Parkovacie senzory pískajú pri zastavovaní T27 po facelifte.

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
lajdak.miki
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: stř 16.04.2014, 18:30
Bydliště: veľká dedina,blava nééé

Parkovacie senzory pískajú pri zastavovaní T27 po facelifte.

Příspěvek od lajdak.miki »

Mám avensisa T27 r.v.2015 po facelifte 2.0 105kw a už asi týždeň mi začnú pískať parkovacie senzory vždy keď dobŕžďam pred zastavením.A je jedno či je pred autom prekážka ,alebo nie.Aj na prázdnej križovatke zastavím na červenú a senzory začnú ziapať.Po pár sekundách prestanú .Stáva sa to aj keď spomalím pri odbočovaní ,alebo vjazde do garáže,aj keď pred autom nie je žiadna prekážka ktorú by mohli senzory zachytiť.Má s tákýmto niečim skúsenosť?Ako to odstrániť?Ďakujem
teraz prius a čo potom?TESLA S!!! späť ani krok.
Grey
Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: čtv 05.05.2011, 21:54

Re: Parkovacie senzory pískajú pri zastavovaní T27 po faceli

Příspěvek od Grey »

:Nezasahuje predni SPZ do zorniho pole senzoru? U mne to tak bylo (bylo potreba ohnout SPZ "do oblouku", aby kopirovala tvar narazniku)...
ex Toyota Avensis T27 1.8
lajdak.miki
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: stř 16.04.2014, 18:30
Bydliště: veľká dedina,blava nééé

Re: Parkovacie senzory pískajú pri zastavovaní T27 po faceli

Příspěvek od lajdak.miki »

Grey píše::Nezasahuje predni SPZ do zorniho pole senzoru? U mne to tak bylo (bylo potreba ohnout SPZ "do oblouku", aby kopirovala tvar narazniku)...
To by asi pískali stále,ale mne pískajú len tesne pred zastavením a keď zastavím takých 4-5 sekúnd.
teraz prius a čo potom?TESLA S!!! späť ani krok.
Grey
Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: čtv 05.05.2011, 21:54

Re: Parkovacie senzory pískajú pri zastavovaní T27 po faceli

Příspěvek od Grey »

Muze to byt na hrane, kdy SPZ je presne na hrane, kde senzory snimaji a pak pipaji nahodne. Ja to tak mel, nepipalo to stale ale jednou za cas...
ex Toyota Avensis T27 1.8
lajdak.miki
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: stř 16.04.2014, 18:30
Bydliště: veľká dedina,blava nééé

Re: Parkovacie senzory pískajú pri zastavovaní T27 po faceli

Příspěvek od lajdak.miki »

Grey píše:Muze to byt na hrane, kdy SPZ je presne na hrane, kde senzory snimaji a pak pipaji nahodne. Ja to tak mel, nepipalo to stale ale jednou za cas...
Zajtra skúsim zhodiť značku,ale pochybujem že to bude tým.Auto mám od októbra a pípa to týždeň
teraz prius a čo potom?TESLA S!!! späť ani krok.
bohdan
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 03.01.2019, 14:24

Re: Parkovacie senzory pískajú pri zastavovaní T27 po faceli

Příspěvek od bohdan »

lajdak.miki píše:
Grey píše::Nezasahuje predni SPZ do zorniho pole senzoru? U mne to tak bylo (bylo potreba ohnout SPZ "do oblouku", aby kopirovala tvar narazniku)...
To by asi pískali stále,ale mne pískajú len tesne pred zastavením a keď zastavím takých 4-5 sekúnd.
No senzori se zapnou kdyz jede auto nejakou max rychlosti a je dost mozne, ze se jeste meni jejich citlivost.
Mne to dela obcas taky, ale SPZ mne nenapadla. Myslel jsem si, ze je to proto ze se nekam dostane voda. Hmm.
Toyota C-HR Selection Hybrid Azure 2018, 1.8 benzin 122 koní e-CVT 4x2
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2090
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Parkovacie senzory pískajú pri zastavovaní T27 po faceli

