Ochranné lišty na dveře

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
františekhk
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: úte 25.10.2016, 17:38
Bydliště: Ostrava

Ochranné lišty na dveře

Příspěvek od františekhk »

Zdravím všechny,
no netýká se to přímo Aurise, ale mám ho, tak se ptám tady. Zvažuji dát na dveře ochranné lišty, plastové, černé. Jen nevím, zda se za nimi nebude držet zbytečně voda a špína; přece jen je to nějak přilepené, tudíž s mezírkou. A pomůže to ochránit dveře, ne jen v garáži od zdi?
Děkuji.
Franta
Auris TS 1,6 VVT-i Trend+ /2016
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2090
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Ochranné lišty na dveře

Příspěvek od jarson »

Ja ti nevim Bohumile...
Ako som za roky jazdenia zistil, tak napriklad na parkovisku to ochrani prd. Bohužial, každé auto ma iný tvar dverí a teda na 90% ti to odrie aj ked máš lišty, lebo ta trafí nad alebo po nou :?
Co sa špiny týka , tak akurát je to dobré na to, že sa špiní čast nad lištami menej. Ale ked je na cestách ultr škaredo ( jak dnes napríklad ....) tak je to jedno a si špinavý jak traktor celý.
Nikdy som sa nestretol s tým, že by podl listou nejako vplyvom vlhka a necistoty zacala napríklad korozia alebo iné poškodenie. A to aj v prípade, že su okrem lepenia aj na "kolíkoch", teda su tam aj diery v plechu - na toyke to tak mám. V garáži celkom nechápem ich význam ochrany - ak by si mal šúchať bokom po stene, tak kým by prisla k slovu lišta, už by si prišiel aspon a zrkadlo. A ked myslíš ochrahu pri otváraní dverí, tak do steny aj tak narazíš hranou. A tú lišta nechráni. To už je lepšie dat nejaký ochranný pás niečoho na stenu garáže....
jedinú výhodu , že mám lištu som zaznamenal, ked mi raz jeden ford vrazil do dverí a tie sa samozrejme celé preliacili dovnútra. Isli sme na poistovnu, a kým sme cakali na parkovisku na obhliadku, kedže sa pri tom odchlipla cast listy - vrpredu aj vzadu - bránila mi ( najmä tá predná čast) v otváraní dverí, lebo sa opierala o predný blatník. Nechcel som aby sa zlomila, tak som myslel, že ju dovtedy celu sundám a docasne odložím. Ešte by mohla odpadnúť...Myslel som , že sotva drží....vzal som za nu a....ejhľa ! Dvere sa zázračne vrátili do pôvodného tvaru. Akurát prikráčal poistovák a že kde mám tú škodu...no vyzeral som jak blbec. Ukazal som fotku.Ale to bola jediná pamiatka na poskodeneé dvere. Zázrakom sa opravili za sekundu. Teda si myslím, že ich tá lišta akosi vyztužila a zabránila trvalej deformácii.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
františekhk
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: úte 25.10.2016, 17:38
Bydliště: Ostrava

Re: Ochranné lišty na dveře

Příspěvek od františekhk »

Díky za vyčerpávající odpověď.
Franta
Auris TS 1,6 VVT-i Trend+ /2016
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2090
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Ochranné lišty na dveře

Příspěvek od jarson »

...to už by som si radsej namontoval predný rám 8)
Totiž, akurat mi volala žena....zase srna cez čumák ..... do prdele, nastastie ludia su ok.... esteže nie moje auto :mad:
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Auris“