corolla cross

vše ohledně modelové řady Corolla
Uživatelský avatar
švihák
Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: stř 04.06.2014, 10:59
Bydliště: Praha

Re: corolla cross

Příspěvek od švihák »

Zdravím! Tak jsem Cross konečně vyzkoušel. No když do hybridu 5. generace přesednete z Aurisu, je to pokrok obrovský… :)
JendaBenda
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: úte 18.06.2024, 10:46

Re: corolla cross

Příspěvek od JendaBenda »

Za mne super auto, je to ve stejném segmentu jakl CHR ale pro lidi co prostě chtějí jiný design. Za mne RAV4 pro mé použití zbytečný mastodont, CC je na druhou stranu příjemně “malá”.. až se budu zbavovat současné TS určitě bude v hledáčku i CC.
Nová CHR je pro mne zklamáním, čekal jsem že bude proste lepší než předcházející model ale v mých očích je to ještě větší krok mimo než byl pedhcozí model. Každopádně prodeje ukazují že “na každej hajzl se najde prdel” takže evidentně lidi to chtějí. Holt každý má jiný názor.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2002
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: corolla cross

Příspěvek od slabostka »

Chlapi bol som na servisku a posadil som sa do cross corolky. Zdala sa mi vzadu dosti.mala. Neporovnal.som to s HB takze ako to je s miestom vzadu.?
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1427
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: corolla cross

Příspěvek od farnell »

Nechapem , preco to chces porovnavat s HB.
Ak tak aspon s TS pripadne sedanom.
HB je hadam este menej priestranny ako Cross ak nie rovnaky.
Davno su prec casy ked bol HB v tejto modelovej rade auto ktore stalo za povsimnutie, vtedy sa to volalo este Auris.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
"Rozprávaj tak ako Ti zobák narástol"
Darrio
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: ned 08.03.2020, 17:14

Re: corolla cross

Příspěvek od Darrio »

slabostka píše: úte 23.07.2024, 15:56 Chlapi bol som na servisku a posadil som sa do cross corolky. Zdala sa mi vzadu dosti.mala. Neporovnal.som to s HB takze ako to je s miestom vzadu.?
Presne tak, vzadu je málo miesta. Keď ju uviedli tak sa mi zapáčila že som nad ňou uvažoval ako o ďalšom aute ale keď som sa na ňu bol pozrieť a sadol si dozadu tak to bolo sklamanie, aj kufor nič moc. To už potom radšej RAV4.
Toyota Corolla TS Style 1,8 Hybrid 140PS MY23
Toyota Corolla Final edition 1,6 132PS 2019 - EX
Mitsubishi Lancer 1,6 98PS 2005 - EX
Nissan Almera N15 1,4 75PS 1998 - EX
Volvo S60 2,4 D5 163PS 2002 - EX
Fiat Bravo 1,6 102PS 1998 - EX
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1427
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: corolla cross

Příspěvek od farnell »

No aj navzdory tomu, že sa Vám (nám) nepozdáva tak ich je na cestách vidno pomerne dost, takže asi ten model nie je tak neúspešný ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. A asi na tom dačo bude pretože ani v Toyota nie sú už tak skeptickí.
A ak platí doba dodania 3 mesiace tak ako sľúbil výrobca a akciové ceny tak tu je odpoveď na ich úspešnosť.
Je to dosť, ale stále je to relatívne a je to Toyota.
Osobne nie som ochotný dať za RAV 4 toľko koľko pýtajú hoc je to auto aj väčšie.
Mám svoj strop pod ktorý sa musím vojsť za cenu kompromisov.
Mne osobne stačí aj Cross aj s výhradami ktoré budem mať vždy. A to na hocaký model od Toyota 100% auto som ešte nevidel ani od Toyota.
Alebo je tu potom ešte CHR. Aj keď mi to auto na prvý pohľad nepadlo do oka tak ako Mk I. Ale čím ďalej tým viac sa mi opäť dostáva pod kožu.
Stále je čo vyberať.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
"Rozprávaj tak ako Ti zobák narástol"
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: corolla cross

Příspěvek od Kocúr »

Ako je vidno, nie každému tak málo miesta pre kolená pasažierov na zadných sedadlách vadí. To je si myslím v poriadku.
Mne áno.
Toyota má aj iné špecifiká, ktoré mi prídu vcelku úsmevné ale akceptovateľné. Napríklad kolískové prepínače - ako v Ikarusoch zo socíku. Ako vážne? V 2024?
Inak Corolla Cross má na mňa nejako nevýrazný dizajn. Keď to porovnám s CHR, Corollou sedanom HB či kombi, RAV4, Camry, Yarisom, Yarisom Cross atď týmto nejako vytŕča z radu. Dizajnovo sa k tomu autu postavili úplne ináč.
Ešte celkom nerozumiem tomu prečo toto auto nazvali Corollou Cross. S akoukoľvek predchádzajúcou alebo súčasnou Corollou to auto pokiaľ viem nemá spoločné nič výzorovo. Nieje to HB, sedan ani kombi, má to úplne odlišný dizajn. Bolo by vhodnejšie dať tomu autu iné komplet meno. Nevravím že mi neznesiteľne vadí len nerozumiem prečo je to takto. Došli nápady na meno?
Akože Yaris Cross sa na Yaris aspoň podobá. Ale Corolla Cross? Tá sa nepodobá na Corollu ani trochu.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1427
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: corolla cross

