Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

vše ohledně modelové řady Prius
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1427
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od farnell »

Ja mam verziu s adapterom takze original kabel konci USB A ktory mam zapojeny v palubnom USB audiosystému kvôli Carplay. Adapter mam zapojeny v 12 V zasuvke lakťovej opierky. Skryte napajanie som popravde nikdy neriesil. Nakolko mam auto stale v zaruke.
Pokial ide o kapacitu tak vacsinou to mam asi tak ,ze vecer doma pripadne v praci bateriu v Iphone nenabijam. Rano ked odchadzam do prace mobil dam do stojanu a z prace to iste. Vzdy mi to vide tak , ze vlastne nikdy bateriu nenabijem nad 80%. Pokial vyuzivam mobil ako navigaciu cez Apple Carplay tak neriesim ci bateriu prebijem nad 80% pretoze mobil vyuzivam a obcasne taketo prebitie beriem ako nutne zlo.
Ja mam mobil umiestneny medzi pristrojovkou a displejom infotainmentu cize nalavo. Napravo od displeja by to bolo na obcasne nevyhnutne ovladanie uz pre mna prilis daleko a nepohodlne.
Pokial ide o vkladanie do stojanu tak je celkom presne a drazka po stranach navedie mobil aspon podla mna bez problemu na konektor USB alebo lightning v mojom pripade. Odporucam vsak obal ktory ma profil bez zosilnenych rohov tak aby kvoli nim nebolo nutne viac rozovriet bocnice co potom vedie vzhladom k uzsiemu telu obalu k znacnej voli v drziaku. Potom zarucene hrozi poskodenie usb konektora nakolko cela hmotnost mobilu je tak prenasana na konektor. Ten drziak ak je spravne nastaveny tak krasne fixuje mobil v nom.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
"Rozprávaj tak ako Ti zobák narástol"
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1427
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od farnell »

Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
"Rozprávaj tak ako Ti zobák narástol"
Uživatelský avatar
Tomi71
Manager Týmu
Příspěvky: 311
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od Tomi71 »

Ok, díky, no já při té mé cestě 9 km do práce toho moc nenabiju :-) jen při delších cestách, asi by šel ten mobil trochu z konektoru v držáku Brodit vytáhnout nahoru, kdyby se to mc přebíjelo, ale to není často jak píšeš. Ale já třeba právě myslel, že baterii tím bezdrátovým šetřím (mám doma či v práci ten bezdrátový stojánek Fixed), protože to jede tím pomalejším nabíjením, zatímco dodaným kabelem to jede rychle...
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1427
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od farnell »

Je to na tebe ako budeš nabíjať.
V princípe sa dá použiť iba Proclip samotný a k nemu dáky alternatívny držiak s bezdrôtovým nabíjaním. Akurát u nás je to problém. Dačo k Proclip som videl na nemeckých stránkach.
Pokiaľ ide o QC nabíjanie káblom tak sa moze batéria zahrievať rovnako ako pri dlhšom nabíjaní bezdrôtovo. A väčšinou a opäť z mojich skúseností to tak aj je.
V princípe neprospieva batérií ani jedno a ani druhé.
Ja nabijam nabíjačkou a ak nabijam nabíjačkou tak s nízkym prúdom. A vôbec ma netrápi že to trvá dlho.
Nie som paranoidný no už som zistil pri Iphone 13 mini, že som rychlim a bezdrôtovým nabíjaním batériu veľmi rýchlo dostal do nízkych kapacitných hodnôt.
K terajšiemu zariadeniu sa už chovam slušnejšie.
A ženu ktorej som dal 13 mini som poucil čím má nabíjať. Čo už nezvláda je obmedziť nabíjanie na 100%. 😁

Ale ako som už napísal vyššie, je na každom čo si zoberie takpovediac k srdcu a čo nie. 😉

