T22 abs

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
Pakija
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: pát 12.04.2013, 18:24
Bydliště: Němčice u České Třebové

T22 abs

Příspěvek od Pakija »

Ahoj mám problem
muj Avík mi pár dní dělá že když zastavuji tak v 5km/h se mi ozve do pedálů ABS nevíte někdo co s tím
diky za rady pakija
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Heh... Krajan.... Inu, může to již být opotřebením čidla ABS.
Back in Czech.
Pakija
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: pát 12.04.2013, 18:24
Bydliště: Němčice u České Třebové

Příspěvek od Pakija »

jak se muže opotřebovat elektromagnet?
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Příspěvek od Xfield »

Tohle mi dělá Elantra...vždycky v malé rychlosti, třeba u dobržďování u křižovatky začne bouchat ABS, jako bych jel po ledu a silnice je samozřejmě úplně suchá a čistá. Už mě to nebavilo poslouchat a navíc auto díky tomu vlastně i hůř brzdilo, tak jsem ABS vypnul a mám klid. Příčinu jsem nezjistil - ten snímač vypadá normálně a vzhledem k využití auta jen na krátké pojíždění po okolí to ani dál řešit nebudu...
....vím, že tohle není zrovna rada, na kterou čekáš, ale aspoň teď víš, že to není zas tak výjimečná závada :wink:
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
servis tomas
Manager Týmu
Příspěvky: 456
Registrován: pát 31.08.2012, 16:03
Bydliště: praha

Příspěvek od servis tomas »

nekdy staci vycistit krouzek snimani na poloose,vycistit cidlo a pak je zmerit jestli neni preruseny kabel k cidlu
servis vozidel toyota tomas ladra adresa ul. ke kablu 378 Praha 10 Hostivar tel.774174445
tonny
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 02.03.2016, 06:40
Bydliště: Břeclav

Re: T22 abs

Příspěvek od tonny »

Také mám podobný problém. První mi začala svítit kontrolka ABS po výměně prachovky na kloubu LP kola, kdy se utrhl šroubek M6 držící čidlo ABS. Navařila se do zbytku matka a vytáhlo ven. Po montáži zpět se po pár km rozsvítila kontrolka ABS, tak jsem si myslel, že je něco s čidlem. Koupil druhé a při demontáži starého na magnetu bylo spoustu pilin. Čidlo jsem vyměnil, když už jsem měl nové a sice kontrolka zhasla ale začalo při dobržďování fungovat bez důvodu ABS.

Zkusím rozdělat a mrknout na kroužek v náboji, jestli tam není nějakej bordel nebo není prasklý. Neměl jste někdo podobnou zkušenost?, popřípadě co jiného by to mohlo ještě být, když už to budu rozdělávat.
Corolla Verso 1,8VVTi 2006, Toyota Sienna 3,5 2007, Ford Explorer 4,0 1998
tonny
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 02.03.2016, 06:40
Bydliště: Břeclav

Re: T22 abs

Příspěvek od tonny »

Tak jsem se k tomu konečně dostal, povolil jsem poloosu, zatlačil směrem k převodovce tak, že to vyjelo i s kroužkem, vyndal čidlo a celé vystříkal sprejem čistič brzd, přestože to vypadalo čisté. Nechal vysušit, smontoval a už je po problému i se starým čidlem.
Corolla Verso 1,8VVTi 2006, Toyota Sienna 3,5 2007, Ford Explorer 4,0 1998
Odpovědět

Zpět na „Avensis“