uživatelský manuál Toyota Previa 1991 - 1997

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
michal.anderle
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: úte 01.01.2008, 12:12
Bydliště: Břeclav

uživatelský manuál Toyota Previa 1991 - 1997

Příspěvek od michal.anderle »

Čaute, taky jsem fanda do Previi, před měsícem jsem si ji pořídil. I já jsem hledal na internetě nějaké technické manuály na Previi a objevil jsem tohle
http://rapidshare.com/files/31096518/To ... _9091_.rar
Bohužel je v angličtině, ale i tak si to stahněte a mrkněte na to, je tam spousta obrázků, ze kterých se da lecos vyčíst. Michal
Uživatelský avatar
ninja
Navigátor
Příspěvky: 78
Registrován: sob 31.03.2007, 00:42
Bydliště: Praha

Vitej!

Příspěvek od ninja »

Tento manual je opravdu velmi dobry, clovek tam vycte hodne dulezitych informaci.


Jakou Previi mas a jak jsi s ni zatim spokojen?
Previa '98 GL, automat & LPG
michal.anderle
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: úte 01.01.2008, 12:12
Bydliště: Břeclav

Příspěvek od michal.anderle »

Mám 97 2,4 benzín a jsem s ní docela spokojen. Na jaře mě čeká výměna tlumičů, výfuku a chtělo by to nastříkat spodek. Jinak je ve výborném technickém stavu, myslím, že to byl dobrý kup - 78.000 Kč, najeto 178 000 km
Uživatelský avatar
ninja
Navigátor
Příspěvky: 78
Registrován: sob 31.03.2007, 00:42
Bydliště: Praha

Příspěvek od ninja »

U Previi jsou casto problemy s diferencialem. Dobre se to pozna pokud jedes na neutral ci trochu brzdis motorem, jestli neslysis vyraznejsi zvuk od zadni napravy.

Cim budes strikat spodek?
Previa '98 GL, automat & LPG
michal.anderle
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: úte 01.01.2008, 12:12
Bydliště: Břeclav

Příspěvek od michal.anderle »

Čau, asi tlumexem, zda se me nejlepší. Ten diferak vyzkoušim. Snad bude ok.
A co ty, jak jsi s ni spokojen? Dnes jsem studoval vyměnu oleje že bych si to vyměnil sam, ale moc se mě do toho nechce.
Uživatelský avatar
ninja
Navigátor
Příspěvky: 78
Registrován: sob 31.03.2007, 00:42
Bydliště: Praha

Příspěvek od ninja »

Ja jsem spokojen, i kdyz musim rici ze uz jsme resil relativne dost veci. Nejvetsi byl ten diferak. Novy se prakticky neda sehnat (respektive cena kolem 40-60 tisic). Takze zbyva kompletni repase: Navareni noveho zeleza a vysoustruzeni nove "svestky". Od te doby funguje dobre. Stalo me to komplet asi 8 tisic.

Jeste si vzpominam ze detekovat problem s diferakem je mozne z jeho oleje. Pokud tam jsou kovove piliny, je to spatne.

Muzes naspat neco vice o tom tlumexu? Jak a na co vsecho jej budes davat? Me pouze radili nastrikat bitumelem (asi nejaky podobny gumosajrajt) LPG nadrz, co mam misto rezervy vespod.

Vymena oleje je trochu komplikovanejsi vyrovnanci nadrzi na olej vedle nadrze ostrikovace, odkud si motro docucava. Me to delali v servisu.
Previa '98 GL, automat & LPG
michal.anderle
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: úte 01.01.2008, 12:12
Bydliště: Břeclav

Příspěvek od michal.anderle »

Je to jak rikas takovi gumosajrajt.Střikaval jsem stim spodky aut co jsem měl před previí.Stříkam celí spodek kromě vífuku a motoru.Vydrží mě ten nástřik tři roky.Pak to musim znovu.dnes jsem si sehnal nové tlumice Monroe za 1600 kč kus.Skusim ještě na Ukrajině tam by to mělo byt levnější.
Odpovědět

Zpět na „Previa“