A pokiaľ sa budeme baviť o iných alternatívach tak nič lepšie ako Proclip som doteraz nemal.
Buď tie držiaky ktoré sú do mriežky mi lietali zo strany na stranu alebo tie s prisavkami mi odpadli v ten najnevhodnejší moment.
Každý pozerá na cenu no nik na úžitkovú hodnotu.
Navyše ak to človek urobí s rozumom tak to nie je iba jednoucelove zariadenie pre jeden model a značku.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
"Rozprávaj tak ako Ti zobák narástol"
Uživatelský avatar
Tomi71
Manager Týmu
Příspěvky: 311
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od Tomi71 »

Díky za postřehy, já pořád nic neobjednal, nemůžu se nějak rozhodnout :-) Nemohl jsem se rozhodnout ani kde ho umístit, jestli hned vedle volantu zleva rádia nebo vpravo jako teď, ale vedle toho volantu by to vadilo výhledu, bylo by to moc vysoko ani na ten Priusácký displej a jestli jsou světla zapnutá by nebylo vidět a hlavně by na něj pralo sluníčko, tam níže vpravo to bude fajn, když mám navíc navigaci i hudbu v tom desítkovém displeji android rádia a mám tam i vyvedený kabel a dál bych ho nenatáhl vnitřkem a nechce se mi to rozdělávat, stačilo rozdělávat tu rpavou část. Akorát tedy PIxel občas vypadne s hotspotem, bluetooth drží, ale internet se někdy odpojí...
PXL_20240321_055518866.jpg
PXL_20240321_055518866.jpg (271.15 KiB) Zobrazeno 849 x
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Uživatelský avatar
Tomi71
Manager Týmu
Příspěvky: 311
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od Tomi71 »

Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Uživatelský avatar
Tomi71
Manager Týmu
Příspěvky: 311
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od Tomi71 »

Ahoj, už jsem se neozval. Ale už pár týdnů mám držák Brodit ten univerzální - uchycení vpravo na střed -vpravo vedle android rádia. At debatu správně ukončím :-)
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Uživatelský avatar
Tomi71
Manager Týmu
Příspěvky: 311
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od Tomi71 »

Jo spokojen, drží to jako přibitý a nepere na to slunko a dá se s tím jemně točit nahoru, dolů i do stran. Jen se to musí pro nabíjení dolů dobře domáčknout na ten konektor.
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1427
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od farnell »

:bigups:
Tomi71 píše: čtv 06.06.2024, 13:47 Jen se to musí pro nabíjení dolů dobře domáčknout na ten konektor.
Na boku vedla konektora v drziaku je skrutka. Povol ju a konektor vytlac nahor tak aby mobil bo stale pevne v drziaku. Teda za predpokladu, ze dostatocnemu zatlaceniu neprekaza obal na zariadeni.
Ja som uz dokonca upravoval konektory tak aby vosli do drziaku. Nie vzdy sa podari kupit adekvatnu nahradu.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
"Rozprávaj tak ako Ti zobák narástol"
Uživatelský avatar
Tomi71
Manager Týmu
Příspěvky: 311
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od Tomi71 »

Díky, ano vím, že je tam šroubek k utáhnutí. Vyzkouším. Kabel mám jejich co dodali k držáku.
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1427
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od farnell »

Ja som to robil vzdy tak ,ze som po povoleni skrutky konektor jednou rukou potlacil nahor tak aby sa mal moznost dostatocne zasunut do otvoru v zariadeni a druhou rukou som skrutku zatiahol..
A to iba tolko aby bol konektor pevne spojeny no zaroven nedoslo k uplnemu vytlaceniu spodnej hrany zariadenia z dosadacej plochy v drziaku.
Ono je idealne ak ten drziak dostatocne pevne drzi zariadenie nielen z bokov ale aj celou vahou dolieha na spodnu hranu drziaka. V opacnom pripade ak sa konektor vytlaci nahor prilis tak cela vaha zariadenia spociva iba na konektore a potom je len krok od jeho trvaleho poskodenia.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
"Rozprávaj tak ako Ti zobák narástol"
Odpovědět

Zpět na „Prius“