Světla full led

nová modelová řada - nástupce Corolly
luky009
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: ned 26.02.2017, 10:36

Re: Světla full led

Příspěvek od luky009 »

luky009 píše:Tady posílám fotky jak mi to svítí.

Ahoj,
tak konecne po dlouhe dobe se Toyota vyjadrila a hadejte jak ☺

Jedna se o vlastnost svetel.

Presne tohle jsem cekal. Pry jsem snad jediny, ktery s tim ma problemy. No necht se lide prihlasi a kdyz nas bude vic, tak je to snad donuti s tim neco delat. Ty hnusne dva zlute body, ktere mne neustale pronasleduji jsou fakt otravne.
Uživatelský avatar
dundee
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 11.10.2018, 23:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla full led

Příspěvek od dundee »

Já už jsem si zvyknul 8)

Když se na to zaměřím, tak rozdíl v barvě vidět je, ale už mne to za jízdy neotravuje.
Možná se to zažloutnutí časem také trochu zmenšilo, nepřijde mi už tak výrazné.
Případně mám možná čistší světlomety a pak se to asi projevuje méně :wink:
Toyota Auris TS E18, 1.6 97kw Obrázek
Suzuki SV 650S 52kw Obrázek
VW Golf IV, 1.6 77kw Obrázek
Ford Fiesta IV, 1.8D 44kW
ShalevLev
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: sob 07.09.2024, 17:38

Re: Světla full led

Příspěvek od ShalevLev »

Ahoj! Naviažem na problematiku so svetlami na Aurise a rád by som od vás skúsených poprosil o radu. Niekto šikovný mi v Brne v noci rozbil ľavé predné svetlo, že je tam tak 10cm prasklina pod hornou hranou svetlometu. Celková výmena LED svetlometu na Vídeňské tak 30 tisíc Kč. Na Allegre či inych bazároch som videl lacnejšie halogénové svetlomety okolo 5 tisícov. Nemáte skúsenosti s výmenou toho polykarbonátového krytu z iného svetla? Je to vôbec možné alebo je to tam zalisované, že by to nešlo? Díky moc!
Toyota Auris 1,8 e-CVT Touring Style Hybrid (2017)
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Světla full led

Příspěvek od jarson »

Ahoj.
Ja by som volil asi vymenu krycieho "skla". Predávajú sa dnes ako nahradny diel. Asi (aj) preto, ze uz to dava ekonomicky zmysel, kedze to telo uz davno noebsahuje "iba dve objimky na halogen , v lepsom pripade este motorcek naklapania...predtym si si rozmyslel ci das 50eur za opravu originalu alebo 50eur za "novu " druhovyrobu. Pri takom led svetle to vsak bude jednoznacne ekonomicky jasne.
Ale sam by som to nerobil. Nie som natolko zrucny a hlavne trpezlivy , aby som mohol dúfať v uspokojivy vysledok. Svetlomety su obvykle robene tak, ze kryt je k telu " prilepeny" hmotou pripominajucou bieco ako butylovy tmel. Tzv . " večne živý". To znamena, ze nikdy nestvrdne. Predpoklafam , ze je to kvolu vibraciam a zaruke tesnosti hlavne kvoli tepenej roztaznosti materialov. Da sa to pravdaze aj doma, ale je to humus babračka. Raz som si to skusil. Na starom svetle, len aby som si to vyskusal. Na spätnu montaz som pouzil lepiaci silikon na akvaria. Nevyzeralo to dost dobre aby som bol spokojny.
Okrem toho pri demontazi je potrebne svetlomet zahriat a je tu riziko , ze to neodhadnes. Ak aj ano, pri páčeni krytu od tela takmer vzdy ten lem poskodis. Proste ja by som to zveril firme.
Este z cias avensisov , ktore mali problem s vypalenymi parabolami od xenonov poznam firmu z Bánoviec . Robia aj vymeny krytov. Posles , urobia , poslu opraveny. Kolegyna na lexuse trafila srnu a svetlo rozbite. Poslali ( obe, lebo uz to bolo beztak mierne zazltnute ten kryt) a za par dni poslali ako nove. A to za zlomok ceny pouziteho z allegra. Predtym sa dalo aj docestovat a urobili na mieste vymennym sposobom. To sa ale tykalo hlavne tych xenonov, kde bol problem tak rozsireny, ze toho mali zasobu.
Kazdopadne tu je link
https://eshopbn.sk/453-kryty-svetlometov-toyota
Pripadne nejaku inu podobnu firmu, je ich viac.
Ak si v Brne, tak jedna minimalne je aj tam, resp. ma tam pobocku
https://dobresvietime.sk/
Asi by som sa poinformoval priamo v tych firmach co a ako a podla toho sa rozhodol.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
ShalevLev
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: sob 07.09.2024, 17:38

