Repro yaris rv.99

vše ohledně modelové řady Yaris
Uživatelský avatar
Lefie
Člen Týmu
Příspěvky: 57
Registrován: úte 29.03.2011, 20:10
Bydliště: východně od Brna

Příspěvek od Lefie »

Takže ty průchodky jsem nesehnal a asi ani neseženu, je to nadlidský úkol. I kdyby se to povedlo je to aušus který vydrží tak max 4 roky a je po nich.
Vyřešil jsem to zatím tak že jsem jen propíchl ty gumové záslepky a protáhl jimi repro kabel. Je pravda že jsem to tak neplánoval, ale co už když jsem chtěl hrát na nových.
Co se nového poslechu týče to šílený rozdíl za který by se měla Toyota stydět. Origo rádio se musí každopádně vyměnit protože neutáhne nové silnější reproduktory. Momentálně čekám na
Obrázek
který není skladem. Pokud tam budete chtít dát 2DIN rádio tak klidně můžete, místa je tam dost.
Stále to není tak jak bych chtěl, jak to bude tak to sem hodím.

Zatím jen škaredá fotka z mobilu při špatném světle z montáže autorádia a připojování reproduktorů.
Obrázek
TOYOTA Yaris 2001 / 1SZFE
LEXUS IS200
Uživatelský avatar
telleke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 664
Registrován: čtv 18.02.2010, 09:56
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od telleke »

Pár postřehů z instalace stejného rámečku. Polička/kastlík moc nedrží a za jízdy se vlivem vůle klepe a vydává hnusné pazvuky. V balení se sice dodává jakýsi kousek samolepící pěny, který má zapříčit poličku o rádio, ale nefunguje to. Poličku je dobré omotat lepící páskou, nejlépe textilní a do rámečku jí pořádně napasovat. Pak už bude držet jak židovská víra ;) To samé platí o zapalovači. Ten taky nedrží, stejný postup... K instalaci potřebuješ žluté svorky z původního rámečku. Jsou to takové cvočky, které drží rámeček v palubovce. A poslední, rámeček nemá popelník...

Jinak je to přesný díl a pasuje jako prdel na hrnec. Rádio doporučuji dát do horní pozice a pod to poličku. Zabráníš tak "bouchání" do rádia při řazení, kdy při kvaltech 1,3,5...hlavně 3, budeš škrtat prsty o čudlíky ;)

Jinak souhlas s tím, že původní zvuk v Yarisu stojí za starou belu. Nejde ani tak o rádio, jako o reproduktory a úpravu dveří. Naproti tomu v Yaris Verso už jsou reproduktory kvalitní a velmi dobře hrající. I když teda chybí výšky v palubce...
Toyota Yaris Verso 1.3VVTi rv. 12/2000, Toyota Yaris 1.0VVTi rv. 11/2001
Uživatelský avatar
Lefie
Člen Týmu
Příspěvky: 57
Registrován: úte 29.03.2011, 20:10
Bydliště: východně od Brna

Příspěvek od Lefie »

telleke: Dík za rady, určitě se budou hodit a nebudu muset to nějak vymýšlet.
Ten popelník jsem už oželel, stejně ho nepoužívám :D a na odkládání je tam přihrádek až až.

Pro odvážné přidávám odkaz jak rozebrat středový panel.

PS: Prodal jsi toho origo Panáka?
TOYOTA Yaris 2001 / 1SZFE
LEXUS IS200
Uživatelský avatar
telleke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 664
Registrován: čtv 18.02.2010, 09:56
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od telleke »

Originál rádio je prodané. Stejně ho tam už nikdy vracet nebudu. Používám už celkem staré rádio Pioneer, které je ale neprosto nesrovnatelné s origo kazeťákem. I když originální rádio mělo šíleně citlivý tuner a tak chytalo stanice i tam, kde ostatní rádia mlčí, ale to je tak všechno.
V druhém Yarisu jsem originální rádio taky vyřadil a pod kazeťák jsem nacpal nějaký JVCčko. Zvukový rozdíl tam sice není, ale alespoň to umí CD a MP3 ;)
Toyota Yaris Verso 1.3VVTi rv. 12/2000, Toyota Yaris 1.0VVTi rv. 11/2001
martinrx
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: úte 03.04.2012, 21:37

Příspěvek od martinrx »

