Ave 205 000km

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
viliammmmm
Řidič
Příspěvky: 271
Registrován: sob 27.03.2010, 10:44
Bydliště: Bratislava

Ave 205 000km

Příspěvek od viliammmmm »

Ahojte.
Otázka.
Aké adekvátne auto by ste odporučali namiesto Avensisu t25 2006?
Nie je to este aktuálna otazka,ale co ja viem ked došporím,tak mozno bude (:

Aký je Vás názor na Santa fe najno.generácie? 2.2. 147kw?

Potr.min taký batož.priestor aky mam na súčasnom ave. Plus zvažujem vyšší posed.
Chrbát,dalsia skusenost,mozno aj bezpečnosť.

Práve riesim servis pri 205 000km a ked si tak premietam.tak ma moj Ave.dosial potrapil iba s Dpf,čo uz je minulost a 2roky mam kluď!!(:
Kazdý servisák co mi robil auto,vzdy povedal ze Spolahlivoat=Toyota.Celkovy prejam mi vyhovuje.Ale za to je pravda ze som vela inych áut dlhodobo nemal moznost jazdit.

Tak si hovorim,že či nemam klapky na očiach,jedine co som nedavno skusal je superb III.ale porovnat to velmi nedokazem.A este švagrov Kodiaq 140kw


Pozeral som recenzie,páci sa mi napr. aj Ravka 4,ale mne sa to auto zdá mensie ako Santa Fe celkovo.
A zvuk toho motora benzin no neviem.....

Jazdim síce vela mesto. ale aj pravidelne dlhe trasy,a tam si neviem predst.ako sa napr.ta Ravka správa pri cca 140-160km/h čo je také bežne rýchlostné pásmo.

Tak dik za rady (:
Zelam pokojne medzisviatkove obdobie
Avensis 2,2 130KW, D-CAT.4D,Exlusive, 2006/7

Toyota RAV4 2021, 2.5 Hybrid AWD, Executive
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1472
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Ave 205 000km

Příspěvek od MiBo »

viliammmmm:
...mozno aj bezpečnosť.

Urcite najdolezitejsi parameter je bezpecnost!!!
Radsej doplatit za auto ktore je bezpecne ako byt napr. na vozíku a potom, lamentovat...
-pozri si linky:
www.euroncap.com
www.iihs.org
...nasledne volit ostatne tebou preferovane parametre auta
-zamerat sa na vozidla aby boli prijatelne emisne parametre nakolko pocitam ze v BRATISLAVE pri sucasnom vedení mesta...
(coskoro zavedene "Ekologické Zóny" -vyber bubakov a potom si primator zase moze dat odsuhlasit.../priklad dan z nehnutelnosti a jeho plat)
awe_cz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 23.02.2008, 01:50
Bydliště: Praha

Re: Ave 205 000km

Příspěvek od awe_cz »

Ja koupil novy Mondeo (Mk5/2015) a nestezuju si.
Avensis T25, 2.2 DCAT, wagon, 2007 Obrázek
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2868
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Ave 205 000km

Příspěvek od CommonUser »

Tento problem tu uz riesim dlho.
Mondeo je velke auto z vonku, ale nie dnu. Zle sedenie, malo miesta a ten 3 valec EB to zabija (ale ty chces asi naftu). FORD pada do prdele ako kazda americka zazmrdena firma, co nema statne zakazky. Kto je s tym spokojny OK, ale za mna nie.

Ja nemusim SUV, ale nie je velmi na vyber a Santa Fe napadlo aj mna. Tam ma zmysel len nafta, aj ked ani dialnicny rychlik to nie je. A u mna este moze nejaky eko-fasista poskriabat auto :evil: Takze lepsie kupit dodavku.
Mne nesedi ani E-class a VAG uz nechcem. Mazda nedokaze riesit jednoduche problemy (brzdy, plechy,...) .Fakt problem.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
viliammmmm
Řidič
Příspěvky: 271
Registrován: sob 27.03.2010, 10:44
Bydliště: Bratislava

Re: Ave 205 000km

Příspěvek od viliammmmm »

Tak vcera som sa previezol v Santa fe,aj s manzelkou.
Sedela v zadu a hned si všimla ze je komfort iny ako 14.roč.Ave ):
19" dali o sebe vedieť a to sme sli kusok mesto potom dialnica.No je to obrovsky skok a neviem či to uz neprehanam,alebo som uz za tych 10.rokov co mam Ave tak zvyknutý.

Jazdim casto dialnice Presov-Bratislava-Brno-Praha atd....
Celkom svizne medzi 140-170km/h a no ja si nechcem predstavit do vysoke Santa fe ako tlačí ten vzduch a celkovo ako to auto bude pri 207 000km.sa správať.

Motor bol urcite hlučnejsí a aerodynamicky hluk tiež.a to som siel 100km/h z Galvaniho do Vajnor a späť.