Příspěvek od farnell »

Paskvil ktory sa predava a ktory casto vidno na cestach...
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
"Rozprávaj tak ako Ti zobák narástol"
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1427
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: corolla cross

Příspěvek od farnell »

A aj napriek tomu sa to uspesne predava. Hlavne sa to mozno nebude kradnut tak ako RAV 4. :lol: Takze za znacku uspech a plusove cisla v predaji. :mrgreen:
Ani CHR a Yaris Cross nikto "nechce" a na cestach ich je plno to ich tym ludom nukaju nasilu , alebo nedaj boh ponukaju zadarmo?
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
"Rozprávaj tak ako Ti zobák narástol"
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1427
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: corolla cross

Příspěvek od farnell »

Len tak na okraj, zaujímavý trend ktorý ma vôbec nemrzí.
https://www.autotrendy.sk/2024/07/26/to ... a-z-tronu/
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
"Rozprávaj tak ako Ti zobák narástol"
Lucifer23
Navigátor
Příspěvky: 109
Registrován: úte 23.05.2017, 23:10

Re: corolla cross

Příspěvek od Lucifer23 »

Ahoj, tak Yaris Cross, který převzal první místo v prodejnosti po Corolle, bych já osobně nechtěl. Je katastrofálně malé a auto kam nedám alespoň dojezdové kolo prostě nechci. Marně u tohoto auta hledám jakýkoliv jiný důvod koupě kromě toho, že má pohodlnější nastupování. Ať mi nikdo neříká, že Evropané jsou národy samých důchodců. Prostě klasická Corolla je a bude věčným králem nižší střední u Toyoty a nikdo jí v prodejnosti jen tak nesrazí. Corollu Cross taky jako Corollu nevnímám a je to fakt paskvil bez alespoň špetky přitažlivosti. Tady na tom poli je to opravdu smutný počin a o C- hr se raději ani nechci zmiňovat. Vybírám nástupce současné Corolly sedan a nic jiného než Corolla TS a Camry mě nenapadá. Se zběhnutím k jiné značce vůbec nechci uvažovat. Hlavně mě neukamenujte, je to můj pohled a názor na současnou nabídku Toyoty u nás. :wink:
Toyota Corolla 2020 1,8 Hybrid
Toyota Corolla 2014 1,6 Valvematic
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: corolla cross

Příspěvek od jarson »

Plne ta chapem.
Ja sice nie som kategoria, ktora dosiahne na novy voz zo salona, ale tiež uz som stal pred dilemou, ake auto nahradi to moje " stare".
Zial situacia nie je vobec priazniva. Doba a poziadavky " cielovych "skupin su dnes ine nez boli tie nase. Nemožno sa teda vyrobcom cudovat, ze sa spravaju tak ako sa spravaju.
Treba si priznat , ze my ( vodici) sme uz dnes v mensine a ostatní ( pouzivatela/ spotrebitelia) nas davno prevalcovali.
Nemam pre teba zial radu alebo tip na konkretny model.
Osobne som tuto dilemu vyriesil svojho casu kupou upne toho isteho modelu, dokonca o 4 roky starsieho kusu a v dalsom pripade kde uz bola poziadavka na fakt aspon trochu modernejsie vozidlo ( nech uz to preboha nie je veteran bez abs , airbagov atd...) prechodom k honde. Dopadlo to vsak tak , ze toyotu som ( nastastie ) vtedy hned nepredal a po par tisic km s hondou som si radsej nechal oboje. Toyota je napriek vsetkemu stale kralom v spolahlivosti a ( ne) nakladnosti prevadzky ... aj servis, udrzba, palivove naklady...
Aj keby som bol v situacii, ze si uplne novy voz viem dovolit, tiez nemam kandidata. Snad naozaj jedine tie dva co pises aj ty .
Na margo - vyzera to tak , ze dalsie " nove" auto bude zase to iste co uz mam.
Uz som raz taky. V podstate, aj manzelku mam stale tu istu... :D
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2002
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: corolla cross

Příspěvek od slabostka »

Mne osobne sa corolly pacia vsetky vratane cross kde mi vyhovuje vyssi posed. Chrbat ma svoje roky.
Nova chr naopak - stary model bol za mna krajsi.
Camry i novy prius 👍.
A vyhoda je ze mozeme vyberat. Ak su peniaze 😁 chyba mi camry v kombi a prius aj full hybrid.
A hlavne nieco z GR rady v automate - manzelka manual nie takze musi byt kompromis.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: corolla cross

Příspěvek od jarson »

No...ako povedal raz jeden moj kamarat " ..nie, manzelke nevadi radit s manualom. Zial autu ano..." :mrgreen:
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2002
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: corolla cross

Příspěvek od slabostka »

Ako ja uz tiez radsej automat. Problem je ze gr86 ci brz v automate u nas nekupis. V CR ano 😁 za sociku nebol tovar, za kapitalizmu nie je tovar. 😁 Gr corollu nevozia 😁
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Odpovědět

Zpět na „Corolla“