Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od jarson »

Mozes mat aj maly kamienok niekde za stitom.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

@biscuit
Ďakujem, skontroloval som krycí plech kotúča a všetko vyzerá ok.

@jarson
Diki. Len neviem ako sa za ten štít dostanem, to by som musel zhodiť koleso a ako som zistil nemám kľúč na koleso :roll:
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od jarson »

No ano. Alebo to len zdvihni a zatoc kolesom. Do oboch stran. A pocuvaj. On zvykne byt zo zadnej strany , beha medzi kotucom a krycim plechom a nevie vypadnut. A kes sa niekde zasekne ( napr. o strmen, tak to krasne skripe. On ten plech he fajn ozvučnica :). Ale aj ked to tak nechas, on nakoniec sam vypadne obvykle. Len aby si vylucil iny vaznejsi problem. Moze byt problem v strmeni ak nechodi pekne hladko. Zvlast vzadu zvyknu zatuhnut. Pomoze klasicky - rozobrat, vycistit premazat. Ak teda netreba uz nieco vymenit. Hlavne zatuhnu capy plavajucich strmenov.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

Ako s autom jazdím, tak nepočujem už nič, zatiaľ. Jeden člen mi odpovedal na facebooku, podľa neho je problém tento:
Voditka zadneho brzdica. X krat som to riesil. S reklamacou neobstojis, podla autorizaku to nie je zavada.
Dakujem za odpoved a ako si to teda vyriesil?
..tak ze zakaznikom menim drziak strmena s voditkami.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od jarson »

No, to som aj myslel - voditka=capy plavajucich strmenov. Ale to uz je taka radikalna, posledna pomoc. Vymena strmena. Obvykle staci spominane precistenie a premazanie. Dolezite je pouzit spravne mazivo a spravne to namontovat. Skuska spravnosti - strmeň musi chodit volne. Nie uplne , ale napr. pohnes ho rukou.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

@jarson
Diki za rady. Len neviem, kde mimo servisu by som to dal vyčistiť a namazať. Vôbec nepoznám v okolí človeka, ktorému by som to zveril ( ešte keď píšeš , že sa musí zvoliť správny postup, ktorý by mal ovládať každý ale žiaľ vieme ako to je) Sám si na to netrúfam a nemám na to ani náradie.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2002
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od slabostka »

A odkial si?
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

@slabostka
Žilina
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od jarson »

V poriadku. Ja sa ospravedlnujem. Neuvedomil som si. Kazdy sme na nieco ine ...ako spieval Werich " ten umí to a ten zas tohle..."
Ani ja nie som ziadny mechanik. Len ma to baví.
Nemas teda v okoli ziadneho servisaka ktoremu doverujes ? Pre automechanika je udrzba brzd ako zakladna abeceda. Ano, su aj taki, co ani toto spravne nevedia ( hlavne mažu to hocičim od grafitu po neviemco co tam nepatri), ale snad väčšina by nemala mat problem.
Pozri, nateraz to zmizlo , tak?
Takze asi to bol iba nejaky bordel co zabludil kam nemal. Co vies pre toto urobit ako laik bez naradia ? Mozes vizualne skontrolovat ci je kotuc rovnomerne zjazdeny. Skontrolovat ci sa dane koleso neprehrieva viac ako to oproti. Malo by to byt na rovnako. Keby si vedel aspon zdvihnut auto a dat koleso dole ( ako ked potrebujes vymenit defekt), tak by si vedel pohladom skontrolovat hrubku dosticiek ci su obe zjazdene rovnako a rovno a este potocenim chod rucnej brzdy . Ci ti nedrhne , ked je odbrzdena. A ked sa ti bude chciet , mozes skusit pohnut plavajucou castou strmena ci chodi na voditkach / čapoch. To nemusi ist uplne lahko, ale mal by byt citit aspon minimalny pohyb.
Pokial sa na to necitis, alebo nemas kde a ako to urobit, proste to zver servisu. Kolko za to moze chciet ? 20- 30...za vsetky styri ? Neviem. Oni maju velky zdvihak a naradie....ja pred garazou , ked sa iba tak hram a neponahlam sa , mam to do hodinky za sebou.
Teraz ked to uz nesripe a nic viditelne podozrive tam nebadas, asi by som to nehrotil a dal to pozriet az pri najblizsej prilezitosti ked sa bude riesit nejaký iny servis.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

@jarson
Nemáš sa za čo ospravedlňovať. Poradil si mi veľmi veľa za čo ti ďakujem, som rád že sú ľudia čo si vedia poradiť aspoň takto. Len ako som písal: nemám žiadne náradie, nie som na to fyzicky zručný aj keď všetko chápem v teoretickej rovine. V starom aute bol aj kľuč, rezerva, zdvihák- v tomto novom je opravná sada, ťažné oko a havarijná poistka.
Autom som sa bol teraz previesť a robilo to zase až do doby kým sme šli na wapku a tam sme to opláchli, následne som vošiel do podzemného parkoviska a bolo počuť len zvuk hybridu. Zvláštne.
Auto sme kupovali ako 1 ročné jazdené priamo od Toyoty v KE v decembri. V januári som riešil v autorizovanom servise brzdy. Na predných sú dosť výrazné ryhy( auto malo 11tis KM) a na zadných to bolo lepšie. Samozrejme na brzdy sa záruka nevzťahuje. Vraj keby malo auto okolo 10tis KM tak to vymenia. Ale údajne to kontrolovali a všetko bolo v poriadku. Teraz ma auto presne 17tis. KM a ozýva sa tento zvuk.
Ver mi, že predtým čo som mal mechanika, keď som mal starší diesel, tak som chodil až do Rimavskej Soboty zo Žiliny. Tu v Žiline, niekoho spoľahlivého nájsť (ktorý ťa, zároveň nechce oklamať) je veľký problém. Za prácu samozrejme zaplatiť je normálne, ale niektorý nevedia čo je normálna práca a pýtajú nenormálne peniaze. Auto v záruke sme kupovali aj kvôli tomu, aby sme sa všetkým týmto problémom vyhli.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od jarson »

A teraz ked uz viac jazdis tie ryhy pomaly miznu, ze?
Ono zial , a hlavne vzadu, tie tvoje brzdy nemaju tolko prace ako pri klasickom aute, tak to asi nikdy nebude hladke jak zrkadlo.
Inak neverim, ze v okloli ziliny nebude aspon niekto slusny kto o autach niečo vie. Kedysi tam bol kopec toyotakov. Skus mozno slovenske toyota forum. Aj ked popravde v poslednom case je tam dost mrtvo. Mladi sa presunuli na fb a stari niekam zmizli.
Teraz ma napadlo - ak je pricina toho skripania kamienok za stitom, mne pomohlo raz , ze som proste dlhsie a rychlo cuval. Dopredu nevedel vypadnut, dozadu sa uvolnil.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Corolla“