Provozní teplota baterie RAV4 2019

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
Rafael
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 06.06.2019, 09:16

Provozní teplota baterie RAV4 2019

Příspěvek od Rafael »

Dobrý den všem,
koukal jsem na jiná vlákna, ale nenašel jsem, že by se to řešilo.
O víkendu jsem jel se svým hybridem asi 300 km přes republiku a děti vzadu si stěžovaly, že pod sedadly je opravdu horko. A opravdu, z míst, kde předpokládám, že je uložena baterie opravdu horko sálalo.
Máte s tím někdo zkušenost? Je to normální nebo na reklamaci baterie? Jaká je provozní teplota baterie v autě?
Děkuji :)
Ten, kdo nečte manuály a ptá se radši na fóru.
RAV 4 2.5 AWD Hybrid 2019 Executive
Praha
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Provozní teplota baterie RAV4 2019

Příspěvek od jarson »

každý takýto stroj v princípe by mal disponovat chladiacim okruhom tejto baterie. Volaju to vselijak...zadná klíma, klimatizacná jednotka baterie....vidim to na problem s týmto. Určite reklamovat. Nemám z toho pocit, že je to auto takto bezpečné. Obzvlášť ked som videl horiet auto s takýmito bateriami.
prijstojovka nehlasila nič?
nech ti urobia test systému:
Kontrola stavu hybridného systému pozostáva z preverenia správnosti diagnostických kódov, testu akumulátora hybridného systému, testu izolácie akumulátorov, testu komponentov chladenia hybridného systému a celkovej kontroly jednotlivých prvkov systému.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Rafael
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 06.06.2019, 09:16

Re: Provozní teplota baterie RAV4 2019

Příspěvek od Rafael »

S autem jsem maximálně spokojen, přístrojovka nehlásí nic, a ani připojené Tmobile Chytré auto, které monitoruje diagnostiku i nad rámec přístrojovky nehlásí nic. Nebýt toho, že seděly vzadu děti, tak bych se k tomu teplu nedostal a nijak bych to nezjistil. Nechci dělat z komára velblouda, ale asi bude lepší se do Toyoty objednat.
Ten, kdo nečte manuály a ptá se radši na fóru.
RAV 4 2.5 AWD Hybrid 2019 Executive
Praha
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: Provozní teplota baterie RAV4 2019

Příspěvek od martinw »

To je hodne zvlastni, byla to standartni jizda nebo se jelo nejak 'na krev' na dalnici do kopcu apod. ? Ja vetrak od baterie ve stare rav4 slysel pouze kdyz sem si ho zapnul ze zvedavosti pres OBD adapter a servisnim sw. V realnem provozu (vcetne Vmax na dalnici a alpskych silnicek) se mi NIKDY vetrani nespustilo (nebo jsem ho alespon neslysel).
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Provozní teplota baterie RAV4 2019

Příspěvek od kadel »

Jak pise Martin, stara Ravka snad s baterkou nejde pres 45°C. Nezaply si deti vyhrivani zadnic? :-)
RAV4 HSD FWD
Rafael
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 06.06.2019, 09:16

Re: Provozní teplota baterie RAV4 2019

Příspěvek od Rafael »

Jel jsem normální jízdu na dálnici, tempomat na 135 km/h, ale znáte D1 hodně se brzdilo a rozjíždělo, takže šlo dost do baterie i z ní. Vyhřívání prdelek sice vzadu mám, ale dětičky ho nezapnuly, ale hlavně to teplo jde na lýtka, z toho plastu pod sedadly. Já taky neslyšel větrák. Prostě kdyby si na to teplo v horkých dnech nestěžovaly sedící vzadu, tak nemám žádný jiný příznak, že by něco nemuselo být dobře.
Ten, kdo nečte manuály a ptá se radši na fóru.
RAV 4 2.5 AWD Hybrid 2019 Executive
Praha
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: Provozní teplota baterie RAV4 2019

Příspěvek od martinw »

Rafael píše:Jel jsem normální jízdu na dálnici, tempomat na 135 km/h, ale znáte D1 hodně se brzdilo a rozjíždělo, takže šlo dost do baterie i z ní. Vyhřívání prdelek sice vzadu mám, ale dětičky ho nezapnuly, ale hlavně to teplo jde na lýtka, z toho plastu pod sedadly. Já taky neslyšel větrák. Prostě kdyby si na to teplo v horkých dnech nestěžovaly sedící vzadu, tak nemám žádný jiný příznak, že by něco nemuselo být dobře.
Jel bych do servisu, at uz vadny ventilator u baterie tak vadna baterie to neni zadna sranda. Otazka je jestli to neni napsany v manualu ze to obcas 'muze topit'...
evzen
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: pát 07.04.2017, 22:19

Re: Provozní teplota baterie RAV4 2019

Příspěvek od evzen »

Ja mám skúsenosť s Aurisom HSD že trochu kúril, keď sme šli v HR dlho dole kopcom a baterky sa nabili úplne naplno.
Toyota Corolla 1.6 Valvematic MultidriveS Active, Trend+, LED, 2018
Ex Peugeot 406 2.0HDI 79kw, 2002
ExEx Lada Samara 1.5i 51.5kw, 1996

https://www.spritmonitor.de/en/detail/907615.html
Teaser
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pát 25.01.2019, 10:09

Re: Provozní teplota baterie RAV4 2019

Příspěvek od Teaser »

Trochu oživím téma, někdo nějaké nové informace? :lol: Nedávno jsem jel trasu Ústí --->Liberec a zpět, cesta žádný sprint, ale v těch kopcích po cestě přeci jen ta baterka zabrat dostane. No a kamarád sedící vzadu vpravo si po příjezdu stěžoval, že má dost prohřátá lýtka :lol: :lol: :lol: a opravdu to od baterie topilo jako přímotop. Signalizace závady žádná, jiné příznaky žádné.
Uživatelský avatar
Mirek_62
Navigátor
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14.03.2019, 10:01

Re: Provozní teplota baterie RAV4 2019

Příspěvek od Mirek_62 »

Teaser píše:Trochu oživím téma, někdo nějaké nové informace? :lol: Nedávno jsem jel trasu Ústí --->Liberec a zpět, cesta žádný sprint, ale v těch kopcích po cestě přeci jen ta baterka zabrat dostane. No a kamarád sedící vzadu vpravo si po příjezdu stěžoval, že má dost prohřátá lýtka :lol: :lol: :lol: a opravdu to od baterie topilo jako přímotop. Signalizace závady žádná, jiné příznaky žádné.
Vpravo je navíc větrací otvor a filtr, tam to asi bude hřát víc.
U Executive si může zapnout vyhřívání a bude mít prohřátou i pr... (pozadí) :lol:
Uživatelský avatar
rpospec
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 23.08.2018, 18:46

Re: Provozní teplota baterie RAV4 2019

Příspěvek od rpospec »

Já jsem nedávno absolvoval Budapešť a zpět a dcera sedící na sedadle vzadu vpravo nic nezmiňovala. A obecně je přitom spíše studenomilná. Tak nevím, většina cesty po dálnici na tempomat cca 135 - 140 km/h, ale spíše plynulá jízda.
Teaser
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pát 25.01.2019, 10:09

Re: Provozní teplota baterie RAV4 2019

Příspěvek od Teaser »

Na dlouhých trasách také nikdo nic nepozoroval, ale u té cesty do Liberce kde se jen střída kopec a sjezd asi dostává baterka větší záhul(plná/prázdná) než při dlouhé trase kde si občas trošku přidá občas ubere.
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“