A nedají se prostě koupit lepší repráky a umístit je místo těch originálních? jaké by se tam vešly největší?
Umístění repro do dveří má své nevýhody, nehledě na to že akusticky to není nejlepší řešení.
:?:

Zajímavé jaké píšou parametry těchto repráků - to kdyby alespon trochu platilo tak to musí hrát pěkně.
http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-a ... -ts-g1022i
Toyota Yaris 1.0 50kw r. 1999,
Ford Mondeo combi 2.2 TDCI 129kw r. 2009
Ford Fiesta 1.25 LPG 2009
Citroen C5 Combi 2.2 Hdi 2002
Uživatelský avatar
Lefie
Člen Týmu
Příspěvky: 57
Registrován: úte 29.03.2011, 20:10
Bydliště: východně od Brna

Příspěvek od Lefie »

Tak jsem to konečně dnes přehodil.

Obrázek


(4"max co tam vleze)
Na nové 4" 2 pásmové koaxiální reproduktory ti to hrát nějak extra taky nebude, a můžeš tam dát co chceš. Bude to hrát lépe ale né dobře. Chce to i něco dozadu. Pokud dáš komponentí tak ti to bude hrát mnohem lépe než varianta z koaxama, ale stejně to bude chtít i ten zadek :-) .
Ani jedna varianta ti prostě nevytvoří prostor.
Naposledy upravil(a) Lefie dne stř 04.06.2014, 19:35, celkem upraveno 3 x.
TOYOTA Yaris 2001 / 1SZFE
LEXUS IS200
martinrx
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: úte 03.04.2012, 21:37

Příspěvek od martinrx »

Jasně, já vím že to nebude hrát jako dvoupásmová souprava se subwoofrem.

:D

Jde mi jen o to že ty původní reproduktory nehrají skoro žádné basy - tipuju že tak pod 90 Hz už není vůbec nic. I když na druhou stranu středy mají celkem pěkné. Ale taky nepotřebuju aby měla v autě manželka pojízdnou diskotéku. Stačí když to bude aspon trošku solidní. A řezat do dveří atd... se mi moc nechce.
Toyota Yaris 1.0 50kw r. 1999,
Ford Mondeo combi 2.2 TDCI 129kw r. 2009
Ford Fiesta 1.25 LPG 2009
Citroen C5 Combi 2.2 Hdi 2002
Plagio7
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pát 04.04.2014, 12:33

Re: Repro yaris rv.99

Příspěvek od Plagio7 »

hele nevíte někdo jakej výkon má zesilovač na originálním rádiu a výkon reproduktorů chci tam hodit na zadní plato ještě něco :-) tak bych potřeboval radu
Uživatelský avatar
Lefie
Člen Týmu
Příspěvky: 57
Registrován: úte 29.03.2011, 20:10
Bydliště: východně od Brna

Re: Repro yaris rv.99

Příspěvek od Lefie »

Hrát to s největší pravděpodobností nebude, protože to origo rádio neutáhne. Neutáhlo to ani tuto náhradu za ty přední prcky.
Obrázek
Výkon origo rádia bude tím pádem nevelký.
TOYOTA Yaris 2001 / 1SZFE
LEXUS IS200
Plagio7
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pát 04.04.2014, 12:33

Re: Repro yaris rv.99

Příspěvek od Plagio7 »

Hele nevim co tam máš za rádio v aute ale já dal dokonce na jeden výstup 2 repráky a hraje to solidně bez problémů :-)
Uživatelský avatar
Lefie
Člen Týmu
Příspěvky: 57
Registrován: úte 29.03.2011, 20:10
Bydliště: východně od Brna

Re: Repro yaris rv.99

Příspěvek od Lefie »

V autě bylo plně funkční origo rádio kazeta+ FM tuner a to prostě ty nové repráky nemohlo utáhnou, proto jsem vyštrachal starší nepoužívaný kousek viz foto a hraje to nádherně.
TOYOTA Yaris 2001 / 1SZFE
LEXUS IS200
deadprius
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: pon 03.07.2017, 10:13

Re: Repro yaris rv.99

Příspěvek od deadprius »

potvrzuju, orig. rádio netáhne vůbec. buď není stavěné na podobnou zábavu, nebo je tam nějaká magie s odporama.
každopádně - nové 1din rádio + set repráků vyléčily problém starých a chrastících
Odpovědět

Zpět na „Yaris“