1292
Registrován: ned 29.10.2006, 12:38
Bydliště: Zlín, Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ja_ma »

Co jsou to hydrostely? Jestli mas myslis hydraulicke serizovani ventilu, tak te zklamu.. 3S-GE nic takoveho nema :wink:
Obrázek
sold..TOYOTA CELICA turbo4wd
sold..SUBARU IMPREZA WRX
GOLF V TDI no smoke no power...
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

hydroštely sou hydraulický zdvihátka a ty tam sou, a už sem byl poučen od kennyho a vim že se to šteluje podložkama, tak mě to asi čeká :oops: dělal sem kde co ale do hydroštelů sem nikdy nelezl...
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

No a vis urcite ze jsou to hydrostely?Kdo Ti to rekl? Jak se to projevuje? Kdyz nechas motor dlouho stat(tyden a dele) po nastartovani nez olejove cerpadlo natlakuje se ozyva cvakani? Ktere zmizi po pridani plynu nebo ohratem motoru? Hydrostel je takovy valecek ktery je mezi vackou a ventilem a proteka jim tlakem olej a vymezuje vuli. Tam o zadnych podlozkach nevim. Jestli tluce je potreba co nejdrive ho vymenit. Kazdopadne jestli jsou to opravdu ony,takhle na dalku je tezke,vznikla vule muze poskodit jak sedla tak vacku. A jsi tam za par desitek tisic. Jestli to zacalo postupne a s pridanim plynu nebo ohratim zmizelo tak jsou to ony. Pokud to zacalo cvakat a s pridanim plynu neprestalo,priklanel bych se k pruzinam jako ma red. Duvodu proc zacnou cvakat je spatna viskozita oleje - 1duvod. Maly tlak oleje,poskozene cerpadlo ad 2,ad 3 dlouhodobe prekracovani intervalu vymeny oleje. Ad 4 opotrebeni v dusledku vyuzivani max ot a vykonu motoru. Z oleje zmizi aditiva. Cim vyssi ot tim vetsi spotreba aditiv. Zkraceni int vymeny na polovinu. Nevim jak jezdis- styl. Ale chces-li od motoru max musis mu max dat. ;)
Naposledy upravil(a) libor12 dne pát 04.04.2008, 22:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kenny
Manager Týmu
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 11.10.2007, 11:57
Bydliště: Zlinsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kenny »

martin.matess píše:hydroštely sou hydraulický zdvihátka a ty tam sou, a už sem byl poučen od kennyho a vim že se to šteluje podložkama, tak mě to asi čeká :oops: dělal sem kde co ale do hydroštelů sem nikdy nelezl...
Jen pro uplnost ptal se me a byl na icq nejaky sum a treba vysumelo ze pokud sou nadzdvihatka s podlozkama nemuzou to byt hydraulicke nadzdvihatka... este ze mam Ja-Mu 8) a upozornil me na to ze sem byl asi blbe pochopen diky :lol:
TeLe 1000R - rpm11200 :)


nejedno 3S-GE 4g vcetne cabria vlastne toho co z nej zbylo :)
1UZ-FE
H.-C32
Uživatelský avatar
Kenny
Manager Týmu
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 11.10.2007, 11:57
Bydliště: Zlinsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kenny »

4 libor 12 :

Ja nerekl hlavne ze mu klepou primo nadzvihatka jen se ptal co s tim a vysvetlil sem mu co tam vlastne ma-at zmeri vule ty sem mu i poslal a pak uvidi
TeLe 1000R - rpm11200 :)


nejedno 3S-GE 4g vcetne cabria vlastne toho co z nej zbylo :)
1UZ-FE
H.-C32
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

No me to bylo divne ze by seriovy motor mel hydrostely. Ty maji az 3sge vvti ladene. Ale jelikoz muze mit cokoli v aute...
Uživatelský avatar
Kenny
Manager Týmu
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 11.10.2007, 11:57
Bydliště: Zlinsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kenny »

