Nová COROLLA 2019

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
Slayer
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: ned 22.09.2019, 12:10

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od Slayer »

Tak aby toho ještě nebylo málo, tak mi to včera na parkovišti orvali. Naštěstí byl viník fér a neujel, půjde to na pojišťovnu.
Přílohy
oprav.jpg
oprav.jpg (149.53 KiB) Zobrazeno 1101 x
Toyota Corolla HSD 1.8 Executive VIP 2019
Obrázek
papi
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: čtv 28.03.2019, 13:23

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od papi »

ty máš teda pech, to ti povím. A máš stejnou barvu jako já :)
Ale aspon že neujel
Toyota Corolla SD Hybrid 1.8 comfort+tech
Ford Mondeo MK3 92KW benzín
Slayer
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: ned 22.09.2019, 12:10

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od Slayer »

Tak nastala nejhorší možná varianta. Servis nenašel nic, co by na autě bylo špatně. Prošli celý podvozek. Asi si budu muset zvykat, že místo komfortního auta mám žebřinák, který když jede po obyčejné silnici v obci, tak mám zdarma masážní sedačku, jak to pod ní vibruje. Je to jako kdyby byly KO tlumiče, nebo pružiny. Auto ztratilo jistotu, nesedí jako dřív, řízení je gumovější a když projedu ostřeji zatáčku, kterou znám, tak jsem z ní teď pomalu vyletěl. Co s tím? :(

S opravou dveří mě taky moc nepotěšili. Budou se muset měnit, oboje. Za 3 týdny mám přijet a 2 týdny to tam bude.

Přestává mě to auto bavit...
Toyota Corolla HSD 1.8 Executive VIP 2019
Obrázek
pepe1329
Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: pon 24.10.2016, 15:08

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od pepe1329 »

Tak to teda není normální. Projel se servisak v autě a viděl že toto není ok ??
Nechal by to auto tam a řešil přes centrálu, od toho je záruka kur.a. :angry:
Slayer
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: ned 22.09.2019, 12:10

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od Slayer »

pepe1329 píše:Tak to teda není normální. Projel se servisak v autě a viděl že toto není ok ??
Nechal by to auto tam a řešil přes centrálu, od toho je záruka kur.a. :angry:
Servisak si sedl vedle mě a po krátké projížďce hladkými silnicemi kolem servisu řekl, že tomu nic není. Vzal jsem těch pár mělkých kanálu, co jsem našel a prý je to ok. Na retardéru se auto rozvlnilo a prý v pořádku. Dali to na zvedák a pry nic zvláštního nenašli... :evil:

Pry jsou ty Corolly tvrdší. Co na tom, že zrovna sedan má měkký podvozek? Teď jsem jel po dlažebních.kostkach a zuzo, drkotaly mi zuby...
Toyota Corolla HSD 1.8 Executive VIP 2019
Obrázek
Uživatelský avatar
Sir_ka
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: pát 06.03.2020, 16:14

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od Sir_ka »

Zkuste vzít jiné (stejný model, vel. kol aj.) auto a porovnat je na stejném asfaltu. Aby jste nehledal problém tam, kde třeba není.
ObrázekToyota Corolla sedan 1.8 hybrid Comfort style tech (rv.2020) -
ObrázekMitsubishi L200 2.5 DiD 4x4 (rv.2018)
pepe1329
Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: pon 24.10.2016, 15:08

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od pepe1329 »

Slayer kolik má najeto Corollka a jestli ta změna nastala najednou zničehonic ?
Slayer
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: ned 22.09.2019, 12:10

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od Slayer »

Porovnat by to chtělo. Ale jezdím denně stejné trasy a ten rozdíl je markantní. Najeto 35.000 km, rozdíl nastal před 200-300 km. Druhý den po výměně zapalovacích kabelů po rozkousání kunou. Další noc jsem parkoval na stejném místě. Řízení je mnohem odtažitějši (což už v základu je samo o sobě bída), má větší prodlevu na reakci, víc točím volantem, musím korigovat i na rovině a dobré silnici. Dřív se podobně chovaly špatné, nebo levné pneu. Ale to by snad nedělalo ty rány? Pochopil bych reakci na volant a plavání, ale tlumení nerovností? Znamenalo by to, že ty Falceny jsou po cca 18.000 km po smrti... Vzorek je přitom v pořádku. Zdá se mi i že více hučí. Kontrolovány v pneu servisu. Jedno kolo mírně hází, ale prý nic, co by mělo smysl teď opravovat. Kola přehozeny a vyváženy, problém stejný.