Jaj....skocim si dohodnúť tes.jazdu bud superb,alebo corolu.a teraz ma zabite (:(:
Avensis 2,2 130KW, D-CAT.4D,Exlusive, 2006/7

Toyota RAV4 2021, 2.5 Hybrid AWD, Executive
Uživatelský avatar
tommik
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: pát 15.08.2008, 21:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Ave 205 000km

Příspěvek od tommik »

Nechci vypadat blbě...rozuměj jako "Japanofil", ale přesedlat z Japonce do Korejce, to je na mě trochu silný kafe. :shock:
Asi jsem celkem dost propadl "kultu" spolehlivosti japonských aut, ale nemůžu si pomoct - na tu bezstarostnou jízdu, absenci různých "hloupých" poruch, prostě na to, že vše funguje i po 14 letech provozu a najetém čtvrt milionu kilometrů, se strašně snadno a rychle zvyká a je to fakt moc příjemný. :P
Jezdil jsem zatím ve Felicii a Focusu I. A s Focusem (1.6i, 75 kW) jsem si fakt celkem "užíval" - spotřeba oleje (3 litry/15 tkm), kleklý čidlo otáček v převodovce (ručička otáčkoměru ukazuje za jízdy občas otáčky, občas nulu), každý půlrok výměna "kostí" (tyčky stabilizátoru), volnoběžné otáčky (ventil jsem čistil dost často, ale bez velkého efektu), koroze snad všeho kovového...

Takže bych ještě pochopil, kdyby ses poohlížel po Mazdě (CX-5), Subaru (XV), Suzuki (Vitara, Grand Vitara) nebo třeba Ravce. Ale Hnůjdej ??? :roll:
Avensis Combi, 1.8 VVT-i, 2006
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: Ave 205 000km

Příspěvek od Maghreb »

CX-5 je pomerne mala. A celkovo SUVcka a chciet jazdit rychlo bude sialena spotreba. Jedine pre mna pouzitelne SUV by bolo Honda CR-V. Zial RAV4 je sice pre mna zvonku pekna, ale vo vnutri to nebolo nic moc. Cena samozrejme dost vysoka.
Co sa tyka Superbu, ten sa mi paci v tom, ze je obrovsky. Zial, je to VW group (tragedia sama o sebe) a zaroven ked clovek chce benzinovy motor, tak nema co zobrat, pri nafte, dajme tomu nieco tam je...
Corolla, ako som pisal v inom topicu, je mensia ako avensis (razvor ten isty) a co je najhorsie, pri tej cene je tam strasne vela detailov, ktore su pre mna otrasne - tlacidla 5cm od kolena, spolujazdec nema kam dat nohy, lebo palubovka zabera polovicu priestoru pred sedadlom, ak chce clovek lepsiu audiosustavu, cena ide nad 30 000 eur (nehovoriac, ze 2.0H uz samo o sebe je drahe). Proste za tu cenu mne to auto nestoji.

Ak chces ale auto velkosti a pohodlia avensisu, musis hladat v strednej triede - Mondeo, Superb, Insignia (vyhol by som sa), popripade Mazda6 (ta je ale vo vnutri mensia), popripade taky mackopes, Outback - ale tam je len 1 motor a 1 prevodovka a 3 mozne vybavy. Moj favorit je zatial Mazda6, ale este pockam, kym definitivne neumrie moje aktualne vozidlo, popripade opravy uz budu sialene drahe...
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
viliammmmm
Řidič
Příspěvky: 271
Registrován: sob 27.03.2010, 10:44
Bydliště: Bratislava

Re: Ave 205 000km

Příspěvek od viliammmmm »

Diik za super odpoved.
Presne tak to vnimam,uistil si ma.
No...ako som písal.Vela som toho nenajazdil s inými autami ale tak silno som si zvykol na Avensis ze asi fakt nebudem tlacit na pílu a zariadim sa tak,ze kým ma vozí tak to nebudem umelo sílit.
Mam nejaku hotovost a chcel som ju dat do auta,ale presiel som to z lava do prava a nedava mi to zmysel zvlast pri autách.

Na Santa fe Priemium 2.2. 147kw som dostal bez Dph (som platca) cca 34000€ fletova ponuka.To ma zlákalo.Ale od stvrtka som z toho vychladol.
Dám tie prachy inde.
Zajtra mi ide kamoš menit prevadzkove kvapaliny:filtre,olej,prevodovy,palivovy filter,brzdovu,čistit EGRko.a pár drobností.

Poriadne ho vycistim a bude ako nové(:
K tej jazde.Napr Praha-Bratislava.

Je pravda ze mam spotrebu pri 150-160km/h. Cca 9L,ale na to kaslem.
Ale to auto ide úžasne.
Dpf mam von uz 2roky.ten motor ide tak tichučko,kultivovane.
Od 45 000km co ho mam z roku 2010 davam olej Mobil 5w30 kazdych 15 000km,snad sa mi to pri sucasnych 207 000 km vracia.
A čo bude bude.
Akurat neviem ci sa ma preventivne menit pumpa s remenim.Alebo kým sa nic nedeje mam na to kaslat?

Dufam ze ma este aspon 2--4roky povozí.
Rocne dám malo cca 15-17 000km.

Kolko taky motor vydrzi?


