Rozvody na MR2 MK-II

vše ohledně modelové řady MR2
kreuz
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pon 17.03.2008, 12:26

Rozvody na MR2 MK-II

Příspěvek od kreuz »

Zdravím všechny příznivce MR2.
Vlastním mrku MK-II r.v. 1991 2.0 a chci se pustit do výměny rovodů, má s tím někdo konkrétní zkušenosti? Dík za odpověď
Uživatelský avatar
Only_one
Navigátor
Příspěvky: 99
Registrován: ned 26.08.2007, 21:41
Bydliště: Plzeň - tvůrce Pilsner Urquel :o)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Only_one »

no hlavně vyměň celé rozvody tzn řemen a všechny kladky
kreuz
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pon 17.03.2008, 12:26

Rozvody

Příspěvek od kreuz »

No rozhodně, když už to budu měnit, tak kompletka. Ale netuším ještě přesně, jak se k těm rozvodům dostat, je tam moc málo místa, je nutné vyjmout motor? A potřeboval bych též udělat GO alternátoru... Má někdo zkušenosti s díly Nipparts, slyšel jsem že na Toyotu OK. A nebo kde a od koho díly objednávat? Diky za odpovědi
Uživatelský avatar
Jakuza
Věčnej rejpal
Příspěvky: 574
Registrován: úte 27.09.2005, 09:27
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakuza »

kdyz bys chtel altik, mel bych nejakej, co by se tam sel dat.. :-)
http://www.hifonics.cz/

MR2 (1993) sold
MR2 (1991) sold
VW Bora Variant (2000) sold
Volvo V50 (2005) total crash :-(
Volvo V50 (2006) sold
Lexus IS220d (2007) sold
BMW 325d (2009)
marcelus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1037
Registrován: pon 20.02.2006, 18:31

Příspěvek od marcelus »

takže rozvody sem dělal před měsícem-je potřeba vyměnit řemen, vodící kladku, napínací kladku, vodní pumpu a napínák řemene, aby si měl jistotu že to je všecko v cajku-kupoval sem díly nipparts od auto matějček a za fakt solidní ceny, jen ten napínák řemene neměli-kupoval sem hov toyotě za 1990,- což je taky slušný-celkově to vyšlo asi na šest tisíc, jenom pozor-je potřeba nahlásit revizi a počet koní, protože jak sem pochopil, některý revize, myslim 1,2,3 měli vo jeden zub na rozvoďáku víc, než 4. a 5.revize-s tímhle sem narazil a museli sme vobjednávat znova..., jinak sám bych si to určitě nedělal, práce fakt že by se z toho jeden vobtáhnul-největší problém sme měli s povolením šroubu na řemenici-nebo jak se tomu nadává, nakonec sem to dal rači udělat za troječku do toyoty a je to i se zárukou a já mám klid... :D jinak normální soukromej opravář ti je udělá za 1500,- až za dvojku-nechával sem si je dělat za 1500,- na bejvalý mr2
kreuz
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pon 17.03.2008, 12:26

Rozvody

Příspěvek od kreuz »

Trochu si nevim rady kam s tim zajet, pač se na to nikde moc netvářili. No zkusím to v te Toyotě a nakoupím od Nippartsu, uvidim kolik si za to navyři:) Zatim a dik za odpovědi
Uživatelský avatar
Only_one
Navigátor
Příspěvky: 99
Registrován: ned 26.08.2007, 21:41
Bydliště: Plzeň - tvůrce Pilsner Urquel :o)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Only_one »

pokud si to nechas udelat v Toyote tak kup i origo dily at na to mas zaruku
marcelus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1037
Registrován: pon 20.02.2006, 18:31

Příspěvek od marcelus »

to only one-tak to sesh trošku vedle... :-)myslim to v dobrým-díly nipparts-což je kvalitbní druhovýroba stojej i s tí napínákem řemene, co mám za dvojku z toyoty kolem šesti tisíc, v toyotě mi ty díly spočítali něco kolem sedumnácti tisíc-což je sakra rozdíl..., jinak toyota si ty díly taky nevyrábí sama a mám dojem, že sem někde slyšel, že pro toyotu je zrovna vyrábí nipparts-tudíž buď si koupíš to samý s nápisem nipparts za šest a nebo s nápisem toyota za sedumnáct-pro mě to byla tak jasná volba jako jihlavanka
marcelus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1037
Registrován: pon 20.02.2006, 18:31