Teď si vzpomínám, že chvíli před tím, nebo na začátku toho, kdy se to začalo dít, jsem vzal nerovnost, že mi vstávaly vlasy na hlavě. Měl jsem pocit, že jsem snad musel škrtnout i vanou. Snad jsem třeba neohnul rameno? To by ale na zvedáku v autorizaku museli poznat? Nebo až na geometrii? :?:
Toyota Corolla HSD 1.8 Executive VIP 2019
Obrázek
papi
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: čtv 28.03.2019, 13:23

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od papi »

no hlavně to chtělo říct servisákovi, on by se třeba víc ohnul než teď a našel by to ... přece jenom když člověk ví aspoň trochu příčinu kde hledat je to snažší ...

Horší je, že to pak na záruku nepůjde ......., ale dle toho co píšeš je důvodem ta nerovnost , zkusil bych asi jiný servis nebo si stěžovat vejš ... .
Toyota Corolla SD Hybrid 1.8 comfort+tech
Ford Mondeo MK3 92KW benzín
Slayer
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: ned 22.09.2019, 12:10

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od Slayer »

papi píše:no hlavně to chtělo říct servisákovi, on by se třeba víc ohnul než teď a našel by to ... přece jenom když člověk ví aspoň trochu příčinu kde hledat je to snažší ...

Horší je, že to pak na záruku nepůjde ......., ale dle toho co píšeš je důvodem ta nerovnost , zkusil bych asi jiný servis nebo si stěžovat vejš ... .
Proberu to s jiným servisem, až budou měnit dveře (dle leasingovky to bude Domanský :shock: ).

Za měsíc budu přezouvat a udělám i geo, tak uvidíme, co se stane potom.
Toyota Corolla HSD 1.8 Executive VIP 2019
Obrázek
papi
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: čtv 28.03.2019, 13:23

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od papi »

nevím, co budou dělat, že 14 dní budou měnit dveře .., ale evidentně je to jen byznys, aby auto vykázalo 14 denní opravu ...., já to tam měl taky na chlup stejnou dobu ....

tak snad se to dotáhne ke zdárnemu konci, to že tě auto přestalo bavit se nedivím ....., mít takovýto problémy já, tak zuřím :(
Toyota Corolla SD Hybrid 1.8 comfort+tech
Ford Mondeo MK3 92KW benzín
pepe1329
Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: pon 24.10.2016, 15:08

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od pepe1329 »

Slayer škoda že ti neudělali geo protože ten náraz co jsi prodělal s autem klidně za to může. :(
Měl jsi jim o tom říct v servisu.
Lucifer23
Navigátor
Příspěvky: 109
Registrován: úte 23.05.2017, 23:10

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od Lucifer23 »

Ahoj všem Corollákům, vlastním krátce Corollu 1,8 hybrid a při sjezdu z kopce, kdy byly baterie zcela nabité se samy zvýšily otáčky motoru na 3000 ot/min, aniž bych se vůbec dotkl akcelerátoru. Auto nijak nezrychlovalo, jen dost hučelo jako na volnoběh. Otáčky se snížily až po opětovném sešlápnutí a povolení pedálu. Stalo se mi to potom ještě jednou a pak byl zase klid. Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Toyota Corolla 2020 1,8 Hybrid
Toyota Corolla 2014 1,6 Valvematic
Uživatelský avatar
ultra
Manager Týmu
Příspěvky: 315
Registrován: sob 21.08.2010, 12:00
Bydliště: SR

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od ultra »

Ano - ak su baterie uplne nabite - robi to presne ako popisujes.
Toyota Corolla, 1.8 hybrid, e-CVT, 2019, sivá metalíza Celestin, vybava Comfort + paket STYLE + paket TECH
Aronnn
Člen Týmu
Příspěvky: 30
Registrován: ned 26.04.2020, 15:19

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od Aronnn »

Pokud naplno nabiješ baterie, tak auto přepne na brzdění motorem (mod B), proto ti auto nezrychluje. Tento jev se dá eliminovat pouze přepnutím na neutrál a brzdění mechanicky - opotřebení brzd.
Toyota Corolla Sedan Hybrid 1.8 2020
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Corolla“