Corolla E170 (2013-2018) - zkušenosti

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Corolla E170 (2013-2018) - zkušenosti

Příspěvek od Kocúr »

Pravdu ti poviem že som videl jedinú požičovňu bajkov v HR niekde v Zadare. Nikde inde som si nič podobné nevšimol.
Asi preto si cyklisti berú svojich tátošov so sebou.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
zabsky
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: sob 12.01.2019, 14:19
Bydliště: Dolní Břežany
Kontaktovat uživatele:

Re: Corolla E170 (2013-2018) - zkušenosti

Příspěvek od zabsky »

V Chorvatsku v turistických centrech jsou půjčovny kol zcela běžně. Já jsem tuhle službu využil 2x a kolo bylo vždy v dobrém stavu.
Toyota Auris Hybrid TS 1.8 Executive
Kia CEE'D SW CRDi 85KW
ex Škoda octavia TDI 66 KW
Uživatelský avatar
C M Burns
Navigátor
Příspěvky: 98
Registrován: sob 30.06.2018, 10:57

Re: Corolla E170 (2013-2018) - zkušenosti

Příspěvek od C M Burns »

machacek píše:Tak dneska mě dorazily plynové vzpěry a hned jsem je nandal .sice jsem musel zkrátit plastové kryty ramen výka kufru ale chod proti pružině nemá chybu.
Také je mám objednané... pokusím se to instalovat, aniž bych musel ten plast zkracovat. Nějaké nápady mám, ale uvidíme. Až to nainstaluju, tak se pokusím dát nějak video, jak to zvedá.
Za ty pružiny jsem zbytečně vyhodil 300 Kč, tak snad to teď není zbytečně vyhozených 650 Kč :roll:
Toyota Corolla 1.6 VALVEMATIC Multidrive S - Active, LED, Trend+, 1G3, 2018
(ex) Honda Accord 2.2 i-CTDi - Sport, Satin silver, 2005
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Corolla E170 (2013-2018) - zkušenosti

Příspěvek od Kocúr »

Je pravda že som nebol v HR dva roky, asi sa situácia zmenila.
V tom Zadare bola vtedy možnosť požičať si bajk aj len na hodinu. Za 30kuna.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
Carcin
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: sob 22.09.2018, 22:30

Re: Corolla E170 (2013-2018) - zkušenosti

Příspěvek od Carcin »

Mám za sebou téměř první rok s Corollou a jsem nadšený. I když mám samozřejmě pár přípomínek.
Pokusím se krátce shrnout klady a zápory.

+ Kufr sedanu je větší než si myslíte
+ Efektivní klimatizace
+ Skvělý motor, který se člověk nebojí vytáčet do aleluja
+ Když člověk nekvaltuje, dokáže se dostat kolem 5 litrů na sto
+ Obrovské místo pro nohy
+ Skvělá výbava za malý peníz
+ Neokoukaný design

- Rejd by mohl být větší
- Poloměr otevření zadních dvěří by mohl být větší, díky čemuž by se dalo na zadní sedačky dát dost velkých věcí, které se do kufru nevejdou
- Celodotykový ovládací panel rádia je děs. Na hlasitost, přepínání stanic a vypínání zvuku by to mohlo být analogové. Nesčetněkrát se mi stalo, že jsem si vypnul rádio, když jsem poslepu sahal po "blikačkách"
- Občas nevidím přes A sloupky, jsou docela rozměrné
- Přední sedačka spolujezdce by se mohla dát více sklopit dopředu, aby vzniklo vzadu více místa

Celkově bych si asi dnes nevybral normální konkurence schopné auto. Všechno je buď o dost dražší nebo bez výbavy.
Toyota Corolla 2018 Active Trend+ 1.6 Automat - 1G2
machacek
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: úte 19.04.2016, 06:38
Bydliště: Tábor

Re: Corolla E170 (2013-2018) - zkušenosti

Příspěvek od machacek »

Dvemcz píše:
machacek píše:
C M Burns píše:Pánové, má někdo zkušenosti s tímto? Ty pružiny jsou úplně na prd. Dělá to kravál, regulace je téměř nemožná... tohle by mohlo být řešení? Jaký na to máte názor?
Tak dneska mě dorazily plynové vzpěry a hned jsem je nandal .sice jsem musel zkrátit plastové kryty ramen výka kufru ale chod proti pružině nemá chybu.
Bude i foto? :D