Příspěvek od jarson »

neviem ako to tam máš, ale v princípe su senzory aj také u ktorých sa dá nastavit sklon. Ak také máš, potom je teda možné , že sa tento skon u teba mierne rozšteloval a su akoby sklopené k zemi. A ak brzdíš a predok ti miernučko klesne , je možné že zaznamenaju proste vozovku na sekundu a teda hlasia prekážku.
Len teoria, ako vravím , netuším ako to tam máš na konkretnom aute.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
lajdak.miki
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: stř 16.04.2014, 18:30
Bydliště: veľká dedina,blava nééé

Re: Parkovacie senzory pískajú pri zastavovaní T27 po faceli

Příspěvek od lajdak.miki »

jarson píše:neviem ako to tam máš, ale v princípe su senzory aj také u ktorých sa dá nastavit sklon. Ak také máš, potom je teda možné , že sa tento skon u teba mierne rozšteloval a su akoby sklopené k zemi. A ak brzdíš a predok ti miernučko klesne , je možné že zaznamenaju proste vozovku na sekundu a teda hlasia prekážku.
Len teoria, ako vravím , netuším ako to tam máš na konkretnom aute.
Takže tou značkou to nebolo ,senzory pískali aj keď som ju odmontoval a akým spôsobom by som mohol nastaviť senzory na výšku to fakt netuším,Skúšal som ich pohnúť ,ale zdá sa že sú nacvaknuté na pevno :?
teraz prius a čo potom?TESLA S!!! späť ani krok.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2090
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Parkovacie senzory pískajú pri zastavovaní T27 po faceli

Příspěvek od jarson »

no ono sa to nastavuje už pri montáži takými podložkami. Je to preto , lebo rôzne autá môžu mať nárazníky pod sôznymi uhlami. A senzor musí byt vodorovne. To sa ale týka uni sád.
Akurát ma ale napadlo, že v tomto prípade zrejme ide o zariadenie montované už továrensky a teda si myslím, že senzory boli vyrobené ako presné na daný typ auta. teda v tomto prípade to tým nebude. Leda že by sa nejako pohol, uvolnil....napríklad pri nejakom tukanci na parkovusku a podobne. Ale o tom by si asi vedel.
Tak pátrajme dalej....
Ja by som zasiel do firmy kde robia montáže a servis týchto zariadení ( ak si s tým teda autorizák nevie rady)
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
lajdak.miki
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: stř 16.04.2014, 18:30
Bydliště: veľká dedina,blava nééé

Re: Parkovacie senzory pískajú pri zastavovaní T27 po faceli

Příspěvek od lajdak.miki »

problém sme identifikovali.Je to nefunkčný senzor na ľavej strane vedľa špz.Teraz mi nikto nevie takýto senzor dodať.Konkrétne sa jedná o parkovací senzor s označením SW 0408 HW ADA Cobra AT China. Kde ho objednať ? Ani na aliexprese nie je .
teraz prius a čo potom?TESLA S!!! späť ani krok.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2090
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Parkovacie senzory pískajú pri zastavovaní T27 po faceli

Příspěvek od jarson »

no ja neviem...naslo mi toho dost ked som to zadal. Ale je to teda dost drahé. Za týchto okolností, možno by bolo aj v toyote sa spýtat priamo. Asi nebude v cene velký rozdiel.
...alebo klasika vrakác :)
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
lajdak.miki
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: stř 16.04.2014, 18:30
Bydliště: veľká dedina,blava nééé

Re: Parkovacie senzory pískajú pri zastavovaní T27 po faceli

Příspěvek od lajdak.miki »

no daj link kde si to našiel,mne to vyhodilo len rusov a a jeden použitý na e bay
teraz prius a čo potom?TESLA S!!! späť ani krok.
Odpovědět

Zpět na „Avensis“