ABS

vše ohledně modelové řady Celica
Petr 01
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: čtv 08.06.2006, 18:44
Bydliště: Praha

ABS

Příspěvek od Petr 01 »

Ahoj nevite nekdo jestli maji vsechny 5 generace r.v.89-94 2.0 16V GTI ABS?A jestli je ridici jednotka abs vzdycky umistena v motoru na levi strane u svetla?Diky
Uživatelský avatar
ja_ma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1292
Registrován: ned 29.10.2006, 12:38
Bydliště: Zlín, Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ja_ma »

Vsechny je nemaji, rek bych ze vetsina je nema... a jo je to umistene na leve strane u motoru, kdyz otevres kapotu :wink:
Obrázek
sold..TOYOTA CELICA turbo4wd
sold..SUBARU IMPREZA WRX
GOLF V TDI no smoke no power...
Uživatelský avatar
Hafan
Navigátor
Příspěvky: 145
Registrován: stř 28.07.2004, 10:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hafan »

ja mam teda ridici jednotku umistenou na pravym boku co jsou zadni sedacky.pod tim plastem
Uživatelský avatar
vendys
Navigátor
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 09.11.2006, 00:48
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vendys »

ja_ma píše:Vsechny je nemaji, rek bych ze vetsina je nema... a jo je to umistene na leve strane u motoru, kdyz otevres kapotu :wink:
Vsechny nemaji, na leve strane u motoru (kdyz stojis pred motorem cumis do nej) je pojistkovka a relatka pro abs, ridici jednotka je jinde, ale nevim kde (viz. Hafan)
Toyota Celica 6.gen (ST202), 3S-GE 125kW
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

půl na půl

Příspěvek od micron »

1 část ABS je na pravo (na levo :lol: ) vedle baňky posilovače... a druhá tam vzadu asi taky na pravo. :wink:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
petiss2.0Gti
Věčnej rejpal
Příspěvky: 694
Registrován: čtv 13.07.2006, 12:20
Bydliště: Kousek od Brna, vyjímečně i Brno :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petiss2.0Gti »

Mám ABS (zatím teda nefunkční, asi nějaký čidlo nefunguje) a vím že je u nádoby na posilovač, ale kde je řídící jednotka nevím, tu jsem teda zatím nehledal. Sem myslel, že je asi někde u klasické řídící jednotky. A měl jsem plasty od dveří dozadu komplet vykuchaný (obě strany), ale žádnou jednotku sem teda nikde nezahlídl, kde má přesně být??
Petr 01
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: čtv 08.06.2006, 18:44
Bydliště: Praha

ABS

Příspěvek od Petr 01 »

Takze pokud u nadobky na posilovac nic neni tak to nema abs?
Uživatelský avatar
Celerak2.0Gti
Věčnej rejpal
Příspěvky: 950
Registrován: pon 28.08.2006, 16:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Celerak2.0Gti »

přesně tak. ja u posilovače nic nemám, a ani ABS nemám. takže máš pravdu :) kde nic není, tam nic není ;)
"Její největší problém je v tom, že se u nás nikdy oficiálně nedostala do prodeje. Byla to velká chyba…"
Celica 91 2.0 Gti 115 kW
www.motorteam.webnode.cz
www.sportovnivozy.cz
Uživatelský avatar
Petr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 687
Registrován: čtv 02.06.2005, 09:19
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr »

ja sice taky ABS nemám ale vím že rozvodná kostka je vedle posilovače řízení při pohledu na motor vlevo a řídící jsem myslel že je pod rádiem ve středové konzoli jak je ECU spíš by mě zajímaloco je to za kostka nebo relé když se oddělá plast pod malým levým okýnkem z pohledu řidiče jak je reproduktor a ještě je jedna když se vymontuje přihrádka spolujezdce
tak je přimontovaná na té rozpěrné tyči co vede pod palubovkou nevíte někdo???
Uživatelský avatar
BRunner
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1036
Registrován: čtv 01.07.2004, 12:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BRunner »

ECU ABS je pod tapecírungem za dveřma spolujezdce, tedy pod tím malým okýnkem ;-)

Jedna krabička v palubní desce je ovládání odskočení volantu, když vytáhneš klíček. Dávalo se to jenom do 2.0. Ale nevím jestli je to ta co myslíš ty.
Uživatelský avatar
Hafan
Navigátor
Příspěvky: 145
Registrován: stř 28.07.2004, 10:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hafan »

jak pisu a jak pise BRunner je pod tim plastem vzadu u sedacek na pravy strane ve smeru jizdy.
Mam s tim zkusenost pac mi jeden zpicenej autorizovanej servis kdyz mi nefungovalo ABS rek ze mam v pytli ridici jednotku.Tak jsem si na vrakaci sehnal jinou a s tou to taky nefungovalo no a v jinym autorizovanym servise prisli na to ze je v pytli cidlo predniho kola.takze jsem jak mamrd menil ridici jednotky a jeste mi kvuli tomu prasknul ten plast protoze mi to neslo poradne sundat.
Uživatelský avatar
petiss2.0Gti
Věčnej rejpal
Příspěvky: 694
Registrován: čtv 13.07.2006, 12:20
Bydliště: Kousek od Brna, vyjímečně i Brno :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petiss2.0Gti »

Tak to abych se podíval, jestli tam tu jednotku vůbec mám. To bych se pak mohl divit jak bych chtěl, proč mě to ne a ne a nefunguje. Podívám se na fotky, když jsem dával dozadu ty boxy na repro (BRunner ví co myslím :wink: ) a snad to na fotkách uvidím, jestli tam ta jednotka je nebo není.
red
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: stř 26.07.2006, 15:48

Příspěvek od red »

ja koupil nevedomky zborenou celicu z 93ho a ABS taky nemuzu najit :lol:
vcelka V4-2.0 93 (prodano)
pazout 406 coupe V6-3.0 02 (prodano)
camaro z28 m6 V8-5.7 97 (valici se ingot)
Uživatelský avatar
petiss2.0Gti
Věčnej rejpal
Příspěvky: 694
Registrován: čtv 13.07.2006, 12:20
Bydliště: Kousek od Brna, vyjímečně i Brno :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petiss2.0Gti »

Tak jestli mám vzadu tu řídící jednotku nebo ne jsem se nedíval, ale vzhledem k tomu že mám v pr... pravý přední čidlo a když ho v podběhu rozpojím a natvrdo propojím kouskem drátku, tak ABS po rozjezdu a jízdě rychlostí do 20km/h nesvítí tak z toho lze vyvodit, že řídící jednotka tam je.
A tak jsem se chtěl zeptat jestli někdo neví kde by se dalo to čidlo sehnat kromě origa, to stojí cca 5000,- nebo jestli tam pasuje z nějakýho jinýho auta a jen se přepájí dráty aby to pasovalo. Jestli někdo víte, tak dejte vědět :wink: Dík předem
red
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: stř 26.07.2006, 15:48

Příspěvek od red »

Dival jsem se dozadu jak jsou tam ty plastovy dvirka a nasel jsem tam 30x30cm bileho kitu a vepredu na levo mam prazdny misto... :lol:
vcelka V4-2.0 93 (prodano)
pazout 406 coupe V6-3.0 02 (prodano)
camaro z28 m6 V8-5.7 97 (valici se ingot)
Odpovědět

Zpět na „Celica“