Zkušenosti? Lepší/horší oproti pružině?
Tak z plyňáků mám radost otevřeni je plynulejší ale musel jsem zkrátit plastové kryty a uchyceni objimkou se mi taky moc nelíbí asi ho časem předělám na nerez plechy chycené do ramene na metrické šrouby a ještě jedna ůprava v místě kde jsou gumové dorazy tak jsem na ramena nalepil ty samé jinak se plináky opíraly při otevření na maximum o kasly .skusim někdy nahrát videjko a hodit to na youtube s odkazem tady.Pepa
corolla 2016 trend+manuál
Uživatelský avatar
Carlos65
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: stř 01.03.2017, 16:49

Re: Corolla E170 (2013-2018) - zkušenosti

Příspěvek od Carlos65 »

slabostka píše:
Carlos65 píše:Tak jsem v sobotu večer před odjezdem na dovolenou (odjezd byl plánován v 6:00 ráno) šel na auto namontovat příčníky na střechu a nosiče na dvě kola. Měl jsem půjčený od kolegy origo Thule, príčníky mám origo Toyota, to bude jak stavebnice LEGO. Po čtvrt hodině marného boje jsem zjistil, že kolem příčníků neobemknu spodem ty půlměsíce do kterých patří utahovací šrouby. Scházel snad jeden milimetr, abych heftnul tu matici! Zvednutej tlak, nervy. Tak jsem rezignoval a že tam namontuju moje starý střešní nosiče na kolo, takový plechový ludry z Hypernovy za 600,-. Zjišťuju, že na ten příčník ten spodní U kus ani nenasadím. Příčník je prostě tlustej!!! Tlak 300/300, malej infarkt. V hlavě se rozpadá celá dovolená, plánovaný cyklovýlety kolem Balatonu, koupání v Hévízu, všechno na kolech. Co tam budeme do prd..e dělat? Tak jsem seděl úplně mimo na schodech za barákem, čučel na auto a najednou blikanec. Já tam ty kola prostě do toho auta dostanu!!!
Takže kdo tvrdí, že sedan má velký, ale nepraktický kufr, nemá pravdu. Klidně ho pošlete za mnou.
- opýtam sa bez ironie - je problém si na mieste požičať dobrý bicykel? Ja napríklad nechápem ak niekto do Chorvátska ťahá loď 1500km miesto toho aby si ju tam požičal....
No, já si to samozřejmě zjišťoval, (loni v na Makarské měl domácí na půjčení 4 horáky v novotě a zadara). Takže tenhle apartmán nic na půjčení neměl a jediný co jsem z domu vygůglil byla v Hévízu oficiální půjčovna kol a elektrokol jejich turistického centra. Přes komplikace při půjčování, musíš mít nějakou jejich HeBi kartu, tu nabíjet, pujčovat a vracet na speciálních místech/stojanech mě nejvíc zarazila věta v jejich všeobecných podmínkách citace: "Jízdní kola lze používat v rámci správních hranic města Hévíz a díky GPS systému je možné sledovat a kontrolovat jejich polohu".
Takže je to asi na přesouvání se v rámci lázní, kdežto my každý druhý den na kole jezdili 7km do Keszthely k jezeru a odtud teprve vyráželi na tripy kolem Balatonu.
Já ty kola na střeše tak nechtěl vézt, až se to "vyřešilo" samo :lol:
Uživatelský avatar
C M Burns
Navigátor
Příspěvky: 98
Registrován: sob 30.06.2018, 10:57

Re: Corolla E170 (2013-2018) - zkušenosti

Příspěvek od C M Burns »

Dnes mi přišly ty plynové vzpěry. Chtěl jsi si dát na čas, ale nedalo mi to a instaloval je ještě dnes :D



Oproti pružinám je to nesrovnatelně lepší (tišší, plynulejší), akorát to ještě musím dotunit, tzn.:
1/ do plastového krytu ramene udělám díru pro čep (nechci to zkracovat)
2/ vzpěra se v dorazu opře o karoseii, tak tam bych dal nějaké samolepící molitany pro ještě plynulejší doraz (má někdo tip?)
Toyota Corolla 1.6 VALVEMATIC Multidrive S - Active, LED, Trend+, 1G3, 2018
(ex) Honda Accord 2.2 i-CTDi - Sport, Satin silver, 2005
machacek
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: úte 19.04.2016, 06:38
Bydliště: Tábor

Re: Corolla E170 (2013-2018) - zkušenosti

Příspěvek od machacek »

na ramena nalepit gumové dorazi ty samé rozměrově co tam jsou přímo proti sobě
corolla 2016 trend+manuál
machacek
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: úte 19.04.2016, 06:38
Bydliště: Tábor

