Vysoka spotreba oleja - VVT 1.33 2009 Auris Terra Cool

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Vysoka spotreba oleja - VVT 1.33 2009 Auris Terra Cool

Příspěvek od slabostka »

p1947 píše:joska- HSD má přímé vstřikování a to na každý válec samostatně a do sání se vrací část spalin přes ventil EGR.V benzinu je tolik příměsí,že bez použití aditiv a častým vypínáním motoru dochází k velké karbonizaci v sání i na vtřikovadlech až jednoho dne to nejede tak jak by mělo. Mě to potkalo u PIII ve 175 tis.km.Nechal jsem to vše vyčistit/vtřikovadla,sání EGR/ a nyní to jezdí jak "vystřelené z praku".Ale začal jsem pravidelně přidávat do benzinu aditivum VIF a jednou za čas cca po 5-6 tis.km dám plnou nádrž VERVY od Benziny.
- hsd nemá priamy vstrek. HSD má obrovskú výhodu že atkinson vytlačí zmes do sania teda ventily by sa mali zmesou čistiť pravidelne. Ostáva EGR a sanie po ventily.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
tisnov
Manager Týmu
Příspěvky: 302
Registrován: sob 16.01.2016, 07:01

Re: Vysoka spotreba oleja - VVT 1.33 2009 Auris Terra Cool

Příspěvek od tisnov »

:arrow: slabostka
Prosím tě, jestli se nemýlím, ty jsi měl nějaký problémy s HSD ?
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Vysoka spotreba oleja - VVT 1.33 2009 Auris Terra Cool

Příspěvek od slabostka »

Hej, únik oleja,zadrety motor, snáď tento týždeň dôjde k výmene,mechanik má trošku sklamal,auto čaká mesiace...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
tisnov
Manager Týmu
Příspěvky: 302
Registrován: sob 16.01.2016, 07:01

Re: Vysoka spotreba oleja - VVT 1.33 2009 Auris Terra Cool

Příspěvek od tisnov »

slabostka píše:Hej, únik oleja,zadrety motor, snáď tento týždeň dôjde k výmene,mechanik má trošku sklamal,auto čaká mesiace...
Tak to mě teda mrzí. :(
Mohl bys to prosím trochu popsat anebo poslat odkaz? Někde jsem na to narazil ale už nevím kde.
Kolik to mělo najeto a co podle tebe mohlo za to co se stalo. Děkují Ti. :)
jrf
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 12.09.2019, 17:16

Re: Vysoka spotreba oleja - VVT 1.33 2009 Auris Terra Cool

Příspěvek od jrf »

Mám Yarise, rok výroby 2009, s tímto motorem, 1,33 Dual VVT-i, a mám podobné problémy. Začaly okolo 140-150 tkm, najednou vyšší spotřeba oleje, brzo po dolití opět chyběl ... celou dobu jsem dodržoval doporučení výrobce (intervaly výměny oleje 15 tkm), chodil jsem do autorizovaného servisu, dávali mi tam Toyota olej 0W20. Za posledních 15 tis. km jsem dolíval 4x, teď naposled dokonce po 1000 km (mám najeto 187 tkm). Když jsem se v autorizáku ptal, co dělat s vyšší spotřebou oleje, tak mi řekli, že nic. Při jedné prohlídce mechanik navrhnul, že by se mohlo přejít na 5W30, ale jeho šéf zavrtěl hlavou. Nevím co si o tom myslet. Ptal jsem se i v neautorizovaným servise, kde dělaj GOM, jestli se třeba dá udělat nějaká prevence, a tam mi jen stroze řekli, že až budu mít spotřebu litr oleje na 1000 km, tak výrobce doporučuje motor rozebrat.

Jsem laik, autům nerozumím, asi naivně jsem věřil celýmu systému, a teď abych se vzdělával po internetu a zařídil si věci sám. Napadá mě, že kdyby to byl motor někoho z těch lidí ze servisu, tak už to maj rozebraný a dělaj na tom nějakou prevenci, ale mě, od pohledu totálnímu laikovi, nic neřeknou a počkaj až se to celý vysype a bude to drahý. Sám podnikám a svým klientům iniciativně řeknu vše co je pro ně důležitý. A tady v tom autoprůmyslu, mám pocit že se se mnou nikdo moc nebaví. Tož tak :)

Počítám tedy, že dám auto po novém roce na opravu, tak pak dám vědět, co tomu bylo a kolik to stálo.
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Re: Vysoka spotreba oleja - VVT 1.33 2009 Auris Terra Cool

Příspěvek od josuk »

Co poradit na fóru. Představu máš správnou. Pokud to žere olej, bez rozebrání motoru se to každopádně nespraví. Je možnost se s tím smířit a nějakou dobu dolívat, i když se to bude zhoršovat a motor ještě víc karbonovat, nebo prodat to někomu, kdo komu to nevadí. Dá se přejít na hustší olej, ale to by chtělo aspoň 10W-.. a ty zas nejsou vhodný pro VVT.. Je o dilema, no.

Ale nedávno jsem koukal kolegovy do kufru zánovního Audi, pětiválec (2,5TFSI), asi 400 koní(?) a vozí si olej..prý musí dolévat.. ;-) a podle servisu je to prý v pořádku (přitom to má v záruce ;-))
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Vysoka spotreba oleja - VVT 1.33 2009 Auris Terra Cool

Příspěvek od slabostka »

ten motor má konštrukčný problém, ja by som ti doporučil porozmýšľať - či si chceš auto dlhšie-dlho nechať a zatiaľ prejsť na viskoznejší olej kľudne nejaká 5W50 api sm-sn, napr. total vr1, pravidelne kontrolovať stav oleja a dolievať.... no a dospieť k rozhodnutiu čo ďalej - buď generálka motora alebo za zváženie stojí pošmejdiť či nejaký novší ročník motora už má problém poriešený a skúsiť zohnať motor z novších áut a ten len prehodiť. Je to lacnejšia a rýchlejšia alternatíva. Zdroj motorov allegro.pl. Ale za predpokladu že bude sedieť kod motora. A tým nemyslím že napr. YR-FXE ale to ďalšie číselko čo je na nálepke na motore.
K servisom bez komentára, žijeme v rozvojových krajinách kde slušnosť a ochota neexistujú, proste urvať kus pre seba a sused nech skape.
Niekde je tu na fore aj ten bulletin čo toyota vydala k oprave toho motora čo treba vymeniť. Myslím že to dával commonuser. Rozhodne by to v značkovom servise stálo nekresťanské love.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Odpovědět

Zpět na „Auris“