:wink:
TeLe 1000R - rpm11200 :)


nejedno 3S-GE 4g vcetne cabria vlastne toho co z nej zbylo :)
1UZ-FE
H.-C32
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

libor12 píše:No me to bylo divne ze by seriovy motor mel hydrostely. Ty maji az 3sge vvti ladene. Ale jelikoz muze mit cokoli v aute...
beams :wink:
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Jelikoz sam jsem delal nekolik zdarilych uprav motoru,nedivil bych se opravdu nicemu. Zvlast kdyz majitel skody felicie 1.6 prijede do znackoveho servisu a po otevreni kapoty na mechanika vykoukne turbo. To pak ma o cem premyslet. :D :D :D :D tak tak. Beams. Mimo jine maji nejlepe konstruovane svody.
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

Mimo mísu - Jsou na 4AFE hydroštely ? Koukal jsem se před koupí do workshopu a domnívám se že se vent. vůle vymezuje jen podložkama na které dosedají vačky.

Jinak jak se tu bavíte o těch hydroštelech neměl by jste to někdo na fotce z valstní rozebíračky motoru, na vlastní oči jsem to neviděl furt samej manuál apod. člověk je pak zblblej dík :wink: .
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

no pokud se jedná o to mlácení, tak to specifikuji: zní to jako starej bawor nebo opel, nebo prosstě kára co má hydroštely, měla je třeba moje ascona B co to jsou hydroštely vim, ale to s podložkama jak sem si psal s kennym sem tak nějak moc nevěděl, jde oto že co se týče hrátek s vačkama a ventilama tak to sem ještě u toyo nepotřeboval, naposled u škodule, no a ten zvuk je právě takový to ttttttt a s vyššíma otáčkama ttttttttttttttttt jako u starýho báwa nebo opla a s otáčkama to nemizí právě :( a mam to na celice kterou jsem před pár dny oživil z mrtvých a mám na ní najeto 35km,dál sem jí netrápil, takže jinak sní moc zkušeností nemám kromě toho že byla olejová náplň 3loleje a 3lvody kuli ruplému těsnění pod makovicí po minulém majiteli
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
Kenny
Manager Týmu
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 11.10.2007, 11:57
Bydliště: Zlinsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kenny »

4 mates:

No a ten kdo delal to tesneni jak mel dole hlavu pripadne vydelane nadzdvihatka... je jedno jestli ty nebo nekdo jiny nemohly se zamenit nadzdvihatka mezi sebou (pokud byly vydelane) ze to predtim nedelalo a po slozeni jo? (kdyz je prohodis vzniknou jine vule ventilu)
TeLe 1000R - rpm11200 :)


nejedno 3S-GE 4g vcetne cabria vlastne toho co z nej zbylo :)
1UZ-FE
H.-C32
Uživatelský avatar
Kenny
Manager Týmu
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 11.10.2007, 11:57
Bydliště: Zlinsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kenny »

MichalS píše:Mimo mísu - Jsou na 4AFE hydroštely ? Koukal jsem se před koupí do workshopu a domnívám se že se vent. vůle vymezuje jen podložkama na které dosedají vačky.

Jinak jak se tu bavíte o těch hydroštelech neměl by jste to někdo na fotce z valstní rozebíračky motoru, na vlastní oči jsem to neviděl furt samej manuál apod. člověk je pak zblblej dík :wink: .
V autodatech pisou vule takze tam mas podlozky pokud do toho nikdo nijak nevrtal... Pri hydraulice by psali (hydraulick)
TeLe 1000R - rpm11200 :)


nejedno 3S-GE 4g vcetne cabria vlastne toho co z nej zbylo :)
1UZ-FE
H.-C32
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

Kenny píše:4 mates:

No a ten kdo delal to tesneni jak mel dole hlavu pripadne vydelane nadzdvihatka... je jedno jestli ty nebo nekdo jiny nemohly se zamenit nadzdvihatka mezi sebou (pokud byly vydelane) ze to predtim nedelalo a po slozeni jo? (kdyz je prohodis vzniknou jine vule ventilu)

to sem nerozebíral, hlavu sem měl dole komplet s vačkama a nehejbal sem stim takže zaměnit ani tak něco se nemohlo
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Odpovědět

Zpět na „Celica“