Re: Corolla E170 (2013-2018) - zkušenosti

Příspěvek od machacek »

jo jěště jsem udělal jednu změnu oproti návodu výrobce horní ukotvení plyňáku jsem ukotvil opačně ze strany mezi plechem a ramenem aby běhaly souběžně v rovině ramena je to na just ale příde mi to lepší než když byla mírně našikmo.Pepa
corolla 2016 trend+manuál
amulet
Navigátor
Příspěvky: 125
Registrován: stř 14.01.2015, 21:59

Re: Corolla E170 (2013-2018) - zkušenosti

Příspěvek od amulet »

Aspon píše:
martini49 píše:Prosím o pomoc. :)
Pod odkazem jsou 2 videa , to 1. je "zimní" a projevuje se jen v zimě a přitom jakoby lehce vynechával volant. :mrgreen:
Velice nepříjemný pocit.
Technik v Toyote samozřejmě neměl tušení co by to mohlo byt. S teplem to zmizelo, ale ten 2. video je natočen před pár dní jak jsme jeli na Slovensko a to samé bylo i na podzim na delší cestě a tou myslím alespoň 50-100 km protože já to nikdy neslyším ve městě (do práce 12 km ), jelikož ten zvuk začne až po ujeti 25-30 km , to pískaní. Na ten zvuk nemá vliv plyn, takže i s plynem i bez, nemá vliv klimatizace, z kopce do kopce, je to jedno, začne sám od sebe a trvá to většinou 30-40 s a přestane. Nenašel jsem souvislost proč to děla. Za 10-15 min je zpět.
Budu velice rád jestli někdo bude vědět víc. :wink: Motor je 1,6 M/T.
Mějte se.
https://uloz.to/tam/_EpIGDbK3BeMN
Ahoj, ten druhý zvuk, nemůže to souviset s brzdama? Zkusil bych ťuknout do brzdy, když to píská.
Už je to asi off-topic, ale ten druhý zvuk jsem měl taky, v Průhonicích mi teď při prohlídce zjistili zašpiněné přední brzdy (prý se tam postupně usadil nějaký sajrajt) a po pročištění brzd ten zvuk zmizel.
@Martini49: měl jsi to taky od brzd nebo ti v Toyotě přišli na něco jiného?
Toyota Auris TS 1.4 D-4D r.2014
Toyota Corolla Wagon 1.6 r.1998 (ex)
martini49
Navigátor
Příspěvky: 81
Registrován: sob 27.08.2016, 07:39

Re: Corolla E170 (2013-2018) - zkušenosti

Příspěvek od martini49 »

Bylo to od brzd, vyměnily jenom desky je tomu 500 km a uvidíme co se bude dít. Zatím klid.
Uživatelský avatar
C M Burns
Navigátor
Příspěvky: 98
Registrován: sob 30.06.2018, 10:57

Re: Corolla E170 (2013-2018) - zkušenosti

Příspěvek od C M Burns »

Tak jsem to zvedání kufru vzpěrami dořešil kompletně... Natočil jsem video i s vnitřním řešením.



:arrow: Ty plastové kryty ramen víka nebylo potřeba natvrdo uřezat, ale stačilo udělat díru a naříznout. Je to alespoň částečně skryto.
:arrow: Při původním řešení se píst opíral o strop kufru, což by mu asi výrazně zkrátilo životnost, tak jsem původní dorazy pod rameny víka podložil válcovým pryžovým dorazem, což je dostatečné.
:arrow: docela mě překvapilo, že v o třídu vyšším Camry je řešení principiálně stejné, tedy bez automatického zavírání
Obrázek
Toyota Corolla 1.6 VALVEMATIC Multidrive S - Active, LED, Trend+, 1G3, 2018
(ex) Honda Accord 2.2 i-CTDi - Sport, Satin silver, 2005
Corolla 007
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: úte 10.09.2019, 07:27

Re: Corolla E170 (2013-2018) - zkušenosti

Příspěvek od Corolla 007 »

Zrcadlí někdo přes Samsung S3? Pokud ano byl by tak hodný a napsal mi návod jak na to? Děkuji.
pmiks
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: úte 25.09.2012, 14:58
Bydliště: Praha

Re: Corolla E170 (2013-2018) - zkušenosti

Příspěvek od pmiks »

Tento typ snad ani zrcadlení neumí, nebo mně něco uniklo? V Toyotě jsem se ptal a říkali, že to budou umět až nové modely, že Toyota s Mirror Linkem zaspala. A prý se nepočítá ani s případným upgrade systému u staršího modelu (E170). Kdyby to bylo jinak, budu rád za každou informaci.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic (132 k) 6st. man. převodovka, Active Trend+, super white 2, r.v. 2018
(ex) Toyota Avensis 2.0 D4D 85kW, Liftback, r.v. 2004
Odpovědět

Zpět na „Corolla“