Dik
Avensis 2,2 130KW, D-CAT.4D,Exlusive, 2006/7

Toyota RAV4 2021, 2.5 Hybrid AWD, Executive
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: Ave 205 000km

Příspěvek od Maghreb »

Inac zaujimave, ze ja mam pri takych rychlostiach na svojom IS250 spotrebu podobnu. Do 10l bez problemov. Ja mam 270 000km ale teraz uz jazdim minimum, mozno tak 10 000 rocne, mozno este menej.
Byt na tvojom mieste, tie peniaze si necham, keby nahodou nieco drahe ruplo a potom by som riesil nejake vozidlo. Pri tvojom najazde mam pocit, ze akekolvek vozidlo, ktore bude aspon kusok pouzitelne, bude postacovat. Asi by som dokoncal vyberal v nizsej strednej, ako napriklad ceed, i30 a pod. Chapem, ze z pohodlnejsieho do "horsieho" sa ide tazko, ale mozno to az tak zle nebude :)
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
viliammmmm
Řidič
Příspěvky: 271
Registrován: sob 27.03.2010, 10:44
Bydliště: Bratislava

Re: Ave 205 000km

Příspěvek od viliammmmm »

Potr.velke auto.
My casto jazdime krizom krazom ale tych 17 000km rocne je za posl.10rokov istych.
Sice sme len 3ja,ale aj z titulu svojej roboty obcas ked nejdem sluzobným tak beriem Ave.

Prachy nechávam ako rezervu.

Čo to pochodím a uvidí sa.
Avensis 2,2 130KW, D-CAT.4D,Exlusive, 2006/7

Toyota RAV4 2021, 2.5 Hybrid AWD, Executive
evzen
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: pát 07.04.2017, 22:19

Re: Ave 205 000km

Příspěvek od evzen »

viliammmmm píše: Dpf mam von uz 2roky.ten motor ide tak tichučko,kultivovane.
Ako ešte dokážem pochopiť, keď niekto vyberie DPF lebo nemá na to auto opraviť/kúpiť si iné... Ale pre boha prečo to robí niekto, kto má peňazí dosť?

Inak aby som bol trochu konštruktývny - načo ti je nafta, keď jazdíš tak málo? Superb/Passat 1,5TSI, alebo Mazda 6 2,0 / 2,5l ak radšej japonca...
Toyota Corolla 1.6 Valvematic MultidriveS Active, Trend+, LED, 2018
Ex Peugeot 406 2.0HDI 79kw, 2002
ExEx Lada Samara 1.5i 51.5kw, 1996

https://www.spritmonitor.de/en/detail/907615.html
viliammmmm
Řidič
Příspěvky: 271
Registrován: sob 27.03.2010, 10:44
Bydliště: Bratislava

Re: Ave 205 000km

Příspěvek od viliammmmm »

Dpf bola najslabsim člankom toho auta.
Tí ktorí tak urobili a aj bez dpf splnanu príslusne normy,maju riadnu EK tak mozu pokokne spať.

Vieš preco diesel,lebo ked som auto presne pred 10.rokmi s 45 000km kupoval som bol mlade ucho 23 ročné a bolo to moje 1 auto...a aj je.
Vtedy som vedel o autach prd,dnes mozno 2prdy.(:

Vysavačový zvuk pri benzíne mi trhá uši,ale viem o naor.superbe v tsi prd,čize nehadam sa.

Tu sme ale riešili,či existuje SUV s parametrami komfortu ako je Ave.
Alebo miešam hrusky jablká?

Dik (:
Avensis 2,2 130KW, D-CAT.4D,Exlusive, 2006/7

Toyota RAV4 2021, 2.5 Hybrid AWD, Executive
evzen
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: pát 07.04.2017, 22:19

Re: Ave 205 000km

Příspěvek od evzen »

Tak to možno na SK, ale v Prahe to napríklad už začína https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv takisto ako sa to kontroluje v Nemecku/Rakúsku. Tam nejde o to, či tvoje auto plní/neplní danú emisnú triedu, ale ak má DPF filter, tak nesmie byť vybratý. A okrem toho, je tu aj istý morálny aspekt...

Aha sorry, nevedel som, že požiadavka je SUV. No vysávačový efekt máš možno tak s CVT alebo e-CVT, kedy otáčky nie sú pevne prepojené so zrýchľovaním - ty asi skôr myslíš, aby malo krútiak a nemusel si ho pri bežnej jazde točiť. Krútiak chýbal pri atmo benzíne, pri turbo benzíne je to v pohode - ak by ti záležalo na dynamike taký 2,0TSI 200kw 0-100 v Supe za 5,8s teda dynamika úplne niekde inde. Ja som to skôr bral tak celkovo, že 147kw Santa Fe nie je dynamikou žiadna raketa a verím, že sa mu 1,5 TSI v pohode vyrovná.
Toyota Corolla 1.6 Valvematic MultidriveS Active, Trend+, LED, 2018
Ex Peugeot 406 2.0HDI 79kw, 2002
ExEx Lada Samara 1.5i 51.5kw, 1996

https://www.spritmonitor.de/en/detail/907615.html
Odpovědět

Zpět na „Avensis“