Re: Světla full led

Příspěvek od ShalevLev »

Ahoj, ďakujem za odpoveď a ospravedlňujem sa za neskorú reakciu.

To náhradné sklo som hľadal a našiel som presne tú bánoveckú firmu, avšak tieto krycie sklá ponúkajú skôr na Toyoty starších ročníkov. Ako píšeš, že je tam butylový tmel, tak díky za info - ako sa poznám, sám to teda určite robiť nebudem :D Na stránku "dobresvietime" som už napísal a túto opravu mi nacenili na 360 €, tak teraz váham, či do toho ísť alebo kúpim rovno celé svetlo. Každopádne díky moc za správu.

R.
jarson píše: sob 07.09.2024, 20:30 Ahoj.
Ja by som volil asi vymenu krycieho "skla". Predávajú sa dnes ako nahradny diel. Asi (aj) preto, ze uz to dava ekonomicky zmysel, kedze to telo uz davno noebsahuje "iba dve objimky na halogen , v lepsom pripade este motorcek naklapania...predtym si si rozmyslel ci das 50eur za opravu originalu alebo 50eur za "novu " druhovyrobu. Pri takom led svetle to vsak bude jednoznacne ekonomicky jasne.
Ale sam by som to nerobil. Nie som natolko zrucny a hlavne trpezlivy , aby som mohol dúfať v uspokojivy vysledok. Svetlomety su obvykle robene tak, ze kryt je k telu " prilepeny" hmotou pripominajucou bieco ako butylovy tmel. Tzv . " večne živý". To znamena, ze nikdy nestvrdne. Predpoklafam , ze je to kvolu vibraciam a zaruke tesnosti hlavne kvoli tepenej roztaznosti materialov. Da sa to pravdaze aj doma, ale je to humus babračka. Raz som si to skusil. Na starom svetle, len aby som si to vyskusal. Na spätnu montaz som pouzil lepiaci silikon na akvaria. Nevyzeralo to dost dobre aby som bol spokojny.
Okrem toho pri demontazi je potrebne svetlomet zahriat a je tu riziko , ze to neodhadnes. Ak aj ano, pri páčeni krytu od tela takmer vzdy ten lem poskodis. Proste ja by som to zveril firme.
Este z cias avensisov , ktore mali problem s vypalenymi parabolami od xenonov poznam firmu z Bánoviec . Robia aj vymeny krytov. Posles , urobia , poslu opraveny. Kolegyna na lexuse trafila srnu a svetlo rozbite. Poslali ( obe, lebo uz to bolo beztak mierne zazltnute ten kryt) a za par dni poslali ako nove. A to za zlomok ceny pouziteho z allegra. Predtym sa dalo aj docestovat a urobili na mieste vymennym sposobom. To sa ale tykalo hlavne tych xenonov, kde bol problem tak rozsireny, ze toho mali zasobu.
Kazdopadne tu je link
https://eshopbn.sk/453-kryty-svetlometov-toyota
Pripadne nejaku inu podobnu firmu, je ich viac.
Ak si v Brne, tak jedna minimalne je aj tam, resp. ma tam pobocku
https://dobresvietime.sk/
Asi by som sa poinformoval priamo v tych firmach co a ako a podla toho sa rozhodol.
Toyota Auris 1,8 e-CVT Touring Style Hybrid (2017)
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Světla full led

Příspěvek od jarson »

Mali by sa premenovat na "Drahosvietime.sk"
:evil:
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Auris“