Příspěvek od marcelus »

jinak toyota je jedna volba a pak pokud chceš ušetřit, tak nějakej soukromej opravář taky bude vědět jak na to-maj na to příručky..., pjekně mě to nasralo když sem tu příručku viděl a u mr2mk2 je tam doporučená doba výměny 2 až 2,5 hodiny, když mi v toyotě řekli trojku-tak sem se jenom zeptal kolik berou na hodinu-řekli myslim 650 s dph-tak sem jim řekl, že mě to teda vychází max. na 1500,- za práci a místo odpovědi proč je to tak drahý mi bylo řečeno, že pod trojku to nikdo dělat nebude..., ale je to hotový a dobře a to je hlavní:-), jinak u nás za hradcem je třeba nějakej pan Kerhart, kerej se specializuje na japonský auta-ten mi měnil rozvody na minulý mr2 a spojku na tý nový a s ničím problém
Uživatelský avatar
Only_one
Navigátor
Příspěvky: 99
Registrován: ned 26.08.2007, 21:41
Bydliště: Plzeň - tvůrce Pilsner Urquel :o)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Only_one »

to máš covece asi blbej originální servis mě to spočítali o 7 míň za ty rozvody
marcelus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1037
Registrován: pon 20.02.2006, 18:31

Příspěvek od marcelus »

mno toyota tsusho-jako všichni-jinej originál servis neexistuje, to mě chceš říct že ti spočítali jako řemen, vobě dvě kladky, vodní pumpu a napínák řemene za desítku s daní?tomu se mi fakt nechce moct věřit-tak velký rozdíly by v cenách toho samýho zastoupení neměli bejt a hlavně ta desítka je na toyotu trošku málo-nezapomněl si tam někerej z jmenovanejch dílů, nebo neříkali ti cenu bez daně?Jinak i rozdíl mezi 6 a 10 tisíci jedost při teorii, že v obou dvou případech stejně kupuješ díly nipparts-jenom s jiným logem výrobce
marcelus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1037
Registrován: pon 20.02.2006, 18:31

Příspěvek od marcelus »

jestli ti spočítali za sedum čistě řemen, vodící a napínací kladku-tak to pak sedí-to je běžná rozvodová sada, ale to ti chyběj dvě součástky který by se měli měnit taky, aby si měl klid
kreuz
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pon 17.03.2008, 12:26

rozvody

Příspěvek od kreuz »

No už sem si domluvil servis v Toyotě v Modřicich u Brna, zfrnknu tam v pondělí, no tak uvidím, jakou cenu vymysli oni:) Ale na stránkách píšou, že je u nich možno objednávat na servis díly nipparts, tak snad... Nipparts dílům věřím, hodně lidí kolem mě co má toyoty je objednává a spokojenost a slyšel jsem taky, že jsou s originál dílama srovnatelný. Spojku budu taky potřebovat dělat, tak uvidím jestli to nezfouknout všechno zaráz.
Neví náhodou někdo, kde by se dal sehnat koncový díl výfuku za přijatelnou cenu? Diky
Uživatelský avatar
safirus
Člen Týmu
Příspěvky: 74
Registrován: úte 13.11.2007, 17:20
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od safirus »

Výměnu rozvodů mám aktuálně taky jako téma číslo jedna. Auto mám čtyři měsíce a poslední výměna rozvoďáku je cca před osmi lety, tak už je zřejmě nejvyšší čas a chci mít klid.
Mám mechanika, co mi dělá vše, ale momentálně stěhuje dílnu, tak uvažuju o Toyotě Zlín. Jsou tam dvě možnosti, kam zajet - T Motor Zlín nebo Zliner. Ze Zlineru mi napsali rozpočet:

Řemen rozvod. 1447,-
Kladka roz. Řem. Napínací 2685,-
Kladka vodící 1444,-
Napínák 1917,-

Za práci asi 2000,-
------------------------------------
Celkem s DPH 9493,-

Chci se zeptat, jestli je nutné měnit i tu vodní pumpu? (Někde jsem četl, že je to u MR2 dost namáhaná věc, nebo teda s tím jsou problémy...) Tak jestli bezpodmínečně měnit taky. V příštím týdnu to chci rozseknout a nechat udělat, tak uvidíme.
TOYOTA MR2 SW20 1993
TOYOTA Avensis T22 D4 2002
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

Co tam mate za motor :?: protoze ceny na 3SGE v celice jsou docela o dost privetivejsi. Pokud teda nekupujete u zlodeju.

Jinak po zkusenostech s 3SGE bych vymenil i tu vodni pumpu.
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Odpovědět

Zpět na „MR2“